M.B.Keramika - Koupelny pro vás - Pozadí

Velkoformátové obklady a dlažby: Velký zázrak do malé koupelny

Budete zařizovat malou koupelnu a přemýšlíte, jak jí dodat „pár centimetrů“ navíc? Dobrou správou je, že kouzelnou hůlku nebudete potřebovat. Zázrakem pro vaši malou koupelnu budou velkoformátové obklady a dlažby, které ji spolehlivě opticky zvětší. Načerpejte inspiraci z fotografií našich zákazníků, které vám ukážeme níže. Poznáte z nich také, že velkoformátové obklady mají opravdu ohromující design – vzhled mramoru, kamene či kovu na nich vynikne mnohem víc než na malých dlaždicích. I to odpoutá pozornost od skutečné velikosti koupelny.  

Ještě předtím, než se podíváme na konkrétní realizace menších koupelen našich zákazníků, si představíme největší výhody velkoformátových obkladů a dlažeb. Abyste měli přesnou představu, proč jsou keramické velkoplošné obklady a dlažby do koupelny opravdovým zázrakem.

 
Malá koupelna jednoho z našich zákazníků, kterou zdobí velkoformátový obklad a dlažba Canova.
 
Pokud vám nebudou stačit fotografie z článku, rádi zašleme další.
X

Kontaktní formulář

Nejlepší je zavolat na +420 777 746 852
nebo nám napište zde:
V rámci pracovních dnů v čase od 7:30 do 17:30
se Vám ozveme zpět do 15 minut.

3 důvody, proč se velkoformátové obklady a dlažby hodí do malých koupelen:

Velký rozměr opticky zvětšuje

Sice to na první dojem může působit jako paradox. Ale právě velkoformátové keramické obklady a dlažby jsou do malých koupelen mnohem lepší volbou než malé dlaždičky. Ty malou koupelnu mnohdy opticky rozdělí na malé části, což ještě více upozorní na její velikost. Kdežto obklady a dlažby velkých rozměrů koupelnu opticky sjednotí, zharmonizují a vytvoří z ní jeden ucelený celek.

 
 
Ozdobou koupelny zákaznice se stal velkoformátový obklad a dlažba Urbanature v imitaci cementové stěrky.
 

Pro inspiraci si můžete přečíst příběh jedné z našich zákaznic, která do svých koupelen zvolila velkoformátové obklady a dlažby.

Méně spár se lépe udržuje

Naprostá většina velkoformátových obkladů a dlažeb se vyrábí v rektifikovaném provedení, což znamená, že obklady a dlažby lze pokládat jen s minimální spárou. Méně spár přináší nejen do malé koupelny i méně míst, ve kterých by se mohly usazovat bakterie a nečistoty. Samozřejmě již velký formát sám o sobě značí menší počet spár v koupelně.

Velký rozměr působí luxusně a reprezentativně

Ano, je to tak. I malá koupelna může díky velkoformátovým obkladům a dlažbám působit luxusním dojmem. Je to dáno tím, že na velkém rozměru mnohem víc vynikne konkrétní design obkladů a dlažeb než na malých kachličkách – ať už ve vzhledu kamene, dřeva, kovu či betonu. Digitální technologie umí velkoformátovým obkladům a dlažbám vtisknout dokonalou podobu přírodních materiálů, která svou krásnou předčí přírodu.

Inspirujte se: Malé koupelny s velkoformátovými obklady objektivem našich zákazníků

Černo-bílá elegantní koupelna s mramorovým designem. Zákazník hledal do koupelny o rozloze zhruba 4 m² velkoformátový obklad, který bude působit luxusně, a zároveň bude poměrně levný. Poradili jsme mu velkoformátový obklad a dlažbu Agatha v imitaci mramoru a rozměru 40x120 cm, který ho okamžitě zaujal. Všimněte si, jak dokonale vyniká na obkladech a dlažbách mramorové žilkování. Nejen díky výrazné kresbě žil, ale také nadčasovému černobílému provedení je tato koupelna vrcholem elegance. K optickému zvětšení malé koupelny přispívá také bílá barva velkoformátového obkladu a velké zrcadlo. Tento velkoformátový obklad a dlažba mají lesklý povrch, na kterém se odráží světlo a koupelna tak září a působí světlým dojmem.

Chtěli byste podobnou koupelnu? Ozvěte se nám. Moc rádi vám ukážeme krásné velkoformátové obklady za vynikající ceny na našem trhu.

