Velkoformátové obklady a dlažby: Jaké jsou jejich ceny, rozměry a výhody v interiéru?

Zadívali jste se někdy na velkoformátové obklady a dlažby zblízka a všimli jste si, že krásný vzhled mramoru, betonu, kovu a jiné vzory na nich vyniknou mnohem více než na menších kachličkách? Opravdu impozantní dojem v dané místnosti je jedním z největších přínosů velkoplošných obkladů a dlažeb. Samozřejmě ale mají i mnoho dalších benefitů. V následujících řádcích jsme pro vás shrnuli přehled nejčastějších rozměrů velkoformátových obkladů a dlažeb u nás a v zahraničí. Na konkrétních příkladech produktů vám představíme ceny velkoformátových obkladů a dlažeb a dozvíte se také, co jejich cenu ovlivňuje především.

Zajímá vás hlavně design velkoformátových obkladů a dlažeb do koupelny a dalších částí interiéru? Podívejte se na Velkoformátové obklady a dlažby. Najdete tam také například luxusní velkoformátové dlažby. 

Nejen díky svému designu, ale také rozměru, dělají velkoplošné obklady a dlažby v interiéru zázraky: působí luxusně a reprezentativně. Menší počet spár umožňuje snadnější údržbu a opticky zvětšuje prostor, dokonce i malé místnosti. Víc o jejich výhodách si můžete přečíst v článku Velkoformátové obklady se těší velké oblibě. Místnostem dodají glanc.

Na obrázku luxusní velkoformátová dlažba Ultra Onici v nádherném vzhledu onyxu.
 
Zajímá vás cena vámi vybraných velkoformátových obkladů a dlažby?
X

Kontaktní formulář

Nejlepší je zavolat na +420 777 746 852
nebo nám napište zde:
V rámci pracovních dnů v čase od 7:30 do 17:30
se Vám ozveme zpět do 15 minut.

Jak jsou na velkoformátové obklady zvyklí lidé v zahraničí a jaké preferují rozměry?

Velkoformátové obklady a dlažby jsou již naprosto běžnou součástí zahraničních interiérů, a jsou dokonce mnohem oblíbenější než kachličky, v u nás tradičních, menších rozměrech, jakými jsou třeba 25×33 cm, 20×50 cm, 20×40 cm a další. Obyvatelé Itálie, Německa, Francie či USA již zkrátka výhody velkoformátových obkladů a dlažeb v interiéru znají velmi dobře a nebojí se obvyklejších velkých rozměrů dlaždic, jakými je například 120×120 cm, ani skutečně obřího formátu 160×320 cm. Taková luxusní velkoformátová dlažba v obřím formátu vypadá v zahraničních interiérech vždy fantasticky!

Luxusní velkoformátová dlažba Horizon v jemném designu kamene a ve formátu 60×120 cm.
 

Jak jsou na velkoformátové obklady zvyklí lidé u nás a jaké preferují rozměry?

U nás v Česku však lidé na velkoformátové obklady a dlažby v interiéru ještě nejsou příliš zvyklí, protože většinou neznají jejich vynikající funkce a vlastnosti. I proto preferují menší rozměry velkoformátových obkladů a dlažeb. Jaké jsou ty nejběžnější?

  • 30×60 cm například bílý lesklý obklad White Glossy. Cena: cca. 500 Kč/včetně DPH.
  • 30×90 cm – například velkoformátový obklad Terra v designu betonu. Cena: cca. 600/m²  včetně DPH.
  • 80×80 cm například velkoformátový obklad a dlažba Brera v imitaci betonové stěrky. Cena: 899 Kč/m²  včetně DPH.
  • 60×120 cm například velkoformátový obklad a dlažba Calacatta Oro v imitaci mramoru. Cena: cca. 600 Kč/m²  včetně DPH.

*Uvedené ceny jsou platné v době psaní článku a v průběhu času se mohou měnit.

Jaký podíl tvoří velkoplošné obklady a dlažby v interiérech v zahraničí, a jaký u nás?

  • 30% podíl mají velkoformátové obklady a dlažby v zahraničních interiérech
  • 5% podíl mají velkoformátové obklady a dlažby v českých interiérech
  • u nás v M.B.KERAMICE již podíl velkoformátových obkladů a dlažeb z celkových prodejů přesahuje 20%. Blížíme se tak evropskému průměru. Některé velkoformátové obklady a dlažby z naší nabídky mají na českém trhu bezkonkurenční cenu a mohou vyjít dokonce levněji než ředa kachliček v menších rozměrech.

