Protiskluzová dlažba na terasu: Proč je důležité pečlivě zvážit stupně protiskluznosti?

Toužíte po terase, která bude po celý rok nejen krásná, ale i bezpečná? Zaměřte se na výběr vhodného stupně protiskluzu venkovní keramické dlažby, který bude přesně odpovídat podmínkám provozu na terase. Pro usnadnění výběru vám přinášíme souhrn informací nejen o stupních protiskluznosti, ale i dalších vlastnostech, které by měla venkovní protiskluzná dlažba splňovat.  

Venkovní protiskluzová dlažba na terasu i schody má řadu designů, které dokonale napodobují přírodní materiály – dřevo, kámen, kov, či beton… Pokud vás zajímá design venkovních dlažeb, mnoho různých vzhledů si můžete prohlédnout na stránce 2cm dlažby na terasy. Venkovní keramická dlažba musí být vždy mrazuvzdorná. Budou vás zajímat také ceny venkovních dlažeb na terasu? Základní přehled o cenách na vybraných produktech, a také o cenách za pokládku si můžete přečíst zde

  
Venkovní keramická dlažba má řadu krásných designů – například vzhled dřeva či kamene. 

Chcete aby dlažba neklouzala?
X

Kontaktní formulář

Nejlepší je zavolat na +420 777 746 852
nebo nám napište zde:
V rámci pracovních dnů v čase od 7:30 do 17:30
se Vám ozveme zpět do 15 minut.

Podle čeho vybrat protiskluznou dlažbu na terasu?

U venkovní keramické dlažby existuje pět stupňů protiskluznosti, které se označují písmenem R a čísly 9 až 13. Venkovní protiskluzová dlažba značně snižuje riziko úrazu při chůzi po dlažbě na terase. Jaké protiskluzné venkovní dlažby odborníci obvykle doporučují na terasu?

    • pro kryté (zastřešené) terasy venkovní dlažbu s protiskluzem R10
    • pokud jsou součástí kryté terasy i schody, doporučujeme venkovní dlažbu na schody s protiskluzem R11

Uvedené stupně protiskluznosti jsou ale pouze orientační. Při výběru vhodného protiskluzu je potřeba brát zřetel především na podmínky provozu. S výběrem vhodné venkovní protiskluzové dlažby na terasu vám rádi odborně poradíme.

 
Venkovní mrazuvzdorná dlažba v imitaci dřeva vypadá na terase vždy nádherně. 

Která protiskluzná dlažba na terasu bude bezpečná i za mokra?

Pokud máte terasu nezastřešenou, na kterou volně prší, nebo pokud plánujete vaši venkovní mrazuvzdornou dlažbu na terasu položit také k bazénu, kde budete v letních měsících jistě chodit na boso, pak je důležité všímat si u venkovní dlažby také stupnice protiskluznosti dlažeb za mokra. Tato stupnice je značena písmeny A, B a C. Nejmenší riziko uklouznutí je u venkovních dlažeb s označením C. Pro nezastřešené terasy a dlažby v okolí venkovních bazénů doporučujeme venkovní protiskluzovou dlažbu alespoň s protiskluzem R11B.

 
K bazénu je vhodná venkovní protiskluzová dlažba alespoň s protiskluzem R11B. 

Víte, že mnoho venkovních dlažeb na terasu se vyrábí ve stejném designu jako dlažby určené do interiéru? Více o tom, jak perfektně sladit interiér a exteriér, si přečtěte v článku.

 
Některé venkovní mrazuvzdorné dlažby mají také variantu pro interiér, která se pokládá lepením. Na obrázku je venkovní keramická dlažba Carpet.

Venkovní dlažby s vysokým protiskluzem je třeba pečlivěji čistit

Venkovní keramická dlažba se velmi snadno udržuje – stačí ji ostříkat tlakovým čističem nebo umýt vodou. Obecně však platí, že čím má venkovní dlažba vyšší protiskluz, tím má drsnější povrch a je třeba věnovat o něco větší pozornost její údržbě. Ale pozor, nemusí to být vždy pravidlem. Jsou i venkovní keramické dlažby s vysokým stupněm protiskluznosti, které se čistí snadno. A naopak někteří výrobci vyrábějí venkovní mrazuvzdornou dlažbu, která se i přes nízký stupeň protiskluznosti velmi obtížně čistí. Takovéto dlažby si raději nepořizujte. Rádi vám poradíme, která venkovní protiskluzná dlažba je ta správná.

 
Venkovní dlažba na schody v imitaci dřeva Sundeck.

Venkovní protiskluzná dlažba musí být také mrazuvzdorná

Venkovní protiskluzová dlažba musí být v našich zeměpisných šířkách také dokonale odolná vůči mrazu. To znamená, že musí mít nasákavost nižší než 0,5%. Právě touto vlastností se vyznačují vysoce odolné mrazuvzdorné dlaždice, které jsou pro venkovní terasy jedinou vhodnou možností.

Venkovní dlažbu můžete mít v 1cm nebo 2cm variantě

Venkovní protiskluzovou dlažbu můžete pořídit v 1cm variantě, která se lepí. Anebo můžete zvolit 2 cm variantu protiskluzné dlažby na terasu, která se pokládá na terče. O výhodách pokládky 20 mm dlažby na terče se dočtěte v tomto článku. O použití terčů se více dozvíte zde. Venkovní dlažba na terče je také nejlepší řešením pro terasy v patře a balkony. Proč? To se můžete dočíst v tomto článku.

 
Venkovní keramická dlažba se velmi často pokládá na terče. 

Výběr vhodné venkovní protiskluzné dlažby je pro laiky poměrně složitým procesem, proto je nejlepší obrátit se na odborníka. Naši poradci jsou tu pro vás.

Rádi i vám pomůžeme s řešením, ozvěte se nám.

Volejte +420 777 746 852

Zeptejte se na chatu

Nebo nám napište na online@mbkeramika.cz

V pracovní dny od 7:30 do 21:30 vám naši experti odpovídají obratem.