M.B.Keramika - Koupelny pro vás - Pozadí

Dlažby imitace kamene

Kamenné obklady v dnešních interiérech doslova triumfují. Obklady a dlažby v imitaci kamene z naší nabídky jsou pro koupelnu či obývák skvělou volbou. Udržují se lépe než obklady z přírodního kamene a nabízejí mnohem více designů – od typicky přírodního vzhledu, přes obklady s výraznou kresbou kamene až po nespočet vzorů s lesklým povrchem.

Prohlédněte si vybrané dlažby imitující kámen

Zobrazit další dlažby (12)

OZVĚTE SE

poradíme vám s individuálním dotazem

+420 777 746 852
online@mbkeramika.cz
Hned se zeptat
Vaše osobní údaje jsou u nás v bezpečí, přečtěte si naše podmínky zpracování osobních údajů.

Kamenný obklad v interiéru připomíná lidem přírodu.

Kámen se ve stavebnictví využívá už tisíce let. I dnes mnozí lidé tento přírodní materiál zkrátka milují, protože hodně evokuje přírodu. V průběhu let se měnily jen jeho podoby a využití. V současnosti jsou v interiéru hodně využívány obklady v imitaci kamene a dlažby. Vyrábí se pomocí supermoderních technologií výroby, díky čemu jsou skutečně krásné, věrohodné a téměř k nerozeznání od přírodních obkladů z kamene a od kamenných dlaždic. Kamenné obklady se velmi snadno udržují a neusazuje se na nich tolik nečistot jako na přírodních kamenných dlažbách a kamenných obkladech.
 

Kamenné obklady budou hezky vypadat doplněné o mozaiku

Obklady v imitaci kamene a dlažby mají všude v interiéru velmi široké vyžití. V obývacích pokojích jsou využitelné jako dekorativní kamenný obklad stěn či obložení kolem krbu. Z imitace kamene na zeď jsou velmi oblíbené kamenné stěny za televizí, které budou vypadat velmi efektně podsvícené nebo doplněné o kamennou mozaiku. Obklad v imitaci kamene najdou uplatnění třeba i v kuchyni za kuchyňskou linkou. Nebudou se na něm udržovat mastnota a skvrny jako na běžných kamenných obkladech do kuchyně.  
 

Kamenné dlažby designově sjednotí třeba koupelnu a obývák

Designovým trendem posledních let je podlaha z jednoho materiálu, která prochází přes všechny místnosti od předsíně před koupelnu, až po kuchyň, obývák a dětský pokoj. Dlažby jako kámen budou k tomuto účelu vypadat vždy překrásně a v kombinaci s podlahovým vytápěním budou fungovat výborně.
 

Obklady v imitaci kamene hezky oživí květináče či misky

Obklady v imitaci kamene a kamenné dlažby budou v interiéru svou strukturou velmi dominantním prvkem. S ostatními obklady a dlažbami v dalších designech je proto potřeba zacházet opatrně a s citem, aby se s obklady v imitaci kamene vzájemně „netloukly.“ V kombinaci s obklady v imitaci kamene jsou ale velmi vítané doplňky v podobném vzhledu.  Obklady imitující kámen si budou výborně rozumět s kamennými květináči, soškami, miskami či konferenčními stolky v designu kamene. Přírodní vzhled kamenných obkladů do koupelny může být ještě víc zdůrazněn držáky na ručníky nebo kamenným umyvadlem. 
ico small menu