M.B.Keramika - Koupelny pro vás - Pozadí

Velkoformátové obklady a dlažby až 320/160 cm

Velkoformátové obklady a dlažby dnes způsobují v interiérech, včetně koupelen, naprostou revoluci. Vděčí za to řadě skvělých vlastností, které je značně zvýhodňují oproti menším kachličkám a dlaždicím. Jaké to jsou? V přehledu níže najdete o velkoformátových obkladech a dlažbách spoustu důležitých informací a inspirací.

 

Mnoho velkoformátových dlažeb do interiéru máme skladem k okamžitému odběru a navíc za bezkonkurenční ceny.

 

Série

Co se v následujících řádcích dozvíte?

 1. Jak vypadají realizace několika našich zákazníků
 2. TOP 5 vlastností velkoformátových obkladů a dlažeb
 3. Jaké jsou rozměry a ceny velkoformátových obkladů a dlažeb
 4. Popularita velkých formátů a její vývoj
 5. Proč mají velkoformátové obklady a dlažby ohromující design?
 6. Nejčastější designy velkoformátových obkladů a dlažeb
 7. Velkoformáty - hitem na veletrhu CERSAIE 2019 v Bologni
 8. Velkoformáty pro velké i malé místnosti
 9. Ukázky realizací velkých formátů v malých koupelnách
 10. Jak pokládat dlažbu a obklady ve velkém formátu?
 11. Zajímavost navíc: Nábytek z obkladů a dlažeb velkých formátů
 

Inspirujte se realizacemi našich zákazníků, kteří pro ve své interiéry zvolili velkoformátovou dlažbu a obklad 

Na černobílých velkoformátových deskách v koupelně dokonale vyniká struktura mramoru

Nádhernou černo-bílou koupelnu s nádechem luxusu má od nás náš zákazník, který se nechal unést krásou velkoformátových desek v imitaci mramoru. Z možností, které jsme mu doporučili, jej nejvíce zaujaly velkoformátový obklad a dlažba Canova a velkoformátová dlažba a obklad Selection.  Rozhodl se obě kolekce velkoformátových desek ve své koupelně zkombinovat, zvolil formát 60x120 cm. Na fotografiích si můžete všimnout, jak dokonale vyniká na velkém rozměru struktura mramoru. Velkoformátové dlaždice jsou položeny také ve sprchovém koutu a kolem vany.

Další inspiraci pro koupelny, včetně dalších realizací našich zákazníků, najdete v sekci Velkoformátové obklady a dlažby do koupelny.

 
Zákazník ve své koupelně zkombinoval velkoformátový obklad a dlažbu Canova
a velkoformátovou dlažba a obklad Selection.

Díky velkoformátovým dlaždicím  v imitaci mramoru působí obývák luxusně a reprezentativně

Elegantní a nadčasový obývací pokoj má náš zákazník díky velkoformátové dlažbě v imitaci mramoru.  Velkoformátové desky Trilogy  dokonale napodobují některé z nejklasičtějších a nejvyhledávanějších typů přírodních mramorů.  Na fotografii si můžete prohlédnout, jak na velkém formátu dlaždic hezky vidět žilkování mramoru, což obýváku dodává reprezentativní nádech. Mezi velkoformátovými dlaždicemi jsou jen minimální spáry a obývák tak působí sjednoceným dojmem.

Další inspiraci pro interiér, včetně dalších realizací našich zákazníků, najdete v sekci Velkoformátové obklady a dlažby do interiéru.


Zákazník má ve svém interiéru velkoformátovou dlažbu Trilogy
v imitaci mramoru.

Černo-bílé velkoformátové desky v imitaci mramoru dodaly koupelně pořádnou dávku luxusu

Dalšímu našemu zákazníkovi, který toužil po elegantním téměř celoplošném řešení, jsme do prostorné koupelny doporučili  velkoformátové desky Canova, které znázorňují ty nejvyhledávanější typy mramorů ve světě. Tato černo-bílá koupelna působí luxusně a exkluzivně, její krása až vyráží dech. Všimněte si také, jak velkoformátové dlaždice perfektně ladí s černým koupelnovým vybavením. Rádi i vám pomůžeme vytvořit vysněnou koupelnu, ve které bude všechno do detailů sladěné.

 
Ozdobou prostorné koupelny zákazníka je černo-bílý velkoformátový obklad a dlažba Canova.

