M.B.Keramika - Koupelny pro vás - Pozadí

Dlažby imitace kamene

Dlažby v imitaci kamene dodají interiéru nezaměnitelnou krásu. Díky moderním digitálním technologiím řada z nich dokonale připomíná přírodní kámen. Dlažby imitující kámen je dnes možné použít nejen na podlahu, ale i jako dekoraci na zeď v obýváku, kuchyni nebo ložnici. Jaké kameny mohou dlažby v designu kamene napodobovat? Jak se udržují, a proč jsou do interiéru vhodnější než pravá kamenná podlaha? To se dozvíte v textu níže pod přehledem sortimentu.

Řadu dlažeb v imitaci kamene máme skladem k okamžitému odběru.

 

Prohlédněte si vybrané dlažby imitující kámen

Zobrazit další dlažby (14)

Co se v následujících řádcích dozvíte?

 1. Jak vypadají dlažby imitace kamene v interiérech našich zákazníků?
 2. Proč se dnes dlažby v imitaci kamene těší velké oblibě
 3. Jaké jsou designy a vlastnosti dlažeb v imitaci kamene
 4. Že kamenná dlažba může mít větší barevné odchylky než keramická dlažba imitující kámen
 5. Proč se dlažba v imitaci kamene udržuje lépe než kamenná dlažba
 

Inspirujte se našimi zákazníky, kteří mají ve svých domovech dlažbu v imitaci kamene

Dominantou kuchyně zákazníka se stala dlažba v dokonalé imitaci kamene

Náš zákazník hledal do kuchyně dlažbu v imitaci kamene, která bude dokonale ladit s kuchyňskou linkou v designu dřeva. Doporučili jsme mu několik keramických dlažeb, ze kterých ho nejvíce zaujala dlažba imitující kámen Uniquestone. Dlažba si srdce zákazníka získala tím, že přírodní kámen připomíná naprosto dokonale. Tyto keramické dlaždice imitující kámen mají velmi proměnlivý povrch. Podobně jako v přírodě nenajdete dva naprosto stejné kameny vedle sebe, tak tady nenajdete na jedné ploše dvě stejné dlaždice…

Dlažba napodobující kámen připomíná na schodišti zákazníka trojúhelník

Dlažbu v imitaci kamene je možné položit také třeba na schodiště. Jednomu z našich zákazníků jsme doporučili dlažbu Hills v imitaci horských kamenů, které se nacházejí v kopcích u řeky Secchia pramenící v Apeninách v Toskánsku. Díky originálnímu způsobu pokládky vzniklo schodiště, které při pohledu seshora vytváří trojúhelník. Schodiště je vytvořené ze dvou barev této keramické dlažby a jeho atraktivitu podtrhuje i podsvícení.

 

Dlažba v imitaci kamene na schodiště, ale také do některých dalších místností interiéru, musí být také protiskluzová. V našich showroomech nebo online vám pomůžeme vybrat dlažbu v imitaci kamene, která bude mít odpovídající protiskluz.

Dlažba imitující kámen se stala ozdobou celé koupelny zákazníka

Dlažba v imitaci kamene bude v interiéru vždy vypadat nadčasově. Toho si byl při hledání keramické dlažby vědom i další z našich zákazníků, který si přál mít design kamene ve své koupelně. Pomohli jsme mu vybrat dlažbu v imitaci kamene, která je nerozeznatelná od pravé kamennné dlažby. Dlažba v imitaci kamene s názvem Ardesie imituje přírodní břidlici a zákazníkovi se zalíbila natolik, že se jí dal „hlavní roli“ na podlaze i na stěně.

Všimněte si, jak spolu světlý a tmavý odstín dlažby imitující kámen dokonale ladí, a jak je na keramických dlaždicích dokonale znázorněna struktura kamene. Chtěli byste podobnou koupelnu v designu kamene? Kontaktujte nás a rádi vám doporučíme dlažbu imitující kámen přesně dle vašich představ a vkusu.Dlažby v imitaci kamene se dnes těší oblibě v soukromých i komerčních interiérech

Kámen je tradiční a staletími prověřený materiál a oblíbený bude nejspíš navěky. Již od nepaměti se využívá ke stavbě budov a zdobení interiérů. V průběhu let se mění pouze jeho podoby, formy a možnosti využití.

