Moderní koupelna? O výběru obkladů a dlažeb rozhodl dopis

Tři moderní koupelny a dlažba do celého domu v decentních barvách. Nadčasový design, který se jen tak neokouká. Tak vypadá interiér domu Pavla S. z Brněnska a jeho rodiny. Moderní obklady a dlažby našel pan Pavel téměř idylicky – ve schránce objevil katalog s dopisem. Zapůsobilo na něj, že byl psaný ručně. Při výběru dodavatele obkladů a dlažeb pak sehrál zásadní roli.

„Zaujala mě vaše stavba, a proto si dovoluji pozvat vás do naší brněnské vzorkovny, kde vám rád pomohu s inspirací…“ Tak začíná dopis, který se stal pro Pavla S. a jeho rodinu impulsem k výběru moderních obkladů a dlažeb do celého domu. „Líbilo se mi, že byl psaný ručně, to se dnes už moc nenosí. Podobných, ale vesměs tištěných nabídek v podobě letáků jsem dostal mnoho. Protože dopis mi přišel osobnější a originálnější, s manželkou jsme si na něj vzpomněli, když jsme dokončili hrubou stavbu a začali reálně shánět obklady do koupelny a dlažbu do domu,“ popisuje pan Pavel.
 
dlažba la cave imitující cement v interieru
 

Na obklady a dlažby si stanovili cenový limit

Tak se manželé dostali k prodejci z naší brněnské pobočky. Na první schůzce mu sdělili svou obecnou představu. Módní obklady a dlažby do koupelny a celého domu musely splňovat nejen jejich představy o designu, ale především dodržet stanovený finanční rozpočet. „Chtěli jsme najít moderní obklady do koupelny a dlažbu v šedých, hnědých nebo metalických odstínech. Líbily se nám například obklady a dlažby imitující beton. Prodejce nám aktivně ukazoval vzorky obkladů a dlažeb v našich finančních možnostech a vysvětloval jejich vlastnosti,“ líčí pan Pavel.

moderní koupelna s obklady se vzhledem cementu

Jinde jim nabízeli obklady nad finanční možnosti

Ještě předtím si však chtěl udělat co nejlepší představu o tom, jaké další obklady a dlažby v moderním designu trh nabízí a navštívil i jiné firmy. „Všude byli velmi ochotní prezentovat nám nejrůznější materiály. Ale často nám ukazovali obklady a dlažby, které byly nad naše finanční možnosti. Poradenství při výběru obkladů a dlažeb bylo o něco méně profesionální než v M.B.KERAMICE. Obecně preferuji spíše osobní přístup a firmy, které si chtějí zákazníky získat z dlouhodobého hlediska, ne jen na jednorázový nákup,“ vysvětluje pan Pavel.

moderní kuchyně s dlažbou imitující cement

Zvítězil aktivní přístup při hledání nejlepšího řešení

Proč se nakonec rozhodl nakoupit veškeré obklady do koupelny a dlažbu do domu právě u nás v M.B.KERAMICE? A čím jsme si získali jeho důvěru? „U pana prodejce jsme našli nejaktivnější formu hledání řešení a možností, jak z hlediska designu, tak ceny. Zajímal se o to, co opravdu hledáme a potřebujeme. Jeho nabídka dokázala přesně vystihnout naše představy. Takže výběr obkladů a dlažeb pak byl poměrně rychlý. Po druhé schůzce jsme věděli, že spolupráce bude mít správný směr,“ usmívá se pan Pavel.

tmavé obklady extreme za umyvadly

Moderní koupelny doporučil oživit geometrickým dekorem

Do dvou velkých koupelen se staly vítězem výběru obklady a dlažby Extreme s cementovým vzhledem. Prodejce doporučil použít pro oživení a zútulnění prostoru dekor s geometrickým vzorem. „Samotného by mě to nenapadlo. S manželkou jsme chtěli moderní a decentní obklady, žádné květinky a podobně. Takto jsme ale zjistili, že v našich koupelnách nemusíme mít jen barevně jednolité plochy. Obklady s abstraktními motivy je hezky ozvláštňují. Obkladače jsme tyto dekory nechali v koupelnách nahodile rozmístit do prostoru,“ vysvětluje pan Pavel.

obklady do koupelny Ionic

„Pohotovostní“ koupelnu ozvláštňují obklady v designu kovu

A jak vypadá třetí moderní koupelna? Manželé nejdříve uvažovali o tom, že na jejím místě bude stát šatna nadstandardní velikosti. Nakonec ale naznali, že jim stačí poloviční a vedle ložnice přijde vhod „pohotovostní“ koupelna. Její dominantou se staly velmi moderní obklady Ionic s kovovým nádechem. Na podlaze jim dělá společnost dlažba Memory Mood v imitaci betonové stěrky.

velkoformátový obklad a dlažba ionic v koupelněIlustrační obrázek. Koupelna se šedým velkoformátovým obkladem a dlažbou Ionic.

Při pokládání dlažby měl řemeslník zajímavé nápady  

Dominantní podlahovou krytinou ve velké části domu se stala dlažba Le Cave s cementovým vzhledem v rozměru 60×60cm. Firma rovněž doporučila manželům šikovného řemeslníka. „Ten, kterého jsme měli sami dlouhodobě domluveného, ze zdravotních důvodů nakonec pokládat nemohl. Tak mě napadlo zavolat do M.B.KERAMIKY. Tím pádem jsem se už nemusel o nic starat. Když nám chyběly asi dvě dlaždice, řešil si to s firmou sám. Měl také zajímavé nápady – z přebytků dlažby nám udělal v obývacím pokoji parapety a „technické“ umyvadlo v garáži doporučil obložit obklady, aby se zdi časem nezašpinily,“ uzavírá pan Pavel.

 

Na přání zákazníka nezveřejňujeme jeho celé jméno.

 

Rádi vám pomůžeme s řešením, ozvěte se nám.

Volejte +420 777 746 852

Zeptejte se

Nebo nám napište na online@mbkeramika.cz

V pracovní dny od 7:30 do 20:00 vám naši experti odpovídají obratem.

 

Původní publikaci článku na portálu Bydleni.cz naleznete zde.