Dlažby imitace dřeva (barva: Krémová, formát: 45 × 90 cm)

Keramické dlažby v dřevěné imitaci přinesou do vašeho interiéru neocenitelné výhody. Mají nádherné designy i skvělé technické vlastnosti. Jaké? Všechny jsme je pro vás shrnuli v textu níže pod přehledem sortimentu. Sepsali jsme pro vás 10 důvodů, proč zvolit do interiéru dlažbu v imitaci dřeva a některé z nich pak rozebíráme detailněji i na zkušenostech našich zákazníků.

Řadu dlažeb imitujících pravou dřevěnou dlažbu máme skladem k okamžitému odběru. V sortimentu jich máme mnohem víc, ale do přehledu, uvedeného níže, jsme pro vás vybrali ty nejprodávanější. Řekněte si o nabídku na míru dle vašich představ.

Prohlédněte si vybrané dlažby v imitaci dřeva

Barva
Dostupnost
Formát
Použití
Rektifikace
Cenový hit
Mrazuvzdornost
Protiskluznost
Tvar
Tloušťka
Povrch
Další filtry
Nevíte si rady? Poradíme vám.
Jana Pavlíková
zákaznický servis

Inspirujte se příběhy našich zákazníků, kteří pro své interiéry zvolili dlažby v imitaci dřeva

>

Zákazníkovi navozuje dlažba v imitaci dřeva venkovskou atmosféru v celém domě

Jeden z našich zákazníků se pro dlažbu imitující dřevo nadchl natolik, že si ji vybral do celého interiéru svého domu. Zákazník si přál, aby dřevěná dlažba navozovala v interiéru venkovskou atmosféru. Doporučili jsme mu k výběru několik variant dlažeb, ze kterých jej nejvíce okouzlila dlažba Wood Relive. V obývacím pokoji i koupelně umocňují venkovskou pohodu také doplňky v severském a industriálním stylu.

Zvolená dlažba napodobující dřevěnou podlahu má také protiskluzovou úpravu, vhodnou do koupelny. Zákazník nechal v koupelně dlažbu imitace dřeva položit nejen na podlahu, ale také jí nechal obložit vanu a zídku, která opticky odděluje WC od vany. Ani v koupelně nechybí doplňky v severském stylu.

Dlažby imitující dřevo se dají výborně kombinovat s dalšími materiály. Vhodná je například i betonová imitace. Aby zákazník ve své koupelně zesílil venkovsky laděnou atmosféru, doporučili jsme mu na zeď položit obklad Memory Mood, který je inspirovaný ručně vyráběnými cementovými dlaždicemi. Tato betonová zeď díky kombinaci s dekorem dřeva a koupelnovými doplňky působí útulně a hřejivě. Chtěli byste se o interiéru tohoto domu, kterému kralují dlaždice vypadající jako pravá dřevěná prkna dozvědět více? Přečtěte si článek Dlažby v designu dřeva jim doma navozují venkovskou atmosféru, kde najdete inspiraci i pro vaši podlahu.

Dlažba imitující dřevo Wood Relive v obývacím pokoji zákazníka spolu s doplňky v severském a industriálním stylu. | Inspirujte se příběhy našich zákazníků, kteří pro své interiéry zvolili dlažby v imitaci dřeva
Dlažba imitující dřevo Wood Relive v obývacím pokoji zákazníka spolu s doplňky v severském a industriálním stylu.

Dlažba imitující dřevo navozuje venkovskou atmosféru také v menší koupelně se sprchovým koutem

Dlaždice imitující dřevo můžou vypadat úžasně prakticky kdekoliv! Další z našich zákazníků si na podlahu menší koupelny  vybral  dlažbu imitace dřeva Chalet, která má potřebný protiskluz a plynule tak může přecházet i do sprchového koutu. Na fotografii si všimněte také zajímavě řešených trámů z dlažby imitující dřevo, které koupelně dodávají venkovský nádech. Opravdu radost pohledět!

Dlažba imitující dřevo Chalet je v koupelně zákazníka položena i ve sprchovém koutu. | Dlažba imitující dřevo navozuje venkovskou atmosféru také v menší koupelně se sprchovým koutem
Dlažba imitující dřevo Chalet je v koupelně zákazníka položena i ve sprchovém koutu.

Požadavkem dalšího zákazníka bylo najít dlažbu v imitaci dřeva, která bude perfektně zapadat do moderního konceptu bydlení. Zákazník se nejvíce zakoukal do dlažby napodobující dřevo Attom Wood, kterou si vybral v šedém odstínu. Tím, že má dlažba imitující dřevo neutrální šedou barvu, dá se výborně kombinovat v podstatě s jakoukoliv další barvou. Pro obývací pokoj propojený s kuchyní zákazník zvolil barvu slunce – žlutou. Celý prostor působí velmi optimisticky a svěže, co říkáte? 