Velkoformátová dlažba a obklady V zahraničních interiérech se nebojí nejen velkých formátů obkladů a dlažeb ale i odvážných barevných kombinací.
 

3 nejdůležitější faktory, které mohou ovlivnit cenu velkoformátových obkladů a dlažeb

1. Design. Luxusní velkoformátová dlažba, a také luxusní velkoformátové obklady, mají většinou výrazně propracovanější design než ty levnější. Lidským okem jsou téměř nerozeznatelné od skutečných přírodních materiálů, jakými jsou dřevo, kámen nebo beton. Na velkém formátu navíc krásná kresba kamene, kovu, betonu a dalších materiálů vynikne mnohem lépe než na obkladech a dlažbách menších rozměrů.

 
Za kuchyňskou linkou je položený velkoformátový obklad a dlažba Jewels v dokonalé imitaci mramoru.
 

2. Počet faceů. Prohlíželi jste si někdy v přírodě detailně kámen nebo dřevo? Pak jste si jistě všimli, že žádné dva kusy nejsou zcela stejné. Tuto rozmanitost se snaží výrobci uplatňovat i na velkoformátových obkladech a dlažbách, které napodobují přírodní nebo jiné materiály. Věrohodnost udává takzvaný počet faceů (vzorů). Čím jich má velkoformátová dlažba nebo obklad více, tím více bude připomínat skutečný přírodní nebo jiný materiál, a tím méně se budou na dlaždicích opakovat stejné vzory. Je samozřejmostí, že luxusní velkoformátová dlažba, a také obklad, budou mít hodně faceů. 

Například:

  • 1 face = všechny dlaždice v krabici mají stejný design
  • 5 faceů = pouze dvě z deseti dlaždic budou stejné

Velkoformátový obklad a dlažba ZincVelkoformátový obklad Zinc patří mezi série s velkým počtem faceů a proto imituje skutečný kov opravdu dokonale.

3. Rozměr. Cenu velkoformátových obkladů a dlažeb mohou samozřejmě ovlivňovat také jejich rozměry. Velkoformátový obklad a dlažba v rozměru 30×60 cm nebo 30×80 cm jsou levnější než velkoplošný obklad v rozměrech 40×120 cm a 60×120 cm. Opravdu obří rozměry velkoformátových obkladů a dlažeb od formátu 120×240 cm až po 160×320 cm mají samozřejmě vyšší cenu. Tu ale bohatě vyváží jejich celkový dojem v ploše, který je doslova ohromující! Luxusní velkoformátová dlažba má často alespoň rozměr 60×120 cm, ale i zmíněné obří rozměry. 

Velkoformátové obklady a dlažby v imitaci mramoruRůzné rozměry velkoformátových obkladů a dlažeb, můžou být použité i v jednom prostoru a zvýrazní tak vybrané části místnosti.

Orientační ceny velkoformátových obkladů a dlažeb na vybraných produktech

1. Levná (ekonomická) cenová třída – do 1000 Kč včetně DPH

Největším plusem je vynikající cena v poměru k designu a rozměru. Tyto velkoformátové obklady a dlažby mohou mít jednodušší design v imitaci betonu, mramoru, kamene, cementové stěrky a dalších materiálů a nabízejí kvalitní provedení za rozumnou cenu. Mají sice menší počet faceů, přesto však budou v místnosti působit o poznání luxusněji a reprezentativněji než naprostá většina malých kachliček. Podobně jako ostatní velkoformátové obklady a dlažby navíc usnadňují čištění díky menšímu množství spár mezi jednotlivými dlaždicemi.

DATA | /ODBORNE_CLANKY/velkoformaty-ceny-rozmery-vyhody-v-interieru | 381-obklad-a-dlazba-do-koupelny-terra_1.jpg
Velkoformátový obklad Terra v jemném dekoru betonu doplněný dekorativním obkladem s geometrickými prvky. Metr čtvereční základního obkladu v rozměru 30×90 cm stojí 645 Kč včetně DPH.

 
DATA | /ODBORNE_CLANKY/velkoformaty-ceny-rozmery-vyhody-v-interieru | 534-dlazba-imitujici-mramor-strato_3.png
 Velkoformátový obklad a dlažba Strato v jedinečné imitaci mramoru. Metr čtvereční obkladu v rozměru 60x120cm stojí 845 Kč včetně DPH.

