M.B.Keramika - Koupelny pro vás - Pozadí

Velkoformátové obklady a dlažby do koupelny

Velkoformátové obklady do koupelny, a také velkoformátová dlažba, dodají každé koupelně luxusní a reprezentativní nádech. Velké obklady do koupelny jsou vhodné jak do prostorných koupelen v rodinných domech či v hotelech, tak do malých panelákových koupelen. V textu níže, pod přehledem sortimentu, si můžete o velkoformátových dlaždicích přečíst více informací. Inspirovat se můžete také našimi zákazníky, kteří ve svých různě velkých koupelnách dali "velkoformátům" zelenou.

Mnoho velkoformátových obkladů a dlažeb do koupelny máme skladem k okamžitému odběru a některé z nich za bezkonkurenční ceny. Hledáte kachličky do koupelny v běžných rozměrech? Inspirujte se v sekci Obklady do koupelny.

Série

Zobrazit další obklady a dlažby (14)
Rádi vám zašleme fotografie z realizací našich zákazníků i další informace!
X

Kontaktní formulář

Nejlepší je zavolat na +420 777 746 852
nebo nám napište zde:
V rámci pracovních dnů v čase od 7:30 do 17:30
se Vám ozveme zpět do 15 minut.

Co se v následujících řádcích dozvíte?

 1. Inspirujte se realizacemi našich zákazníků, kteří do svých malých i prostorných koupelen zvolili velkoformátové obklady a dlažby v imitaci mramoru

 2. Další várka inspirace: Zákazníci mají ve svých koupelnách také velkoformátové imitace kovu či betonu

 3. Proč jsou velkoformátové obklady a dlažby vhodné do koupelen všech velikostí?

 4. Jak se velké obklady do koupelny udržují, a jak se pokládají?

 5. Trend současnosti: Umyvadlo a sprchový kout vyrobené z velkoformátových dlaždic

Inspirujte se našimi zákazníky, kteří do svých koupelen zvolili velkoformáty v imitaci mramoru

Velkoformátové desky v prostorné koupelně dokonale ladí s koupelnovým vybavením

Dominantou prostorné koupelny zákazníka jsou velkoformátové desky Canova, které znázorňují ty nejvyhledávanější typy mramorů ve světě. Tato černo-bílá koupelna má opravdu exkluzivní design, co říkáte? Velkoformátový obklad položen také ve sprchovém koutu. Všimněte si také, jak velkoformátové dlaždice perfektně ladí s černým dvojumyvadlem a  vanou do prostoru. Rádi i vám pomůžeme vytvořit koupelnu snů, ve které budou obklady a dlažba sladěny s koupelnovým vybavením.

Za velkoformátové obklady a dlažby považujeme zejména formáty: 45x90 cm, 90x90 cm, 100x100 cm, 60x120 cm, 120×120 cm, 150x150 cm, 120x240 cm, 100x300 cm či dokonce obří rozměr 160×320 cm.

Velkoformátový obklad je ve středně velké koupelně položen nejen kolem vany, ale i ve sprchovém koutu

Velké obklady do koupelny v imitaci mramoru mohou vypadat fantasticky i ve středně velké koupelně. Další z našich zákazníků se absolutně nadchl pro velkoformátový obklad a dlažbu Pulpis v rozměru 60x120 cm a hnědo-béžových tónech. Tyto velkoformátové desky dokonale imitují přírodní mramor, který se nachází a těží ve Španělsku. Na fotografiích si můžete všimnout, že velkoformátový obklad je položen také kolem vany a ve sprchovém koutu.  Eleganci koupelně dodává také bílý koupelnový nábytek.

Malá koupelna působí díky velkoformátovým dlaždicím luxusně a opticky větší

I malá koupelna může být díky velkoformátům mimořádně elegantní, a zároveň působit opticky větším dojmem. Důkazem toho je koupelna našeho zákazníka o rozloze zhruba 4 m². Zákazník hledal velkoformátový keramický obklad a dlažbu, které budou působit luxusně, a také budou poměrně levné. Doporučili jsme mu několik možností. Nejvíce jej okouzlil černo-bílý velkoformátový koupelnový obklad a dlažba v imitaci mramoru. Jmenuje se Agatha a má rozměr 40×120 cm.

