Inspirace skandinávské koupelny

DATA | bannery | CTA_Banner_MOBIL_final.png DATA | bannery | CTA_Banner_PC_final.png

V galerii níže se můžete inspirovat mnoha fotografiemi skandinávských koupelen. Naleznete zde jak designové inspirační fotografie od výrobců, tak fotografie ze skutečných realizací našich zákazníků a vizualizace. Více o koupelnách v skandinávském stylu a obkladech a dlažbách do koupelen se můžete dočíst níže pod fotogalerií inspirací.

Barva
Styl
Formát

Světlé, neutrální barvy, dekor dřeva, čistota a jednoduchost. To jsou základní rysy koupelny ve skandinávském stylu. Severský design je stále populárnější pro svou nadčasovost. Obklady, dlažba i veškeré koupelnové vybavení, jako je umyvadlo, nábytek, vana, sprcha, baterie či dekorace a doplňky jsou vždy zkombinovány tak, aby vznikl světlý a vzdušný prostor. Skandinávský styl je ideálním řešením jak pro prostorné, tak pro menší panelákové koupelny. Barevné ladění prostor opticky zvětší.

Co by ve skandinávské koupelně rozhodně nemělo chybět? Koupelnové obklady ve světlých, neutrálních barvách, jako je bílá, béžová či světle šedá. Koupelně dodají potřebný jas, hloubku a vzdušnost. Hezky bude vypadat lesklý i matný povrch – je jen na vás, které řešení upřednostníte.

Součástí kolekcí obkladaček do koupelny ve skandinávském stylu bývají nejrůznější dekorace z keramiky – jsou to například obklady s patchworkovými, geometrickými, či jinými vzory. Některé z nich mají plastický 3D povrch, který jakoby vystupuje do prostoru. Jejich krása nejlépe vynikne, když se položí jen na některá místa v koupelně. Třeba jako designový prvek za umyvadlo či vanu. Stejnou „službu“ udělají také mozaiky.

Hřejivou a útulnou atmosféru navodí dlažba v imitaci dřeva, která je na pohled i na dotek nerozeznatelná od pravého dřeva. Do koupelny je dlažba lepším řešením než dřevěná podlaha, protože nenasakuje vodu. Dá se použít i jako obklad na stěnu nebo dokonce do sprchy.

Velmi důležitou roli sehrává ve skandinávské koupelně také vybavení – umyvadlo, vana, sprcha či baterie by také měly odrážet skandinávského ducha. Oblíbené řešení představují například stylová umyvadla na desku, designové baterie či koupelnový nábytek v dekoru dřeva. Důležité jsou i dekorace a doplňky – třeba kulatá zrcadla na koženkovém opasku, koupelnové předložky či osvětlení v přírodním designu nebo dávkovače na mýdlo napodobující kámen a rostliny. Zvolit můžete také umělé nebo živé rostliny v květináčích nebo svíčky, které navodí nefalšovanou skandinávskou pohodu.

Ty nekrásnější koupelny ve skandinávském stylu upoutají každým detailem. Skandinávci kladou důraz na kvalitu použitých materiálů, jejich dokonalé sladění a zároveň nešetří dekoracemi a doplňky. Držte se těchto pravidel a výsledek bude perfektní. Obraťte se na nás. Rádi vám poskytneme rady, tipy a návrhy řešení tak, aby skandinávská koupelna přesně splňovala vaše představy. Inspirační fotografie najdete také v článku o koupelně ve skandinávském stylu. Chcete, aby vaše skandinávská koupelna byla naprosto dokonalá? Pomůžeme vám do ní vybrat nejen kachličky a dlažbu, ale také baterie, umyvadlo, vany, nábytek či dekorace. Rádi vám vytvoříme 3D grafický návrh, nebo si také můžete vytvořit rychlou vizualizaci zdarma v našem online vizualizátoru.