Dřevěné terasy inspirace

Mobil-banner-CTA-plain-terasy Banner-CTA-plain-terasy

Ve fotogalerii dřevěných teras níže se můžete inspirovat mnoha fotografiemi. Naleznete zde jak designové inspirační fotografie od výrobců, tak fotografie ze skutečných realizací našich zákazníků a vizualizace. Více o dlažbách na terasu se můžete dočíst níže pod fotogalerií inspirací.

Barva
Styl
Formát

Líbí se vám dřevěné terasy? Keramické dlažby imitující dřevo jsou do exteriéru vhodnějším řešením než dřevěné podlahy. Dlažby z keramiky mají na rozdíl od pravého dřeva mnohem lepší technické vlastnosti. Nesesychají a nenasávají vodu. Není třeba je pravidelně impregnovat a neuvolňují se z nich třísky. Navíc mají překrásný design, řada z nich je na pohled nerozeznatelná od pravého dřeva. Dlažby na terasy v imitaci dřeva se dají pokládat lepením nebo bez použití lepidla na terče, do trávy či do štěrku.

Dlažby pro „dřevěné“ terasy: Imitují různé dřeviny, mají širokou škálu barev a rozmanité rozměry

>

Dlažby na terasy mohou napodobovat různé dřeviny – imitují například buk, dub, smrk, cedr, borovici, teak či eben. Mají velmi propracovaný design a jako pravé dřevěné podlahy vypadají i díky svému povrchu. Na venkovních dlažbách v imitaci dřeva bývá také znázorněno žilkování, a někdy i suky či letokruhy – přesně tak, jako na dřevěné podlaze. Samozřejmostí jsou i různé barvy dlažeb – od světlých až bílých odstínů, přes béžovou či medovou až po černou barvu. Módní jsou také dlažby v designu barevných dřevěných prken. Dlažba imitující dřevo může mít také různé formáty – čtvercový nebo formát, který dokonale imituje dlouhá dřevěná prkna.

Cena dlažeb v imitaci dřeva na terasu je velmi příznivá a na rozdíl od pravých dřevěných podlah nebo WPC prken mají lepší technické vlastnosti.

Rádi vám poskytneme tipy, rady, návrhy a další inspirační fotografie, abyste získali tu nejlepší představu, jak může vaše dřevěná terasa vypadat.  Vytvoříme vám i 3D grafický návrhTaké si můžete vytvořit rychlou vizualizaci zdarma v našem online vizualizátoru. 

Dlažby na terasu v imitaci dřeva se dají pokládat s lepidlem i bez něj, jsou vždy mrazuvzdorné a protiskluzové

>

Můžete si vybrat, jakým způsobem budete dlažbu imitující dřevo na terasu pokládat.  V našem sortimentu najdete jak dlažby imitující dřevo, které se pokládají lepením, tak 2cm dlažby na terasy. Ty se pokládají bez lepidla na terče, do trávy nebo do štěrku. Inspiraci získáte a další fotografie si můžete prohlédnout  v článku o pokládce 2cm dlažeb na terasu.

Venkovní dlažba imitující dřevo je vhodná nejen pro zastřešené i nezastřešené terasy, ale také třeba k bazénu – dá se zkrátka využít kdekoliv v exteriéru. Vždy bude mrazuvzdorná a v závislosti na místě, kde bude položena, by měla mít potřebný stupeň protiskluznosti. Inspiraci získáte v článku o protiskluzové dlažbě na terasu.

Některé keramické dlažby imitující dřevo jsou vhodné do interiéru i exteriéru. Anebo se speciálně vyrábějí i v interiérové variantě i v 2cm exteriérové variantě.  Díky tomu můžete dokonale sladit třeba váš obývák s venkovní terasou. Obraťte se na nás a poskytneme vám tipy na dlažby, které mají stejný design a jsou vhodné pro interiér i exteriér. Získáte od nás další fotky a spoustu inspirace.