M.B.Keramika - Koupelny pro vás - Pozadí

Dlažby imitace betonu

Dlažby v imitaci betonu jsou aktuálně v interiérech velmi žádané. Nemusejí být jen „šedé“ a strohé, nabízí i spoustu dalších barev a designů. Dlaždice imitující beton se dají  také oživit patchworkovými, geometrickými a dalšími dekoracemi. Díky tomu mohou „betonové“ dlaždice posloužit k vytvoření zajímavé pohledové zdi v interiéru nebo jako dekorativní obklad na stěnu, třeba za čelo postele. Jakými dalšími způsoby se dá dlažba napodobující beton v interiéru využít? A k jakému stylu bydlení se hodí? Nejen to se dočtete v textu níže pod přehledem sortimentu.

 
Řadu dlažeb v imitaci betonu máme skladem k okamžitému odběru.
 

Prohlédněte si vybrané dlažby imitující beton

Zobrazit další dlažby (25)

Co se v následujících řádcích dozvíte?

 1. Proč se dlažby imitující beton těší popularitě v soukromých i komerčních interiérech
 2. Jaké barvy, designy a povrchy mohou mít dlažby vypadající jako beton
 3. V jakém stylu je možné vytvořit interiér pomocí dlažby v imitaci betonu
 4. Jaká využití mají v interiéru dlažby imitující beton
 5. Něco o novince z veletrhu CERSAIE 2019: Umyvadle vytvořeném z dlažby imitující beton
 
 

Proč se dlažby imitující beton těší velké popularitě v soukromých i komerčních interiérech?

Beton se k nejrůznějším stavebním účelům využívá již řadu let. Například sopečný hydraulický cement znali již i starověcí římští stavitelé. V moderní době začali architekti nejdříve vyuřívat v interiéru pohledový beton, a to na stropech či na některých příčkách. Jeho popularita ale postupně rostla a na scénu nastoupily i betonové stěrky. Následně se k nim připojily i dlažby imitující beton a nová „éra betonu“ byla na světě.

 
Dlažba v imitaci betonu Motion, jako i spousta dalších z našeho sortimentu, je vynikající volbou do moderních interiérů.
 

Hitem současnosti jsou především dlažby v imitaci betonu. Do interiéru vnášejí mnoho výhod. Jaké jsou 3 největší?

  • Různé barvy a designy – vybere si milovník strohého a minimalistického, industriálního i rustikálního stylu
  • Velká přizpůsobivost – dlaždice napodobující beton v interiéru vytvoří perfektní neutrální základ, který bude možné doplnit dalšími interiérovými prvky. „Betonové“ keramické dlaždice se také dají výborně kombinovat s dalšími materiály, jako například dlažbou v imitaci dřeva.
  • Snadná údržba – dlažbu napodobující beton stačí vytřít prostředkem na keramickou dlažbu, žádná zvláštní péče není potřebná.
 
Dlažba Medley imitující beton vypadá úžasně v kombinaci s dlažbou v imitaci dřeva.
 
Máte zájem o dlažbu se vzhledem betonu, ale nevíte jak s ní sladit interiér nebo obklady?
X

Kontaktní formulář

Nejlepší je zavolat na +420 777 746 852
nebo nám napište zde:
V rámci pracovních dnů v čase od 7:30 do 17:30
se Vám ozveme zpět do 15 minut.

Díky všem těmto výhodám jsou dnes dlažby imitující beton vyhledávaným materiálem do soukromých i komerčních interiérů, jakými jsou například:

  • obýváky, ložnice, chodby
  • koupelny
  • vstupní haly, hotely, recepce
  • kavárny, restaurace, obchody apod.
 
Dlažba vypadající jako beton Regeneration se hodí i do komerčních prostor, třeba do obchodu s oblečením.
 

Dlažba do interiéru musí mít i důležité vlastnosti – například v koupelně mít potřebný protiskluz. Obrázek o tom, jaké vlastnosti má dlažba splňovat, si můžete udělat v článku Jak co nejlépe vybrat obklady a dlažbu do interiéru?

 

Jaké barvy, designy a povrchy mohou mít dlažby vypadající jako beton?

