Odborné články

V této sekci naleznete různé články z oblasti obkladů, dlažeb a sanitární keramiky, které vám mohou pomoci jednak při výběru toho nejvhodnějšího zboží a jednak při jeho následné instalaci.

Dlažba na terasu: Jaké jsou příklady cen? A na kolik peněz vyjde pokládka?
Zajímají vás ceny venkovních dlažeb? Na venkovní terasu nebo kolem bazénu máte na výběr ze dvou možností dlažeb - 1 cm venkovní dlažbu, jejíž cena je levnější, ale pokládka je dražší. A 2 cm venkovní dlažbu, u které je to přesně naopak: Její cena je vyšší, ale pokládka je levnější. V následujících řádcích vám představíme několik venkovních dlažeb s konkrétními cenami...
Proč je 2cm keramická dlažba pro terasy v patře a balkony tím nejlepším řešením?
Přemýšlíte, jak správně vybrat a položit venkovní dlažbu na terasu či balkon v patře? U keramických venkovních dlažeb máte na výběr dvě možnosti: tradiční lepení 1cm dlažby a suchou pokládku 2cm dlažby. Přinášíme vám srovnání obou variant.
Protiskluzová dlažba na terasu: Proč je důležité pečlivě zvážit stupně protiskluznosti?
Toužíte po terase, která bude po celý rok nejen krásná, ale i bezpečná? Zaměřte se na výběr vhodného stupně protiskluzu venkovní dlažby.
Vše o lemech k bazénům. Seznamte se s jejich použitím a vlastnostmi
Bazénové lemy plní u bazénů mnoho důležitých funkcí. Jakých? To jsme pro vás shrnuli v následujících řádcích. Dále vám odpovíme na otázky typu: Proč je vhodné použít bazénové lemy v kombinaci s dlažbou kolem bazénu? A k jakým bazénům se konkrétní bazénové lemy hodí?
Dlažba na zahradu o tloušťce 2 cm nabízí krásný design a různé možnosti pokládky
Zvažujete, jakou dlažbu na zahradu zvolit, a jak ji položit? Venkovní zahradní dlažba o tloušťce 2cm představuje to nejlepší řešení pro venkovní prostory. Systém pokládky dlažby je rychlý a zcela jedinečný...
Použití terčů při pokládce venkovní dlažby je chytrým řešením pro terasu, balkon či zahradu
Pokládka venkovní dlažby na terče je vynikajícím řešením pro terasy, balkony, střešní konstrukce, venkovní bazény či letní zahrádky restaurací a kaváren. Dlažba na terče se pokládá přímo na podklad bez nanášení vrstvy betonu či lepidla. Chcete se dozvědět, jaké typy terčů jsou k dostání a k čemu jsou vhodné? Chytrý systém terčů přináší řadu výhod. Zajímá vás jakých? Pak jsou následující řádky určeny právě pro vás.
Keramická dlažba na terasu vám oproti betonové přinese řadu výhod
Keramická nebo betonová dlažba na terasu, balkon, či do zahrady? Kladete si otázku, která bude lepší? Přinášíme vám několik důležitých faktů, které vás přesvědčí, že pro venkovní prostory je keramická dlažba o tloušťce 2 cm lepším řešením, než betonová dlažba.
Co v koupelnách letí? Češi milují patchworkové obklady a dlažby v medové barvě
Po jakých koupelnách v současné době Češi touží? V čím dál větší míře objevují kouzlo keramické dlažby ve vzhledu dřeva...
Slaďte vaši koupelnu se šaty Versace. Pomohou vám obklady a dlažby
Milujete prestižní značku Versace? A víte, že vaše šperky, šaty či kabelku Versace můžete sladit s celým vaším interiérem? Návrháři tohoto věhlasného módního domu totiž nenavrhují pouze krásné módní kousky, ale také luxusní obklady a dlažby.
Dlažby v designu dřeva jim doma navozují venkovskou atmosféru
Dlažby ve vzhledu dřeva jsou součástí koupelny i zbytku interiéru v domě Lukáše Pavelky z Brněnska. Jak sám říká, na výběru podlahových krytin si dala jeho partnerka Pavla zvláště záležet...
Malá koupelna. Jak ji zařídit? Poradíme vám, jak na to
Velikost malých panelákových koupelen se pohybuje kolem tří metrů čtverečních. Jste také majitelem jedné z nich a přemýšlíte, jak do ní dostat všechno, co potřebujete? Představíme vám osvědčené triky, jak vaši malou koupelnu zařídit.
Seznamte se s chytrým řešením pro venkovní dlažbu na terasu
Nesporné výhody dlažby na terasu o tloušťce 2 cm si zkrátka zamilujete. Tato venkovní dlažba je díky svým vynikajícím technickým vlastnostem velice odolná. A unikátní systém pokládky bez lepidla zaručí, že vám nikdy neodprýskne. 2cm venkovní dlažba má navíc mnoho designů...
