Inspirace retro koupelny

DATA | bannery | CTA_Banner_MOBIL_final.png DATA | bannery | CTA_Banner_PC_final.png

V galerii níže se můžete inspirovat mnoha fotografiemi retro koupelen. Naleznete zde jak designové inspirační fotografie od výrobců, tak fotografie ze skutečných realizací našich zákazníků a vizualizace. Více o retro obkladech do koupelen se můžete dočíst níže pod fotogalerií inspirací.

Barva
Styl
Formát

Retro styl navozuje v interiérech včetně koupelen pohodovou a uklidňující atmosféru časů minulých. Je velmi stylový a navzdory jeho inspiraci v minulosti je překvapivě nadčasový a nikdy nevyjde z módy. Líbí se vám tento styl a chtěli byste retro koupelnu? Pro dokonalý výsledek myslete na každý detail. Koupelna s puncem starých časů může mít mnoho tváří. V posledních letech obzvláště stoupá popularita jedné z nich, kterou lze asi nejpřesněji nazvat "novodobé retro". Novodobé retro kombinuje design inspirovaný minulostí s prvky z dnešní doby. Koupelna v takovém stylu bude mít to nejlepší z minulosti i současnosti.

Jaké dlažby jsou pro retro koupelny tím nejlepším řešením?

>

dlažba s velkými vzory – má různé vzory, barvy a rozměry. Může navozovat například atmosféru 30. let minulého století, nebo také 60. či 70. let. K těmto dlažbám se hodí jednobarevné koupelnové obklady, jako například ve tvaru cihliček a formátu 20x60 cm, 10x30 cm nebo jiném.

dlažba v imitaci dřeva – V koupelně bude působit teplým a uklidňujícím dojmem. Dlažba dokonale imituje různé typy dřevin a může mít různé barvy. „Dřevěná“ prkna mohou být někdy také barevná, jako třeba modrá. Některé dlažby v imitaci dřeva mají speciálně upravený povrch a vypadají tak, že se na nich již podepsal zub času.

dlažba v imitaci mramoru – bude dokonalým řešením pro ty, kterým se líbí retro styl s nádechem luxusu. Je vhodná i do moderních a luxusních koupelen. Prvky retra vnese do koupelny zejména koupelnové vybavení – vana do prostoru, volně stojící umyvadlo, luxusní retro baterie, zrcadla, a také veškeré dekorace a doplňky.

Dlažba se v moderních retro koupelnách velmi často objevuje i na stěnách jako obklad. Může se stát třeba ozdobou prostoru za vanou, umyvadlem, či zrcadlem. Toto je dnes velmi oblíbené řešení  - požádejte nás o další inspirace. Rádi vám poskytneme rady, tipy, další inspirační fotografie a návrhy řešení, jak vytvořit osobitou koupelnu s puncem starých časů. Také na přání vytvoříme 3D grafický návrh , či si můžete vytvořit rychlou vizualizaci zdarma v našem online vizualizátoru. 

Jaké obkladačky se hodí do retro koupelny?

>

Typické koupelnové obklady v retro stylu mají spoustu vzorů – zvolit lze například patchwork a zámecké vzory, nebo obklady ve tvaru cihliček. Některé kachličky mají na svém povrchu znázorněnou patinu a mohou připomínat obklady, které kdysi zdobily kamna.

Rádi vám poskytneme další fotogalerie a spoustu inspirace, k vytvoření nejen koupelny, ale také zbytku bydlení v retro stylu. Řadu obkladů a dlažeb máme skladem k okamžitému odběru.

I baterie, koupelnový nábytek, vana a umyvadlo by měly navozovat atmosféru starých časů

>

K obkladům a dlažbě vám můžeme doporučit také vhodné koupelnové vybavení – koupelnový nábytek, baterie, umyvadla, vany, zrcadla a jiné dekorace a doplňky by měly mít retro design.  Pokud máte prostornou koupelnu, můžete zvolit vanu na designových nožičkách nebo umyvadlo do prostoru.