M.B.Keramika - Koupelny pro vás - Pozadí

Obdélníkové vany (Šířka (mm): 800, Délka (mm): 1500)

Klasickou obdélníkovou vanu lze použít takřka v jakékoli koupelně. Svým jednoduchým tvarem nenarušují vzhled moderně zařízené koupelny, ani té v retro či vintage stylu. V našem sortimentu naleznete obdélníkové vany v řadě velikostí. Více o těchto vanách se můžete dočíst v textu níže.

+ Výrobci a parametry
Seřadit dle:
VzestupněSestupně Ceny
VzestupněSestupně Názvu

Dle vaší filtrace nebylo nic nalezeno, zkuste prosím změnit možnosti filtrace

Čím se vyznačují obdélníkové vany?

Obdélníkové vany jsou v koupelnách stále oblíbenou klasikou. Zejména proto, že mají univerzální tvar a z mnoha dostupných velikostí lze vybrat to nejlepší řešení do malé i velké koupelny. V našem sortimentu najdete obdélníkové vany v mnoha rozměrech – od délky 120 cm až po délku 200 cm. Obdélníkové vany nabízíme od výrobců Ravak, Riho, Roca, Laufen a dalších.

Z jakých materiálů jsou obdélníkové vany nejčastěji vyrobené?

    • akrylátové obdélníkové vany – mají výborné izolační vlastnosti, díky čemu se v nich poměrně dlouho udrží teplá voda. Bezporézní povrch akrylátu zabraňuje množení bakterií a vana se snadno bude čistit. Některé akrylátové vany mají antibakteriální úpravu zvanou Microban, která trvale zabraňuje množení bakterií.
    • ocelové smaltované obdélníkové vany – jsou velmi odolné vůči poškrábání či oděru. Smalt je podobně jako akrylát bezporézní materiál, což pomáhá omezovat výskyt bakterií. Ve smaltované vaně však vychladne voda o něco rychleji než v akrylátové vaně.
    • litinové obdélníkové vany – podobně jako smaltovaná vana je i litinová vana velmi odolná vůči oděru a poškrábání. Litinová vana má velmi dobré izolační vlastnosti a voda v ní tak zůstane déle teplá. Litinová vana je však často poměrně těžká a manipulace s ní je proto náročnější.

Více o jednotlivých typech van a jejich vlastnostech se dočtete na Vany. Rádi vám do koupelny pomůžeme vybrat nejen vhodnou obdélníkovou vanu, ale také vanové baterie, umyvadlo či koupelnový nábytek nebo další koupelnové vybavení a doplňky. Vaše koupelna bude dokonalá. Hledáte také obklady a dlažbu do koupelny? Spoustu inspirace najdete v článku 5 nejnovějších realizací koupelen našich zákazníků.