M.B.Keramika - Koupelny pro vás - Pozadí

Dlažby

Hledáte tu pravou dlažbu do obýváku, koupelny či kuchyně? Na vytvoření naší nabídky dlažeb do interiéru jsme si dali zvláště záležet, aby si z ní mohl vybrat příznivec jakéhokoliv stylu bydlení. V textu níže pod přehledem sortimentu se dočtete o našich dlažbách spoustu podnětných informací, jejichž účelem je usnadnit vám výběr a pomoci vytvořit interiér snů.

Mnoho interiérových dlažeb máme skladem k okamžitému odběru.

 

Co se v následujících řádcích dozvíte?

 1. Jaké jsou dlažby v imitaci dřeva?
 2. Jaké jsou dlažby v imitaci betonu?
 3. Jaké jsou dlažby v imitaci kamene?
 4. Jaké jsou dlažby v imitaci mramoru?
 5. Jaké další designy mohou dlažby mít?
 6. Jak pomocí dlažeb sladit interiér s exteriérem?
 

Jaké jsou dlažby v imitaci dřeva?

Řada dlažeb v imitaci dřeva v naší nabidce je lidským okem naprosto nerozeznatelná od pravých dřevěných podlah. A to nejen na pohled, ale dokonce i na omak. U většiny našich zákazníků proto dlažby v imitaci dřeva vzbuzují naprostý údiv. Předtím, než nás v našich studiích navštíví, většinou vůbec nepředpokládají, že dlažba bude tak věrně a dokonale připomínat pravé dřevo.

 
Dlažba v imitaci dřeva Natura je v interiéru nerozeznatelná od pravé dřevěné podlahy. 
 
Nevíte si rady s výběrem ideálního designu pro vaši dlažbu?
X

Kontaktní formulář

Nejlepší je zavolat na +420 777 746 852
nebo nám napište zde:
V rámci pracovních dnů v čase od 7:30 do 17:30
se Vám ozveme zpět do 15 minut.

Dlažby v imitaci dřeva pro vás vybíráme na zahraničních veletrzích a vždy se snažíme, aby:

  • měly na omak nerovný, plastický povrch jako pravá dřevěná podlaha
  • dokonale znázorňovaly strukturu dřeva – jeho žilkování, suky a letokruhy
  • měly mnoho podob pravého dřeva - modřín, buk, dub, smrk, borovice, topol, nebo vzácná cizokrajná dřeva, jakými jsou teak či eben
  • měly mnoho barev - modřín, buk, dub, smrk, borovice, topol, nebo vzácná cizokrajná dřeva, jakými jsou teak či eben.
  • měly mnoho tvarů, rozměrů a povrchů – lesk i mat a mohl si z nich vybrat milovník jakéhokoliv stylu – moderního, rustikálního, minimalistického, industriálního, vintage a mnoha dalších stylů

Líbí se vám například venkovský styl bydlení? Zde si můžete prohlédnout interiér domu našeho zákazníka, kterému dlažba v imitaci dřeva doma navozuje venkovskou atmosféru. Rádi i vám navrhneme interiér v podobném, nebo jiné stylu.

 
Našemu zákazníkovi jsme pro venkovský styl bydlení doporučili dlažbu v imitaci dřeva Wood Relive.
 

Proč je dlažba v imitaci dřeva vhodná také do koupelny?

Dlažba v imitaci dřeva má nejen spoustu krásných designů. Ale také vynikající technické vlastnosti. Výborně si rozumí s podlahovým vytápěním, nesesychá a nenasává vodu. Je proto ideální také do koupelen, saun a dalších místností, ve kterých se může držet vlhkost. I proto si ji majitelé Penzionu Kůlna v Moravském krasu vybrali do koupelen na pokoje hostů. Více si můžete přečíst v článku Dlažba v designu dřeva vzbuzuje u hostů penzionu údiv.

 
Dlažba v imitaci dřeva je vhodná také do koupelny. Na obrázku je dlažba Flora.
 

A už jste slyšeli o tom, že dlažba ve vzhledu dřeva je vhodná také do sprchového koutu, kde může plnit také protiskluzovou funkci? Inspirovat se můžete realizací naší zákaznice v článku Návštěvy se jí ptají, jak se to „dřevo“ ve sprchovém koutu udržuje.

Chcete se o designech a vlastnostech dlažeb v imitaci dřeva dozvědět víc? Podívejte se do naší sekce Dlažby imitace dřeva. Bude vás zajímat také to, jakými způsoby je možné dlažbu v imitaci dřeva položit? Přečtěte si článek Dlažby v designu dřeva: Jak jejich různé tvary a délky co nejlépe položit?

