Inspirace pro koupelny

Hledáte inspiraci pro vaši koupelnu? Níže najdete fotogalerie koupelen zahrnující designové inspirační fotografie s obklady a dlažbu do koupelny mnoha stylů, barev a rozměrů. Inspiraci získáte také z řešení našich zákazníků – na fotografiích uvidíte naše návrhy a vizualizace i skutečné realizace koupelen. V textu níže pod výběrem stylů vám ke každému designu obkladů a dlažeb přinášíme bližší informace a tipy, jaký styl s nimi můžete vašemu interiéru vtisknout.

Co se v následujících řádcích dozvíte?

>

Barevné obklady a dlažby do koupelny

>

Současné koupelnové trendy jsou nakloněny především imitacím přírodních materiálů, jakými jsou kámen, mramor a dřevo, ale také třeba kov nebo beton. Návrháři koupelnových obkladů a dlažeb však nezapomínají ani na milovníky barevných koupelen. V současnosti však barvy hrají v koupelně poněkud jinou roli než v minulosti. Ještě před pár lety se v českých koupelnách mohly objevovat kachličky v sytě oranžové, žluté, modré nebo červené barvě, které zdobily celé koupelny. V dnešních koupelnových katalozích bychom toto řešení hledali marně.

Co se z hlediska barevnosti v koupelnách změnilo? Na zahraničních veletrzích, které udávají koupelnové trendy, dnes již celobarevné koupelny ve výrazných barvách nenajdeme. V posledních letech jsou trendem zejména:

  • kachličky v jemných, pastelových barvách
Obklad do koupelny Intuition v pastelových barvách. | Barevné obklady a dlažby do koupelny
Obklad do koupelny Intuition v pastelových barvách.
  • barevné dlaždičky často zdobí v koupelně jen její část, třeba prostor za vanou nebo umyvadlem a plní tak především funkci dekorace
Obklad do koupelny Confetti plní v koupelně za umyvadlem funkci dekorace. | pokračování o barevných 1
Obklad do koupelny Confetti plní v koupelně za umyvadlem funkci dekorace.
  • koupelnový obklad může být jako dekorace jednobarevný, ale také mít různé vzory – abstraktní, patchwork, květinové, 3D geometrické, které jakoby vystupují do prostoru a další.
Obklad do koupelny Poeme s květinovým vzorem. | pokračování o barevných 2
Obklad do koupelny Poeme s květinovým vzorem.
Obklad do koupelny Newport s patchworkovými dekoracemi. | pokračování o barevných 3
Obklad do koupelny Newport s patchworkovými dekoracemi.
Obklad do koupelny Chrome s abstraktními dekoracemi. | pokračování o barevných 4
Obklad do koupelny Chrome s abstraktními dekoracemi.

V jakém stylu je možné koupelnu s barevnými obklady a dlažbou vytvořit?

Možností je celá řada. Například v moderním a minimalistickém stylu, romantickém, ale také třeba retro stylu. V našich katalozích máme spoustu koupelnových obkladů a dlaždic s nádechem novodobého retra, která hlásí velký návrat na koupelnovou scénu.

TIP OD NÁS: Výborně budou barvy vypadat s dlažbou v imitaci dřeva, kterou je možné použít také na zeď kdekoliv v koupelně. Inspirujte se v naší fotogalerii.

Obklad do koupelny Inspire v kombinaci s dlažbou v imitaci dřeva. | pokračování o barevných 5
Obklad do koupelny Inspire v kombinaci s dlažbou v imitaci dřeva.

Obklady a dlažby do koupelny v designu betonové stěrky

>

Imitace betonu jsou v současných koupelnách hitem. Oblibě se těší jak u běžných zákazníků, tak u architektů. Je to dáno tím, že imitace betonu jsou velmi tvárné a dají se výborně kombinovat v podstatě s jakýmikoliv dalšími materiály a vzory.

Obklad do koupelny Art v šedé imitaci betonu. | Obklady a dlažby do koupelny v designu betonové stěrky
Obklad do koupelny Art v šedé imitaci betonu.

