Dlažba na terasu: Jaké jsou příklady cen? A na kolik peněz vyjde pokládka v roce 2019?

06.03.2019
Zajímají vás ceny venkovních dlažeb? Na venkovní terasu nebo kolem bazénu máte na výběr ze dvou možností dlažeb - 1 cm venkovní dlažbu, jejíž cena je zpravidla nižší, ale pokládka je dražší. A 2cm venkovní dlažbu, u které je to přesně naopak: Její cena je obvykle vyšší, ale pokládka vyjde levněji. V následujících řádcích vám představíme několik venkovních dlažeb s konkrétními cenami a dozvíte se také, co jejich cenu ovlivňuje. Na modelovém příkladu terasy o rozloze 10 m² se pak dozvíte, kolik stojí samotná pokládka dlažby a přesvědčíte se tak, že nejlepším řešením na terasu – z hlediska ceny, jednoduchosti pokládky i její životnosti, je venkovní dlažba o tloušťce 2 cm. 
 

Existují 3 cenové třídy:

Modelový příklad s cenou pokládky:

 
Chcete nezávaznou individuální cenovou nabídku?
X

Kontaktní formulář

Nejlepší je zavolat na +420 777 746 852
nebo nám napište zde:
V rámci pracovních dnů v čase od 7:30 do 17:30
se Vám ozveme zpět do 15 minut.

Co už možná víte: 2 cm venkovní dlažba se pokládá na terče, do trávy nebo štěrku

Na venkovní terasy nebo kolem bazénu se 2 cm venkovní dlažba nejčastěji pokládá na terče. Více o výhodách pokládky 20 mm dlažby na terče si přečtěte v článku. O samotných terčích se více dočtete zde.  2cm venkovní dlažbu je možné položit také na zahradu, kolem domu nebo jako přechodové chodníčky. Kromě pokládky na terče můžete zvolit také pokládku do štěrku či do trávy. Více si přečtěte v článku Dlažba na zahradu o tloušťce 2 cm nabízí krásný design a různé možnosti pokládky

 

Jaké jsou orientační ceny 1 cm a 2 cm venkovní dlažby?

Levnou, a zároveň mrazuvzdornou 1cm venkovní dlažbu můžete pořídit již zhruba od 580 Kč/ včetně DPH. Ceny o něco kvalitnějších a vzhledově povedenějších venkovních dlažeb o tloušťce 1 cm se budou pohybovat od 900 Kč/m² včetně DPH. Venkovní 2cm dlažbu můžete pořídit již zhruba od 694 Kč/ včetně DPH. Pokládka je ale oproti lepení 1cm venkovní dlažby výrazně jednodušší a také levnější. Stručný přehled cen za pokládku 1cm a 2cm venkovní dlažby jsme pro vás shrnuli o pár řádků níže na modelovém příkladu terasy o rozloze 2 × 5 m².

 

4 nejdůležitější faktory, které mohou ovlivnit cenu venkovních dlažeb

1. Design. Dražší venkovní dlažby mají většinou výrazně propracovanější design než levnější dlažby na terasu. Jsou téměř k nerozeznání od skutečných přírodních materiálů, jakými jsou dřevo nebo kámen.

2. Počet faců. Dívali jste se někdy v přírodě detailně na kámen nebo dřevo? Pak jste si jistě všimli, že žádné dva kusy nejsou zcela stejné. Tuto přírodní rozmanitost se snaží výrobci uplatňovat i na obkladech a dlažbách, které napodobují přírodní materiály. Přírodní věrohodnost udává takzvaný počet faců (vzorů). Čím jich má dlažba nebo obklad víc, tím víc bude připomínat skutečný přírodní materiál. To platí nejen pro venkovní dlažby ale i pro interiérové dlažby v imitaci dřeva nebo kamene. 

Příklady:

    • Pokud si pořídíte venkovní dlažbu, která má 4 facy a v 1 krabici bude 12 venkovních dlaždic, budete v ní mít vždy 3 kusy stejné.
    • Pokud si pořídíte venkovní dlažbu, která má 20 faců a v 1 krabici bude 12 venkovních dlaždic, nejspíš bude každý jeden kus unikátní.

 Je důležité, aby obkladač při pokládce nikdy neumístil dva stejné kusy venkovní dlažby vedle sebe.

3. Stupeň protiskluznosti. Toto je velmi důležitá vlastnost dlažby na terasu, která úzce souvisí s čistitelností dlažby. Více se dočtete v článku Protiskluzná dlažba na terasu: Proč je důležité pečlivě zvážit stupně protiskluznosti?