S výběrem vhodného rozměru velkoformátu do vaší koupelny vám poradíme online i večer

Chtěli byste si prohlédnout i další menší koupelny, které zdobí velkoformátové desky? Přečtěte si článek velkoformátové obklady v malé koupelně.  Rádi i vám poradíme s výběrem vhodného rozměru velkoformátu a doporučíme design, který bude splňovat vaše představy. Kontaktovat nás můžete také online i ve večerních hodinách.

Malá koupelna zákazníka působí díky velkoformátovému obkladu opticky větším dojmem. | pokračování 3
Malá koupelna zákazníka působí díky velkoformátovému obkladu opticky větším dojmem.

Zákazníci mají ve svých koupelnách také velkoformátové obklady v imitaci betonu či kovu

V jednoduchosti je krása. Velké obklady do koupelny v šedých tónech ladí s koupelnovým nábytkem

Útulnou koupelnu v šedých tónech má náš zákazník, který zvolil dlažbu a obklad Concrete  v jemné imitaci betonu. Tyto dlaždice jsou dostupné jak v menších formátech, tak větších, jako třeba 60x60 cm a 80x80 cm. Toto řešení jasně dokazuje, že v jednoduchosti je krása. Pro dokonalý efekt postačilo zkombinovat dva odstíny velkoformátového keramického obkladu a dlažby a doplnit je bílým koupelnovým nábytkem nebo sanitární keramikou. Zákazník nechal velkoformátové dlaždice položit také kolem vany a do sprchového koutu. Je to velký trend, který umocňuje celistvý design koupelny.

Díky vhodné kombinaci velkoformátových dlaždic s menšími kachličkami může malá koupelna působit větší

Velkoformátový obklad a dlažbu je možné také kombinovat s menšími obklady do koupelny. Zákazník toužil po moderním řešení s nádechem retra. Z kombinací, které jsme mu navrhli, jej nejvíce oslovil mix velkoformátového obkladu a dlažby Urbanature a obkladu Vintage v malém rozměru a s patchworkovými dekory. Tato koupelna má jen pár metrů čtverečních a zákazníkovi jsme pomohli s rozvržením jednotlivých prvků tak, aby působila opticky větší. S realizací koupelen máme mnohaleté zkušenosti a rádi i vám pomůžeme s výběrem, také online i bez návštěvy prodejny. Kontaktujte nás.

Velkoformátové obklady do koupelny v imitaci kovu jsou syrově krásné, tato nadčasová koupelna nikdy nezestárne  

Na jedné straně moderní a nadčasová, na straně druhé syrově krásná. Přesně taková je koupelna dalšího našeho zákazníka, který toužil po moderním a nadčasovém řešení. Z mnoha možností, které jsme mu představili, se mu nejvíce líbily velkoformátové dlaždice Ionic v imitaci kovu a rozměru 60x120 cm. Tyto dlaždice připomínají staré kovové povrchy, jsou pololesklé a s jemnými perleťovými odlesky. Koupelna působí vzdušně a hnědo-béžová nadčasová kombinace nikdy nezestárne!

Proč jsou velkoformátové obklady a dlažby vhodné do koupelen všech velikostí?

Velkoformátové obklady do koupelny jsou doslova vynálezem století. Koupelnám dodávají eleganci a luxusní nádech. Proč tomu tak je? Protože:

  • kresba mramoru, dřeva, kamene a jiné designy vyniknou v koupelně mnohem dokonaleji na velkoformátové dlaždici než na menších kachličkách.
  • velkoformátová dlažba a obklad koupelnu na pohled sjednotí a vytvoří z ní jeden ucelený celek. Menší kachličky naopak koupelnu opticky rozčleňují na menší části.
  • velké obklady opticky zvětšují prostor. Jsou proto vhodné nejen do velkých koupelen, ale mnohem více než menší obkladačky také do středně velkých a malých koupelen o velikosti pár metrů čtverečních.

Jak se velké obklady do koupelny udržují a jak se pokládají?

Velkoformátové obklady do koupelny i velkoformátové dlažby se velmi snadno udržují. Platí tato rovnice: Velký formát = méně kachliček v koupelně = méně spár = snadná a rychlá údržba.