Dnešní koupelnové obklady v imitaci betonu nemusejí mít jen šedou barvu, tolik pro beton typickou. Koupelnové obklady a dlažby v imitaci betonu mohou mít také:

  • kromě šedé mít také třeba hnědou, krémovou a další barvy
Dlažbu do koupelny Memory Mood v hnědé barvě mohou ozvláštňovat patchoworkové vzory. | pokračování design betonu 1
Dlažbu do koupelny Memory Mood v hnědé barvě mohou ozvláštňovat patchoworkové vzory.
  • různé obkladové dekorace – třeba geometrické a abstraktní vzory nebo obklady v patchwork designu, se kterými jde rozbít naoko strohý styl
Dlažbu do koupelny Regeneration ozvláštňují geometrické vzory, které mohou být položeny i na stěně. | pokračování design betonu 2
Dlažbu do koupelny Regeneration ozvláštňují geometrické vzory, které mohou být položeny i na stěně.
  • různé provedení povrchu – k dispozici je nejen matný povrch dlaždic, ale také lesklý nebo třeba lapovaný
Obklad a dlažba do koupelny v imitaci betonu Extreme mohou mít také lapované provedení. | pokračování design betonu 3
Obklad a dlažba do koupelny v imitaci betonu Extreme mohou mít také lapované provedení.

Chcete inspiraci? Zde si můžete přečíst příběh o tom, jak vybíral obklady do koupelny v imitaci betonu náš zákazník, který byl nadšený z toho, když jsme mu doporučili oživit koupelnu abstraktními dekoracemi.

 

V jakém stylu je možné koupelnu s obklady a dlažbou v designu betonu vytvořit?

Především v moderním a syrovém industriálním stylu, ale také třeba v útulném rustikálním designu. Celková atmosféra a ladění koupelny záleží na zvolených barvách a povrchu obkladů a dlažeb. Inspiraci můžete najít ve fotogalerii, nebo se obraťte na naše online poradenské centrum, naše milé kolegyně vám pošlou tipy a návrhy pro vaši koupelnu a mohou poslat i inspirační fotografie z realizací koupelen od našich zákazníků.

TIP OD NÁS: Budete chtít obklady v imitaci betonu trochu oživit? Pomohou vám nejen zmíněné dekorativní obklady, ale také sanita – atypická vana nebo umyvadlo a pestré koupelnové doplňky. Dávkovač na mýdlo, obraz, květiny, vázy či koupelnovou předložku časem můžete vyměnit a vaše koupelna tak může mít opět trochu jinou tvář.

Obklad a dlažbu v imitaci betonu Glocal ozvláštňují atypická sanita a dekorace. | pokračování design betonu 4
Obklad a dlažbu v imitaci betonu Glocal ozvláštňují atypická sanita a dekorace.

Obklady a dlažby do koupelny v cotto designu

>

Mají jedinečný design, který připomíná staré, ručně vyráběné cihlové podlahy s jakoby jemně „ochozeným“ povrchem. Koupelnová dlažba v cotto designu má obvykle jemně zvlněný povrch, který podtrhuje její starožitný vzhled se známkami opotřebení. Dlaždice mají teplé barvy – červenou, béžovou či oranžovou, které navodí pocit útulnosti. Jednotlivé dlaždice obvykle charakterizuje velká tónová odlišnost – ani jedna dlaždice v jednom odstínu není zcela stejná a zrcadlí se v ní světlé i tmavší tóny dané barvy. Podívejte se na fotografie zde.

Obklad a dlažba do koupelny Cotto Med imituje ručně vyráběné cihlové podlahy. | Obklady a dlažby do koupelny v cotto designu
Obklad a dlažba do koupelny Cotto Med imituje ručně vyráběné cihlové podlahy.

V jakém stylu je možné koupelnu s COTTO obklady a dlažbou vytvořit?

Především ve venkovském designu, ale také třeba v provensálském a toskánském stylu. Právě v prosluněném Toskánsku se tyto dlažby často objevují v interiérech. Koupelnová dlažba v cotto stylu dokonale navodí tu pravou atmosféru starého „dobrého“ venkova či středomořských vesniček.

TIP OD NÁS: Některé koupelnové dlažby v COTTO stylu mají takzvanou modulární skladbu, což umožňuje kombinovat různé tvary a rozměry dlaždic. Je to perfektní řešení pro vytvoření koupelny kuchyně či obýváku s vůní Středomoří. Zeptejte se nás online. Rádi vám poskytneme nápady a zašleme fotografie.

Dlažba Cotto Med přináší možnost modulární skladby. | pokračování cotto 1
Dlažba Cotto Med přináší možnost modulární skladby.

Dekorované obklady a dlažby

>

Styl koupelen s těmito obklady a dlažbou je alternativou barevných koupelen. Ještě větší důraz je zde však kladen na poutavé dekorace, které zaručeně nikdo nepřehlédne. Jaké například mohou být?

