Industriální koupelny inspirace

DATA | bannery | CTA_Banner_MOBIL_final.png DATA | bannery | CTA_Banner_PC_final.png

V galerii níže se můžete inspirovat mnoha fotografiemi industriálních koupelen. Naleznete zde jak designové fotografie od výrobců, tak fotografie z realizací našich zákazníků. Více o šedých obkladech do koupelen se můžete dočíst níže pod inspirační fotogalerií.

Barva
Styl
Formát

Industriální styl, který je inspirovaný atmosférou velkých továrních hal, je v současných interiérech velmi oblíbený. Řadě lidí vyhovuje, že je jednoduchý, nadčasový a funkční. Chtěli byste industriálně laděnou koupelnu? Pro perfektní výsledek by její stěny a podlahu měly zdobit obklady a dlažba v imitaci betonu nebo kovu. Pokud budete chtít docílit útulnější atmosféry, můžete imitaci kovu či betonu zkombinovat s imitací dřeva.

Pro industriální styl jsou typické velké otevřené prostory, jeho krása však vynikne i v paneláku

>

Typickým znakem industriálního bydlení jsou velké, otevřené místnosti s vysokými stropy a velkými okny. Pokud však nejste majiteli takových velkorysých prostorů, nevěšte hlavu. Krása industriálních prvků může vyniknout i v menším domě či v bytě paneláku. Je však třeba dbát na každý detail a důkladný výběr materiálů, které jsou pro industriální styl typické. V industriálním interiéru by neměl chybět zejména kov, beton, kámen a sklo.

Keramické imitace kovu či betonu jsou do koupelny ideální: vypadají jako pravé materiály, ale voda je nepoškodí

>

Do koupelny v industriálním stylu nebo jiné části bytu či domu můžete zvolit obklady do koupelny v imitaci betonové stěrky, dlažbu v imitaci betonu či koupelnový obklad v imitaci kovu…Tyto keramické imitace jsou naprosto nerozeznatelné od pravého kovu či betonu. Ve srovnání s pravými materiály je obrovskou výhodou keramických imitací to, že se do nich nevsakuje voda. Do koupelen jsou tedy přímo ideální a dají se využít také třeba ve sprchových koutech.

Součástí kolekcí dlažeb a obkladů jsou také různé dekorace z keramiky, jako například s geometrickými, abstraktními a jinými vzory. Tyto dekorace podtrhnou charakter industriálního bydlení, dají se použít k obkladu i dlažbě. Industriální styl je vhodný také do kuchyně, obýváku nebo do jiného prostoru. Rádi vám pro inspiraci poskytneme další fotografie, či vytvoříme 3D grafický návrhTaké si můžete vytvořit rychlou vizualizaci zdarma v našem online vizualizátoru. 

Jaké barvy jsou pro industriálně laděné interiéry typické? Zejména neutrální, jako jsou černá, bílá a šedá a jejich kombinace. Pokud preferujete veselejší řešení, můžete k těmto barvám přidružit také cihlovou, modrou, vínovou či petrolejovou nebo jinou výraznější barvu. Keramické imitace kovu či betonu jsou na rozdíl od pravých materiálů k dostání také v pestřejších barvách, jako jsou třeba zelená, cihlová nebo petrolejová.

Chtěli byste, aby vaše industriální koupelna působila také útulně? Zkuste v ní kromě imitace kovu či betonu využít také dlažbu v imitaci dřeva. Ta se dá podobně jako jiné keramické dlažby využít i jako obklad na stěnu. Rádi vám poskytneme další inspirace pro vaši industriální koupelnu a rady, tipy a návrhy řešení tak, aby výsledek dokonale splňoval vaše představy. Můžeme vám také zaslat další inspirační fotografie, ze kterých také získáte spoustu inspirace pro vaše realizace.

Důkladně promyslete také výběr koupelnového vybavení

>

V industriálně laděné koupelně hraje zásadní roli také koupelnové vybavení – i to by v sobě mělo nést prvky industriálního stylu. K obkladům a dlažbě vám doporučíme vhodné baterie, umyvadlo, vanu či sprchový kout. Pro industriální koupelnu je jako stvořený koupelnový nábytek s kovovými prvky.