M.B.Keramika - Koupelny pro vás - Pozadí

Terasy a venkovní dlažby

Výběr venkovní dlažby např. na terasu může být oříšek. Udělali jsme tedy vše pro to, abychom vám hledání usnadnili. Na web jsme předvybrali nejlepší série venkovních dlažeb z naší nabídky a stručně sepsali, co vše byste měli před nákupem zvážit.

Téměř všechny série venkovních dlažeb nabízíme ve dvou variantách - s tloušťkou 1 a 2 cm. Jaký je rozdíl mezi 1cm a 2cm dlažbou? To se dozvíte v článku: Proč při výběru venkovní dlažby přemýšlet nad způsobem pokládky?

Prohlédněte si vybrané venkovní dlažby a terasy

Zobrazit další dlažby

Co sledovat při výběru venkovní dlažby

Venkovní terasa na terénu

Budete vybírat mezi 1cm a 2cm dlažbou. Rozhodujte především podle preferovaného způsobu pokládky. Pokud se chcete do realizace pustit sami, zvolte 2cm tloušťku dlaždic - 1cm dlažba se lepí napevno a nelze ji v případě sebemenší chyby demontovat.

Více o způsobech pokládky

Terasa v patře

U terasy umístěné nad obytnými prostorami je nejdůležitější zajistit, aby se pod dlažbu nedostala voda. Proto zde doporučujeme výhradně 2cm dlažbu. Protiskluznost a mrazuvzdornost u nabízených dlažeb hlídáme za Vás.

Více o terasách v patře

Terasa sladěná s interiérem domu

Pokud chcete, aby vaše venkovní dlažba měla stejný vzhled jako dlažba v domě, hledejte hybridní produktové řady, které nabízí současně 1cm i 2cm tloušťku dlaždic. Do interiéru položíte klasickou a levnější 1cm dlažbu a v exteriéru 2cm dlažbu, která je protiskluzná i mrazuvzdorná.

Více o sladění dlažeb

Zahradní chodník

2cm dlažba šikovně nahrazuje 5cm betonové dlaždice a usnadňuje manipulaci. Pokládá se suchou metodou přímo do trávy, která pak mezi dlaždicemi přirozeně proroste. Vyberete si z mnoha odstínů.

Více o způsobech pokládky

Nevíte si rady? Poradíme

Výběr venkovní dlažby a způsobu pokládky patří k nejnáročnějším tématům v našem oboru. Nepouštějte se do něj sami – rádi poradíme, která dlažba a způsob pokládky budou ve vašem případě nejvhodnější.

 

  • pošleme produktový katalog a podrobné informace
  • nasdílíme fotky skutečných realizací
  • provedeme vás pro prodejně online
  • připravíme nezávaznou kalkulaci
 

+420 777 746 852

mbkeramika@mbkeramika.cz

Chcete se hned zeptat?

Naši specialisté jsou na chatu a rádi vám poradí.
Napište jim a nebo nám pošlete dotaz formulářem.

Terasa s venkovní dlažbo uimitující dřevoŠedá terasa s venkovní 2cm dlažbou

2 cm venkovní dlažba

Relativně novým typem venkovní dlažby na terasu je 2 cm vysoká keramická dlažba. Řada sérií nabízí ve stejném designu 1 cm vysoké i 2 cm vysoké dlaždice – odolné a pevné – určené právě pro venkovní použití na terasy, zahrady, kolem bazénů apod. díky čemuž umožňují propojit vzhledově interiér s exteriérem.

5 nejdůležitějších výhod 2 cm dlažby:

 1. Pevnost a odolnost – díky své tloušťce vydrží 2 cm venkovní dlažba velké zatížení až jedné tuny a to i při použití na terčích.
 2. 2 cm venkovní dlažba může být položena kdekoliv – díky svým jedinečným vlastnostem nabízí více možností pokládek – na nastavitelné terče, do štěrkového lože, klasicky přilepením na betonový podklad, nebo jednoduše do trávníku.
 3. Mnoho designů 2cm dlažby na terasu – kromě jiných se vyrábí jako dlažba imitující dřevo, beton nebo jako stále oblíbená dlažba v imitaci kamene. Propojte interiér s exteriérem vašeho domu použitím dlažby stejného vzhledu.
 4. Velkoformátové venkovní 2cm dlažby na terasy jsou nejen pevné, ale mají i dlaší výborné technické vlastnosti – mrazuvzdornost, protiskluznost, odolnost vůči chemikáliím,… Odolávají teplotám -50 až +60 stupňů Celsia.
 5. Dlaždice jsou vhodné i jako dlažba k bazénu – díky mnoha speciálním tvarovkám a odtokovým kanálkům ve stejném vzhledu vytvoříte dokonale propracovaný bazén v každém detailu. Navíc protiskluzný povrch 2cm dlažby zvýší bezpečnost u bazénu.

 

Rozdíly mezi 2cm a 1cm venkovní dlažbou

Při výběru venkovní dlažby budete volit mezi 1cm a 2cm keramickou dlažbou. 1cm dlažba se tradičně pokládá v interiéru, ale její využití v exteriéru nese řadu rizik. Nové řešení v podobě 2cm dlažby se jim vyvarovalo a nabízí mnoho výhod.

2 CM DLAŽBA   1 CM DLAŽBA

dražší dlažba, levnější a snadnější pokládka

x levnější dlažba, dražší pokládka s nutností precizního provedení

univerzální použití kdekoli

x tradiční řešení pro interiér, pro exteriér v řadě případů nedoporučujeme
nejlepší řešení pro terasy v patře nad obytnými prostorami x

technicky náročné řešení pro terasy nad obytnými prostorami

vhodná pro suchou pokládku x pokládka pouze lepením

snadný přístup pod dlaždice v případě oprav

x nelze demontovat a opravit

dokonale mrazuvzdorná a odolná

x

i produkty deklarované jako mrazuvzdorné v klimatických podmínkách ČR mnohdy neobstojí

Více o 2 cm dlažbě   Zeptat se na podrobnosti
ico small menu