4. Možnost přikoupit k dlažbě speciální doplňky – bazénové tvarovky, přelivové hrany, odtokové kanálky apod.

 
 
 

Orientační ceník venkovních keramických 2cm dlažeb na vybraných produktech

2cm venkovní dlažby můžeme rozdělit do tří cenových kategorií:

1. Levná (ekonomická) cenová třída – 700 až 1000 Kč včetně DPH

Největším plusem je jednoznačně velmi příznivá cena na trhu. 2cm venkovní dlažby v této kategorii mají poměrně jednoduchý design, který ničím neohromí, ale zároveň ani nezklame. Ideální řešení pro ty, kteří si příliš nepotrpí na jedinečnost vzhledu venkovní dlažby a hledají kvalitu za rozumnou cenu. Tyto 2cm dlažby však mohou mít nižší stupně protiskluzu, a někdy je proto není vhodné použít do všech venkovních prostor – lze je třeba použít na krytou venkovní terasu, ale už nejsou vhodné k bazénu. Obvykle k nim také nejsou k dostání speciální doplňky (speciální tvarovky, bazénové tvarovky, odtokové kanálky a podobně).

 

 DATA | /ODBORNE_CLANKY/dlazba-na-terasu-jake-jsou-priklady-cen | Venkovni_arcides.jpg

 Venkovní 2 cm dlažba Arcides Smoke v rozměru 60×60cm stojí 694 Kč vč. DPH.

DATA | /ODBORNE_CLANKY/dlazba-na-terasu-jake-jsou-priklady-cen | street.jpg

Venkovní 2 cm dlažba Street grey v rozměru 60×60cm stojí 698 Kč vč. DPH.

DATA | /ODBORNE_CLANKY/dlazba-na-terasu-jake-jsou-priklady-cen | custom.jpg

 Venkovní 2 cm dlažba Officine 05 Custom ve formátu 45 × 90 cm. Metr čtvereční dlažby stojí 776 Kč/m2 vč. DPH.
 
DATA | /ODBORNE_CLANKY/dlazba-na-terasu-jake-jsou-priklady-cen | cena-dlazby-na-terasu-3c.jpg
 
Venkovní 2 cm dlažba Noon Honey II.jakost v imitaci dřeva v rozměru 30 x 120 cm. Metr čtvereční dlažby stojí 795 Kč vč. DPH.
 

2. Střední cenová třída – 1000 až 1700 Kč včetně DPH

Tyto 2 cm venkovní dlažby mají většinou hezčí a propracovanější design než dlažby v ekonomické cenové kategorii. Zároveň je na výběr z více designů dlažeb, které výborně napodobují přírodní materiály. A příroda k venkovním terasám zkrátka patří. Velmi oblíbený je vzhled dřeva, který dokonale připomíná pravé dřevo. Venkovní dlaždice se vám budou mnohem lépe udržovat než pravá dřevěná prkna a nebudou se z nich uvolňovat třísky. Dlažby v této kategorii mohou mít zároveň vyšší protiskluz než dlažby v první cenové třídě.

 
DATA | /ODBORNE_CLANKY/dlazba-na-terasu-jake-jsou-priklady-cen | cena-dlazby-na-terasu-6b.jpg

Venkovní 2 cm dlažba Stonequartz  v imitaci kamene. Metr čtvereční této dlažby v rozměru 60×60cm  stojí 1699 Kč vč. DPH.

 
DATA | /ODBORNE_CLANKY/dlazba-na-terasu-jake-jsou-priklady-cen | cena-dlazby-na-terasu-7b.jpg

Venkovní 2cm dlažba Nebrasca II. jakost ve vzhledu dřevěných prken. Metr čtvereční této dlažby v rozměru 30×120 cm stojí 1178 Kč vč. DPH.

 DATA | /ODBORNE_CLANKY/dlazba-na-terasu-jake-jsou-priklady-cen | Garda.jpg

 Venkovní 20 mm dlažba Garda v imitaci betonové stěrky. Metr čtvereční této dlažby v rozměru 60×60cm stojí 1699 Kč vč. DPH. 

3. Vyšší cenová třída – Od 1700 Kč včetně DPH

Venkovní 2cm dlažby v této cenové hladině mají opravdu nadstandardní design a mnohem více faců než dlažby v předchozích dvou kategoriích. Vzhled kamene, dřeva či betonu je natolik propracovaný, že svou krásou dokonce předčí přírodu a venkovní dlaždice mohou být i hezčí než pravé přírodní materiály. Běžné jsou také ojedinělé designy, jako například vzhled orientálního koberce či různé další vzory. Samozřejmostí bývá vysoký stupeň protiskluzu, který bude dostačující pro použití kdekoliv v exteriéru – na venkovní terase, či u bazénu. K dlažbám bývají navíc standardně k dostání různé tipy odtokových kanálků, přelivových hran a bazénových lemů, které mají stejný design jako dlažba. Pokud vás zajímají bazénové lemy a jejich funkce, přečtěte si článek.

