Koupelny s vanou inspirace

DATA | bannery | CTA_Banner_MOBIL_final.png DATA | bannery | CTA_Banner_PC_final.png

V galerii níže se můžete inspirovat mnoha fotografiemi koupelen s vanou. Naleznete zde jak designové inspirační fotografie od výrobců, tak fotografie ze skutečných realizací našich zákazníků a vizualizace. Více se můžete dočíst níže pod fotogalerií inspirací.

Barva
Styl
Formát

Koupelny s vanou mohou mít mnoho podob. Kromě plnění své praktické funkce mohou vany být také důležitým designovým prvkem koupelny. Nejvíce si lze v tomto ohledu vyhrát s těmi, které se obkládají koupelnovými obklady, dlažbou či mozaikou. Pokud máte v koupelně více místa, můžete zvolit také luxusně vypadající vanu do prostoru. Ta bude zvláště v kombinaci s designovými obklady vypadat skvěle.

Jaký design a materiál vany vybrat?

>

Aby koupelna s vanou přesně splňovala vaše představy a co nejlépe se vám v ní relaxovalo, je důležité důkladně vybrat tvar a materiál, ze kterého bude vana vyrobená. Zákazníci nejčastěji do koupelny vybírají akrylátové vany, které mají výborné izolační vlastnosti a déle udrží teplou vodu. Akrylátové vany mají také mnoho tvarů – například obdélníkový, rohový, kulatý, oválný či atypický. U některých typů akrylátových van jsou samozřejmostí také různé barvy, kromě tradiční bílé může být vana třeba černá, červená, modrá nebo zelená. Barevná škála zahrnuje spoustu barev.

Ocelové smaltované vany se vyznačují dlouhou životností a jsou velmi odolné vůči poškrábání nebo oděru. Ve smaltované vaně vychladne voda o něco rychleji než ve vaně z akrylátu. Litinové vany jsou také velmi odolné a mají dobré izolační vlastnosti – voda v nich bude teplá po delší dobu. Litinová vana je však poměrně těžká, obvykle mívá kolem 100 kilogramů a manipulace s ní je náročnější.

Čím obložit vanu a prostor kolem ní?

>

Neméně důležitý je také výběr materiálu, kterým bude obložená jak vana samotná, tak prostor kolem ní. Koupelnové obklady z keramiky jsou vhodné i k obložení vany a mají celou řadu barev a stylů. Zvolíte barevné koupelnové obklady, či kachličky v imitaci dřeva, kamene, betonu nebo mramoru? Možností je opravdu mnoho. Pro obložení vany se dají použít také dlažby. Velmi oblíbeným řešením k vaně jsou také některé mozaiky.

Pozornost si zaslouží také umyvadla, baterie, nábytek či doplňky

>

Rádi vám poskytneme rady, tipy a spoustu další inspirace a fotogalerie nejen k výběru vany, ale můžeme vám pomoci vybrat také vhodné umyvadlo, baterie, sprchu, koupelnový nábytek či dekorace a doplňky.  Vanu i veškeré koupelnové vybavení vám pomůžeme sladit s obklady a dlažbou. U nás získáte návrhy řešení. Rádi vytvoříme i 3D grafický návrh, nebo si můžete vytvořit rychlou vizualizaci zdarma v našem online vizualizátoru.