M.B.Keramika - Koupelny pro vás - Pozadí

Velkoformátové obklady a dlažby do koupelny

Velkoformátové obklady do koupelny, a také velkoformátová dlažba, dodají každé koupelně luxusní a reprezentativní nádech. Velké obklady do koupelny jsou vhodné jak do prostorných koupelen v rodinných domech či v hotelech, tak do malých panelákových koupelen. V textu níže, pod přehledem sortimentu, si můžete o velkoformátových dlaždicích přečíst více informací. Inspirovat se můžete také našimi zákazníky, kteří ve svých různě velkých koupelnách dali "velkoformátům" zelenou.

Mnoho velkoformátových obkladů a dlažeb do koupelny máme skladem k okamžitému odběru a některé z nich za bezkonkurenční ceny. Hledáte kachličky do koupelny v běžných rozměrech? Inspirujte se v sekci Obklady do koupelny.

Série

Zobrazit další obklady a dlažby (21)
Rádi vám zašleme fotografie z realizací našich zákazníků i další informace!
X

Kontaktní formulář

Nejlepší je zavolat na +420 777 746 852
nebo nám napište zde:
V rámci pracovních dnů v čase od 7:30 do 17:30
se Vám ozveme zpět do 15 minut.

Co se v následujících řádcích dozvíte?

 1. Inspirujte se realizacemi našich zákazníků, kteří do svých malých i prostorných koupelen zvolili velkoformátové obklady a dlažby v imitaci mramoru
 2. Další várka inspirace: Zákazníci mají ve svých koupelnách také velkoformátové imitace kovu či betonu
 3. Proč jsou velkoformátové obklady a dlažby vhodné do koupelen všech velikostí?
 4. Jak se velké obklady do koupelny udržují, a jak se pokládají?
 5. Trend současnosti: Umyvadlo a sprchový kout vyrobené z velkoformátových dlaždic

Inspirujte se našimi zákazníky, kteří do svých koupelen zvolili velkoformáty v imitaci mramoru

Velkoformátové desky v prostorné koupelně dokonale ladí s koupelnovým vybavením

Dominantou prostorné koupelny zákazníka jsou velkoformátové desky Canova, které znázorňují ty nejvyhledávanější typy mramorů ve světě. Tato černo-bílá koupelna má opravdu exkluzivní design, co říkáte? Velkoformátový obklad položen také ve sprchovém koutu. Všimněte si také, jak velkoformátové dlaždice perfektně ladí s černým dvojumyvadlem a  vanou do prostoru. Rádi i vám pomůžeme vytvořit koupelnu snů, ve které budou obklady a dlažba sladěny s koupelnovým vybavením.

 
Ozdobou prostorné koupelny zákazníka je velkoformátový obklad a dlažba Canova v černo-bílé kombinaci.

Ve středně velké koupelně je velkoformátový obklad položen také nejen kolem vany, ale i ve sprchovém koutu

Velké obklady do koupelny v imitaci mramoru mohou vypadat fantasticky i ve středně velké koupelně. Další z našich zákazníků se absolutně nadchl pro velkoformátový obklad a dlažbu Pulpis v rozměru 60x120 cm a hnědo-béžových tónech. Tyto velkoformátové desky dokonale imitují přírodní mramor, který se nachází a těží ve Španělsku. Na fotografiích si můžete všimnout, že velkoformátový obklad je položen také kolem vany a ve sprchovém koutu.  Eleganci koupelně dodává také bílý koupelnový nábytek.

 
Zákazník má ve své středně velké koupelně velkoformátový obklad a dlažbu Pulpis v rozměru 60x120 cm.

Malá koupelna působí díky velkoformátovým dlaždicím luxusně a opticky větší

I malá koupelna může být díky velkoformátům mimořádně elegantní, a zároveň působit opticky větším dojmem. Důkazem toho je koupelna našeho zákazníka o rozloze zhruba 4 m². Zákazník hledal velkoformátový keramický obklad a dlažbu, které budou působit luxusně, a také budou poměrně levné. Doporučili jsme mu několik možností. Nejvíce jej okouzlil černo-bílý velkoformátový koupelnový obklad a dlažba v imitaci mramoru. Jmenuje se Agatha a má rozměr 40x120 cm.

