Vintage koupelny inspirace

DATA | bannery | CTA_Banner_MOBIL_final.png DATA | bannery | CTA_Banner_PC_final.png

Ve fotogalerii vintage koupelen níže se můžete inspirovat mnoha fotografiemi. Naleznete zde jak designové inspirační fotografie od výrobců, tak fotografie ze skutečných realizací našich zákazníků a vizualizace.  Více o vintage obkladech do koupelen se můžete dočíst níže pod fotogalerií inspirací.

Barva
Styl
Formát

Vintage styl symbolizuje návrat ke kořenům, v interiérech navozuje atmosféru starých časů a rodinnou pohodu. Velmi populární je také v koupelnách. I vy byste chtěli vintage koupelnu?  Existuje několik možností, jak ji vytvořit. Jejím základem může být například dlažba s velkými vzory, která je inspirována dávnými dobami, či dlažba v imitaci dřeva. Ozdobou stěn se mohou stát třeba menší koupelnové obklady, na jejichž povrchu je znázorněna jemná patina a vypadají jako vystřižené z historické fotografie.

Nic nepodcenit a důkladně promyslet každý detail. To je pravidlo, kterým by se měl řídit každý zájemce o koupelnu ve vintage neboli v retro stylu. Z koupelny by měla dýchat nostalgie a atmosféra starých časů. Koupelnových obkladů a dlažeb s vintage prvky je dnes na trhu spousta, takže existuje mnoho možností, jak v koupelně navodit ducha dávných dob. Důležitou roli sehrávají také zařizovací předměty – nábytek, umyvadlo, baterie, zrcadlo, dekorace a doplňky.

Jaké dlažby jsou pro vintage koupelny nejlepší volbou?

>

dlažba s velkými vzory – má různé barvy a řadu vzorů, které jsou inspirovány minulou dobou. Jako například První republikou či 60. a 70. lety. K těmto dlažbám se hodí jednobarevné koupelnové obklady, jako například ve tvaru cihliček a formátu 20x60 cm, 10x30 cm nebo jiném.

dlažba v imitaci dřeva – navozuje útulnou atmosféru, která je pro vintage styl typická. Některé dlažby imitující dřevo mají speciálně upravený povrch s cílem působit tak, jako by už měly něco „odžito.“

dlažba v imitaci betonu -  některé mají rustikální nádech, na jejich povrchu je jemná patina a celkově působí tak, že se na nich již podepsal zub času.

Dlažba, kterou si do koupelny zvolíte, může kralovat také stěnám. Může se stát třeba ozdobou prostoru za umyvadlem nebo vanou. Dnes je zcela běžné, že se dlažba pokládá i na stěny koupelny jako obklad – požádejte nás o další inspirační fotografie.

Jaké kachličky a vybavení se hodí do vintage koupelny?

>

Typické koupelnové obklady ve vintage stylu mají spoustu vzorů – zvolit lze například patchwork či zámecký styl, styl První republiky, některé obkladačky mohou třeba vypadat jako starobylý obkladový kámen… Rádi vám poskytneme další inspirační fotogalerie a také vám dáme rady tipy a návrhy, jak vytvořit retro koupelnu či celé bydlení přesně dle vašich představ. K obkladům a dlažbě vám můžeme doporučit také vhodné koupelnové vybavení – zejména koupelnový nábytek, baterie, umyvadlo, dekorace a doplňky by měly mít prvky vintage stylu. Jedině tak docílíte v koupelně dokonalé vintage atmosféry. Pokud máte v koupelně dostatek prostoru, můžete zvolit vanu na designových nožičkách nebo umyvadlo do prostoru. Kontaktujte nás, vytvoříme vám i 3D grafický návrhTaké si můžete vytvořit rychlou vizualizaci zdarma v našem online vizualizátoru.