Chodby inspirace

Mobil-banner-CTA-plain-interier Banner-CTA-plain-interier

Ve fotogalerii chodeb a schodišť níže se můžete inspirovat mnoha fotografiemi. Naleznete zde jak designové inspirační fotografie od výrobců, tak fotografie ze skutečných realizací našich zákazníků a vizualizace.

Barva
Styl
Formát

Nejen obývák či kuchyně, ale také chodba nebo předsíň může být atraktivním prvkem interiéru. Osobitý styl a šmrnc dodá chodbě nejen botník, věšák či nábytek, ale zejména keramická dlažba. Preferujete luxusní, moderní, retro či jiný styl bydlení? Dlažba z keramiky dovede navodit jakoukoliv atmosféru. A právě chodba či předsíň je vstupní bránou do bytu nebo domu. Proto by její design měl odpovídat celkovému ladění vašeho bydlení.

Jaké možnosti pro vaši chodbu a předsíň nabízí keramické dlažby?

>

dlažba v imitaci dřeva -  je naprosto nerozeznatelná od pravé dřevěné podlahy. Dokonce i povrch dlažby dokonale připomíná pravé dřevo. Dlažba může imitovat různé dřeviny, jako například dub, buk, teak, eben či olši. Zvolit lze například tvar dlouhých dřevěných prken, čtvercový rozměr či vzor kazetových parket. Dlažba je vhodná pro bydlení v jakémkoliv stylu – v moderním, rustikálním, vintage a dalších…

dlažba v imitaci mramoru – může imitovat mramory, které se dnes běžně těží v přírodě, ale i takové mramory, jejichž těžba již skončila. A představují tak luxus za dostupné ceny. Moderní jsou také keramické imitace mramorů, které jsou pouze inspirovány přírodou a návrháři při jejich tvorbě dávají volný průchod své fantazii. Dlažba imitující mramor je ideálním řešením do bytu a domu v luxusním či v moderním stylu.

dlažba v imitaci betonu – na rozdíl od pravého betonu má řadu barev – kromě šedé také hnědou, černou, modrou, zelenou či oranžovou. Dlažby imitující beton jsou vhodné pro každý pokoj v moderním, minimalistickém, rustikálním či v industriálním stylu…

vzorované dlažby – mají spoustu barev, rozměrů a designů. Z široké nabídky si vybere milovník každého stylu, ať už preferuje moderní, retro, vintage, rustikální či jiný styl chodby nebo předsíně. Tyto dlažby jsou obvykle velmi výrazné a přitáhnou pozornost návštěvníků jako magnet.

Do chodby či předsíně se dají použít i další dlažby, jako například v imitaci kamene či kovu. I tyto dlažby mají různý design a barvy. Rádi vám poskytneme rady, tipy a návrhy řešení vaší realizace chodby tak, aby dokonale splňovala vaše představy – neváhejte si říct o další várku inspirace. Vytvoříme vám i 3D grafický návrh, nebo si můžete vytvořit rychlou vizualizaci zdarma v našem online vizualizátoru. 

Nejrůznější keramické imitace mohou být vhodné také pro venkovní prostory. Můžeme vám poslat další inspirační fotogalerie například z některých realizací teras našich zákazníků. 

Bude do chodby nebo předsíně lepší dlažba v lesku či v matu? Zákazníci vybírají obě varianty. Lesklá dlažba se však při chůzi může časem poškrábat od nečistot z bot. Tomu se dá vyvarovat tak, že do zádveří umístíte čistící zónu, kde si vyzujete a očistíte boty. Může to být rohožka či koberec. Do dlažby se dá udělat nenápadný výřez, do kterého se koberec umístí a zabrání se tak jeho nechtěnému pohybu.

Líbil by se vám v chodbě design kamene či mramoru? Krása přírodních materiálů nejdokonaleji vynikne na keramických imitacích ve velkých formátech. Dokonale vykreslená struktura mramoru či kamene bude obdivuhodná. Velkoformátové obklady a dlažby také každou chodbu, předsíň obývák či kuchyni opticky zvětší. Jejich cena je častokrát srovnatelná s menšími obklady a dlažbou. Více se dočtete v článku Výhody velkoformátových obkladů a dlažeb pro interiér.

Hledáte také obklady do chodby nebo předsíně? Zvolený design dlažby můžete použít i na stěnu. Dlažby se dnes zcela běžně pokládají i na stěny jako obklady – můžeme vám poslat spoustu inspirace a fotografie. Na stěnu chodby se dají využít také běžné obklady do koupelny, které jsou vhodné také do kuchyně nebo jiných částí interiéru. Dají se k nim pořídit také keramické dekorace či mozaiky.

Kromě krásného designu je velkou výhodou keramických dlažeb jejich snadná čistitelnost. Stačí je vytírat prostředkem na keramickou dlažbu. Další speciální péče, jakou vyžadují podlahy z pravého mramoru či dřeva, není potřebná.