 

 
 
Venkovní 2cm dlažba Carpet v designu orientálního koberce. Metr čtvereční této dlažby v rozměru 50×100cm  stojí 3165 Kč vč. DPH. Tuto dlažbu máme také v 1cm – interiérové variantě, která se lepí. Vaši terasu a obývák nebo balkon a ložnici tak můžete perfektně sladit. V našem sortimentu máme i spoustu dalších dlažeb, s jejichž pomocí budou vaše venkovní i vnitřní prostory designově dokonalé. Více se dočtěte v článku 5 tipů, jak sladit interiér s exteriérem.
 
 
DATA | /ODBORNE_CLANKY/dlazba-na-terasu-jake-jsou-priklady-cen | cena-dlazby-na-terasu-10b.jpg
 

Venkovní 2 cm dlažba Silverwood v imitaci dřeva. Metr čtvereční této rektifikované dlažby v rozměru 30x120 cm stojí 1918 Kč vč. DPH. Tato dlažba v imitaci dřeva má i interiérovou variantu v tloušťce 1 cm a je tak možné sladit exteriér s interiérem.

 
 
Venkovní dlažba Norr v zajímavé a poměrně netradiční imitaci kamene. Metr čtvereční této dlažby v rozměru 60×60 cm stojí 1740 Kč vč. DPH.
 

Rádi vám představíme mnoho dalších venkovních dlažeb na terasu dle vašich představ a v daných cenových kategoriích. Neváhejte se obrátit na naše odborné online poradenské centrum.

Jedna věc je cena venkovní dlažby, počítat ovšem musíte i s výdaji za její položení, tedy s prací pro obkladače. Kolik peněz přibližně zaplatíte za pokládku 1 cm venkovní dlažby a jaká je cena pokládky 2 cm venkovní dlažby? To se dozvíte v modelovém příkladu níže.

MODELOVÝ PŘÍKLAD NA TERASE 2×5 m² S DLAŽBOU V ROZMĚRU 60×60 cm

Upozorňujeme, že uvedené ceny jsou pouze informativní, v konkrétních případech se mohou lišit.

Orientační ceny včetně DPH za práci obkladače a položení 1 cm tlusté dlažby 

Přilepení dlažby

690 Kč/m²

Izolace, bandáž, penetrace, dilatace

253 Kč/m²

Spárování epoxidovou spárovací hmotou

345 Kč/m²

Samotný materiál (lepidlo, spárovací hmota, izolace, bandáž…)

989 Kč/m²

Orientační cena běžné 1cm dlažby

667 Kč/m²

CENA CELKEM ZA 10

29 440 Kč

Orientační ceny včetně DPH za práci obkladače a položení 2 cm tlusté dlažby

Běžné terče s pevnou výškou

28 Kč/m²

Fóliová izolace s oplechováním a geotextilií (materiál i montáž)

989 Kč/m²

Vlastní pokládka dlažby

690 Kč/m²

Orientační cena ekonomické 2cm dlažby

798 /m²

CENA CELKEM ZA 10

25 050 Kč

 

Závěr: Přestože 2cm dlažba na terasu je dražší než 1cm venkovní dlažba, ve většině případů vás terasa jako celek (samotná dlažba i její položení) vyjde levněji s použitím 2 cm venkovní dlažby.

2cm venkovní dlažba vám na rozdíl od 1 cm lepené dlažby nemůže odprýsknout

A co vám 2cm venkovní dlažba přinese do budoucna především? Kvalitní systém pokládky, u kterého nebude hrozit, že vám jednoho dne venkovní dlažba odprýskne. 1 cm dlažba vám při nedodržení všech technologických postupů naopak za pár let odprýsknout může a stává se to poměrně často. Třeba když se v zimě pod dlažbu dostane voda, která zmrzne. A to už stojí za důkladné zvážení, co myslíte? Více o pokládce 2cm venkovních dlažeb si můžete přečíst zde.

Rádi i vám pomůžeme s řešením, ozvěte se nám.

Volejte +420 777 746 852

Zeptejte se na chatu

Nebo nám napište na online@mbkeramika.cz

V pracovní dny od 7:30 do 21:30 vám naši experti odpovídají obratem.