Velkoformátový obklad do koupelny Carpet v imitaci perského koberce dodá koupelně neobyčejnou atmosféru. Dostupný je ve formátech 100×100 cm nebo 50×100 cm. | Jak se velké obklady do koupelny udržují a jak se pokládají?
Velkoformátový obklad do koupelny Carpet v imitaci perského koberce dodá koupelně neobyčejnou atmosféru. Dostupný je ve formátech 100×100 cm nebo 50×100 cm.

Řada velkých obkladů do koupelny je také rektifikovaná, což znamená, že je lze položit jen s minimální spárou 1,5 až 2 mm. A méně spár znamená i méně míst v koupelně, ve kterých by se mohly usazovat nečistoty. Velkoformátové obklady do koupelny stačí podobně jako ostatní obkladačky do koupelny v běžných formátech – malých i středně velkých, vytírat prostředkem na keramickou dlažbu.

Velkoformátový keramický obklad a dlažba Horizon v jemné imitaci kamene. | pokračování o údržbě a pokládce 1
Velkoformátový keramický obklad a dlažba Horizon v jemné imitaci kamene.

Velkoformátové obklady do koupelny mají jiné nároky na pokládku než kachličky menších rozměrů. Na co je třeba při pokládce velkoformátu dbát? To se dočtete v článku o pokládce velkoformátových obkladů. Obraťte se na nás, můžeme vám doporučit vhodného řemeslníka a zodpovíme technické dotazy.

TIP: Velkoformátové dlaždice jsou vhodné nejen do koupelny, ale do všech místností interiéru. Inspirujte se na stránce Velkoformátové obklady a dlažby do interiéru.

Chcete se o velkoformátových dlaždicích, jejich cenách, rozměrech a výhodách pro interiér, včetně koupelen, dozvědět víc? Přečtěte si článek o velkoformátových obkladech a dlažbách.

Velkoformátovou dlažbu a obklad All Over v působivé imitaci kamene můžete mít ve formátu 75×150 cm nebo i 75×75 cm. | pokračování o údržbě a pokládce 2
Velkoformátovou dlažbu a obklad All Over v působivé imitaci kamene můžete mít ve formátu 75×150 cm nebo i 75×75 cm.

Trend současnosti: Umyvadlo a sprchový kout, které jsou vyrobené z velkoformátových dlaždic

Trendy mluví jasně. Velkoformátové obklady a dlažby mají velkou budoucnost a v koupelnách i dalších částech interiérů se budou objevovat čím dál častěji. Výrobci také začínají přemýšlet nad dalšími možnosti využití velkoformátů, a jak s nimi ještě dokonaleji sladit celou koupelnu.

Z velkoformátových dlaždic je možné vyrobit třeba umyvadlo či koupelnovou skříňku a vytvořit tak koupelnu snů. | Trend současnosti: Umyvadlo a sprchový kout, které jsou vyrobené z velkoformátových dlaždic
Z velkoformátových dlaždic je možné vyrobit třeba umyvadlo či koupelnovou skříňku a vytvořit tak koupelnu snů.

Jeden z našich dodavatelů, společnost Mirage, představila ve svém katalogu Mirage Home jedinečná koupelnová řešení. Zákazník si tak může v designu koupelnových velkoformátových dlaždic v imitaci mramoru, betonu, kamene nebo jiném, pořídit do koupelny třeba koupelnový nábytek, umyvadlo, sprchový kout či odtokový kanálek ze stejného materiálu.

„V katalogu ukazujeme řadu koupelnového nábytku, a také umyvadla, celé sprchové kouty nebo sprchové vaničky a odtoky ze stejného materiálu. Takže můžete mít sprchový kout nebo umyvadlo – cokoliv si vyberete, ze stejné šarže velkoformátových dlaždic. To znamená ve stejném designu a barevném odstínu jako obklady a dlažba v koupelně,“ vysvětlil Alessandro Bianchi ze společnosti Mirage.

Více informací se dozvíte ve videu o koupelnovém vybavení z velkoformátů.

Umyvadlo vyrobené z velkoformátu může mít třeba jeden z designů kamene označovaný jako terazzo. | pokračování o vybavení z dlaždic
Umyvadlo vyrobené z velkoformátu může mít třeba jeden z designů kamene označovaný jako terazzo.

Zpět na katalog produktů