  • koupelnové obklady a dlažby s velkými a výraznými patchworkovými vzory
Dlažba do koupelny Kilim s patchworkovými vzory. | Dekorované obklady a dlažby
Dlažba do koupelny Kilim s patchworkovými vzory.
  • koupelnové obklady s motivy portrétů lidí
Koupelnový obklad a dlažbu Moving mohou ozvláštňovat třeba lidské portréty. | pokračování dekorované 1
Koupelnový obklad a dlažbu Moving mohou ozvláštňovat třeba lidské portréty.
  • koupelnové obklady s výraznými abstraktními a geometrickými obrazci, které jakoby vystupují do prostoru
Koupelnový obklad a dlažba Vanguard s geometrickými obrazci. | pokračování dekorované 2
Koupelnový obklad a dlažba Vanguard s geometrickými obrazci.
  • koupelnové obklady s květinovými a jinými přírodními motivy, některé z nich v prostoru koupelny působí jako fototapety
Obklad do koupelny Desire s květinovými dekorativními obklady. | pokračování dekorované 3
Obklad do koupelny Desire s květinovými dekorativními obklady.
  • obklady v designu opotřebovaného belgického koberce a další…
Koupelnový obklad a dlažba Carpet v designu belgického koberce. | pokračování dekorované 4
Koupelnový obklad a dlažba Carpet v designu belgického koberce.

V jakém stylu je možné koupelnu s dekorovanými obklady a dlažbou vytvořit?

Především v moderním, minimalistickém a rustikálním nebo vintage stylu. Rádi vám na e-mail zašleme pro inspiraci několik fotografií. Inspirovat se můžete také zde.

TIP OD NÁS: Použijte dekorovaný obklad, třeba v designu portrétů nebo s geometrickými či květinovými motivy jen na část zdi v koupelně – například za umyvadlo, vanu nebo na jiné místo. Toto zajímavé řešení dodá koupelně na atraktivnosti. Použít se ale dá také třeba v kuchyni – dekorované obklady, například v designu belgického koberce, vyniknou nejen na podlaze, ale také třeba za kuchyňkou linkou. Níže se můžete inspirovat fotografií z realizace kuchyně u jednoho z našich zákazníků.

Dlažba v imitaci belgického koberce Carpet za kuchyňskou linkou u jednoho z našich zákazníků. | pokračování dekorované 5
Dlažba v imitaci belgického koberce Carpet za kuchyňskou linkou u jednoho z našich zákazníků.

Obklady a dlažby do koupelny v designu kamene

>

V koupelnách našich zákazníků jsou tyto dlažby mimořádně oblíbené. Proč tomu tak je? Protože vypadají nadčasově, dají se výborně kombinovat s jinými materiály a do koupelny vnášejí dotek přírody. V koupelně se budou mnohem lépe udržovat než skutečné kamenné obklady – stačí je vytřít prostředkem na keramickou dlažbu.

Jak například vypadají designy obkladů a dlažeb v imitaci kamene?

  • vzhledy pískovce, žuly či křemence, které jsou nerozeznatelné od přírodního kamene
Dlažba Stonequartz v imitaci křemence. | Obklady a dlažby do koupelny v designu kamene
Dlažba Stonequartz v imitaci křemence.
  • autentický vzhled polodrahokamů – onyxů
Obklad a dlažba do koupelny Irmak v designu onyxových kamenů. | pokračování imitace kamene 1
Obklad a dlažba do koupelny Irmak v designu onyxových kamenů.
  • design horských a říčních kamenů
Obklad a dlažba do koupelny Hills imituje kameny z kopců u řeky Secchia pramenící v Apeninách v Toskánsku. | pokračování imitace kamene 2
Obklad a dlažba do koupelny Hills imituje kameny z kopců u řeky Secchia pramenící v Apeninách v Toskánsku.

Obklady a dlažby do koupelny v imitaci kamene mohou samozřejmě mít i řadu dalších designů. Samozřejmostí jsou také různé povrchy – lesklý, matný, strukturovaný nebo lapovaný. V našich showroomech vám rádi představíme kompletní nabídku. 

V jakém stylu je možné koupelnu s obklady a dlažbou v imitaci kamene vytvořit?

Podobně jako s dlažbami v imitaci dřeva prakticky jakémkoliv – moderním, minimalistickém, venkovském, provensálském a v dalších stylech. Inspirujte se ve fotogalerii našich produktů. Pokud si stále ještě neumíte představit, jak to bude nakonec vypadat, pak vám rádi vytvoříme 3D grafický návrh, nebo si vytvořte rychlou vizualizaci zdarma v našem online vizualizátoru.

