M.B.Keramika - Koupelny pro vás - Pozadí

Obklady a dlažby do koupelny, vzhled betonová stěrka, povrch matný i lesklý

Jak vybrat obklady a dlažbu do koupelny tak, aby splnily vaše požadavky na design, údržbu, rozměr a další parametry? V textu níže pod přehledem sortimentu se dočtete spoustu důležitých a inspirativních informací, které vám pomohou na cestě k vaší vysněné koupelně.

Mnoho obkladů a dlažeb máme skladem k okamžitému odběru.

Série obkladů a dlažeb do koupelen

Co se v následujících řádcích dozvíte?

 1. Že vybírat si můžete nejen z malých, ale také velkých a dokonce i „obřích“ obkladů a dlažeb
 2. Jaké jsou výhody a nevýhody obkladů do koupelny v matu, lesku a s reliéfním povrchem?
 3. Jak využít imitace přírodních materiálů k vytvoření nadčasové koupelny?
 4. Že s velkoformátovými obklady a dlažbou získá koupelna punc luxusu
 5. Jaké barvy obkladů do koupelny jsou právě v kurzu
 6. Proč do koupelny použít i mozaiku
 7. Jaké obklady a dlažby do koupelny jsou v kurzu dle prestižního veletrhu CERSAIE 2019?

 

Vybírat můžete z malých, velkých a dokonce i „obřích“ obkladů a dlažeb do koupelny

Máme pro vás koupelnové obklady a dlažby v mimořádně široké škále rozměrů. K většině rozměrů obkladů je možné pořídit mnoho dekorů či mozaik. Samozřejmostí je také řada povrchových úprav – lesk, mat, reliéfní povrch a další.

  • malé kachličky do koupelny – mají například rozměry 10×20 cm, 20×20 cm, 20×25 cm, 10×30 cm, 25×33 cm a další formáty. Většina obkladů těchto rozměrů se v koupelně používá oproti minulosti poměrně zřídka. Lidé dnes upřednostňují spíše obklady středně velkých a velkých formátů. Hitem se však v koupelně v posledních letech stávají malé obklady na vlně retra, které hlásí návrat na koupelnovou scénu. Oblíbený je cihličkový tvar obkladů (třeba 10×30cm) či obklady s geometrickými obrazci (třeba 20×20cm). Tyto obklady plní v koupelně funkci dekorace. Celkovou atmosféru koupelny pak doplní také stylově sladěná sanitární keramika.
  • středně velké obkladačky do koupelny – mají například rozměry 30×60cm, 25×75cm, 30×90 cm, 30×10 cm a další formáty. Tyto koupelnové obklady patří na českém trhu k nejpoužívanějším a v koupelně jsou klasikou již mnoho let. Nabízejí nespočet designů a na své si tak přijde milovník jakéhokoliv stylu – moderního, minimalistického, rustikálního či industriálního…Dají se skvěle kombinovat se sanitární keramikou v odpovídajícím stylu – vhodně zvolené baterie, umyvadla, vana, sprchový kout a další doplňky povýší úroveň koupelny o level výš.
  • velkoformátové obklady a dlažby do koupelny – mají například rozměry 90×90 cm, 40×120 cm, 60×120 cm a další formáty až po zatím největší „obří“ rozměr 160×320cm. Tyto koupelnové obklady se léta těší v zahraničí velké popularitě, ale oblibu si čím dál více získávají i u nás. Koupelnu opticky zvětšují, sjednocují a dodávají ji luxusní nádech. Na těchto koupelnových obkladech dokonale vyniknou především imitace přírodních materiálů – dřeva, kamene, betonu, kovu a další. Více si můžete přečíst v článku Velkoformátové obklady a dlažby: Jaké jsou jejich ceny, rozměry a výhody v interiéru?

Obklad a dlažba do koupelny Posh v imitaci mramoru mají povrch ve vysokém lesku. 

Máte zájem o obklady či dlažbu do koupelny, které jste ve výpise výše nenašli?
X

Kontaktní formulář

Nejlepší je zavolat na +420 777 746 852
nebo nám napište zde:
V rámci pracovních dnů v čase od 7:30 do 17:30
se Vám ozveme zpět do 15 minut.

Více o obkladech a dlažbách do koupelny ve velkých formátech si můžete přečíst v článku Velkoformátové obklady a dlažby: Jaké jsou jejich ceny, rozměry a výhody v interiéru?

