Chcete nejlepší systém pokládky dlažby na terasu? Použijte 2cm dlažbu, radí obkladač

Venkovní dlažba o tloušťce 2 cm představuje dokonalé řešení pro terasy. A to jak z hlediska svých vynikajících technických vlastností, tak systému pokládky. Tvrdí to majitel obkladačské firmy Dušan Pavlorek, který má s pokládkou venkovních dlažeb bohaté zkušenosti. Proč u lidí často vidí zničené a popraskané dlažby? A jak se tomu vyhnout? Přečtětě si poznatky z jeho bohaté praxe.

Dušan Pavlorek se již v praxi setkal se všemi typy venkovních podlahových krytin. S 2cm venkovními dlažbami se měl podle svých slov poprvé možnost seznámit asi před čtyřmi lety. Tyto venkovní dlažby ho zcela okouzlily a dnes na ně nedá dopustit. Podle něj jsou bezkonkurenční podlahovou krytinou pro terasy, balkony, nebo jako dlažba kolem bazénu. V následujících řádcích vám pan Pavlorek přiblíží, čím si jej tyto venkovní dlažby získaly, a proč není příznivcem lepených dlažeb.

Pan Pavlorek řeže 2cm venkovní dlažby pilou s diamantovým kotoučem. Dají se s ní řezat i atypické tvary dlaždic.
Máte zájem o další fotky z realizací 2 cm dlažeb?
X

Kontaktní formulář

Nejlepší je zavolat na +420 777 746 852
nebo nám napište zde:
V rámci pracovních dnů v čase od 7:30 do 17:30
se Vám ozveme zpět do 15 minut.

Líbí se mu jednoduchý systém pokládky a možnost dlaždice vyměnit či přemístit

Pan Pavlorek oceňuje v první řadě to, že 2cm venkovní dlažbu není potřeba lepit. Dlažbu lze jednoduše položit na terče, do štěrku nebo do trávy. „V případě potřeby pak dlaždici jednoduše nadzvedneme a vyměníme nebo přemístíme. U lepených dlažeb taková možnost není. Pokud použijeme systém pokládky dlažby na terče, je možné vést pod dlažbou elektroinstalaci, potrubí a další rozvody. 2cm dlažba na terasu má také dlouhou životnost a je velmi odolná vůči působení mrazu,“ vyjmenovává pozitiva 2cm venkovních keramických dlažeb pan Pavlorek.

Pokládka 2cm venkovní dlažby na terče na terasu u jednoho ze zákazníků. Pan Lahoda zvolil venkovní dlažbu Urbanature.

Přečíst si můžete také příběh zákazníka, který podlahovou krytinu pro svou venkovní terasu vybíral dlouho a nakonec zvolil 2cm venkovní dlažbu.

2cm dlažby na terasu jsou velmi pevné, řemeslníci je proto řežou speciální pilou s diamantovým kotoučem. Podívejte se na video, jak pan Pavlorek řezal 2cm dlažby. Je možné udělat i atypické tvary a vyhovět speciálním požadavkům zákazníků.

Téměř každý týden vidí u zákazníků zničené lepené dlažby

Pan Pavlorek u svých zákazníků takřka každý týden vidí popraskané nebo jinak poškozené venkovní podlahové krytiny, které jim řemeslníci pokládali lepením. „Jsou z toho smutní, žádají mě o radu a ptají se, co s tím. U lepené pokládky je bohužel vždy nezbytné venkovní dlažbu odstranit a položit novou,“ vysvětluje zkušený obkladač.

I takto může na terase časem vypadat lepená venkovní dlažba…
 

Povrch je u lepené dlažby jen „pozlátko.“ Důležitější je, co je pod dlažbou

Proč se lepená venkovní dlažba často poničí? Jak pan Pavlorek říká, je to způsobeno tím, že spousta lidí nevěnuje dostatečnou pozornost podkladu. Systém pokládky je totiž u lepené dlažby dražší a lidé často šetří na materiálu. „Chyby při provádění izolačních pracích, lepení, spárování a řešení dilatací mívají zlé následky. Velmi důležitá je také kvalita použitého lepidla a spárovací hmoty. Povrch venkovní podlahy je totiž jen takové „pozlátko.“ Nejdůležitější ovšem je to, co je pod ní,“ upozorňuje pan Pavlorek. Upřesňuje, že poničení dlažby pak způsobuje voda, která, když se dostane pod dlažbu, v zimě pod ní zmrzne. A venkovní dlažba je pak doslova na odpis.

Venkovní 2cm dlažba Officine.

Jaké jsou zásadní rozdíly mezi tradiční – 1 cm lepenou dlažbou a dlažbou o tloušťce 2 cm, která se pokládá „suchou“ metodou bez použití lepidla? To se dozvíte v článku Proč je 2cm keramická dlažba pro terasy v patře a balkony tím nejlepším řešením?  Kolik orientačně stojí pokládky  1cm lepené a 2cm „suché“ dlažby, a jaké jsou příklady cen venkovní dlažby o tloušťce 2 cm, si přečtěte zde.

Mezi nejoblíbenější patří mezi zákazníky systém pokládky dlažby na terče

Pokud je to technicky možné, pan Pavlorek zákazníkům vždy doporučuje 2cm venkovní dlažby. „Mezi nejoblíbenější způsoby pokládky patří systém pokládky dlažby na terče, který je možné aplikovat na jakýkoli pevný podklad, například betonový nebo štěrkový. Pokud není podklad dokonale rovný, použije řemeslník speciální výškově nastavitelné terče. Tento jedinečný systém pokládky zajišťuje mimo jiné výborný odtok vody i při silných deštích,“ dodává Dušan Pavlorek. Více o samotných terčích a jejich použití si můžete přečíst zde.


Systém pokládky 2cm dlažby na terče přináší podle pana Pavlorka řadu výhod.

Rádi i vám pomůžeme s řešením, ozvěte se nám.

Volejte +420 777 746 852

Zeptejte se na chatu

Nebo nám napište na online@mbkeramika.cz

V pracovní dny od 7:30 do 21:30 vám naši experti odpovídají obratem.