 
Zákazník zvolil do malé koupelny velkoformátové dlaždice Agatha v imitaci mramoru s rozměrem 40x120 cm.

S výběrem vhodného rozměru velkoformátu do vaší koupelny vám poradíme online i večer

Chtěli byste si prohlédnout i další menší koupelny, kterým dominují velkoformátové desky? Přečtěte si článek velkoformátové obklady v malé koupelně.  Rádi i vám poradíme s výběrem vhodného rozměru velkoformátu a doporučíme design, který bude splňovat vaše představy. Kontaktovat nás můžete také online i ve večerních hodinách.


Malá koupelna zákazníka působí díky velkoformátovému obkladu opticky větším dojmem.

Zákazníci mají ve svých koupelnách také velkoformátové obklady v imitaci betonu či kovu

V jednoduchosti je krása. Velké obklady do koupelny v šedých tónech ladí s koupelnovým nábytkem

Útulnou koupelnu v šedých tónech má náš zákazník, který zvolil dlažbu a obklad Concrete  v jemné imitaci betonu. Tyto dlaždice jsou dostupné jak v menších formátech, tak větších, jako třeba 60x60 cm a 80x80 cm. Toto řešení jasně dokazuje, že v jednoduchosti je krása. Pro dokonalý efekt postačilo zkombinovat dva odstíny velkoformátového keramického obkladu a dlažby a doplnit je bílým koupelnovým nábytkem nebo sanitární keramikou. Zákazník nechal velkoformátové dlaždice položit také kolem vany a do sprchového koutu. Je to velký trend, který umocňuje celistvý design koupelny.

 
Dlažba a obklad Concrete
jsou v koupelně zákazníka položeny také kolem vany a ve sprchovém koutu.

Díky vhodné kombinaci velkoformátových dlaždic s menšími kachličkami může malá koupelna působit větší

Velkoformátový obklad a dlažbu je možné také kombinovat s menšími obklady do koupelny. Zákazník toužil po moderním řešení s nádechem retra. Z kombinací, které jsme mu navrhli, jej nejvíce oslovil mix velkoformátového obkladu a dlažby Urbanature a obkladu Vintage v malém rozměru a s patchworkovými dekory. Tato koupelna má jen pár metrů čtverečních a zákazníkovi jsme pomohli s rozvržením jednotlivých prvků tak, aby působila opticky větší. S realizací koupelen máme mnohaleté zkušenosti a rádi i vám pomůžeme s výběrem, také online i bez návštěvy prodejny. Kontaktujte nás.

 
Koupelna zákazníka působí opticky větší díky velkoformátovému obkladu a dlažbě Urbanature v kombinaci s obkladem Vintage s patchworkovými vzory.

Velkoformátové obklady do koupelny v imitaci kovu jsou syrově krásné, tato nadčasová koupelna nikdy nezestárne  

Na jedné straně moderní a nadčasová, na straně druhé syrově krásná. Přesně taková je koupelna dalšího našeho zákazníka, který toužil po moderním a nadčasovém řešení. Z mnoha možností, které jsme mu představili, se mu nejvíce líbily velkoformátové dlaždice Ionic v imitaci kovu a rozměru 60x120 cm. Tyto dlaždice připomínají staré kovové povrchy, jsou pololesklé a s jemnými perleťovými odlesky. Koupelna působí vzdušně a hnědo-béžová nadčasová kombinace nikdy nezestárne!

 
Dominantou koupelny zákazníka jsou velkoformátové obklady Ionic v imitaci kovu.

Proč jsou velkoformátové obklady a dlažby vhodné do koupelen všech velikostí?

Velkoformátové obklady do koupelny jsou doslova vynálezem století. Koupelnám dodávají eleganci a luxusní nádech. Proč tomu tak je? Protože:

  • kresba mramoru, dřeva, kamene a jiné designy vyniknou v koupelně mnohem dokonaleji na velkoformátové dlaždici než na menších kachličkách.
  • velkoformátová dlažba a obklad koupelnu na pohled sjednotí a vytvoří z ní jeden ucelený celek. Menší kachličky naopak koupelnu opticky rozčleňují na menší části.
  • velké obklady opticky zvětšují prostor. Jsou proto vhodné nejen do velkých koupelen, ale mnohem více než menší obkladačky také do středně velkých a malých koupelen o velikosti pár metrů čtverečních.