  
DATA | /ODBORNE_CLANKY/velkoformaty-ceny-rozmery-vyhody-v-interieru | 457-dlazba-imitujici-mramor-statuario_1.jpg
Velkoformátový obklad a dlažba Statuario v jednoduché imitaci mramoru v bílé barvě. Metr čtvereční v rozměru 60×120 cm stojí 798 Kč včetně DPH.


 
Velkoformátový obklad a dlažba Arch v krásné imitaci mramoru. Metr čtvereční v rozměru 60x120 cm stojí 978 Kč včetně DPH.

 
DATA | /ODBORNE_CLANKY/velkoformaty-ceny-rozmery-vyhody-v-interieru | 533-dlazba-imitace-mramoru-amazonite_1.jpg
Velkoformátový obklad Amazonite vypadá jako skutečné umělecké dílo. Metr čtvereční v rozměru 60×120 cm stojí 965 Kč včetně DPH.
 

2. Střední cenová třída – do 1600 včetně DPH

Tyto velkoformátové obklady a dlažby mívají většinou dokonalejší a propracovanější design než velkoplošné obklady a dlažby v první cenové kategorii. Mají více faceů a jejich vzhled v imitaci betonu, mramoru, kamene či cementové stěrky je již téměř nerozeznatelný od skutečných přírodních materiálů. Konkrétní velkoformátové obklady a dlažby z této cenové kategorie lze obvykle pořídit v různých povrchových úpravách (lesk, mat, strukturovaný povrch apod.), s možností dokoupit k nim dekorace (mozaiky, 3D dekorace) a tvarovky (sokly, schodovky a podobně).

Velkoformátový obklad a dlažba Ionic v úchvatné imitaci kovu.
 
Velkoformátový obklad a dlažba Discover v krásné imitaci kamene.
 
Velkoformátový obklad a dlažba Glocal v netradiční imitaci na pomezí kovu a betonu.
 

3. Vyšší cenová třída – od 1600 Kč včetně DPH

Luxusní velkoformátová dlažba a obklad v této cenové relaci mají opravdu nadstandardní a luxusní design, který svou krásou až vyráží dech. Vzhled kamene, dřeva či betonu je natolik propracovaný, že dokonce často předčí krásu své přírodní předlohy. Tyto obklady a dlažby mají obvykle třicet i více faceů. Samozřejmostí je také mnoho barev, povrchových úprav, nejrůznějších dekorací, soklů, schodovek a speciálních tvarovek. Nechybí ani skutečně impozantní rozměry 100×300 cm, 160×320 cm a další, anglicky zvané big slabs. Některé velkoformátové obklady a dlažby v této kategorii se vyrábějí také v ultratenké variantě o tloušťce 5,5 mm nebo 3,5 mm při zachování vynikajících technických vlastností. Tyto jsou vhodné k obložení stěn, podlah, nábytku, dveří i fasád budov.

 
Luxusní velkoformátová dlažba a obklad Jewels v designu mramoru působí v interiéru opravdu exkluzivně.
 
 
Velkoformátový obklad a dlažba Ultra Onici v luxusní imitaci onyxu.
 
 
Luxusní velkoformátová dlažba a obklad Trilogy v dokonalé imitaci mramoru.
 

I s velkoformátovými obklady a dlažbami můžete sladit interiér s exteriérem

S některými velkoformátovými obklady a dlažbami můžete perfektně sladit interiér a exteriér. Jak? Tak, že do interiéru použijete klasickou 1cm variantu obkladu nebo dlažby, která se tradičně lepí. A do exteriéru její 2cm „kolegyni“, která se nejčastěji pokládá na terče, do trávy nebo do štěrku. Váš obývák tak může dokonale ladit se zahradou… Více se dočtete v článku 5 tipů, jak sladit interiér s exteriérem.

U nás v M.B.KERAMICE se na velkoformátové obklady a dlažby specializujeme – každý týden se věnujeme několika zakázkám. Rádi vám online, telefonicky, nebo e-mailem zodpovíme jakýkoli dotaz ohledně cen, použití či vlastností velkoformátových obkladů a dlažeb a mnoho dalších otázek. Neváhejte se na nás s čímkoliv obrátit.

Rádi i vám pomůžeme s řešením, ozvěte se nám.

Volejte +420 777 746 852

Zeptejte se na chatu

Nebo nám napište na online@mbkeramika.cz

V pracovní dny od 7:30 do 21:30 vám naši experti odpovídají obratem.