Malé koupelny inspirace

DATA | bannery | CTA_Banner_MOBIL_final.png DATA | bannery | CTA_Banner_PC_final.png

V galerii níže se můžete inspirovat mnoha fotografiemi malých koupelen. Naleznete zde jak designové inspirační fotografie od výrobců, tak fotografie ze skutečných realizací našich zákazníků a vizualizace. Více o obkladech do koupelen o pár metrech čtverečních se můžete dočíst níže pod fotogalerií inspirací.

Barva
Styl
Formát

Máte koupelnu, která má jen pár metrů čtverečních? Nezoufejte! I malá koupelna může být místem pro dokonalou relaxaci. A dokonce může vypadat i opticky větší. Aby výsledek stál opravdu za to, je třeba při zařizování malé koupelny myslet na každý detail. Zásadní roli  v ní sehrají keramické obklady a dlažby – jejich barva, rozměr a celkové rozmístění i veškeré koupelnové vybavení, dekorace a doplňky. To vše bude mít vliv na celkový design a styl malé koupelny. Získejte inspiraci pro vaši malou koupelnu. Veškeré produkty u nás můžete nakoupit také online.

V malé koupelně vynikne každý design obkladu a dlažby

>

Koupelnové obklady mají  řadu krásných designů, přičemž všechny jsou vhodné i do malých koupelen. Při řešení koupelny se vůbec nemusíte omezovat jen na jeden design. Můžete jí dodat osobitý styl přesně dle vašich představ. Vybrat můžete jak povrch obkladu a dlažby v lesku či matu, tak malé i velký rozměry.

  • Líbí se vám elegantní a nadčasový styl koupelen? Pak můžete vaši malou koupelnu obléci třeba do designu dřeva, kamene, betonu nebo zvolit klasické koupelnové obklady v neutrálních barvách, jako jsou šedá, krémová či béžová.
  • Preferujete vintage styl koupelen? Jednou z možností může být dlažba s výraznými retro vzory v kombinaci s bílým koupelnovým obkladem nebo obklady v jiných světlých barvách
  • Upřednostňujete minimalistický či industriální design koupelny? Výbornou volbou budou obklady a dlažba v imitaci betonu či kovu.

Zvolili byste pro vaši malou koupelnu nějaký jiný styl? Obraťte se na nás a rádi vám poskytneme rady, tipy, spoustu další inspirace a návrhy řešení tak, aby se koupelna stala šperkem vašeho interiéru. Také vám rádi poskytneme další inspirační fotografie, či vytvoříme 3D grafický návrhTaké si můžete vytvořit rychlou vizualizaci zdarma v našem online vizualizátoru. 

Chtěli byste, aby vaše koupelny působila větší? Inspirujte se našimi radami a tipy, jak ji zařídit

>

Jak docílit toho, aby vaše malá koupelna působila opticky větším dojmem? Zvolit sice můžete jakýkoliv design obkladu a dlažby, je ale vhodné držet se určité barevnosti. Co se týče rozměru kachliček do malé koupelny, zákazníkům doporučujeme spíše větší rozměr. Zvolit, ale samozřejmě, lze i menší obkladačky.

Jaké jsou naše rady a tipy?

  • Do malé koupelny je lepší vybírat spíše světlé barvy obkladu a dlažby, jako jsou bílá, hnědá, šedá či béžová. Koupelně bude působit vzdušně a prostorněji. Pokud se vám líbí spíše tmavé odstíny, jako jsou černá či tmavě hnědá, zkombinujte je se světlými barvami. Malá koupelna zahalena pouze do tmavých barev, by mohla působit ponuře.
  • Máte rádi barvy, jako jsou červená, zelená, modrá či oranžová? I pestré barvy do malé koupelny určitě patří. Barevné obkladačky je ale lepší zkombinovat se světlými. Hezky vypadá v koupelně také kombinace materiálů. Jako například barevných kachliček v kombinaci s dlažbou v imitaci dřeva či betonu.
  • Využívejte v malé koupelně také dekorace z keramiky – jsou to různé mozaiky či obklady s patchworkovými, květinovými, geometrickými a jinými vzory. Tyto dekorace se dají využít na různých místech koupelny, například kolem vany, zrcadla či ve sprše, mohou být také součástí obkladu či dlažby. Rafinovaně odvedou pozornost od skutečné velikosti koupelny.
  • Do malých koupelen jsou velmi dobrou volbou také velkoformátové obklady a dlažby, které prostor koupelny opticky sjednotí a zvětší. V koupelně bude zároveň méně spár. Inspirujte se v článku Velkoformátové obklady a dlažby: Velký zázrak do malé koupelny. Velké rozměry obkladů a dlažby jsou vhodné také třeba do kuchyně i pro další pokoje interiéru.

Důležitou roli sehrává v malé koupelně také koupelnové vybavení. V našem sortimentu máme pro vás vany, umyvadla, koupelnový nábytek, či sprchové kouty, které jsou speciálně navrženy pro malé koupelny. Rádi vám pomůžeme vybrat koupelnové vybavení tak, aby se dokonale hodilo ke stylu a velikosti vaší koupelny.