TIP OD NÁS: Mnoha lidem se líbí například v kuchyni za kuchyňskou linkou pravý kámen. Doporučujeme vám použít raději obklad v imitaci kamene. Ujišťujeme vás, že bude nerozeznatelný od přírodního kamene a jako bonus se bude výborně udržovat – nebudou na něm mastné skvrny jako na přírodním kameni. Pro více informací si přečtěte náš článek o vlastnostech obkladů a dlažeb v imitaci kamene, v kterém najdete i další inspiraci.

Dlažbu v imitaci kamene Prime Stone je možné použít také jako obklad za kuchyňskou linku. | pokračování imitace kamene 3
Dlažbu v imitaci kamene Prime Stone je možné použít také jako obklad za kuchyňskou linku.

Obklady a dlažby do koupelny v designu kovu

>

Tyto obklady a dlažby perfektně imitují vzhled kovových povrchů a to jak normálních tak zkorodovaných. Barevné škála je velmi široká – od rezavě žluté a oranžové barvy zkorodovaného plechu, přes šedé imitace nového plechu, až po „kovové“ obklady s modrým nádechem a zelenou barvu zkorodované mědi. Příznivci syrových, neopracovaných materiálů z nich budou nadšení. Zejména na zahraničních veletrzích obkladů, dlažeb a koupelnového vybavení se design kovu těší velké popularitě a designéři se doslova předbíhají v tom, kdo vymyslí zajímavější provedení.

Obklad a dlažba do koupelny Ionic ve světlé imitaci kovu. | Obklady a dlažby do koupelny v designu kovu
Obklad a dlažba do koupelny Ionic ve světlé imitaci kovu.

Jinak tomu nebylo ani na věhlasném veletrhu CERSAIE v září 2019 v italské Bologni. Získali jsme pro vás spoustu inspirace, kterou vám přinášíme v článku Přehlídku trendů v obkladech a dlažbách CERSAIE navštívil tým M.B.KERAMIKY.

V jakém stylu je možné koupelnu s obklady a dlažbou v imitaci kovu vytvořit?

Především v industriálním stylu, ale také třeba moderním a minimalistickém stylu. Tipy a fotogalerii našich produktů najdete zde.

Obklady do koupelny v imitaci kovu mohou mít také třeba modrou barvu. | pokračování imitace kovu 1
Obklady do koupelny v imitaci kovu mohou mít také třeba modrou barvu.

TIP OD NÁS: Vytvořte s obklady v designu kovu třeba koupelnu v pánském stylu. Ozvěte se našim kolegyním do chatu na našich stránkách. Pro inspiraci vám pošlou nápady a fotografie – z veletrhů CERSAIE, které každoročně navštěvujeme anebo fotografie z realizací koupelen našich zákazníků.

Moderní kombinace obkladů a dlažby v imitaci kovu. | pokračování imitace kovu 2
Moderní kombinace obkladů a dlažby v imitaci kovu.

Mozaiky do koupelny

>

Tyto malé dekorace dokážou v koupelně velké věci! Mozaiky pozůstávají většinou z několika malých nebo větších čtverečků a styl každé koupelny vyšperkují k absolutní dokonalosti! Při pokládce je velkým plusem mozaik to, že je možné kombinovat je s jakýmkoliv rozměrem obkladu. Nemusíte tak přemýšlet nad tím, jaké parametry má obklad, který budete chtít s mozaikou kombinovat. Některé obklady však mohou mít jinou tloušťku než mozaika – na to je třeba upozornit obkladače při práci.

Mozaika dokáže koupelnu vždy krásně oživit, i proto je součástí kolekce Lace. | Mozaiky do koupelny
Mozaika dokáže koupelnu vždy krásně oživit, i proto je součástí kolekce Lace.

K jakému stylu koupelny se mozaika hodí nejlépe?

Odpověď je jednoduchá. K jakémukoliv. Nebojte se mozaiku v koupelně využít – výsledkem budete mile překvapení. Prohlédněte si naši fotogalerii a načerpejte inspiraci. Další mozaiky najdete také zde.