V jedné z ložnic jsou dlaždice vypadající jako dřevo zkombinované s nábytkem v dřevěném designu a olivově zelenou výmalbou. Dekor dlažby v imitaci dřeva je na pohled i na dotek nerozeznatelný od pravého přírodního dřeva, i proto ho mají naši zákazníci tolik v oblibě.

Dřevěné dlaždice Attom Wood v obývacím pokoji propojeném s kuchyní skvěle ladí se žlutým nábytkem. | Dřevěné dlaždice dodávají interiéru celého domu zákazníka moderní šmrnc
Dřevěné dlaždice Attom Wood v obývacím pokoji propojeném s kuchyní skvěle ladí se žlutým nábytkem.

Naši zákazníci si pro své podlahy často vybírají i dle typů dřev. Máte i vy vysněné dřevo? Hledáte buk, dub, borovici, topol, teak, modřín, smrk, břízu či eben? Umíme vám najít jakékoli imitace dřevěných prken pro vaši podlahu. Ozvěte se nám!

Dřevěné dlaždice dodávají interiéru celého domu zákazníka moderní šmrnc
Dřevěné dlaždice dodávají interiéru celého domu zákazníka moderní šmrnc

Když dlažba v imitaci dřeva působí v koupelně našeho zákazníka nadčasově

Elegantní a nadčasová, jejíž krása nevyprchá ani za řadu let! Přesně taková je koupelna dalšího našeho zákazníka i díky dlažbě imitující dřevo, která se jmenuje Clorofilla. Celá koupelna je sladěná do hnědo-béžových tónů, které se oku neokoukají ani po letech. Zákazníkovi jsme doporučili zkombinovat dlažbu imitující dřevo s koupelnovým obkladem Newport, který připomíná betonové nebo kamenné povrchy pískovcového typu. Oživujícím prvkem také v hnědém odstínu je i mozaika, kterou zákazník použil pro obložení vany

Budete si přát, podobně jako spousta našich zákazníků, sladit vaši dlažbu v imitaci dřeva s koupelnovými obklady nebo vanou, WC či sprchou? Inspiraci můžete najít na Obklady do koupelny a  Koupelnové vybavení

Ozdobou koupelny zákazníka se stala dlažba imitující dřevo Clorofilla. | Když dlažba v imitaci dřeva působí v koupelně našeho zákazníka nadčasově
Ozdobou koupelny zákazníka se stala dlažba imitující dřevo Clorofilla.

Kontaktujte nás a rádi vám doporučíme nejen vhodnou dlažbu imitující dřevo, ale také další doplňky a můžeme vám pomoci navrhnout koupelnu či celý interiér na míru přesně dle vašich představ.  Kontaktovat nás můžete také online na chatu – i ve večerních hodinách.

Dlažba imitující dřevo Clorofilla je položena také na toaletě zákazníka doplněné i zdobným páskem z mozaiky.   | Když dlažba v imitaci dřeva působí v koupelně našeho zákazníka nadčasově
Dlažba imitující dřevo Clorofilla je položena také na toaletě zákazníka doplněné i zdobným páskem z mozaiky.  

Dlažba imitující prkna má hlavní slovo také v malé koupelně dalšího zákazníka

Jak zákazníkům při zařizování interiéru, včetně koupelen pomáháme, se můžete přesvědčit také na fotografii níže. Dominantou maličké koupelny je dlažba imitující dřevo s názvem Picasso. Co je ale hlavní – zákazníkovi jsme pomohli do koupeny vtěsnat sprchový kout, vanu a umyvadlovou skříňku. Celá koupelna působí vzdušně, výsledek je prostě fantastický.

Maličké koupelně dodává jiskru dlažba imitace dřeva Picasso. | Dlažba imitující prkna má hlavní slovo také v malé koupelně dalšího zákazníka
Maličké koupelně dodává jiskru dlažba imitace dřeva Picasso.

10 důvodů, proč zvolit do interiéru dlažbu v imitaci dřeva

>
1. Má vytříbený design.
Dlaždice jsou na pohled, a dokonce i na omak nerozeznatelné od pravé dřevěné podlahy. Povrch dlaždic dokonale zachycuje strukturu dřeva - žilkování, suky a letokruhy.
 
2. Nesesychá ani nenasává vodu.
Díky těmto vlastnostem je dlažba imitující dřevo vhodná do všech místností interiéru, včetně koupelen, a dokonce i do sprchového koutu.
 
