5 nejnovějších realizací koupelen našich zákazníků

07.04.2021

Jednoduchost, elegance a střídmé barvy. Keramické imitace přírodních a tradičních materiálů, jako jsou kámen, mramor, beton či kov. Tak by se stručně daly popsat aktuální koupelnové trendy. Nejsou to však trendy v pravém smyslu slova, protože keramické obklady a dlažby v imitaci kamene, dřeva, betonu či kovu jsou pro svou nadčasovost dlouhodobě oblíbené už několik let. Designéři tak často přicházejí pouze s novými barvami či rozměry. Inspirujte se, jak hezky mohou keramické imitace v koupelně vypadat. Ze stovek koupelen, jež jsme v roce 2020 realizovali, jsme pro vás vybrali 5 originálních koupelen za dobrou cenu.

1. Koupelny v designu betonu s barevnými koupelnovými doplňky

Stylové a nadčasově krásné dvě koupelny si přála mít jedna z našich zákaznic. V našem sortimentu ji nejvíce okouzlily keramické obklady a dlažby v imitaci betonu s matným povrchem. Rychle tedy bylo rozhodnuto: Koupelny budou mít betonový design. Aby šedá barva nebyla v koupelnách příliš dominantní, dodávají jim větší barevnost dekorace a doplňky, jako jsou koupelnová předložka, ručníky nebo květiny. Zákaznici se líbí, že všechny tyto předměty se dají časem jednoduše obměnit a koupelny tak mohou opět vypadat trochu jinak i bez stavebních prací.

 

Takto vypadá jedna z koupelen v betonovém designu. Na podlaze i na stěně je položena dlažba v imitaci betonu Highway. Větší barevnost prostoru dodávají dekorace a doplňky, jako je koupelnová předložka, ručníky či květiny. Druhé koupelně přidává na atraktivitě také stylové koupelnové vybavení – sprchový kout s černým rámem, černá vodovodní baterie, či poličky na stěnu. Koupelna je zároveň důkazem toho, jak hezky mohou v jednom prostoru vypadat dva tradiční materiály – v tomto případě design betonu na obkladu a dlažbě a dekor dřeva na koupelnovém nábytku.

 

Dlažba Gare du Nord je v druhé koupelně zákaznice položena také jako obklad na stěnu. Do koupelny bylo pečlivě vybráno také koupelnové vybavení – sprchový kout, WC, koupelnový nábytek, baterie či dekorace. Atmosféru koupelny dotváří každý detail.

Nevíte si rady? Poradíme vám.
Jana Pavlíková
zákaznický servis

2. Novodobý beton: Koupelna se zelenou dlažbou v imitaci betonu

Koupelnové obklady a dlažba v imitaci betonu na rozdíl od pravého betonu nemusejí být jen šedé, ale mít i jiné, pestřejší barvy a povrch v lesku i v matu. Vynikajícím příkladem je koupelna další zákaznice, která si v našem sortimentu vybrala zelenou dlažbu imitující beton. Veškerý výběr a následný nákup dlažby probíhal online bez návštěvy prodejny.  

Specialistka online centra doporučila zákaznici dlažby dle jejích představ a pomohla vybrat také obklady, které s dlažbou budou ladit. Mimo jiné jí pak zaslala vybraný vzorek dlažby, aby se majitelka koupelny mohla přesvědčit, jestli dlažba vypadá stejně hezky jako na designové fotografii. Specialistka následně zajistila dopravu produktů k zákaznici domů.

 

Zákaznice si pro svou koupelnu vybrala zelenou dlažbu v imitaci betonu. Velkoformátová dlažba Lemmy má povrch v matu. S dlažbou dokonale ladí bílé koupelnové obklady, skříňka pod umyvadlo v dekoru dřeva, baterie a další vybavení.

Přes naše online centrum již nakoupila obklad či dlažbu do koupelny, obýváku, kuchyně nebo na terasu i spousta dalších zákazníků. O jejich spokojenosti s online nákupem svědčí i četné recenze na portálech firmy.cz a google.cz. „Vřele doporučuji. Komunikace s odbornou specialistkou byla perfektní, umí poradit. I přes email byla spolupráce bezvadná. Doprava vzorků nebo následně zakoupených obkladů byla zvládnutá na jedničku oproti konkurenci. Dopravce je velice milý a zboží doručí ve stanoveném termínu a hlavně bez vady,“ napsala recenzi na portál google.cz jedna z našich zákaznic.