Najdou se lidé, kterým betonový design přijde příliš fádní a strohý. Jejich postoj k dlaždicím v imitaci betonu, a k tomuto materiálu jako takovému, může pramenit z toho, že znají jen „šedou“ podobu betonu. Dlažba v imitaci betonu však může mít spoustu barev, designů i provedení povrchu. Je z čeho vybírat a vytvořit tak skutečně působivý interiér.

 
Dlažba imitují beton Memory Mood může mít nejen šedou, ale také třeba béžovou barvu.
 

Následující informace o možnostech designu vás přesvědčí, že dlažby v imitaci betonu stojí za to milovat, a nikoliv zatracovat.

 

Dlažby imitující beton nabízí:

kromě šedé barvy také hnědou, krémovou, béžovou, zelenou, černou či jinou barvu

 
Dlažba a obklad imitující beton Detroit mohou mít také nádech do zelena. 
 

různé dlažbové i obkladové dekorace – geometrické, abstraktní či patchworkové, se kterými lze oživit celkový styl interiéru, dodat mu šmrnc nebo teplo domova

 
Designová dlažba Expressions je sama o sobě v interiéru působivou dekorací.
 

různé provedení povrchu – k dispozici je nejen matný povrch dlaždic, ale také lesklý nebo lapovaný

 
Obklad a dlažba imitující beton Extreme mohou mít také lapované provedení.
 

TIP OD NÁS:  Pokud toužíte po neotřelém řešení interiéru, nemějte obavy popustit uzdu své fantazii. Dlažby imitující beton vám dávají možnost vytvořit nespočet variací interiéru. Svědčí o tom i realizace koupelny u jednoho z našich zákazníků. Líbí se mu tmavé barvy a toužil po originálním řešení koupelny. Zároveň mu nechyběla odvaha a s naší pomocí se rozhodl „obléct“ svou koupelnu od hlavy až k patě do černé dlažby Officine v imitaci betonu. Jemnou extravaganci koupelně dodává červené podsvícení.

 
 
Velmi zajímavě působí v koupelně jednoho z našich zákazníků dlažba imitující beton Officine v černé barvě doplněná červeným podsvícením.
 

Líbí se vám dlažba v této koupelně? Rádi s vámi vymyslíme podobně originální řešení.

 

V jakém stylu je možné vytvořit interiér pomocí dlažby v imitaci betonu?

Dlažba napodobující beton je jako chameleon, který dokáže fascinujícím způsobem splynout s prostředím, ve kterém se právě nachází. Vděčí za to své přizpůsobivosti a již zmíněnému velkému množství designů.

 
Dlažba v imitaci betonu Glance má jednoduchý, moderní design.
 

Interiér může být díky dlažbám v imitaci betonu v těchto stylech:

  • moderním, jednoduchém a minimalistickém
  • industriálním, který je inspirovaný atmosférou starých továrních hal
  • rustikálním, který navozuje teplou a útulnou atmosféru

TIP OD NÁS:  Spousta dlažeb v imitaci betonu se hodí k různým stylům bydlení – nejen k jednomu. Příkladem může být realizace interiéru domu u jednoho z našich zákazníků. Z našeho sortimentu si vybral tři druhy dlažeb v imitaci betonu. Dvě koupelny zdobí obklad a dlažba Extreme a třetí dlažba Memory Mood. Dominantou obývací část domu propojené s kuchyní je dlažba Le Cave.

 
Do jedné z koupelen jsme zákazníkovi doporučili dlažbu Extreme v jemné imitaci betonu.
 

Zákazník si přál mít doma interiér v moderním stylu. Především dlažby Memory Mood a Le Cave se hodí také k rustikálnímu stylu bydlení, protože mají povrch, který vypadá jako původní ošlapané hliněné podlahy, jakoby vyšisované od slunce. Tady se projevila skvělá vlastnost dlažeb v imitaci betonu, že se dokážou dokonale přizpůsobit jakémukoliv prostředí. Celkové ladění interiéru samozřejmě vždy podtrhnou také zvolené interiérové doplňky. Celý příběh o realizaci interiéru u našeho zákazníka si můžete přečíst zde.

 
 
Dominantou obýváku, propojeného s kuchyní, se stala dlažba Le Cave.
 