3. Velmi snadno se udržuje.
Dlažbu v designu dřeva není třeba na rozdíl od podlahy z pravých dřevěných prken pravidelně impregnovat. Stačí ji vytřít prostředkem na keramickou dlažbu. Údržba bez impregnace, bez ošetřování, bez námahy. 
 
4. Výborně si rozumí s podlahovým vytápěním.
Keramická dlažba má výrazně lepší tepelnou vodivost než dřevěné podlahy, které mají spíše izolační vlastnosti.
 
5. Může mít jakoukoliv podobu pravého dřeva.
Modřín, buk, dub, smrk, borovice, topol, teak či eben? Nejen tyto, ale i další designy může dlažba v imitaci dřeva mít. Katalog dlažeb imitací dřeva je u nás široký a to vám umožní dosáhnout dokonalé sladění i s dalšími prvky interiéru. 
 
6. Má mnoho barev.
Dlažby imitující dřevěná prkna mohou mít světlé až bílé odstíny, béžovou, medovou či černou barvu nebo být dokonce vícebarevné. Barvy dlažeb ani jejich dekor se ve srovnání s dřevěnými podlahami ani po mnoha letech nemění.
 
7. Může mít mnoho povrchů.
Samozřejmostí je hladký nebo strukturovaný povrch a lesk, lak či mat.
 
8. Vyrábí se v mnoha rozměrech, které mohou být i rektifikované.
K dispozici jsou větší i menší rozměry. Jako například 15×60 cm, 15×90 cm, 30×60 cm, 20×90 cm, 20×120 cm, 30×120 cm, ale také opravdu velké rozměry, jakými jsou 30×180 cm či 30×240 cm. Spousta dlažeb v imitaci dřeva je rektifikovaných, to znamená, že hrana dlaždic je sražená na přesný rozměr a díky tomu mezi jednotlivými dlaždicemi mohou být jen minimální spáry.
 
9. Může mít různé tvary.
Absolutním favoritem je tvar dlouhých dřevěných prken, který připomíná dřevěné fošny. Oblíbený je také čtvercový formát, kazetový design nebo vzor CHEVRON se zkosenými kratšími stranami, který umožňuje skladbu jednotlivých desek do stromečku.
 
10. Je vhodná pro milovníky každého stylu.
Dlažby v imitaci dřeva se vyrábí ve všech možných stylech – moderním, městském, rustikálním, vintage a mnoha dalších...
Dlažby mohou mít mnoho barev, rozměrů a povrchů, jak dokazuje tato fotografie z veletrhu CERSAIE 2019. | 10 důvodů, proč zvolit do interiéru dlažbu v imitaci dřeva
Dlažby mohou mít mnoho barev, rozměrů a povrchů, jak dokazuje tato fotografie z veletrhu CERSAIE 2019.

Dlažba v designu dřeva je vhodná nejen do interiéru, ale také na zahradu či kolem bazénu

>

Některé dlažby v designu dřeva jsou vhodné také do exteriéru, například jako dlažba na terasu, balkon či kolem bazénu. Exteriérové varianty dlaždic se vyrábějí ve 2 cm tloušťce. Nepokládají se klasicky do lepidla, ale na terče, do trávy nebo do štěrku. Mezi nejoblíbenější možnosti patří pokládka dlažby na terče. Stavba terasy a montáž 2 cm dlažby je pak opravdu snadná. Inspirovat se můžete v článku Použití terčů při pokládce venkovní dlažby je chytrým řešením pro terasu, balkon či zahradu.

Některé dřevěné dlažby z keramiky se vyrábějí jak v tradičním interiérovém provedení, tak v exteriérovém provedení o tloušťce 2 cm. Obě varianty spojuje stejný design. Jaký benefit vám to přinese? Možnost dokonale sladit interiér s exteriérem. Co takhle použít 2cm dlažbu v imitaci dřeva na zahradu a její „interiérovou sestru“ do obýváku? Takhle můžete sladit i další vaše vnitřní a venkovní prostory, třeba ložnici s balkonem či terasou. Terasy tak můžou být z dlažby imitace dřeva, která se na rozdíl od přírodního materiálu podstatně lépe udržuje. Pro terasovou keramickou dlažbu není potřeba impregnace, ošetření olejem nebo další péče. Dlaždice původně vybrané pro interiér tak můžou dlouhá léta zkrášlovat i vaši zahradu. 

Některé terasové dlažby v imitaci dřeva najdete na 2cm dlažby na terasy. Inspirovat se můžete také v článku Nejlepší dlažba na terasu? Keramika, která vypadá jako pravé dřevo.

