M.B.Keramika - Koupelny pro vás - Pozadí

Dlažby imitace betonu

Dlažby imitující beton jsou v současných interiérech hitem. Pokud se "betonová" dlažba zkombinuje s jinými materiály, efekt bude nádherný. Naše nabídka vás navíc přesvědčí, že dlažba se vzhledem betonu nemusí být jen minimalistická a „šedá“. Může mít také rustikální podobu anebo být ozvláštněna geometrickými vzory.

Prohlédněte si vybrané dlažby imitující beton

Zobrazit další dlažby (24)
Máte zájem o dlažbu se vzhledem betonu, kterou jste ve výpise výše nenašli?
X

Kontaktní formulář

Nejlepší je zavolat na +420 777 746 852
nebo nám napište zde:
V rámci pracovních dnů v čase od 7:30 do 17:30
se Vám ozveme zpět do 15 minut.

Beton se v interiéru vyvinul až do podoby "betonových" dlažeb

Beton se k nejrůznějším stavebním účelům využívá již řadu let. Za dobu své existence prošel velkým vývojem. Například sopečný hydraulický cement však znali již i starověcí římští stavitelé. V moderní době začali architekti nejdříve pohledový beton využívat v interiéru na stropech či na některých příčkách. Jeho popularita ale postupně rostla a na scénu nastoupily i betonové stěrky. Následně se k nim připojily i dlažby imitující beton a nová „betonová éra“ byla na světě.

Dlažby v imitaci betonu budou spolu s jinými materiály vždy nadčasové

Dnes si mnoho lidí nedovede bez použití prvků se vzhledem betonu představit svůj moderní interiér. Pokud se vkusně zkombinuje s dalšími materiály, například dřevem, kovem, či sklem, bude vypadat velmi nadčasově a neokouká se ani po letech. Dlažby imitující beton představují perfektní základ, na kterém lze stavět další prvky v interiéru. "Betonová dlažba" však nemusí být jen strohá a nenápadná a zapadnout pouze do minimalistického či industriálního interiéru. Na trhu je dnes celá řada různých provedení dlažeb a obkladů se vzhledem betonu.

Některé dlažby imitující beton doma navodí pohodovou atmosféru

Určité betonové dlažby mají rustikální vzhled a navodí doma velmi teplou a pohodovou atmosféru. Betonovou dlažbu mohou také ozvláštnit krásné patchworkové nebo prostorné geometrické vzory. Takto zkombinovaná betonová dlažba bude vypadat velmi nadčasově například v koupelně. Stačí ji oživit barevnými doplňky - třeba dávkovači na mýdlo nebo koši na prádlo a dekoracemi, které lze časem vyměnit. Betonová dlažba se snadno udržuje, a je možné využít ji třeba i jako obklad za kuchyňskou linku, pro barový pult nebo jako pracovní desku.

V interiéru se uplatní i "betonový" nábytek a dekorace

Kdo si oblíbí beton natolik, že se nebude chtít omezovat jen na betonovou dlažbu a obklady, má dnes nespočet dalších možností. Do interiéru může zakomponovat nábytek s betonovým vzhledem a nejrůznější dekorace, například vázy či šperkovnice z betonu. Oblíbené jsou také betonové stropy, schodiště nebo pohledové dělící příčky. Beton je hojně využívaný i v exteriéru, kde jako venkovní betonová dlažba nejen skvěle vypadá, ale díky své odolnosti také dlouhá léta úspěšně odolává vrtochům počasí.

ico small menu