V interiérech se dříve hojně využívaly kamenné dlažby a kamenné obklady. A dnes? Oblibě se těší zejména dlažby v imitaci kamene, protože do interiéru přinášejí řadu výhod z hlediska široké nabídky designů, možností využití v interiéru i snadné údržby. Dlažba v imitaci kamene se hodí do soukromých i komerčních interiérů, jakými jsou například:

  • obýváky, ložnice, chodby
  • koupelny
  • vstupní haly, hotely, recepce
  • kavárny, restaurace apod.
 

Jaké jsou designy a vlastnosti dlažeb v imitaci kamene

Imitují všechny přírodní i „nepřírodní“ kameny. Supermoderní digitální technologie výroby. To je novodobá „kouzelná“ technika, která dovede dlažbám v imitaci kamene vtisknout jakýkoliv design přírodního kamene, a dokonce i podobu daleko za možnostmi a rozmanitostí přírody. Jisté je, že design všech dlažeb v imitaci kamene má schopnost vytvořit v interiéru dech beroucí atmosféru.

 
Máte zájem o opravdu realistickou imitaci kamene?
X

Kontaktní formulář

Nejlepší je zavolat na +420 777 746 852
nebo nám napište zde:
V rámci pracovních dnů v čase od 7:30 do 17:30
se Vám ozveme zpět do 15 minut.

Dlažba tak může naprosto dokonale imitovat například:

vzhled křemence, žuly či pískovce

Dlažba Stonequartz imituje křemenec, který se nachází v Alpách v oblasti Piemontu.
 

vzhled polodrahokamů onyxů

Dlažba Ultra Onici v designu onyxových kamenů.
 

vzhled horských a říčních kamenů

Dlažba Hills imituje horské kameny, které se nacházejí v Apeninách v Toskánsku.
 

umělecky pojaté kameny, které se v přírodě vůbec nevyskytují

 
Podoba některých dlažeb v designu kamene nevychází z přírody. Fotografie jsou z veletrhu CERSAIE 2019.
 

Mají nespočet barevných provedení a povrchů. K výběru je bílá, šedá, hnědá, krémová nebo dokonce černá či modrá dlažba v designu kamene a řada dalších odstínů. Samozřejmostí jsou také různé povrchy – lesklý, matný, strukturovaný nebo lapovaný. Všechny tyto barvy a povrchy mohou mít jen dlažby v imitaci kamene, pravé kamenné podlahy a kamenné obklady tak širokou škálu nenabízejí.

 
Dlažba Uniquestone může mít také nádech dočerna a být v lesku i matu.  
 

Jako obklad stěn se stanou hezkým designovým prvkem. Dlažby imitující kámen se dnes dají využít i jako obklad stěn a stát se tak ozdobou mnoha částí interiéru.

 

Jaká místa mohou dlažby v imitaci kamene zdobit například?

v ložnici mohou oživit prostor za čelem postele

Dlažba Frame imitující kámen může zdobit třeba stěnu za čelem postele.
 

 v obýváku ozvláštní prostor za krbem nebo sedací soupravou

Dlažbu Stockholm v imitaci kamene je možné použít také jako obklad kolem krbu.
 

v kuchyni mohou skvěle posloužit jako obklad za kuchyňskou linku

Dlažbu Prime Stone lze použít také jako obklad za kuchyňskou linku.
 

TIP OD NÁS:  Dlažbu v imitaci kamene je možné položit také na schodiště. Jednomu z našich zákazníků jsme doporučili dlažbu Hills v designu horských kamenů, které se nacházejí v kopcích u řeky Secchia pramenící v Apeninách v Toskánsku. Díky originálnímu vzhledu dlažby a její odstínové rozmanitosti tak vzniklo schodiště, které při pohledu seshora vytváří trojúhelník. Schodiště je vytvořené ze dvou barev dlažby a jeho atraktivitu podtrhuje i podsvícení.

 
 
Schodiště jednoho z našich zákazníků zdobí dlažba v imitaci kamene Hills.
 

Dlažba na schodiště, ale také do některých dalších místností interiéru, třeba do koupelny, musí být také protiskluzová. V našich showroomech nebo online vám pomůžeme vybrat dlažbu v imitaci kamene, která bude přesně odpovídat vašemu vkusu a v případě potřeby mít i odpovídající protiskluz. Dlažba do interiéru musí mít i další důležité vlastnosti. Obrázek o tom, jaké to jsou, si můžete udělat v článku Jak co nejlépe vybrat obklady a dlažbu do interiéru?

