Obývací pokoje inspirace

Mobil-banner-CTA-plain-interier Banner-CTA-plain-interier

Ve fotogalerii obývacích pokojů níže se můžete inspirovat mnoha fotografiemi. Naleznete zde jak designové inspirační fotografie od výrobců, tak fotografie ze skutečných realizací našich zákazníků a vizualizace

Barva
Styl
Formát

Zařizujete obývák? Podlaha dokáže zázraky – obýváku dodá styl dle vašich představ. Díky široké škále designů i snadné údržbě jsou nejlepším řešením pro interiér keramické dlažby. Zvolit lze imitace dřeva, imitace mramoru, kamene či betonu nebo dlažby s různými vzory. Aby měl obývací pokoj ještě větší šmrnc, lze dlažbu položit i na stěnu jako obklad. V textu níže najdete spoustu inspirace. Veškeré produkty u nás můžete nakoupit také online.

Díky dlažbě může mít obývací pokoj jakýkoliv styl. Zvolíte imitaci dřeva, betonu nebo mramoru?

>

Obývací pokoj je jakýmsi centrem našeho domova a v rodinném kruhu v něm většina lidí tráví spoustu času. Proto je důležité, abychom se v něm cítili příjemně a aby jeho celkové řešení odpovídalo našemu vkusu. Důležitý je každý detail. Naprostým základem pokoje je podlaha, která mu dodá určitý styl. Keramické dlažby mají řadu designů a každý si tak může vybrat produkty pro svůj vysněný obývák.

Jaké jsou možnosti řešení?

keramické imitace dřeva – jsou na pohled i na dotek nerozeznatelné od pravých dřevěných podlah a obýváku dodají teplou a útulnou atmosféru. Zvolit lze například formát imitující dlouhá dřevěná prkna, čtvercový rozměr či vzor kazetových parket. Možné jsou různé typy pokládky.

dlažby v imitaci betonu – hodí se zejména do pokojů v moderním, minimalistickém či industriálním stylu. Tyto dlažby mohou mít nejen šedé odstíny, ale na rozdíl od pravého betonu také pestré barvy, jako je modrá, zelená nebo cihlová.

dlažba v imitaci kamene – jsou vhodné pro obývák prakticky v jakémkoliv stylu a vypadají jako pravý kámen. Imitují například pískovec, horské nebo říční kameny.

dlažby v imitaci mramoru – představují dokonalé řešení pro obývací pokoj v luxusním stylu. Imitují mramory, které se běžně těží v přírodě, ale také mramory, které se již v přírodě netěží a nabízejí tak luxus za dostupné ceny. Trendy jsou také fantazijní imitace mramorů, jejichž podoba je pouze inspirována přírodou.

vzorované dlažby – mají řadu barev a designů. Zvolit lze řešení pro každý styl – moderní, rustikální, retro, vintage nebo jiný styl.

Chcete si být naprosto jisti, že obývák bude přesně splňovat vaše představy? Rádi vám online poskytneme rady, tipy a návrhy realizace pro váš interiér. Když nás kontaktujete, těšit se můžete také na další inspirační fotogalerie, či vám vytvoříme 3D grafický návrhTaké si můžete vytvořit rychlou vizualizaci zdarma v našem online vizualizátoru. 

Aktuální trend pro obývací místnost? Dlažba použita na stěně jako obklad a keramické dekorace s různými vzory

>

Jaké jsou aktuální trendy v oblasti interiéru? Jedním z těch největších je ten, že se keramická dlažba nepoužívá pouze na podlahu, ale i na stěnu jako obklad. Dlažba tak může zdobit prostor za krbem, za komodou či za kuchyňskou linkou. Jako obklad na stěnu lze použít také různé dekorace z keramiky – dlaždice s patchworkovými, geometrickými a dalšími vzory. Velmi trendy jsou obklady ve tvaru hexagonů. Pokud mají tyto dekorace potřebnou odolnost a další vlastnosti, dají se položit i na podlahu jako součást dlažby. Atmosféru obývacího pokoje, samozřejmě, dotvoří i nábytek – komody, stolek či pohovka.

Některé interiérové dlažby se dají použít i do exteriéru. Obývák tak můžete perfektně sladit třeba s terasou či balkonem

>

Některé dlažby se vyrábí v interiérové i v exteriérové variantě. To znamená, že design dlažby, který zvolíte do obýváku, můžete mít i za dveřmi na terase či balkoně. Rádi vám poskytneme tipy pro trendy bydlení a poradíme, které dlažby z našeho sortimentu jsou vhodné do interiéru i exteriéru. A co je ještě velkou výhodou keramické dlažby kromě krásného designu? Především snadná údržba. Stačí ji vytřít vodou s čistícím prostředkem a máte hotovo. Pokud hledáte snadno čistitelnou podlahu s atraktivním designem, bude dlažba to nejlepší řešení.

Dlažba do obývacího pokoje je vhodná i do dalších místností interiéru, jako například do kuchyně či koupelny. Hledáte více do koupelny? Prohlédněte si naše koupelnové obklady a dlažby.