Inspirace pro bazény

Hledáte inspiraci pro váš bazén? Zde naleznete jak designové inspirační fotografie od výrobců, tak vizualizace a fotografie ze skutečných realizací bazénů našich zákazníků,  jak soukromých, tak komerčních.

Podlaha k bazénu může být nejen krásná, ale i bezpečná! Dokonalé spojení atraktivního designu a vysokého komfortu představují keramické dlažby. Jsou vhodné k vnitřním i zahradním bazénům – jak soukromým, tak komerčním. Keramická dlažba je vždy mrazuvzdorná a protiskluzová, k trendovým designům patří imitace dřeva, kamene či betonu. K některým bazénovým dlažbám se dají pořídit také speciální tvarovky z keramiky v naprosto  stejném designu. Získejte inspiraci pro vaše prostranství u bazénu či na zahradu. Všechny produkty k bazénu u nás můžete nakoupit osobně i online.

Dlažba k bazénu z keramiky má přitažlivý design a má další skvělé vlastnosti

>

Dlažby k bazénu z keramiky jsou v mnoha ohledech jedinečným řešením k bazénu. Proč? Tady jsou ty nejzásadnější důvody:

    • Mají atraktivní design. Trendy jsou zejména imitace dřeva, kamene a mramoru, které vypadají přesně jako pravé přírodní materiály. Velmi moderní a nadčasové jsou také imitace betonu.

    • Dají se k nim pořídit speciální tvarovky. K mnoha bazénovým dlažbám se dají sehnat bazénové lemy různých tvarů a odtokové kanálky. Všechny tyto speciální bazénové doplňky z keramiky mohou mít stejný design jako dlažba. Vše u bazénu tak bude perfektně sladěno do nejmenšího detailu. Inspiraci získáte také v článku o lemech k bazénům.

    • Mají vynikající užitné vlastnosti. Bazénové dlažby jsou vždy mrazuvzdorné a nenasákavé. To znamená, že na nich nezůstanou trvalé stopy od vylitého oleje či vína. Venkovní dlaždice z keramiky také na rozdíl od jiných podlahových krytin neblednou a léta si zachovávají své původní barvy.

Dlažba u bazénu i na zahradě musí být vždy protiskluzová. Našim zákazníkům doporučujeme k bazénu protiskluz označen písmeny a čísly R11 A + B. Rádi poskytneme spoustu tipů, inspirace a návrhy řešení vašeho prostranství u bazénu – ať už to bude nová stavba nebo rekonstrukce.

Dlažba k bazénu se dá pokládat lepením nebo bez lepidla na terče či do štěrku

>

Zaujaly vás designy a vlastnosti bazénových dlažeb z keramiky? Zvážit je třeba také možnosti pokládky. Pokud máte vnitřní bazén, keramickou dlažbu budete každopádně lepit. Máte ale venkovní bazén? Pak si můžete vybrat, jestli chcete dlažbu lepit, anebo ji pokládat bez lepidla do štěrku či na terče – pro tento typ pokládky se používají výhradně 2 cm venkovní dlažby.

Jaké výhody bude mít 2 cm dlažba u bazénu?

    • Venkovní dlaždice u bazénu bude možné vyměnit, nadzvednout či přemístit. Pod dlažbou tak bude možné vést potrubí či kabely od zahradního osvětlení a popřípadě provést opravu. U lepené dlažby toto řešení není možné.

    • Bazénová dlažba o tloušťce 2 cm není nikdy pevně spojena s pokladem, a tím pádem nikdy nemůže v zimě popraskat jako lepená dlažba. Ne vždy však, samozřejmě, lepená dlažba popraská. Stane se to jedině za předpokladu, že řemeslník neprovede lepení dostatečně precizně.

S 2cm venkovními dlažbami mají řemeslníci ty nejlepší zkušenosti. Inspirujte se článkem, v němž řemeslník mluví o výhodách pokládky 2cm dlažby.

TIP: Bazény dokonale zatraktivní mozaiky. K vnitřním bazénům můžete zvolit mozaiky k bazénu – keramické nebo skleněné. Překrásné jsou také svítící mozaiky,  které ve tmě bazén nádherně osvětlí. Rádi vám doporučíme vhodnou mozaiku k vašemu bazénu.

Neváhejte nás kontaktovat, rádi vám poskytneme další rady, tipy, návrhy a inspirační fotografie, či vytvoříme 3D grafický návrhTaké si můžete vytvořit rychlou vizualizaci zdarma v našem online vizualizátoru.