Mají mnoho rozměrů, některé se dají mezi sebou kombinovat. Dlažby v imitaci kamene mohou mít menší i větší rozměry, jako například 30×60 cm, 60×60 cm, 45×90 cm 90×90 cm, 60×120 cm a další formáty. Některé dlažby mají takzvanou modulární skladbu, která umožňuje kombinovat různé tvary a rozměry „kamenných“ dlaždic na jedné ploše vedle sebe.

 
Dlažba v imitaci kamene Petra Solis umožňuje kombinovat různé formáty na jedné ploše vedle sebe.
 

Líbit se budou příznivcům minimalistického či rustikálního stylu. Dlažba v imitaci kamene může v interiéru navozovat atmosféru starých časů, připomínat sluncem zalitou oblast u Středozemního moře nebo mít jednoduché a čisté linie s dotekem minimalismu. Dlažby imitující kámen mají opravdu velkou stylovou rozmanitost – vybere si milovník moderního, venkovského, provensálského, rustikálního či vintage stylu…

Některé dlažby imitující kámen je také možné oživit mozaikou, patchworkovými obklady, abstraktními a květinovými vzory a dalšími dekorativními prvky.

 
Dlažba Discover má jednoduché a čisté linie.
 
Dlažbu v imitaci kamene Valmalenco mohou ozvláštňovat patchworkové dekorace.
 

Kamenná dlažba může mít v interiéru větší barevné odchylky než keramická dlažba imitující kámen

Příroda je krásná svou pestrostí – určitě jste si všimli, že najít dva stejné kusy kamene nebo dřeva je prakticky nemožné. A co když si vyberete do interiéru kamennou dlažbu či kamenný obklad? Pak musíte počítat s tím, že možná budou mít větší barevné odchylky, než původně předpokládáte. Když se kámen těží v lomech a těžba postupuje hlouběji, tak kámen, který se vytěžil dříve, může mít o něco jinou barevnost než ten, který se vytěžil později.

Jak se to například projeví? Tak, že když jste si objednali třeba bílý kámen pro obložení stěn, v určitých místech může mít jemné zabarvení dožluta nebo jiné barvy. Někomu to překážet nemusí. Ale jinému naopak ano.

Dlažba v imitaci kamene je řešením, jak se případnému nechtěnému zbarvení kamene můžete vyvarovat. I dlaždice v designu kamene mohou mít různou barevnou odlišnost, které se říká tonalita. Jedna dlaždice může obsahovat „mix“ více barev, další mít menší barevné odchylky, jiná být takřka jednobarevná. Možností je mnoho. Jisté ale je, že jaký design dlažby si vyberete, taký dostanete. Zjednodušeně řečeno bílá dlaždice bude bílou, sivá sivou a vícebarevná zůstane vícebarevnou…

 
 
Přírodní kámen z lomu může mít větší barevné odchylky.
 

Proč se dlažba v imitaci kamene udržuje lépe než kamenná dlažba?

Dlažby v imitaci kamene se velmi jednoduše udržují – stačí je pravidelně vytírat prostředkem na keramickou dlažbu a máte hotovo. Nečistoty se do dlažby v imitaci kamene na rozdíl od přírodní kamenné dlažby nevsáknou a snadno půjdou smýt. Proč je údržba tak jednoduchá? Protože dlažba v imitaci kamene je dokonale nenasákavá. A i když má nerovný, strukturovaný povrch, pořád se bude udržovat lépe než kamenná dlažba.

Snadnost údržby oceníte všude v interiéru. Třeba když zvolíte dlažbu imitující kámen jako podlahu. Ale také třeba i tehdy, když ji necháte položit jako dekorativní obklad za kuchyňskou linkou v kuchyni. Na dlažbě imitující kámen se nebude tolik usazovat mastnota a nečistoty z vaření jako na přírodních kamenných obkladech, z čehož bývají mnozí milovníci vaření pak nešťastní.

Údržba pravých kamenných obkladů a dlažeb je náročnější – je třeba vytírat je speciálním prostředkem, který neobsahuje mýdlo, kyseliny a alkohol. Přírodní kámen je také nezbytné pravidelně impregnovat. Pokud tak neučiníme, bude se poměrně rychle špinit a usazené nečistoty pak půjde odstranit jen velmi těžko.

ico small menu