Inspirace pro terasy

Hledáte inspiraci pro vaši terasu, balkon či zahradu? Tady najdete fotogalerie venkovních dlažeb. Inspirovat se můžete designovými fotografiemi, na nichž uvidíte dlažby na terasu mnoha stylů, barev a rozměrů. Inspiraci získáte také z řešení našich zákazníků – na fotografiích uvidíte nejen naše návrhy, ale také fotografie ze skutečných realizací teras od našich zákazníků a vizualizace.

Jaká je v současnosti ta nejlepší podlahová krytina na terasu z hlediska designu i užitných vlastností? Venkovní dlažba z keramiky. Má řadu překrásných designů od imitací dřeva, přes imitace kamene a betonu až po řadu dalších barevných provedení. Keramické dlažby na terasu jsou velmi odolné proti střídání teplot a i po mnoha letech si zachovávají své původní barvy a tvar. Dlažba na terasu se dá pokládat lepením nebo bez použití lepidla na terče, do trávy či do štěrku. Načerpejte inspiraci pro vaši venkovní terasu. Všechny produkty z našeho sortimentu můžete nakoupit také online.

Velkou výhodou venkovních dlažeb z keramiky oproti jiným materiálům je řada krásných designů

>

Proč řada lidí upřednostňuje v posledních letech na venkovní terasy keramické dlažby před ostatními podlahovými krytinami? Důvodů je hned několik. Prvním z nich je dokonalý design. Málokterá venkovní podlahová krytina má tak širokou škálu designů jako právě venkovní dlažba z keramiky. Velmi oblíbené jsou zejména imitace dřeva a kamene, které jsou nerozeznatelné od pravých přírodních materiálů. Moderní jsou také imitace betonu či barevné dlažby – například odvážné imitace mramoru, starého peršanu nebo imitace barevných dřevěných prken či venkovní dlaždice s patchworkovými vzory. Terasová dlažba z keramiky má tak širší designové možnosti než například WPC prkna. Nově postavená či zrekonstruovaná terasa tak bude dokonale krásná.

Na výběr je z několika formátů venkovních dlažeb, důležitý je stupeň protiskluznosti dlažby

>

Dlažby na terasu mají také různé rozměry – 60x60 cm, 60x120 cm, 30x120 cm, 60x90 cm, 50x100 cm a mnohé další. Dlažby z keramiky jsou vhodné pro každé řešení exteriéru – pro otevřené zahradní terasy, balkony a terasy v patře či jinak zastřešené terasy, jako například pergoly. V závislosti na místě, kde budou venkovní dlažby položeny, je třeba vybrat správný stupeň protiskluznosti. Pro zastřešené terasy vám doporučujeme použít venkovní dlažbu s protiskluzem R10. Pro nezastřešené terasy je vhodný ještě vyšší stupeň protiskluznosti. Inspiraci získáte v článku o protiskluzové dlažbě na terasu.

Rádi vám poskytneme tipy, rady a návrhy pro realizaci vaší nekryté i zastřešené terasy. Ukážeme vám další inspirační fotografie, či vytvoříme 3D grafický návrhTaké si můžete vytvořit rychlou vizualizaci zdarma v našem online vizualizátoru.  Poradíme vám také s výběrem vhodného stupně protiskluznosti venkovní dlažby na zahradě nebo na jiném místě.

Další výhody venkovních dlažeb na terasu? Mrazuvzdornost, odolnost nebo snadná čistitelnost

>

Venkovní keramické dlažby jsou vždy mrazuvzdorné a odolné i vůči extrémním teplotám v létě i v zimě. Počasí se na designu venkovní dlažby nijak nepodepisuje, a proto si o po letech zachovává původní sytost barev. Keramická dlažba se také snadno čistí, stačí ji umýt vodou se saponátem nebo čisticím prostředkem na  keramickou dlažbu. Keramické venkovní dlaždice jsou takřka dokonale nenasákavé a nevsákne se tak do nich rozlitý olej ani víno. Každá zahradní oslava bude perfektní!

Způsoby pokládky venkovních dlaždic

>

Nadchly jste se pro venkovní keramické dlažby? Kromě designu dlaždic, jejich rozměru či stupně protiskluznosti je třeba zamyslet se také nad způsobem pokládky. Vybrat si můžete dlažbu, která má tloušťku 1 cm a pokládá se tradičně, tedy lepením. Máte také možnost zvolit 2cm dlažbu na terasu, která se pokládá bez lepidla do trávy, do štěrku nebo na terče. Toto řešení má spoustu výhod. Jakých? To se dočtete v článku o dlažbě na terasu.

TIP: Jak by se vám líbilo mít pomocí dlažeb dokonale sladěnou třeba terasu s obývákem nebo jinou místností?  Některé keramické dlažby jsou vhodné do interiéru i exteriéru, nebo se speciálně vyrábí v interiérové i 2cm exteriérové variantě. Nechte si poradit, jak lze váš interiér a exteriér vyšperkovat.