Lesklá velkoformátová dlažba v imitaci kamene dodává kuchyni, propojené s jídelnou eleganci

Jednoduchý recept na to, jak se může stát jídelna propojená s kuchyní doslova vrcholem elegance? Lesklá velkoformátová dlažba v imitaci kamene, která dodá interiéru eleganci a luxus. Přesně takové řešení zvolil jeden z našich zákazníků.  Dlažba Uniquestone imitující kámen v jemném béžovém odstínu a povrchem v lesku skvěle ladí s matnou kuchyňskou linkou v dekoru dřeva, židlemi v krémové barvě a dalšími doplňky. Líbí se vám tento interiér? Kontaktujte nás a rádi vám online i ve večerních hodinách poskytneme spoustu inspirace pro interiér dle vašich představ.

 
Zákazník má v jídelně propojené s kuchyní velkoformátovou dlažbu v imitaci kamene
Uniquestone.

Menší koupelna působí díky velkoformátovým dlaždicím v imitaci kamene opticky větším dojmem

Další z našich zákazníků se na nás obrátil s požadavkem, jak udělat menší koupelnu opticky větší. Zároveň si přál mít koupelnu v přírodním designu. Z možností, které jsme mu doporučili, se mu nejvíce líbily velkoformátové obklady a dlažby v imitaci kamene. Pro svou koupenu si vybral dlažbu v imitaci kamene Ardesia, která je dostupná ve velkých i menších rozměrech.  I pro malou koupelnu je lepší zvolit velký rozměr keramických dlaždic, který opticky zvětší prostor a dodá mu hloubku. Líbí se vám tato koupelna? Obraťte se na nás a pomůžeme vám nejen s výběrem obkladů a dlažeb, ale také dalšího vybavení a příslušenství do koupelny.

 
Zákazník má v menší koupelně dlažbu a obklad v imitaci kamene Ardesia
ve velkém formátu.
 

TOP 5 vlastností velkoformátových obkladů a dlažeb

 1. Jsou krásné jako pravé přírodní materiály. Velkoformátové obklady se svou krásou dokonale vyrovnají přírodním materiálům – samozřejmostí je vzhled mramoru, dřeva, kamene, kovu či betonu.

  Velkoformátový obklad a dlažba Ultra Onici v nádherné imitaci kamene (onyxu).
    
  Zajímá vás kde u vás doma najdou velkoformáty to nejlepší využití?
  X

  Kontaktní formulář

  Nejlepší je zavolat na +420 777 746 852
  nebo nám napište zde:
  V rámci pracovních dnů v čase od 7:30 do 17:30
  se Vám ozveme zpět do 15 minut.


 2. Jedině na nich kresba mramoru či kovu skutečně vynikne. Čím větší mají velkoformátové obklady a dlažby rozměr, tím lépe na nich vynikne struktura přírodního materiálu – mramoru nebo dřeva, a také například kovu. K dispozici je řada rozměrů od 60×60 cm přes 45×90 cm a 60×120 cm. Vyhledávané jsou velkoformátové dlažby v rozměrech 100x100 cm a 150x150 cm. Největší možný rozměr velkoformátových dlažeb do interiéru je 160×320 cm. Menší rozměry kachliček prostor rozčleňují a narušují tak design velkým množstvím spár. Proto nedoporučujeme zákazníkům, kteří mají zájem o realistické imitace přírodních materiálu použití tradičních rozměrů obkladů do koupelny jako 25x40, 25x75, 30x60 či dlažby v podobných rozměrech.

  DATA | //sekce/doplneni-textu-kategorii/velkoformaty | velkoformaty_uprava_2_1.jpg
  Velkoformátový obklad Ultra Marmi v imitaci mramoru může mít také rozměr 150x150 cm.

   
 3. Místnostem dodají na reprezentativnosti. Velkoformátové obklady a dlažby se stanou dominantním prvkem interiéru, který bude přitahovat pozornost jako magnet. Hodí se také do místností , u kterých je žádoucí, aby působily reprezentativně. Jejich rozměr a design je zárukou toho, že budou působit honosně a noblesně.

  velkoformátový obklad ultra onici
  Velkoformátová dlažba 60x120 v imitaci mramoru Selection k dispozici také v rozměru 100x100 cm. Obýváku propojenému s kuchyní dodává na reprezentativnosti.

 4. Opticky zvětšují i malé místnosti, včetně koupelen. Velkoformátové obklady a dlažby jsou do menších místností mnohem lepší volbou než malé kachličky. Díky svému rozměru interiér sjednotí, a ten pak bude působit jako jeden ucelený a harmonický celek.