Rádi vám poradíme, k jakému stylu bydlení se daná dlažba v imitaci betonu hodí, případně jaké doplňky k ní zvolit? Kontaktujte šikovné kolegyně na našem chatu. Dostanete okamžitou odpověď na jakýkoliv dotaz, a většinou i ve večerních hodinách!

 

Jaká využití mají v interiéru dlažby imitující beton?

Dlažby imitující beton v současných interiérech již dávno nekrášlí jen podlahy. Právě díky velkému počtu dekorací, které mohou být jejich součástí, se často využívají i jako obklad stěn. Betonové keramické dlaždice se tak stávají jedinečným prvkem interiéru, který nikdo nepřehlédne.

Kde se dá dlažba imitující beton využít i jako obklad?

k vytvoření samostatné pohledové zdi, která může sloužit třeba jako dělící příčka v interiéru

 
Z „betonové“ dlažby Highway je možné udělat v interiéru zajímavou dělící příčku.
 

za čelem postele v ložnici

 
Dekorativní „betonový“ obklad v patchowrk stylu, který doplňuje na stěně dlažbu Materika, vypadá skvěle za čelem postele v ložnici.
 

kolem krbu v obýváku

 
Designová dlažba Beton se dá využít i jako obklad kolem krbu v obýváku.
 

kolem barového pultu

 
Dlažba imitují beton Concrete  se dá využít také k obložení barového pultu.
 

za pohovkou v obýváku

 
Dlažba v designu betonu Art vypadá skvěle nejen na podlaze, ale i za pohovkou v obýváku.
 

za kuchyňskou linku

 
Patchworkové dekorace, které jsou součástí dlažby imitují beton Background, se dají využít například jako obklad za kuchyňskou linku.
 

A to je jen část z takřka nekonečných možností využití dlažeb v imitaci betonu. Naše ochotné kolegyně z online chatu vám rády poskytnou další inspiraci – zašlou fotografie realizací našich zákazníků nebo videa produktů natočené na míru vašim potřebám. Neváhejte se na cokoliv zeptat.

TIP OD NÁS: Budete pořizovat dlažbu v imitaci betonu do koupelny? K oživení celkového stylu koupelny mohou přispět nejen zmíněné dekorativní obklady, ale také sanita. Třeba atypická vana a umyvadlo a pestré koupelnové doplňky. Dávkovač na mýdlo, obraz, květiny, vázy či koupelnovou předložku časem můžete vyměnit a vaše koupelna tak může rázem získat novou podobu i bez výměny kachliček a dlaždic.

 
Dlažbu Glocal imitující beton efektně doplňuje atypická vana, umyvadlo a koupelnové doplňky.
 

Novinka z veletrhu CERSAIE 2019: Umyvadlo vytvořené z dlažby v imitaci betonu

Dlažby ve vzhledu betonu jsou designovou stálicí, která se již několik let po sobě objevuje v různých obměnách na evropských veletrzích keramických obkladů, dlažeb a koupelnového vybavení. Jinak tomu nebylo ani na veletrhu CERSAIE, který se každoročně koná v italské Bologni. Na této prestižní akci, která je největší svého druhu v Evropě, nikdy nechybí ani náš obchodní tým z M.B.KERAMIKY. Načerpáváme tam inspiraci o novinkách, které pro naše zákazníky postupně zařazujeme do našeho sortimentu.

 
Umyvadlo vyrobené z betonových dlaždic. Fotografie je z veletrhu CERSAIE v září 2019 v italské Bologni.
 

Co zajímavého nás v Bologni zaujalo v září 2019? Především umyvadla vyrobená z dlaždic v imitaci betonu, která někteří z našich dodavatelů dokáží vyrobit na míru. Dají se výborně kombinovat s obklady či dlažbou imitující beton. Víc informací o sanitě a nábytku z obkladů a dlažeb nejen v imitaci betonu, naleznete v tomto videu z veletrhu.

 
Detail umyvadla z betonových dlaždic. I tato fotografie je z veletrhu CERSAIE v září 2019.
 

Výrobci keramických obkladů a dlažeb samozřejmě představili i nové designy dlaždic imitujících beton. Kontaktujte nás. Moc rádi vám poskytneme spoustu inspirace pro váš interiér s betonovým nádechem.

 
 
I tyto designy dlažeb imitujících beton byly představeny na veletrhu CERSAIE 2019.
ico small menu