M.B.Keramika - Koupelny pro vás - Pozadí

Dlažba na terasu: Jaké jsou příklady cen? A na kolik peněz vyjde pokládka?

Zajímají vás ceny venkovních dlažeb? Na venkovní terasu nebo kolem bazénu máte na výběr ze dvou možností dlažeb - 1 cm venkovní dlažbu, jejíž cena je levnější, ale pokládka je dražší. A 2 cm venkovní dlažbu, u které je to přesně naopak: Její cena je vyšší, ale pokládka je levnější. V následujících řádcích vám představíme několik venkovních dlažeb s konkrétními cenami a dozvíte se také, co ovlivňuje jejich cenu. Na modelovém příkladu terasy o rozloze 10 m² se pak dozvíte, kolik stojí samotná pokládka dlažby. Na těchto příkladech se přesvědčíte, že nejlepším řešením na terasu – z hlediska ceny, jednoduchosti pokládky i její životnosti, je venkovní dlažba o tloušťce 2 cm. 

2cm keramická venkovní dlažba má skutečně krásné designy – vzhled kamene, dřeva, betonu či koberce a mnoho dalších, jak moderních, tak rustikálních designů. Část naší nabídky 20 mm venkovních dlažeb najdete na 2 cm dlažby na terasy.

 

Chcete individuální cenovou nabídku?
X

Kontaktní formulář

Nejlepší je zavolat na +420 777 746 852
nebo nám napište zde:
V rámci pracovních dnů v čase od 7:30 do 17:30
se Vám ozveme zpět do 15 minut.

Co už možná víte: 2 cm venkovní dlažba se pokládá na terče, do trávy nebo štěrku

Na venkovní terasy nebo kolem bazénu se 2 cm venkovní dlažba nejčastěji pokládá na terče. Více o výhodách pokládky 20 mm dlažby na terče si přečtěte v článku. O samotných terčích se více dočtete zde.  2cm venkovní dlažbu je možné položit také na zahradu, třeba kolem domu nebo jako přechodové chodníčky. Kromě pokládky na terče můžete zvolit také pokládku do štěrku či trávy. Více si přečtěte v článku Dlažba na zahradu o tloušťce 2 cm nabízí krásný design a různé možnosti pokládky

 

Jaké jsou orientační ceny 1 cm a 2 cm venkovní dlažby?

Levnou, a zároveň mrazuvzdornou 1cm venkovní dlažbu můžete pořídit již zhruba od 300 Kč/ včetně DPH. Ceny o něco kvalitnějších a vzhledově povedenějších venkovních dlažeb o tloušťce 1 cm se budou pohybovat okolo 450 či 500 Kč/m² včetně DPH. Mohou být ale také podstatně dražší, což by většinou mělo být vyváženo výrazně lepším vzhledem a technickými vlastnostmi dlažby. A pokládka vás při dodržení všech technologických postupů vyjde poměrně draho. Nejlevnější 2 cm venkovní dlažba v 1. jakosti je oproti 1 cm dražší – můžete ji pořídit již zhruba od 640 Kč/ včetně DPH. Pokládka je ale oproti lepení 1cm venkovní dlažby výrazně jednodušší, a také levnější. Stručný přehled cen za pokládku 1cm a 2 cm venkovní dlažby jsme pro vás shrnuli o pár řádků níže na modelovém příkladu terasy o rozloze 2 x 5 m².

4 nejdůležitější faktory, které mohou ovlivnit cenu venkovních dlažeb

1. Design. Dražší venkovní dlažby mají většinou výrazně propracovanější design než levnější dlažby na terasu. Jsou téměř k nerozeznání od skutečných přírodních materiálů, jakými jsou dřevo nebo kámen.

2. Počet faců. Dívali jste se někdy v přírodě detailně na kámen nebo dřevo? Pak jste si jistě všimli, že ani jeden kus není zcela stejný. Tuto přírodní rozmanitost se snaží výrobci uplatňovat i na obkladech a dlažbách, které napodobují přírodní materiály. Přírodní věrohodnost udává takzvaný počet faců (vzorů). Čím jich má dlažba nebo obklad víc, tím víc bude připomínat skutečný přírodní materiál.

Příklady:

    • Pokud si pořídíte venkovní dlažbu, která má 4 facy a v 1 krabici bude 12 venkovních       dlaždic, budete v ní mít vždy 3 kusy stejné.
    • Pokud si pořídíte venkovní dlažbu, která má 20 faců a v 1 krabici bude 12 venkovních dlažic, nejspíš ani jeden kus v ní nebude stejný.

 Je důležité, aby pokladač při pokládce nikdy neumístil dva stejné kusy venkovní dlažby vedle sebe.

3. Stupeň protiskluznosti. Toto je velmi důležitá vlastnost dlažby na terasu, která úzce souvisí s čistitelností dlažby. Více se dočtete v článku Protiskluzná dlažba na terasu: Proč je důležité pečlivě zvážit stupně protiskluznosti?

4. Možnost přikoupit k dlažbě speciální doplňky – bazénové tvarovky, přelivové kanálky apod.

 

Orientační ceník venkovních keramických 2cm dlažeb na vybraných produktech

2cm venkovní dlažby můžeme rozdělit do třech cenových kategorií.

1. Levná (ekonomická) cenová třída – 638 až 850 Kč včetně DPH

Největším plusem je jednoznačně velmi příznivá cena na trhu. 2cm venkovní dlažby v této kategorii mají poměrně jednoduchý design, který ničím neohromí, ale zároveň ani nezklame. Ideální řešení pro ty, kteří si příliš nepotrpí na jedinečnost vzhledu venkovní dlažby a hledají kvalitu za rozumnou cenu. Tyto 2cm dlažby však mohou mít nižší stupně protiskluzu a někdy je proto není vhodné použít do všech venkovních prostor – lze je třeba použít na venkovní terasu, ale už nejsou vhodné k bazénu. Obvykle k nim také nejsou k dostání speciální doplňky (speciální tvarovky, bazénové tvarovky, odtokové kanálky a podobně).

 

Venkovní 2cm dlažba Flamme v imitaci betonu v rozměru 60x60cm. Metr čtvereční dlažby stojí 638 Kč včetně DPH.

 

Venkovní 2cm dlažba Quartz v imitaci kamene. Metr čtvereční této dlažby v rozměru 60x60cm stojí 735 Kč včetně DPH.

 

Venkovní 20 mm dlažba Manhattan v imitaci kamene. Metr čtvereční této dlažby v rozměru 60x60cm stojí 825 Kč včetně DPH.

 

2. Střední cenová třída – 850 až 1400 Kč včetně DPH

Tyto 2 cm venkovní dlažby mají většinou hezčí a propracovanější design než dlažby v ekonomické cenové kategorii. Zároveň je k výběru víc designů dlažeb, které výborně napodobují přírodní materiály. A příroda k venkovním terasám zkrátka patří. Velmi oblíbený je vzhled dřeva, který dokonale připomíná pravé dřevo. Venkovní dlaždice se vám bude mnohem líp udržovat než pravá dřevěná prkna a nebudou se z nich uvolňovat třísky. Dlažby v této kategorii mohou mít zároveň vyšší protiskluz než dlažby v první cenové třídě.