 
 
Velkoformátový obklad a dlažba Agatha v designu mramoru. Metr čtvereční v rozměru 40x120 cm stojí 785 Kč včetně DPH.
 

Hnědo-béžová koupelna s kovovým nádechem. Zákazník toužil po kombinaci tmavého a světlého obkladu do koupelny velké zhruba 3,5 m². Poradili jsme mu, jak je efektně zkombinovat tak, aby vynikla světlá i tmavá krása obkladů, a malá koupelna zároveň nepůsobila stísněně. Koupelnu zákazníka zdobí velkoformátový obklad a dlažba Ionic  v imitaci kovu a rozměru 60x120 cm. Dojem kovového vzhledu je umocněn pololesklou povrchovou úpravou s jemnými perleťovými efekty.  

S tmavou barvou obkladů je potřeba v malých koupelnách zacházet opatrně, protože prostor na rozdíl od světlých dlaždiček opticky zmenšují. Když ale použijete tmavý obklad jen na část zdi, třeba za vanu, optická velikost koupelny tím nijak neutrpí. Právě naopak. Koupelně toto řešení dodá šmrnc, a zároveň odvede pozornost od její skutečné velikosti. V těchto případech je ale vždy důležité také perfektní osvětlení koupelny. K optickému zvětšení malé koupelny opět přispívá i velké zrcadlo.

 
 
Velkoformátový obklad a dlažba Ionic s kovovým nádechem.
 

Útulná koupelna v designu kamene a dřeva. Dominantou malé koupelny zákazníka se stal velkoformátový obklad a dlažba Aisthesis ve velmi jemném designu kamene s ultratenkou 3,5 mm tloušťkou. Zákazník musel do prostoru malé koupelny velké zhruba 2,5 m² šikovně dostat sprchový kout a záchod. Se zákazníkem jsme vymysleli řešení, které se podle jeho slov povedlo na jedničku a malá koupelna působí opticky větším dojmem. Přispívá k tomu jednoduchý design velkoformátového obkladu a zároveň minimum spár mezi jednotlivými „kachličkami.“ Malé koupelně přidává pár centimetrů navíc také průhledný sprchový kout. Do něj jsme společně se zákazníkem vybrali dlažbu v imitaci dřeva Chalet, která koupelně dodává útulnou atmosféru.

Velkoformátové obklady a dlažby o tloušťce 3,5 mm mají speciální vlastnosti a mnoho možností využití. Dají se využít třeba při výrobě nábytku a nejen koupelnu tak lze dokonale sladit. Chtěli byste vědět víc? Kdykoliv nás kontaktuje.

 
 
Velkoformátový obklad a dlažba Aisthesis v jemné imitaci kamene.

Velkoformátové obklady a dlažby mohou mít nespočet odstínů, rozměrů a povrchů

Velkoformátové obklady a dlažby vyniknou nejen v koupelnách, ale také obývácích či vstupních halách. Mohou mít různé rozměry, odstíny, provedení povrchu a být v lesku či matu. Pokud si chcete udělat přehled, jaké jsou další designové možnosti velkoformátových obkladů a dlažeb, podívejte se do sekce Velkoformátové obklady a dlažby. Najdete tam velkou část naší nabídky.

 
 
I takto možno zařídit malou koupelnu. Na obrázku obklad a dlažba Ardesia.
 

Jaké jsou v Česku běžné rozměry velkoformátových obkladů a dlažeb? A kolik stojí?

Zajímá vás také, jaké jsou běžné rozměry velkoformátových obkladů a dlažeb? A jaké jsou jejich ceny a co je ovlivňuje? Přečtěte si pro inspiraci článek, v němž jsme pro vás shrnuli formáty nejběžnějších velkoformátových obkladů a dlažeb používaných v českých interiérech a stručně jsme to srovnali i s trendy v zahraničí. Na konkrétních příkladech cen u vybraných produktů pak uvidíte, že některé velkoformátové obklady a dlažby mají opravdu bezkonkurenční cenu na našem trhu a mohou být dokonce levnější než kachličky menších rozměrů.

 

Rádi vám pomůžeme s řešením, ozvěte se nám.

Volejte +420 777 746 852

Zeptejte se

Nebo nám napište na online@mbkeramika.cz

V pracovní dny od 7:30 do 16:00 vám naši experti odpovídají obratem.

ico small menu