Potřebujete poradit s vhodným formátem obkladů do koupelny? Na našich prodejnách vám rádi ukážeme katalogy produktů anebo se nás zeptejte online. Obklady a dlažby v lesku, matu a s mnoha dalšími povrchy, a také mozaiky, dekory a další příslušenství do koupelen pro vás vozíme z Itálie, Španělska, Turecka i České republiky. Tisícům zákazníků každoročně pomáháme vytvořit koupelnu snů. Inspirovat se můžete například v článku Koupelny v šedých barvách: Pochybnosti rychle vystřídalo nadšení.

 

Jaké jsou výhody a nevýhody obkladů a dlažby v matu, lesku a s reliéfním povrchem?

Obklady a dlažba v lesku.
Na koupelnových obkladech v lesku se odráží světlo a mají tak „moc“ koupelnu prosvětlit a opticky zvětšit. To ocení zvláště ti, kteří mají menší koupelnu nebo v ní nemají okno. Obklad v lesku působí také luxusně. Příkladem mohou být různé designy mramorů, ale také třeba jednobarevné a bílé obklady do koupelny, jejichž neutrální vzhled lze skvěle kombinovat s jinými designy obkladaček a dlaždic na podlahu. Na kachličkách do koupelny v lesku však mohou být víc než na obkladu v matu vidět stopy od doteku rukou či zaschlých kapek vody. Proto je potřeba lesklý obklad častěji utírat alespoň vlhkým hadříkem. Inspiraci můžete načerpat například v článku Skandinávská koupelna je jednoduchá a krásná. Hlavním znakem jsou bílé obklady.
 
Lesklá dlažba? Jedině s koupelnovou předložkou.
Lesk můžete zvolit také na podlahu a použít dlažbu v lesku. Ale pozor, většinou nemá potřebný protiskluz. Proto zákazníkům doporučujeme použít k dlažbě v lesku také koupelnovou předložku.
 
Obklady a dlažba v matu.
Kachličky do koupelny v matu dodají koupelně na útulnosti. Fantasticky budou v koupelně vypadat třeba matné obklady v designu kamene nebo betonu. Obklady v matu se o něco lépe udržují než obklady v lesku, protože na nich zpravidla nejsou hned vidět drobné nečistoty. Praktičnost obkladů a dlažeb v matu oceníte zejména v případě, že se ve vaší koupelně budou pohybovat malé děti. Na rozdíl od dlažeb v lesku mají dlažby v matu do koupelny potřebný protiskluz.
 
 
Obklady a dlažby s reliéfním (nerovným) povrchem
Tyto obklady a dlažby mohou mít velmi zajímavé designy, znázorňovat například geometrické obrazce nebo být v imitaci dřeva, kamene, kovu a textilu. Údržba těchto obkladů je navíc jednodušší než čištění pravých přírodních materiálů. Věděli jste třeba, že do sprchového koutu můžete položit dlažbu v imitaci dřeva, která vám bude dokonale připomínat dřevěnou podlahu? Více si můžete přečíst v příběhu naší zákaznice.
 

Jak na nadčasovou koupelnu? Pozvěte do ní obklady v přírodních designech kovu, kamene, dřeva, betonu či mramoru

Chtěli byste mít nadčasovou koupelnu, která jen tak nevyjde z módy ani po letech? Sázkou na jistotu budou obklad a dlažba v přírodních designech. Podle informací na různých veletrzích keramiky především v zahraničí je navíc zcela jasné, že se obkladačky do koupelny v imitaci přírodních materiálů budou pro svůj nadčasový design těšit oblibě ještě pořádně dlouho. Mnohé z těchto obkladů a dlažeb do koupelny je možné pořídit ve velkých formátech, na kterých přírodní design vynikne víc než na menších kachličkách.