Jaké jsou dlažby v imitaci betonu?

Jedni je milují, druzí zatracují. I tak lze popsat postoj lidí k dlažbám v imitaci betonu a vůbec k designu betonu obecně. Jisté ale je, že se dlažby v imitaci betonu objevují v českých interiérech čím dál častěji. Proč tomu tak je? Protože:

  • Design betonu je velmi tvárný. Je jako chameleon, který se dokáže přizpůsobit jakémukoliv prostředí. V interiéru to znamená, že dlažba v imitaci betonu vytvoří perfektní základ, který se bude skvěle kombinovat s dalšími materiály, dekoracemi či nábytkem.
 
Dlažba Glance v imitaci betonu.
 
  • Vybere si příznivec jakéhokoliv stylu. Dlažba v imitaci betonu je vhodná pro jakýkoliv styl bydlení – moderní, industriální, minimalistický, vintage a další styly. Celkový styl interiéru podtrhne zvolená barva a povrch dlaždic v imitaci betonu, nebo také dekorace.
  • Dlažby už dávno nemají jen typicky šedou barvu. Mohou mít také třeba krémovou, hnědou barvu a další. Mají také různé provedení povrchu - k dispozici je nejen matný povrch dlaždic, ale také lesklý nebo třeba lapovaný. Opravdu je z čeho vybírat.
 
Dlažba v imitaci betonu Le Cave se hodí jak pro vytvoření moderního, tak industriálního a vintage bydlení.
 

Chtěli byste inspiraci? Naše kolegyně z online poradenského centra vám rády pošlou fotografie realizací interiérů našich zákazníků.

Už jste slyšeli o tom, že dlažbu v imitaci betonu je možné oživit různými dekoracemi? K mnoha dlažbám v imitaci betonu jsou k dostání také dekorativní prvky s geometrickými a abstraktními nebo patchworkovými vzory.

 
Dlažbu v imitaci betonu Highway ozvláštňují geometrické dekorace, které mohou být položeny také na zdi.
 

Inspirujte se příběhem našeho zákazníka

Zde si můžete přečíst příběh o tom, jak vybíral dlažbu v imitaci betonu náš zákazník. Když jsme mu doporučili oživit koupelnu abstraktními dekoracemi, byl doslova nadšený. „Samotného by mě to nenapadlo. S manželkou jsme chtěli moderní a decentní obklady, žádné květinky a podobně. Takto jsme ale zjistili, že v našich koupelnách nemusíme mít jen barevně jednolité plochy,“ řekl nám náš spokojený zákazník.

 

Jaké jsou dlažby v imitaci kamene?

Dlažby v imitaci kamene jsou mezi lidmi oblíbené takřka od nepaměti. A jejich obliba dokonce v posledních letech ještě narůstá. Je to dáno tím, že díky supermoderním digitálním technologiím je možné na povrch keramické dlaždice přenést design, který je nerozeznatelný od pravé kamenné dlažby.

 
Dlažba v imitaci kamene Uniquestone má čisté a působivé line a v interiéru připomíná pravou kamennou dlažbu. 
 

Dlažby v imitaci kamene mohou mít dokonce mnohem víc designů než přírodní  kámen.  Jaké to jsou?

  • Mnoho barev a povrchů. K dispozici je bílá, hnědá, šedá, krémová nebo černá dlažba v imitaci kamene a řada dalších, tónově odlišných odstínů. Samozřejmostí jsou také různé povrchy – lesklý, matný, strukturovaný nebo lapovaný. Dlažba se dá také ozvláštnit mozaikou a jinými dekoracemi.
  • Mnoho imitací přírodních kamenů. Dlažba v imitaci kamene může mít například přírodní vzhled pískovce, křemence či žuly, autentický vzhled polodrahokamů onyxů,  design horských a říčních kamenů a další designy
Dlažba Hills imituje kameny z kopců okolo řeky Secchia pramenící v Apeninách v Toskánsku.
 
  • Vybere si milovník jakéhokoliv stylu. Dlažba v imitaci kamene je podobně jako dlažba v imitaci dřeva vhodná pro jakýkoliv styl bydlení – moderní, minimalistický, venkovský, provensálský a další styly.
 

Proč je lepší použít do interiéru dlažbu v imitaci kamene než kamennou dlažbu?

