M.B.Keramika - Koupelny pro vás - Pozadí

Nabízíme

Chcete získat ucelenou představu o tom, jaké obklady a dlažby u nás seženete? Právě zde začíná cesta k našemu sortimentu. Po ní se dostanete k dlažbám imitujícím dřevo, obkladům a dlažbám do koupelny, velkoformátovým obkladům a dlažbám, luxusním a designovým koupelnám či venkovním dlažbám. Máme jednu z nejširších nabídek obkladů a dlažeb na českém trhu a poskytneme vám perfektní poradenský servis. Většinu obkladů a dlažeb máme trvale skladem, další vám dovezeme na objednání do jednoho až tří týdnů.

Obklady a dlažbu do koupelny, na terasu či do vstupní haly mnoho lidí v životě pořizuje jen dvakrát, nebo dokonce jedenkrát. I vy k nim patříte? Pak myslete na to, že výběr obkladů a dlažeb může zásadním způsobem ovlivnit nejen krásu, ale i praktičnost vašeho bydlení na příštích několik desetiletí. Před nákupem je potřeba znát odpovědi na důležité otázky, abyste svého zásadního kroku časem nelitovali. Jiné obklady se hodí za kuchyňskou linku a jiné třeba na stěnu za krbem. Podobně to platí pro dlažbu do koupelny, jež se svými vlastnostmi liší od té, kterou použijeme do chodby.

 

Zvažte mrazuvzdornost a protiskluznost

Keramická dlažba obecně patří mezi velmi odolné podlahové krytiny a je vhodná i do více zatěžovaných prostor jak v interiéru, tak exteriéru. Přesto však platí, že nejsou všechny dlaždice stejné. Rozhodující jsou individuální technické vlastnosti jednotlivých typů. Například do vstupních hal nebo chodeb je nezbytné vybírat dlažbu s vyšší otěruvzdorností. V místech, kde chodíte ve venkovní obuvi, není vhodné použít dlažby s vysokým leskem, protože by se mohly poškrábat. Nejen v chodbách, ale i ve vlhkých koupelnách je potřeba brát zřetel na nasákavost dlažby. U dlažeb pro exteriér je důležité zajímat se o jejich mrazuvzdornost, a také protiskluznost. Ale pozor, „bruslit“ se dá i doma v pantoflích, proto vyšší protiskluznost oceníte i v koupelně nebo místnostech, kde si hrají děti.

Bílý, nebo červený střep?

Každá keramická dlaždice se vyrábí buď na bílém, nebo na červeném střepu. Obecně platí, že červený střep bývá levnější, ale je vhodný pouze do interiéru. Zpravidla je totiž více nasákavý, a proto by dlažby s červeným střepem neměly být pokládány do míst s vyšší vlhkostí. Naproti tomu bílý střep za svoji potenciálně vyšší cenu nabízí lepší technické vlastnosti. Mnoho dlažeb i obkladů na bílém střepů je takzvaně rektifikovaných, to znamená, že je lze pokládat i s minimální spárou – 1 až 2 mm. To však neplatí pro obklady a dlažby na červeném střepu, které rektifikované nebývají. V důsledku toho obklady potřebují mít spáru širokou alespoň 3 mm. Obklady a dlažby na červeném střepu i přesto často nacházejí uplatnění na mnoha místech v interiéru, například v obývacím pokoji nebo prádelně. Mezi mnoha našimi zákazníky jsou velmi oblíbené pro svoji příznivou cenu.

Zvolíte lesk, nebo mat?

Obklady a dlažby budete vybírat také podle toho, jestli je jejich povrch v lesku nebo v matu. I tomto případě je důležité zvážit jejich vlastnosti a rozhodnout se podle toho, co vám bude z hlediska údržby víc vyhovovat. Nespornou výhodou lesklých obkladů je to, že opticky zvětší prostor a dokážou dodat luxusní nádech i malé koupelně. Mohou na nich však být více vidět kapky vody. Matné obklady a dlažby působí o něco útulněji a jsou jednodušší na údržbu. Jejich praktičnost oceníte, zejména pokud máte děti. Pokud budete váhat mezi leskem a matem, výborným kompromisem může být kombinace obou druhů. U dlažby se často používá technika lapování, což znamená, že dlaždice se nepravidelně odlešťují. Vzniká tak zajímavý kontrast matu a lesku.

 

Nevíte si rady? Poradíme

Rádi vám pomůžeme vybrat dlažbu, která nejlépe poslouží vašim účelům. S ohledem na potřebné technické vlastnosti, design i cenový limit. Samozřejmě poradíme i s výpočtem množství materiálu.

Volejte +420 777 746 852 nebo pište na: online@mbkeramika.cz

ico small menu