TIP OD NÁS: Oživte mozaikou jakýkoliv obklad – v imitaci betonu, dřeva, kamene či barevný… Mozaiku můžete v koupelně položit prakticky na jakékoliv místo. Níže se můžete inspirovat fotografií realizace naší zákaznice, která dlažbu v imitaci betonu ozvláštnila ve své koupelně mozaikou, kterou nechala položit do nik a sprchového koutu, kde bude plnit i protiskluznou funkci.

Naše zákaznice zvolila do niky mozaiku Four seasons. | pokračování mozaik 1
Naše zákaznice zvolila do niky mozaiku Four seasons.

Obklady a dlažby do koupelny v imitaci mramoru

>

Nic nedodá koupelně luxusnější nádech než právě obklad a dlažba v imitaci mramoru. Budou se  udržovat lépe než přírodní kamenné obklady – stačí je vytřít prostředkem na keramickou dlažbu. Luxus vás však nemusí stát jmění. V naší nabídce máme spoustu obkladů a dlažeb v imitaci mramoru, které mají vynikající ceny na našem trhu a jsou cenově srovnatelné s běžnými kachličkami do koupelny.Inspirační fotogalerie našich produktů vám může pomoci získat tipy pro váš interiér.

Obklad a dlažba v imitaci mramoru Selection. | Obklady a dlažby do koupelny v imitaci mramoru
Obklad a dlažba v imitaci mramoru Selection.

Jaké jsou designy obkladů a dlažeb v imitaci mramoru?

  • imitace přírodního mramoru - věrně imitují pravé přírodní mramory
Design obkladů a dlažby Marble Boutique vychází ze skutečných, přírodních mramorů. | pokračování imitace mramoru 1
Design obkladů a dlažby Marble Boutique vychází ze skutečných, přírodních mramorů.
  • fantastické imitace mramoru – jejich podoba nevychází přímo z přírody, ale mají velmi volný a umělecký design s nádechem fantastična. V koupelně budou působit jako skvostná umělecká díla
Některé imitace mramoru mají nádech fantastična. Fotografie je z veletrhu CERSAIE 2019. | pokračování imitace mramorů 2
Některé imitace mramoru mají nádech fantastična. Fotografie je z veletrhu CERSAIE 2019.

K výběru je také řada povrchů obkladů a dlažeb v imitaci mramoru – lesklý, matný nebo lapovaný. Naši zákazníci mají v oblibě zejména obklady a dlažby v imitaci mramoru v lesku, protože v koupelně působí nejvíc luxusně. Jeden z našich článků o dlažbách a obkladech v mramorové imitaci vám poskytne ještě více informací.

V jakém stylu je možné koupelnu s obklady a dlažbou v imitaci mramoru vytvořit?

Imitace mramoru se hodí nejvíce k modernímu a luxusnímu stylu. Pro zájemce o opravdový luxus máme v nabídce i exkluzivní značkové obklady a dlažby v sekci Luxusní a designové obklady a dlažby, které uspokojí i ty nejnáročnější.

TIP OD NÁS: Kresba mramoru nejlépe vynikne na koupelnových obkladech ve velkých formátech. Platí zde pravidlo: Čím větší budou mít kachličky v imitaci mramoru rozměr, tím víc ohromující dojem v koupelně vytvoří. Chcete se o velkoformátových obkladech a jejich pozitivech pro interiér dozvědět víc? Přečtěte si článek Velkoformátové obklady a dlažby: Jaké jsou jejich ceny, rozměry a výhody v interiéru?

Kresba mramoru nejvíc vynikne na velkém formátu. Na obrázku je obklad a dlažba Jewels. | pokračování imitace mramorů 3
Kresba mramoru nejvíc vynikne na velkém formátu. Na obrázku je obklad a dlažba Jewels.

Naše rada na závěr

>

Obklady a dlažby do koupelny je třeba vybírat nejen na základě designu, ale také dle důležitých vlastností, jakou je například protiskluznost. Naše rady k výběru si můžete přečíst v článku Jak co nejlépe vybrat obklady a dlažbu do koupelny?

 

Rádi poradíme, ozvěte se nám

Zavolejte na +420 777 746 852

Zanechte nám vzkaz

Nebo nám napište na online@mbkeramika.cz

koupelny Brno | koupelny Přerov | koupelny Prostějov | koupelny Svitavy | koupelny Znojmo

Rádi vám pomůžeme od výběru obkladů a dlažby do vaší koupelny až po výběr koupelnového vybavení a doplňků, které vám budou dělat radost mnoho let. Vaše koupelna bude ozdobou vaší domácnosti a výběr vás s námi bude bavit.

↑ Zpět na začátek stránky ↑