Dřevěná podlaha versus dlažba v designu dřeva: Která bude lepší?
Líbí se vám design dřeva a chtěli byste se jím kochat i na podlaze ve vašem interiéru či exteriéru? Bude výhodnější zvolit dřevěnou podlahu anebo dlažbu v imitaci dřeva? Přinášíme vám základní souhrn informací o obou variantách.
Dlažba vtiskne vašemu domovu jednotný styl
Chcete, aby vaše bydlení přesně odpovídalo vašemu vkusu? Pak myslete na detaily. Nepřehlédnutelným základem jsou podlahy. My v M.B. KERAMICE se specializujeme na dlažby, se kterými perfektně sladíte interiér i exteriér...
Nejlepší dlažba na terasu? Keramika, která vypadá jako pravé dřevo
Hezké slunečné dny vybízejí k posezení na balkoně či terase. Čím útulněji si je zařídíme, tím lépe se nám bude relaxovat a keramická dlažba věrně imitující pravé dřevo je pro to úplně ideální.
5 tipů, jak sladit interiér s exteriérem
Chcete, aby vaše bydlení mělo šmrnc a každý host byl na návštěvě u vás ohromen? Tajemství okouzlujícího bydlení tkví v dokonalém sladění interiéru a exteriéru pomocí vnitřních a venkovních dlažeb. My v M.B. KERAMICE vám přinášíme exkluzivní rady, jak na to.
Návštěvy se jí ptají, jak se to „dřevo“ ve sprchovém koutu udržuje
Ultratenké velkoformátové obklady a dlažby se vzhledem jemných imitací kamenů zkombinovala naše zákaznice s keramickou dlažbou ve vzhledu dřeva. A výsledek skutečně stojí za to!
Dlažba v designu dřeva vzbuzuje u hostů penzionu údiv
Dlažby ve vzhledu dřeva poutají pozornost návštěvníků Penzionu Kůlna v Moravském krasu. „To opravdu není pravé dřevo?“ žasnou kolikrát při pohledu na keramické „dřevěné“ dlažby, které majitelé zvolili pro koupelny a přízemí. Proč je upřednostnili před dřevěnými podlahami?
Velkoformátové obklady se těší velké oblibě. Místnostem dodají glanc
Mají „kouzelnou“ moc rozzářit a sjednotit prostor. Působí luxusním a reprezentativním dojmem. Lze je pokládat téměř beze spár a snadno se čistí...
Koupelny v šedých barvách: Pochybnosti rychle vystřídalo nadšení
Když Andrea Chytilová z Hodonínska začala rekonstruovat dům po babičce, obzvlášť důležitý byl pro ni vzhled koupelen. S vědomím, že v nich bude její rodina relaxovat celý život, se obrátila na architektu...
Skandinávská koupelna je jednoduchá a krásná, hlavním znakem jsou bílé obklady
Skandinávský styl si u nás v posledních letech získal nebývalou popularitu. I vy jste podlehli jeho kouzlu a chcete si v něm zařídit svůj domov?
Nadčasové obklady a dlažby se vám nikdy neomrzí, říká architektka Milica Čudková
Správně vybrané obklady a dlažby jsou naprostým základem při zařizování každého interiéru. V rozhovoru to tvrdí Architekta Milica Čudková, která se do povědomí širší veřejnosti dostala především díky svému účinkování v pořadu Bydlení je hra.
Moderní koupelna? O výběru obkladů a dlažeb rozhodl dopis
Tři moderní koupelny a dlažba do celého domu v decentních barvách. Nadčasový design, který se jen tak neokouká. Tak vypadá interiér domu Pavla z Brněnska...
Dlažbu k bazénu se vyplatí hledat. Doma plave jako v luxusním wellness centru
Bazénovou dlažbu vybírala Eva Navrátilová z Brněnska pro svůj krytý plavecký bazén u domu zvláště pečlivě. Je totiž nadšenou plavkyní a svému oblíbenému sportu se toužila věnovat v každém ročním období...
Luxusní koupelna za dobré peníze: Jaké obklady udělají hodně parády?
Toužíte po luxusní koupelně, ale máte omezený rozpočet? Nezoufejte. Poradíme vám, s jakými obklady a dlažbami vykouzlíte koupelnu jako v honosném sídle.
Dlažbu na terasu pořídil kvůli dětem i praktičnosti
Rozhovor s naším zákazníkem, který má novou terasu z jedné z našich dlažby. Pečlivě si zjišťoval informace i o jiných venkovních podlahách. Proč kvůli dětem odmítl dřevo i dřevoplast?