  • Bude se výborně udržovat. Stačí ji vytřít prostředkem na keramickou dlažbu a máte hotovo.
  • Hodí se i do míst, kde byste ji možná vůbec neplánovali použít. Například do sprchového koutu, kde je díky své protiskluznosti bezpečná nebo jako obklad za postel v ložnici a kuchyňskou linku v kuchyni. Velkým plusem je, že na dlažbě v imitaci kamene nebude v kuchyni držet mastnota z vaření tolik jako na přírodním kameni.
 
Krása dlažby Frame vynikne také třeba ve formě obkladu za čelem postele v ložnici. 
 
  • Jaký design si vyberete, takový ho budete mít. Zní to jako samozřejmost. Jenže zákonitosti přírody fungují poněkud jinak – nenajdete dva stejné kusy kamene nebo dřeva vedle sebe. A tak existuje riziko, že pravá kamenná dlažba bude mít v interiéru větší barevné odchylky. U dlažby v imitaci kamene se vám to nestane – dlaždice budou mít přesně ten design, který si vyberete, a nic vás nezaskočí.

V našich showroomech vám rádi vysvětlíme podrobnosti a představíme kompletní nabídku dlažeb v imitaci kamene.

 

Jaké jsou dlažby v imitaci mramoru?

Dlažby v imitaci mramoru vnášejí do interiéru dotek luxusu. Jak vytvořit v interiéru pokud možno co nejluxusnější dojem? Naše rada zní: Použijte pokud možno co největší rozměr dlaždic, nejméně 60x60 cm, ale nebojte se ani ještě větších rozměrů – 45x90 cm, 60x120 cm a dalších formátů. Platí totiž pravidlo: Čím větší má dlažba v imitaci mramoru rozměr, tím víc ohromujícím dojmem bude v interiéru působit. Jak to vlastně celé funguje? Inspirovat se můžete v článku Velkoformátové obklady a dlažby: Jaké jsou jejich ceny, rozměry a výhody v interiéru?

 
Krása dlažby v imitaci mramoru nejlépe vynikne na velkém formátu. Na obrázku je dlažba Canova.
 

V článku se dočtete také to, že dlažba v imitaci mramoru, která bude v interiéru vypadat luxusně, vás vůbec nemusí stát jmění. V našem sortimentu máme spoustu dlažeb v imitaci mramoru, které mají vynikající ceny na našem trhu a jsou cenově srovnatelné s běžnými dlažbami v interiéru. Naším cílem je, aby si luxus ve svém interiéru mohl dopřát takřka každý. Pro zájemce o opravdu luxusní styl máme v nabídce i exkluzivní značkové obklady a dlažby v sekci Luxusní a designové obklady a dlažby.

 

Jaký design mohou mít dlažby v imitaci mramoru?

  • imitace přírodního mramoru - věrně imitují pravé přírodní mramory (třeba Calacatta, Pulpis apod.)
  • fantazijní imitace mramoru – jejich podoba nevychází přímo z přírody, ale mají velmi volný a umělecký design s nádechem fantastična. V interiéru budou působit jako skvostná umělecká díla.

K výběru je také řada povrchů – lesklý, matný nebo lapovaný. Nejvíc luxusně působí v interiéru dlažby v imitaci mramoru v lesku a v lapovaném provedení.

Podobně jako dlažby v imitaci kamene se i dlažby v imitaci mramoru výborně udržují a stačí je vytřít prostředkem na keramickou dlažbu.

 
Dlažba v imitaci mramoru Trilogy, která věrně imituje přírodní mramor, je vhodná také jako obklad do koupelny.
 

Jaké imitace mramorů byly představeny na veletrhu CERSAIE 2019?

Na věhlasném veletrhu obkladů, dlažeb a koupelnového vybavení CERSAIE v italské Bologni byly v září 2019 představené odvážné a divoké imitace mramorů, které se běžně v přírodě vůbec nevyskytují. Návštěvníci obdivovali například design zlatých, sytě zelených a modrých mramorů nebo antracitově černých mramorů.

 „Jsou určeny pro ty, kteří se nebojí výrazného, až extravagantního bydlení. Na některých dlaždicích v imitaci mramoru bylo dokonce „namícháno“ více barev, třeba zlatá, modrá i černá. Tyto keramické desky imitující mramor působily pořádně divoce a pozornost návštěvníků veletrhu přitahovaly jako magnet,“ uvedla naše obchodní ředitelka Veronika Prouzová.  Více si můžete přečíst v článku Přehlídku trendů v obkladech a dlažbách CERSAIE navštívil tým M.B.KERAMIKY.

