M.B.Keramika - Koupelny pro vás - Pozadí

Dlažbu k bazénu hledal měsíce. Dnes si pochvaluje, že snadno opraví kabely

08.10.2018

Sen o dokonalé zahradě si splnil Lukáš Kejval z Karlovarska. U bazénu a v trávě jsou její ozdobou venkovní dlažby o tloušťce 2 cm v designu dřeva a kamene. Vhodnou podlahovou krytinu však majitel pečlivě vybíral čtyři měsíce. Proč odmítl jiné materiály? A jaké vlastnosti ho na keramických venkovních dlažbách, kromě detailně propracovaného vzhledu, nadchly?

Pan Kejval je velkým příznivcem přírodních materiálů. Jako venkovní podlahové krytiny je však použít nechtěl. Byl si vědom toho, že časem se na nich začínají podepisovat vlivy počasí a je potřeba o ně pravidelně pečovat. A tak intenzivně hledal takový materiál, který by se co nejvíc podobal přírodnímu dřevu a kameni. Zároveň chtěl, aby měly exteriérové podlahové krytiny řadu důležitých vlastností. Aby třeba při chůzi neklouzaly a měly dobře vyřešený systém pokládky, kdy bude pod dlažbou možné jednoduše opravit kabely.

Šedá keramická venkovní dlažba v imitaci kamene položena okolo bazénu. Je zde i plácek k opalování.Pan Kejval zvolil k bazénu 2cm dlažbu Stonequartz v imitaci kamene - křemence.

Najít vhodné dlažby? Zpočátku téměř nemožné

Zpočátku se všechno jevilo jako nemožný úkol, protože pan Kejval měsíce nenacházel venkovní dlažby, které by ho zaujaly. „Pátral jsem na internetu, přes různé firemní katalogy až po reference, kdy mi něco doporučili známí. Vždy jsem ale narazil na nějaké nedostatky – nelíbil se mi systém pokládky či vzhled. Dodavatelů exteriérových dlažeb z různých materiálů je poměrně hodně, ale nikdo neměl komplexní řešení,“ popisuje proces hledání venkovních dlažeb pan Kejval.

Chodník z keramické dlažby v imitaci hnědého dřeva, která je položena s mezerami do štěrku. Vede k bazénu, kde je položena šedá venkovní dlažba v imitaci kamene.Design venkovních dlažeb o tloušťce 2 cm dokonale imituje přírodní materiály – kámen, dřevo a beton.

Objevení 2cm dlažeb: Už nebylo nad čím přemýšlet

Trpělivost se mu ale vyplatila. Zvrat ve výběru přišel ve chvíli, kdy asi po čtyřech měsících hledání objevil na našich stránkách venkovní keramické dlažby o tloušťce 2 cm. Přesně splňovaly jeho požadavky. „Překvapilo mě, že design 2cm dlažeb je velmi podobný přírodním materiálům. Vybírat šlo z mnoha formátů a dlažby mají protiskluzné vlastnosti. Přesně to jsem hledal. Nebydlím ale poblíž jedné z prodejen. Proto velmi oceňuji, že mi odborný prodejce ke mně domů osobně přivezl vzorky vybraných venkovních dlažeb. Pak jsem se již rychle definitivně rozhodl,“ přibližuje pan Kejval.

Dva chodníky z 2cm keramických dlažeb položený do štěrku dvěma způsoby - s mezerou mezi jednotlivým dlaždicemi a pouze se spárou.Všimněte si dvou stylů pokládek 2cm dlažby do štěrku.

Kombinace tří dlažeb: U bazénu je křemenec

A dříve pouhý sen o dokonalé zahradě s odolnými dlažbami začal nabírat reálné obrysy… Náš odborník  ukázal panu Kejvalovi dle jeho představ tři designy venkovních 2cm dlažeb. Zaujali ho natolik, že se je rozhodl zkombinovat. Pro chodník u domu společně vybrali dlažbu Lake stone ve velkém formátu 45x90cm. Dýchá z ní 400 let stará historie přírodních kamenů vytažených v Anglii. Vzhled kamene poutá pozornost návštěvníků i u bazénu. Je tam položena dlažba Stonequartz v rozměru 60x60cm v designu křemence. 

2cm keramické dlažba v imitaci šedého kamene s protiskluzným povrchem.Průběh realizace pokládky 2cm dlažby do štěrku okolo bazénu.

Pro chodník v trávě se stala jasnou volbou keramická dlažba v imitaci dřeva Travel ve velkém formátu 40x120cm. Natolik důvěryhodně napodobuje strukturu pravého dřeva, že dlouhodobě patří k neprodávanějším venkovním dlažbám společnosti.

O nesporné kráse této dlažby se přesvědčte na fotografiích zde.

Architektka následně vytvořila návrh podoby zahrady a v 3D grafickém studiu vizualizaci.

S netradičními detaily si řemeslníci poradili

2cm dlaždice jsou speciálně vytvořeny pro pokládku bez lepení. Položte je na odolné plastové terče, do trávy nebo do štěrku. Pan Kejval zvolil na návrh našeho odborného prodejce třetí zmíněnou variantu. Řemeslníci pak už jen připravili štěrkové lože a na ně položili venkovní dlaždice. „Volil jsem netradiční řešení detailů. Vymyslel jsem si například, že bych byl rád, aby dlažba schovala hranu bazénu. Bylo tedy potřeba zajistit někoho, kdo do hrany dlažby vyřízne zub v rozměru 5x5 milimetru. Neměli to se mnou u vás v M.B.KERAMICE jednoduché, ale výsledek stojí za to,“ říká s úsměvem majitel.

Detailní pohled na zakončení dlažby u hrany bazénu.2cm dlaždice řemeslníci položili do štěrku. Poradili si i s netradičními detaily u bazénu.

Odtok vody skrze spáru funguje výborně

Za jeden z největších benefitů 2cm venkovních podlah považuje to, že pod dlažbou je možné vést kabely. Když je někdy bude potřeba opravit nebo rozšířit, postačí nadzvednout dlaždici. „Odtok vody mám řešený skrze spáru, která není vyplněna pískem a funguje výborně. Světlá dlažba u bazénu má velkou výhodu v tom, že i když na ni svítí celý den slunce, je pochozí bosou nohou. K čištění dlažeb stačí koště a voda. Se systémem jsem celkově nadmíru spokojený,“ pochvaluje si závěrem Kejval.

I vám pomůžeme s exteriérem.

Volejte +420 777 746 852

Zanechte nám vzkaz

Nebo nám napište na mbkeramika@mbkeramika.cz

 

Mohlo by vás zajímat také:

Původní publikaci článku na portále Týden naleznete zde.

ico small menu