M.B.Keramika - Koupelny pro vás - Pozadí

Protiskluzné dlažby imitující dřevo

Budete vybírat dlažbu do místností, ve kterých hrozí riziko uklouznutí? Například do koupelny, předsíně, na schodiště či do komerčních prostor? Pak je třeba pečlivě vybírat také podle stupně protiskluznosti, který zajistí bezpečný pohyb po dlažbě.

Prohlédněte si vybrané dlažby v imitaci dřeva

Zobrazit další dlažby (10)

OZVĚTE SE

poradíme vám s individuálním dotazem

+420 777 746 852
online@mbkeramika.cz
Hned se zeptat
Vaše osobní údaje jsou u nás v bezpečí, přečtěte si naše podmínky zpracování osobních údajů.

Protiskluzné dlažby pro chůzi v obuvi se označují stupnicí R9 až R13

Všechny protiskluzové dlaždice - nejen ty v imitaci dřeva, mají zdrsněný povrch a značně snižují možnost úrazu v dané místnosti.  Pro chůzi v obuvi existuje u keramických dlaždic pět protiskluzných úprav povrchu, které se označují stupnicí s písmeny a čísly R9 až R13. Například do koupelny našim zákazníkům doporučujeme použít dlažbu minimálně s protiskluzem R9 a pro otevřené terasy doporučujeme dlažbu s protiskluzem R11.

Pro chůzi naboso je důležité všímat si u dlaždic také stupnice s písmeny A, B a C

Plánujete v místnosti chodit naboso? Pak je důležité všímat si u protiskluzové dlažby také stupnice A, B a C. Nejmenší riziko uklouznutí je u dlažeb s označením C. Pokud například plánujete protiskluzovou dlažbu položit k bazénu, doporučujeme minimální protiskluz R11B. Uvedené stupně protiskluznosti jsou ale pouze orientační. Při výběru vhodného protiskluzu je vždy třeba brát zřetel na konkrétní podmínky provozu. Zákazníkům dle jejich konkrétních požadavků rádi poskytujeme odborné rady ohledně výběru té správné protiskluzové dlažby.

Poradíme vám, jak vybrat protiskluzovou, a zároveň dobře čistitelnou dlažbu

Obecně však platí, že čím má keramická dlažba vyšší protiskluz, tím má drsnější povrch a tudíž může být obtížnější ji čistit. Ale nemusí to být vždy pravidlem. Jsou i dlažby s vysokým stupněm protiskluznosti, které se čistí snadno. A naopak někteří výrobci vyrábějí keramické dlažby, které se i přes nízký stupeň protiskluznosti čistí poměrně obtížně. Rádi vám poradíme, která protiskluzová dlažba bude pro potřeby vaší místnosti správná.

ico small menu