Některé dlažby v imitaci dřeva se vyrábí jak v interiérové, tak 2cm exteriérové variantě, která umožňuje snadnou stavbu terasy bez použití lepidla. | Dlažba v designu dřeva je vhodná nejen do interiéru, ale také na zahradu či kolem bazénu
Některé dlažby v imitaci dřeva se vyrábí jak v interiérové, tak 2cm exteriérové variantě, která umožňuje snadnou stavbu terasy bez použití lepidla.

Jak se dlažba v designu dřeva udržuje? A kde musí být protiskluzová?

>

Povrch dlažby v imitaci dřeva není potřeba pravidelně impregnovat tak jako u dřevěné podlahy. Stačí ji udržovat zcela běžně podobně jako ostatní keramické dlažby a vytírat ji čisticím prostředkem na keramickou dlažbu. Do frekventovaných nebo vlhkých místností, jakými jsou sprchy, koupelny či vstupní haly, je nezbytné vybrat protiskluzovou dlažbu.

Stupeň protiskluznosti pak obvykle částečně souvisí i s čistitelností dlažeb v imitaci dřeva. Obvykle platí, že čím má dlažba vyšší protiskluz, tím má drsnější povrch a je potřeba věnovat o něco větší pozornost údržbě. Ale není to vždy pravidlem. Jsou i dlažby s vysokým stupněm protiskluznosti, které se čistí snadno. Vždy se zákazníkům snažíme pomoci vybrat dlažbu s vhodným protiskluzem, která se zároveň bude dobře udržovat.

Dlažby v imitaci dřeva musí mít v určitých místnostech, jako je koupelna, potřebný protiskluz. | Jak se dlažba v designu dřeva udržuje? A kde musí být protiskluzová?
Dlažby v imitaci dřeva musí mít v určitých místnostech, jako je koupelna, potřebný protiskluz.

Jaké rozměry a tvary mohou dlažby v imitaci dřeva mít, a jak se pokládají?

>

Dlažby v imitaci dřeva mohou mít nejen mnoho barev a povrchů, ale také tvarů a rozměrů. Velké popularitě se v čím dál větší míře těší velké formáty dlažeb v imitaci dřeva, jako například 20x120 cm či 30x120 cm. Tento trend se však netýká pouze dlažeb imitujících dřevo, ale také dlažeb v imitaci mramoru, kamene, betonu, kovu a dalších přírodních designech. Protože platí, že: Čím větší mají obklady a dlažby formát, tím víc dokáže jejich design v interiéru vyniknout a ohromit.

Dlažby v designu dřeva mohou mít také různé tvary – formát imitující dlouhá dřevěná prkna, ale také čtvercový či vzor kazetových parket. Právě tato tvarová a rozměrová různorodost umožňují mnoho kombinací a typů pokládek v interiéru. Typy pokládek dlažeb v imitaci dřeva jsou tyto:

  1. pokládka dlažby v designu dřevěných prken s 1/3 odsazením
  2. pokládka dlažby v imitaci dřeva na vazbu
  3. kombinace různých formátů a barev dlažby v imitaci dřeva při pokládce dlaždic
  4. pokládka dlažby v imitaci dřeva do „stromečku“ neboli s parketovým vzorem
  5. pokládka dlažby v imitaci dřeva ve tvaru čtverce

Naši specialisté vám v našich showroomech poradí, jaký typ pokládky dlažby v imitaci dřeva bude pro váš interiér vhodný. Anebo se obraťte na naše online poradenské centrum, kde vám s maximální péčí poradíme tak, jako byste nás navštívili osobně. K určitým dlažbám zasíláme i vzorky až k vám domů. Pokud se i tak chcete lépe orientovat sami, o jednotlivých pokládkách se dočtete v článku Dlažby v designu dřeva: Jak jejich různé tvary a délky co nejlépe položit?

Dlažba v imitaci dřeva se „stromečkovým“ vzorem od prestižní značky Versace, která byla představena na veletrhu CERSAIE 2019. | Jaké rozměry a tvary mohou dlažby v imitaci dřeva mít, a jak se pokládají?
Dlažba v imitaci dřeva se „stromečkovým“ vzorem od prestižní značky Versace, která byla představena na veletrhu CERSAIE 2019.

Věřili byste, že keramická dlažba v imitaci dřeva je vhodná i do sprchového koutu?