3. Koupelna v designu kamene vypadá opticky větší

A nyní můžete navštívit elegantní koupelnu v kamenném designu! Tato koupelna je menší, proto jsme se zákaznici snažili pomoci s výběrem obkladů a dlažeb tak, aby působila opticky větším dojmem. Doporučili jsme ji světlé, neutrální barvy obkladaček a dlažby v imitaci kamene ve větším formátu. Ano, čtete dobře. Keramická dlažba či obklad ve větších rozměrech jsou do malých koupelen vhodnějším řešením než menší kachličky. Proč? To se dočtete v článku Výhody velkoformátových obkladů a dlažeb pro malé koupelny, kde najdete také fotografie realizací koupelen dalších zákazníků.

Zákaznice zvolila pro svou koupelnu velkoformátový obklad a dlažbu Prime stone v imitaci kamene. Kromě obkladů a dlažby koupelnu opticky zvětšuje také průhledný sprchový kout, jehož stěny lze snadno složit ke stěnám koupelny. Celý prostor koupelny doslova prokoukl a získal šmrnc i díky umyvadlové skříňce v dekoru dřeva a stylovému umyvadlu na desku.

 
Detail koupelny zákaznice. Světlý keramický obklad a dlažba ladí s umyvadlovou skříňkou v dekoru dřeva.

4. Mramorový design dodává koupelně luxusní nádech

Velké formáty obkladaček a dlažby jsou také, samozřejmě, vhodné i do středně velkých a prostorných koupelen. Manželský pár si přál mít trendovou koupelnu s nádechem luxusu. Doporučili jsme mu dlažbu a obklad v imitaci mramoru s povrchem v lesku a ve formátu 60x120 cm, na kterém dokonale vyniká struktura mramoru. Dlažba je položena také ve sprchovém koutu místo sprchové vaničky. K designu mramoru se dokonale hodí koupelnový nábytek v dekoru dřeva.

 
Ozdobou této koupelny jsou obklady a dlažba v imitaci mramoru. Dlažba je položena také ve sprše.

Další fotogalerie koupelen si můžete prohlédnout na koupelny inspirace, kde najdete atraktivní fotografie - jak od našich dalších zákazníků, tak designové fotografie přímo od výrobců obkladů a dlažeb.

Nevíte si rady? Poradíme vám.
Jana Pavlíková
zákaznický servis

5. V koupelnách v designu kovu se střídají světlé a tmavé barvy

Jako poslední tip na trendovou koupelnu jsme pro vás vybrali dvě koupelny od dvou různých zákazníků. Obě jsou jiné, ale přece v mnoha ohledech stejné. Jejich společným jmenovatelem je kovový design. Obklady a dlažby v imitaci kovu mají povrch v lesku, v ploše koupelen se střídají světlé i tmavé odstíny. Aby byly koupelny opravdu trendové a dokonale sladěné, dbali jsme se zákazníky také na důkladný výběr vybavení, ať už jsou to designová umyvadla, vany, sprchy, vodovodní baterie či nábytek.

 

Koupelny zákazníků mají kovový design. V koupelně nalevo je na podlaze i na stěně položena designová dlažba Ionic, v té napravo je položen obklad a dlažba s názvem Crossover.  S obklady a dlažbou v imitaci kovu a povrchem v lesku ladí stylové koupelnové vybavení – sanitární keramika, baterie, vana či nábytek.

Sháníte obklad a dlažbu do koupelny, kuchyně nebo obýváku? Obraťte se na nás a pošleme vám další inspirace – fotografie či videa produktů nebo realizace interiérů zákazníků.

Řadu obkladů a dlažeb v provedení lesk i mat máme skladem k okamžitému odběru za vynikající cenu na našem trhu. Rádi vám pomůžeme vybrat také vybavení do koupelny – vany, sprchy, baterie, sanitární keramiku, nábytek či dekorace.

Rádi i vám pomůžeme s řešením, ozvěte se nám.

Volejte +420 777 746 852

Zeptejte se na chatu

Nebo nám napište na online@mbkeramika.cz

V pracovní dny od 7:30 do 21:30 vám naši experti odpovídají obratem.