Oblečte vaši koupelnu do róby na Oscary se značkou Valentino
Pro ty, kteří se nikdy nespokojí s málem, je určena „královská“ značka Valentino. Nečerpejte inspiraci, jak s kolekcemi obkladů a dlažeb od Valentina vytvoříte luxusní koupelnu.
Toužíte po krásné terase? 3 tipy vám odhalí, jak na to
Jaká podlahová krytina bude pro terasy nejideálnější? Snadnou údržbu, rychlou opravu a krásný design nabízejí keramické dlaždice o tloušťce 2 cm.
Keramickou dlažbu na terče si zamilujete
Nelepí se a nespáruje. Její instalace je snadná a rychlá. Je možné pod ní snadno vést rozvody a elektroinstalace. I to jsou výhody pokládky dlažby na terče.
Proč při výběru venkovní dlažby přemýšlet nad způsobem pokládky?
Už víte, jakým způsobem budete venkovní dlažbu pokládat? Pustíte se do toho sami, nebo máte odborníka? Chcete investovat více do dlažby, nebo do pokládky?
Proč 2 cm dlažbu na terasu, balkón či zahradu?
Keramická dlažba o tloušťce 2 cm je nový, lehčí a praktičtější nástupce betonových dlaždic. Přináší mnohem více designů, řadu skvělých vlastností...
Jak sladit dlažbu v interiéru a exteriéru?
Kromě technických výhod, které vám popisujeme na jiných místech, má 2cm venkovní dlažba ještě jednu příjemnou výhodu. Můžete s ní designově sjednotit interiér a exteriér.
Jak správně vybrat a položit dlažbu na terase?
Vydláždit venkovní terasu není snadné – především když jde o terasu v patře. Správným výběrem dlažby a způsobu pokládky se vyhnete řadě úskalí.
Jak má vypadat správná pokládka dlažby v imitaci dřeva
Jak se má správně pokládat dlažba imitující dřevo? A kvůli čemu to tak je? To se dozvíte ve dnešním článku.
Díl IV. – Kvalitní příprava = polovina práce při lepení obkladů
Dobrá příprava před samotným lepením obkladů a dlažeb nejen v koupelně ale i v kuchyni, chodbě nebo na terase se opravdu vyplatí.
DÍL III. – Nepusťte vodu pod obklady a dlažbu, nejen v koupelně.
Správná hydroizolace nejen v koupelně je velmi důležitá. Jejím nanesením prodlužujete životnost obkladů a dlažby a chráníte se před vlhnutím zdí...
DÍL II. – Nepodceňujte přípravu podkladu
Před samotným obkládáním koupelny je velmi důležitá příprava podkladu. Závisí na ní, zda v budoucnu budou obklady a dlažba dobře přilepeny a nebudou se odchlipovat.
DÍL I. – První krok při rekonstrukci koupelny
Začíná to správným výběrem obkladů a dlažeb.
Kerapoxy - nová spárovací hmota na bázi epoxidových pryskyřic
Záruka čisté spáry, dlouhodobé barevné stálosti a hygienické nezávadnosti. Kvalitní spárovací hmota vhodná do namáhaných prostor. Odolná proti vodě, mastnotě, plísním, solím i povětrnostním vlivům...
Jak správně usadit samonosnou vaničku
Vaničky se rozdělují na tzv. na podezdění a na samonosné...
Koupelna bez bariér
Protože koupelnu si člověk nezařizuje na příštích pár let, ale ve většině případů na několik desítek let, měl by při jejím zařizování myslet i na budoucnost.
Sprchové kouty se speciální úpravou skel
Denním používáním se skleněná výplň brzy znečistí špínou, zbytky mycích prostředků a vodním kamenem. Pokud si však koupíte sprchovou zástěnu se speciální úpravou, bude se Váš sprchový kout čistit sám - skoro.
Rekonstrukce malé koupelny
I pro malé koupelny se najdou taková řešení, která z nich udělají nejen místo očisty, ale zároveň i místo odpočinku a relaxace.
Ztrácíte se v pojmech jako je otěruvzdornost, mrazuvzdornost, nasákavost, tvrdost a podobně? Pojďme si tyto pojmy vysvětlit.
Kvalitní a ekonomická toaleta
Moderní toaleta by měla splňovat různá kritéria, jako jsou například parametry ekonomické, estetické či hygienické.
Řekni mi zrcadlo…
Zrcadlo je nepostradatelné především pro tu hezčí polovinu lidstva, ale ani muži se už v dnešní době bez něj neobejdou.
Dětská koupelna
Dětská koupelna bude hlavně místem vodních hrátek a budete tak muset zapomenout na sucho a občas přimhouřit oko i nad čistotou.