>

Že dlažba patří jen na podlahu? Kdepak! To už je dávno přežitek. Dlažby, včetně těch v imitaci dřeva, se dnes běžně pokládají i na zeď a do míst, kde byste je možná vůbec nečekali. Objevují se například jako zdobný prvek v nice, kolem vany nebo dokonce ve sprchovém koutu. Ve sprše si přála mít design dřeva i naše zákaznice, paní Jana, které jsme doporučili právě dlažbu v designu dřeva.

Návštěvy se podle jejích slov zpočátku divily, proč má ve sprchovém koutu „dřevo“. Na první pohled nikdo nepoznal, že vlastně obdivuje dlažbu v imitaci dřeva. „Ptali se mě, jak se to dřevo ve sprchovém koutu udržuje, a jestli mu voda ze sprchy neškodí. Dlažba v imitaci dřeva totiž vypadá jako pravá dřevěná podlaha,“ svěřila se nám zákaznice. Dlažbu imitující dřevo zároveň zvolila pro optické oddělení prostoru vany, bidetu a záchodu od ostatní části koupelny. Více o celkové realizaci koupelny naší zákaznice si můžete přečíst v článku Návštěvy se jí ptají, jak se to „dřevo“ ve sprchovém koutě udržuje.

Jedna z našich zákaznic má dlažbu v imitaci dřevěných prken ve sprchovém koutu. | Věřili byste, že keramická dlažba v imitaci dřeva je vhodná i do sprchového koutu?
Jedna z našich zákaznic má dlažbu v imitaci dřevěných prken ve sprchovém koutu.

Proč je dlažba v imitaci dřeva ideální také do koupelny?

>

Keramická dlažba imitující dřevo nesesychá ani nenasává vodu. Díky těmto vlastnostem je na rozdíl od dřevěné podlahy přímo ideální i do koupelny a obecně místností, kde se drží vlhkost. Dlaždice jsou totiž odolné vůči vlhkému prostředí a střídání teplot a i v těchto podmínkách si zachovávají svou barevnost a dlouhou životnost. Nemusíte tedy mít strach, když se na ni něco vylije – jednoduše dlažbu utřete, aniž by to na ni zanechalo jakoukoliv stopu.

Dlažbu imitující dřevo najdete v Penzionu Kůlna všude

>

Dlažba v designu dřeva se stala dominantním prvkem koupelen v  Penzionu Kůlna v Moravském krasu. Majitelé se rozhodli bývalé hospodářské stavení z 18. století proměnit na penzion teprve nedávno a zvolili pro něj také dřevěné podlahy. Proč ale pro přízemí a koupelny na pokojích upřednostnili před dřevěnými podlahami keramickou dlažbu v imitaci dřeva z našeho sortimentu?

„V koupelnách se drží vlhkost, což není pro dřevěné podlahy ideální. V přízemí, kde je restaurace a společenský salonek, máme podlahové vytápění. Dřevo má nízkou tepelnou vodivost, a kdybychom ho do těchto místností položili na podlahu, měli bychom i 30% ztráty tepla,“ řekl nám spolumajitel Penzionu Kůlna Petr Vaněk. Více o celkové proměně penzionu si můžete přečíst v článku Dlažba v designu dřeva vzbuzuje u hostů penzionu údiv.

 
Dlažba v designu dřeva je ozdobou koupelen v Penzionu Kůlna v Moravském krasu a to nejen na podlaze. | Dlažbu imitující dřevo najdete v Penzionu Kůlna všude
Dlažba v designu dřeva je ozdobou koupelen v Penzionu Kůlna v Moravském krasu a to nejen na podlaze.

Proč je dlažba v imitaci dřeva lepší pro podlahové vytápění než dřevěná podlaha?

>

Jak už vyplynulo z řádků o podlahových krytinách v penzionu, pokud máte doma podlahové vytápění, jediným rozumným řešením bude keramická dlažba - například v imitaci dřeva. Dřevěné podlahy mají totiž nízkou tepelnou vodivost a účinnost vašeho podlahového topení by s nimi byla výrazně omezená. Dřevěné podlahy samozřejmě v interiéru vypadají velmi hezky, hodí se ale pouze do místností vytápěných radiátory a fancoily, jakými jsou obývací pokoje nebo kuchyně…

Nevíte si rady? Poradíme vám.
Jana Pavlíková
zákaznický servis
Vše vyřešíte i z domova
Vše vyřešíte i z domova
Pošleme vzorek
Pošleme vzorek
Přijedeme a poradíme
Složité projekty řešíme na místě stavby
Vytvoříme vizualizaci
Vytvoříme vizualizaci
Radíme na 5 prodejnách
Radíme na 5 prodejnách
Uskladníme a přivezeme
Uskladníme a přivezeme