 
Velkoformátová dlažba do koupelny Cosmopolitan
v unikátní imitaci mramorů, které se dnes již v přírodě netěží.

Jak se velké obklady do koupelny udržují, a jak se pokládají?

Velkoformátové obklady do koupelny i velkoformátové dlažby se velmi snadno udržují. Platí tato rovnice: Velký formát = méně kachliček v koupelně = méně spár = snadná a rychlá údržba.


Velkoformátový obklad do koupelny Carpet
v imitaci perského koberce dodá koupelně neobyčejnou atmosféru.

Řada velkých obkladů do koupelny je také rektifikovaná, což znamená, že je lze položit jen s minimální spárou 1,5 až 2 mm. A méně spár znamená i méně míst v koupelně, ve kterých by se mohly usazovat nečistoty. Velkoformátové obklady do koupelny stačí podobně jako ostatní obkladačky do koupelny v běžných formátech – malých i středně velkých, vytírat prostředkem na keramickou dlažbu.


Velkoformátový keramický obklad a dlažba Horizon
v jemné imitaci kamene.

Velkoformátové obklady do koupelny mají jiné nároky na pokládku než kachličky menších rozměrů. Na co je třeba při pokládce velkoformátu dbát? To se dočtete v článku o pokládce velkoformátových obkladů. Obraťte se na nás, můžeme vám doporučit vhodného řemeslníka a zodpovíme technické dotazy.


Velkoformátová dlažba a obklad All Over
v působivé imitaci kamene.

TIP: Velkoformátové dlaždice jsou vhodné nejen do koupelny, ale do všech místností interiéru. Inspirujte se na Velkoformátové obklady a dlažby do interiéru.

Chcete se o velkoformátových dlaždicích, jejich cenách, rozměrech a výhodách pro interiér, včetně koupelen, dozvědět víc? Přečtěte si článek o velkoformátových obkladech a dlažbách.

Trend současnosti: Umyvadlo a sprchový kout, které jsou vyrobené z velkoformátových dlaždic

Trendy mluví jasně. Velkoformátové obklady a dlažby mají velkou budoucnost a v koupelnách i dalších částech interiérů se budou objevovat čím dál častěji. Výrobci také začínají přemýšlet nad dalšími možnosti využití velkoformátů, a jak s nimi ještě dokonaleji sladit celou koupelnu.


Z velkoformátových dlaždic je možné vyrobit třeba umyvadlo či koupelnovou skříňku.

Jeden z našich dodavatelů, společnost Mirage, představila ve svém katalogu Mirage Home jedinečná koupelnová řešení. Zákazník si tak může v designu koupelnových velkoformátových dlaždic v imitaci mramoru, betonu, kamene nebo jiném, pořídit do koupelny třeba koupelnový nábytek, umyvadlo, sprchový kout či odtokový kanálek ze stejného materiálu.


Umyvadlo vyrobené z velkoformátu může mít třeba jeden z designů kamene označovaný jako terazzo.

„V katalogu ukazujeme řadu koupelnového nábytku, a také umyvadla, celé sprchové kouty nebo sprchové vaničky a odtoky ze stejného materiálu. Takže můžete mít sprchový kout nebo umyvadlo – cokoliv si vyberete, ze stejné šarže velkoformátových dlaždic. To znamená ve stejném designu a barevném odstínu jako obklady a dlažba v koupelně,“ vysvětlil Alessandro Bianchi ze společnosti Mirage.

Více informací se dozvíte ve videu o koupelnovém vybavení z velkoformátů.

Zpět na katalog produktů

 
ico small menu
    Umíme to bez prodejny

Výběr a nákup z bezpečí domova

Mnohaleté zkušenosti s on-line výběrem bez návštěvy prodejny - stovky úspěšných realizací.

Využíváme video-prohlídky našich prodejen, fotky a videa produktů, fotografie realizací a mnoho dalšího.

Jsme zvyklí reagovat na každý váš dotaz či poptávku téměř okamžitě.

Zboží si můžete vyzvednout na našich skladech, nebo si ho nechat doručit.

Kontaktujte nás na online chatutelefonicky na +420 777 746 852 nebo emailem na online@mbkeramika.cz

Rozumím