  • obklady do koupelny v imitaci kovu – dokonale interpretují vzhled kovových povrchů a někdy i jejich korozi. Mohou mýt rezavě žlutou, šedou či dokonce modrou nebo zelenou barvu. Líbit se budou příznivcům syrových, neopracovaných materiálů či industriálního stylu. Obklady do koupelny v designu kovu se hodí například do pánské koupelny.
  • koupelnové obklady v imitaci kamene nabízejí mnohem více designů než přírodní kamenné obklady – od typicky přírodního vzhledu, přes obklady s výraznou kresbou kamene až po nespočet vzorů s lesklým povrchem. Navíc se v koupelně lépe udržují než přírodní kamenné obklady. Líbit se budou příznivcům moderních či rustikálních koupelen.
  • obklady do koupelny v imitaci mramoru – I tyto koupelnové obklady mohou mít mnoho barev a designů – od velmi volného až uměleckého vzhledu, přes vzhled onyxových kamenů až po design, který vychází ze skutečných přírodních mramorů. V lesku i matu se udržují mnohem lépe než přírodní mramor. Především obklady v designu mramoru v lesku budou působit v koupelně luxusně, líbit se tak budou milovníkům moderních luxusních koupelen. Jejich design zvláště dobře vyzní ve velkých formátech.
  • koupelnové obklady v imitaci  dřeva – Díky moderním digitálním technologiím je možné na keramickou dlaždici přenést design dřeva, který vypadá jako pravá dřevěná podlaha. A mnohdy na pohled, a dokonce i na omak ještě mnohem lépe! Dlažby v imitaci dřeva mohou mít opravdu mnoho podob, rozměrů a být v lesku či matu. Více si můžete přečíst v článku Snadná údržba i krásné designy. Poznejte skvělé vlastnosti dlažeb v imitaci dřeva.
  • obklady do koupelny v imitaci betonu – v současných koupelnách jsou hitem. Nemusejí být však jen „šedé“, ale mají i jiné přírodní barvy a mohou být ozvláštněny geometrickými vzory a být v lesku i matu. Líbit se budou především příznivcům moderních a industriálních koupelen. Pro svůj neutrální vzhled se dají v koupelně výborně kombinovat s dalšími obklady nebo různými koupelnovými dekoracemi a doplňky.
 

S velkoformátovými obklady a dlažbou získá koupelna punc luxusu

Odzbrojující design. To je hlavní poznávací znamení velkoformátových obkladů a dlažeb. Krásný vzhled v imitaci mramoru, betonu, kovu či různé dekory a další motivy na nich vyniknou mnohem lépe než na menších kachličkách do koupelny. Velkoformátový obklad a dlažba dodá díky svému impozantnímu designu a rozměru koupelně punc luxusu.

  • Mohou být v lesku či matu. Velkoformátový obklad i dlažba mohou být v lesku, matu, s reliéfním povrchem a dalších povrchových úpravách.
  • Mají málo spár. Mezi velkoplošnými obklady i dlažbou bude málo spár, což bude v koupelně znamenat i málo míst, ve kterých by se mohly usazovat nečistoty. Údržba koupelny bude víc než snadná.
  • Hodí se i do malé koupelny. Velkoformátové obklady a dlažby jsou výbornou volbou také do malých koupelen, které opticky zvětší. Více si můžete přečíst v článku Velkoformátové obklady a dlažby: Velký zázrak do malé koupelny.
  • Ultratenké obklady nejen do koupelny. Velkoformátové obklady v ultratenké tloušťce 3,5mm mají vynikající technické vlastnosti a je s nimi možné v koupelně obkládat i zaoblené plochy. Uplatnění najdou také třeba v kuchyni, například ve formě obkladu za kuchyňskou linku. Je možné využít je také k obložení nábytku.
 

Pro milovníky barev v koupelně: V kurzu jsou zejména pastelové barvy obkladů a dlažeb

Patříte k lidem, kterým se líbí barevné kachličky do koupelny? Dnes již na veletrzích, které udávají trendy na několik sezon dopředu, nenajdeme sytě oranžovou, žlutou či zelenou barvu koupelnových obkladů. Trendem jsou obklady v jemných pastelových barvách, které v koupelně „nekřičí“, ale naopak působí decentně. Oblíbená je například jemně zelená, růžová, světle fialová či blankytně modrá barva koupelnových obkladů. Fantasticky budou v koupelně vypadat třeba s dlažbou v imitaci dřeva a vhodně zvolenými koupelnovými doplňky.

 
Koupelnový obklad Inspire v kombinaci s dlažbou v imitaci dřeva. 
 

Barevné obklady již dnes v řadě případů nezdobí celou koupelnu, ale jen její část a plní tak spíše funkci dekorace. Většina plochy v koupelně patří obkladům v neutrálních barvách, třeba šedé, bílé, nebo hnědé barvě. V posledních letech zažívají velký návrat do koupelen obklady v retro stylu s geometrickými dekoracemi nebo ve tvaru cihliček a rozměru 10×20 cm, 10×30 cm a dalších. Příznivci koupelen, ze kterých dýchá nostalgie a útulná atmosféra, tak mají z čeho vybírat.