 
Některé obklady a dlažby mají i design, který nevychází z přírody. Fotografie je z veletrhu CERSAIE 2019.
 

Jaké další designy mohou dlažby mít?

Dlažbu do interiéru můžete mít i v mnoha dalších designech, barvách a vzorech. Část naší nabídky najdete zde. Další designy vám rádi představíme v našich studiích

Z jakých designů dlažeb můžete například vybírat?

  • dlažby v imitaci kovu – Povrch dlaždic perfektně napodobuje vzhled kovových povrchů a v řadě případů i jejich korozi. Tento design dlaždic si designéři velmi oblíbili a na zahraničních veletrzích dlouhodobě patří k největším hitům. Barevné škála je velmi široká – od rezavě žluté a oranžové barvy zkorodovaného plechu, přes šedé imitace nového plechu, až po „kovové“ obklady s modrým nádechem a zelenou barvu zkorodované mědi. S dlažbami v imitaci kovu vytvoříte moderní, minimalistický nebo industriální interiér.
Dlažba Ionic v imitaci kovu se dá použít také jako obklad na zeď.
 
  • dlažby v patchwork stylu– Tyto dlažby jsou v Česku velmi oblíbené a jen tak nevyjdou z módy. Mají totiž jedinečnou schopnost interiér oživit a dodat mu svěží a neotřelý nádech. Základní dlažba na podlaze se dá s nimi výborně oživit. Patchworkové dlaždice můžete v obýváku položit třeba jen pod konferenční stolek a vytvořit tak efekt koberce. Skvěle se hodí pro jakýkoliv stylu bydlení.
  • dlažby s historickými motivy – Při pohledu na ně si spousta lidí řekne „Wau, to je krása!“ Většinou mají výrazné vzory – jako třeba velkorozměrné ornamenty, které připomínají umělecká díla. Díky tomu budou tyto dlažby v interiéru středobodem pozornosti. Jsou jako stvořené pro vytvoření luxusního obýváku či kavárny v retro a vintage stylu nebo ve stylu první republiky.
Dlažba Tango, se kterou každý interiér získá historický nádech.
 
  • dlažby s venkovskými motivy– Dlažby, se kterými vytvoříte venkovský interiér, třeba v toskánském nebo chalupářském stylu. Některé dlažby mají nerovný, jakoby mírně zvlněný povrch se známkami opotřebení. Tyto dlažby mohou připomínat staré cihlové podlahy, což ještě víc podtrhne venkovské ladění interiéru.
  • dlažba ve vzhledu koberce – V našem sortimentu máme dokonce i dlažbu, která jako by z oka vypadla pravému belgickému koberci! Oproti své předloze však má řadu výhod, zejména co se týče údržby. Na dlažbě se nebude tolik usazovat prach – stačí ji vytřít.
Detail dlažby Carpet v imitaci belgického koberce.
 

Naše rada pro vás: Dlažby do interiéru je třeba vybírat nejen dle designu, ale také dle důležitých vlastností, jakou je například protiskluznost. Naše rady k výběru si můžete přečíst v článku Jak co nejlépe vybrat obklady a dlažbu do interiéru?

 

Jak pomocí dlažeb sladit interiér s exteriérem?

Některé dlažby do interiéru máme také v provedení pro exteriér. Co to znamená? Že vaše venkovní a vnitřní prostory můžete perfektně sladit. Do interiéru můžete použít vybranou dlažbu ve vzhledu dřeva, kamene nebo v jiném designu a do exteriéru její venkovní „sestru“ o tloušťce 2 cm. Obě dlažby mají naprosto stejný design. Liší se pouze způsobem pokládky. Zatímco interiérová dlažba se tradičně lepí, exteriérová varianta se pokládá „suchou“ metodou bez použití lepidla na terče, do trávy nebo do štěrku.

 
Dlažba Urbanature má interiérovou i exteriérovou variantu. 
 

Ne všechny dlažby ale mají jak interiérovou, tak exteriérovou variantu. Budete chtít doporučení, které dlažby z našeho sortimentu mají shodný design pro interiér i exteriér? Obraťte se na nás online. Rádi vám pomůžeme vytvořit dokonale sladěné bydlení, které bude vypadat jako vystřižené z časopisu o designu.

Inspiraci můžete načerpat také v článku 5 tipů, jak sladit interiér s exteriérem.

ico small menu