M.B.Keramika - Koupelny pro vás - Pozadí

Inspirace pro fasády

Mobil-banner-CTA-plain-fasady Banner-CTA-plain-fasady

Hledáte inspiraci pro vaši fasádu? Tady najdete fotogalerie fasád a obkladů na fasádu. Inspirovat se můžete designovými fotografiemi, na nichž uvidíte fasádní obklady mnoha stylů, barev a rozměrů. Inspiraci získáte také z řešení našich zákazníků – na fotografiích uvidíte naše návrhy a skutečné realizace fasád domů, jak soukromých, tak komerčních.

Čím se vyznačují keramické obklady na fasády

I fasáda může být atraktivním prvkem rodinného domu či komerční budovy. Hitem jsou v této oblasti mrazuvzdorné slinuté keramické obklady na fasádu. Mají ideální technické vlastnosti pro exteriér, mezi něž patří velmi dlouhá životnost a odolnost proti povětrnostním vlivům, chemickým látkám, UV záření i ohni. Keramické obklady na fasády mají také krásný design inspirovaný přírodními i dalšími materiály. Ozdobou fasády se tak mohou stát obklady v imitaci dřeva, kamene, mramoru či betonu, které díky supermoderní technologii výroby působí dokonce i na dotek přesně jako jejich předlohy.

Mrazuvzdorné fasádní obklady představují v současnosti to nejlepší řešení pro fasády z hlediska estetičnosti i užitných vlastností. Proč je vhodnější zvolit na fasádu obklady z keramiky v imitaci dřeva či kamene než pravé přírodní materiály? Protože obklady z pravého dřeva, kamene či mramoru jsou náročnější na údržbu, mohou se rychleji špinit a nemají tak dokonalé technické vlastnosti pro exteriér. Keramické venkovní obklady na fasády se naproti tomu mohou pyšnit vlastnostmi jako je dokonalá mrazuvzdornost a odolnost proti teplotním výkyvům, oděru, poškrábání, skvrnám a jinému zašpinění. Neohrozí je ani v domácnosti běžně používané chemické látky.

Rozměry fasádních obkladů

Obklady na fasády mají celou řadu rozměrů. Někdo preferuje menší rozměry, jako například 30x60 cm či 60x60 cm. Zvolit lze také například menší „kamenné“ fasádní obklady, jejichž reliéfní povrch a tvar bude naprosto nerozeznatelný od přírodní břidlice a dalších kamenů. Některé imitace vypadají přesně jako kamenné obkladové pásky, jiné jako třeba cihly. U keramických imitací dřeva na fasádu jsou naprostou samozřejmostí rozměry, které kopírují tvar pravých dřevěných prken, jako například 20x150 cm.

K nejvyhledávanějším exteriérovým řešením patří velkoformátové fasádní obklady v imitaci kamene, dřeva, betonu a v jiných designech. Jejich tloušťka je pouze 3,5 mm a i přes jejich velký rozměr se tak s nimi při realizaci fasády dobře manipuluje. Ačkoliv jsou velkoformátové fasádní obklady tenké, mají stejné vynikající technické vlastnosti jako obklady na fasádu menších rozměrů a běžné tloušťky 10 mm. Fasádní obklady ve velkých formátech mají nižší hmotností na m², což snižuje zátěž vyvolávanou na podklad. Velkoformátové fasádní obklady mají mnoho rozměrů, jako třeba 60x120 cm, 120x120 cm, 160x160 cm, 120x240 cm a další. V současnosti největší dostupný fasádní obklad má rozměr 160x320 cm.

Mezi fasádními obklady ve velkých formátech bude podstatně méně spár než mezi obklady v menších formátech. Jaké to má výhody? Údržba bude ještě snadnější a celá fasáda bude působit sjednoceným dojmem, protože bude takřka beze spár. Na velkém rozměru obkladu navíc dokonale vynikne struktura dřeva či kamene. Fasáda bude působit luxusně a reprezentativně.

Inspirace pro fasády

Máte specifické požadavky na design či vlastnosti vaší fasády? Rádi vám doporučíme to nejvhodnější řešení, které bude dokonale splňovat všechny vaše představy. Můžeme vám také poskytnout rady, tipy či další várku inspirace formou fotografií a videí. Pošleme vám jak designové fotografie obkladů od výrobců, tak realizace fasád našich zákazníků. V případě zájmu u nás fasádní obklady seženete takřka okamžitě – řadu z nich totiž máme skladem k okamžitému odběru.