 

Koupelnová mozaika dodá každé koupelně ten pravý šmrnc

Toužíte po osobité koupelně, kterou nebude mít nikdo jiný? Vsaďte na atraktivní koupelnovou dekoraci – mozaiky. Mozaika může být keramická v lesku či matu, skleněná, kamenná nebo kovová. Keramická mozaika nabízí nekonečné množství barev a velikostí a poskytuje prostor pro vaši fantazii – jako dokonalá dekorace bude působit jako obklad vany, jako obklad ve sprchovém koutu či v koupelně za zrcadlem. Mozaika má zkrátka obrovské využití. Výborně bude vypadat nejen v koupelně, ale také v kuchyni, třeba v podobě obkladu za kuchyňskou linkou.

 
Koupelnová mozaika Four Sasons vynikne na jakémkoliv místě v koupelně.  
 

A jedna z největších výhod mozaiky? Ta, že ji lze kombinovat s jakýmkoliv rozměrem obkladu. Nemusí vás tak „trápit“, jak velký je obklad, se kterým budete chtít vybranou mozaiku kombinovat. Rozměr je sice třeba hlídat u jiných dekorací do koupelny, třeba v případě dekoračního pásku – listely, ale mozaika je výjimka. Při jejím pokládání je ale důležité myslet na jednu zásadní věc – vždy ji lepit na bílé lepidlo. Šedé lepidlo by mohlo být pod mozaikou vidět a prosvítat ve spáře.

Celkový charakter koupelny vždy podtrhne i její celkové příslušenství. I sanitární  keramika a dekorace dokážou v koupelně divy. Zkuste se o tom přesvědčit společně s námi.

 

Jaké obklady a dlažby do koupelny jsou v kurzu dle prestižního veletrhu CERSAIE 2019?

Nejprestižnější a největší akce v Evropě na poli keramických obkladů a dlažeb nejen do koupelny. To je veletrh CERSAIE v italské Bologni, který každoročně udává koupelnové trendy na nadcházející sezonu. Jaké novinky v koupelnových obkladech a dlažbách výrobci představili v září 2019 pro příští rok? Opět nejrůznější imitace přírodních materiálů, které se na veletrhu těší nebývalému zájmu již několik let po sobě.

Návrháři keramických obkladů a dlažeb však vždy popustí uzdu své fantazii a z hlediska designu pokaždé něčím překvapí. A letos se jim povedlo vyvolat opravdu pořádnou pozornost. Především novým designem obkladů a dlažeb do koupelny v imitaci mramoru, které mají divoký design s nádechem do fantastična. Návštěvníci CERSAIE tak mohli obdivovat například zlaté, sytě zelené, modré nebo antracitově černé koupelnové obklady a dlažby v imitaci mramoru. Na některých dlaždicích se dokonce prolínalo několik barev dohromady.

 
 
I takovéto designy obkladů imitujících mramor byly představeny na veletrhu CERSAIE 2019.
 

Chtěli byste podobný mramorový design obkladů do koupelny? Rádi vám zašleme další fotografie a videa z veletrhu, které jsme přímo na místě speciálně pro vás pořídili. Stačí kontaktovat naše online poradenské centrum.

Velkou pozornost na veletrhu CERSAIE upoutaly také třeba koupelnové obklady a dlažby v designu zkorodovaného kovu, které nově mají mnohem širší škálu barev než v předchozích letech. Na veletrhu je návrháři představili především v trojkombinaci barev - petrolejové, tmavě modré a cihlové. Tyto barvy se v různé odstínové intenzitě objevily i na dalších designech kachliček do koupelny, například ve vzhledu cementové stěrky.

 
 
Koupelnové obklady v imitaci kovu se na veletrhu CERSAIE objevily v petrolejové, tmavě modré i cihlové barvě.
 

Návštěvníci veletrhu si mohli prohlédnout i spoustu dalších designů dlaždic do koupelny. Jako například „cihličkové“ tvary koupelnových obkladů v retro stylu. Většina příchozích mohla oči nechat na koupelnových obkladech od světoznámých návrhářů, jakými jsou Versace nebo Valentino. Tyto prestižní módní domy totiž představily nové kolekce obkladů a dlažeb do koupelny, které je možné perfektně sladit s jejich vlastními módními doplňky – šperky, šaty, botami nebo kabelkami… Byla to opravdu luxusní podívaná!

 
 
Obklady do koupelny Valentino je možné sladit s módními doplňky stejnojmenné značky.
 

Více o novinkách z VELETRHU CERSAIE se dozvíte a možná také inspiraci pro vaši koupelnu najdete v článku Přehlídku trendů v obkladech a dlažbách CERSAIE navštívil tým M.B.KERAMIKY.

ico small menu