  Realizace koupelny velkoformátová dlažba a obklad Ionic
  Inspirace: Realizace koupelny u našeho zákazníka. Obklad a dlažba Ionic 60x120 cm koupelnu opticky zvětšují.
 5. Velmi snadno se udržují. – Velkoformátové obkladačky stačí vytřít prostředkem na keramickou dlažbu. Mezi kachličkami a dlaždicemi ve velkém formátu bude vzhledem k jejich rozměru poměrně málo spár, ve kterých by se mohly usazovat nečistoty. Řada velkoplošných obkladů a dlažeb je rektifikovaná, což znamená, že je lze položit i s minimální spárou 1,5 až 2 mm.

Některé z vlastností velkoformátových obkladů a dlažeb si blíže rozebereme na bohatých poznatcích z naší praxe a zkušenostech našich zákazníků.

 

Jaké jsou rozměry a ceny velkoformátových obkladů a dlažeb v českých interiérech?

Velkoformátové dlažby a obklady jsou dnes v evropských i amerických interiérech naprostou samozřejmostí. V Evropě i za velkou louží jsou totiž z hlediska interiérových trendů o krok napřed před naší republikou. V zahraničí již velmi dobře znají neocenitelné vlastnosti a výhody velkoformátových dlažeb do interiéru a nebojí se ani skutečně velkých rozměrů velkoformátových dlažeb, jakými jsou třeba 100x100 cm, 120×120 cm, 150x150 cm, 100x300 cm či dokonce obřího rozměru 160×320 cm.

Velkoformátový obklad a dlažba Trilogy
Velkoformátová dlažba a obklad Trilogy mohou mít mimo jiné rozměr 100x100 cm a 300x100 cm.

Velkoformátové obklady a dlažby si však čím dál větší oblibu získávají i v českých interiérech. Lidé si na ně postupně zvykají, zatím však dávají přednost menším rozměrům velkoplošných obkladů a dlažeb. Některé velkoformátové dlažby mají bezkonkurenční cenu na našem trhu a mohou vyjít dokonce levněji než kachličky v menších rozměrech. Řada našich zákazníků považuje za velkoformát již rozměr 30×60 cm, my dle vzoru našich zahraničních kolegů máme v této sekci velkoformáty od 45×90 cm. Samozřejmě ale u nás najdete i menší rozměry obkladaček a dlaždic.

Jaké rozměry velkoformátových obkladů a dlažeb nejčastěji vybírají naši zákazníci, a jaké jsou jejich ceny?

Zde je několik příkladů cen:

30×60 cm – například bílý lesklý a rektifikovaný obklad White GlossyCena: 498,- Kč/m² včetně DPH.

White Glossy obklad
Bílý obklad White Glossy 30x60 cm v kombinaci s dlažbou v imitaci dřeva. Inspirací pro tuto vizualizaci koupelny byl skandinávský styl.

30×80 cm – například rektifikovaný obklad Adonis v jemné imitaci mramoru. Cena: 593,- Kč/m²  včetně DPH.

Adonis obklad a dlažba
Obkladačky a dlažba Adonis 30x80 cm.

80×80 cm – například rektifikovaný velkoformátový obklad a dlažba Arcides v imitaci betonové stěrky. Cena: 586,- Kč/m²  včetně DPH.

Arcides velkoformátový obklad a dlažba
Kachličky a dlažba Arcides 80x80 cm.

40×120 cm – například rektifikovaný velkoformátový obklad Garden v přírodním designu. Cena: 647,- Kč/m²  včetně DPH.

Velkoformátový obklad a dlažba Garden
Obklad a dlažba Garden 40x120 cm.

60×120 cm – například rektifikovaný velkoformátový obklad a dlažba Bela v jemné imitaci kamene. Cena: 698,- Kč/m²  včetně DPH.

velkoformátový obklad a dlažba Bela
Obklad a dlažba Bela 60x120 cm.
 

Jaký je podíl prodejů velkoplošných obkladů a dlažeb v zahraničí, jaký v Česku a přímo v naší firmě M.B.KERAMIKA?

  • 30 % podíl mají velkoformátové obklady a dlažby do interiéru v zahraničí. A to jak ekonomické velkoformátové dlaždice, tak luxusní velkoformátové dlažby 
  • 5 % podíl mají velkoformátové dlažby a obklady v českých interiérech
  • 20 % podíl z celkových prodejů patří u nás v M.B.KERAMICE velkoformátovým obkladům a dlažbám. Jejich prodejem se tak blížíme evropskému průměru. Patříme k největším dodavatelům a prodejcům velkoformátových obkladů a dlažeb v Česku.
 
Velkoformátové obklady nejen do kuchyně Horizon v jemné imitaci kamene.
 

Chcete se dozvědět víc? Například to, jaké 3 nejdůležitější faktory mohou ovlivnit cenu velkoformátových obkladů a dlažeb? A jaké jsou jejich orientační cenové třídy na ukázce konkrétních produktů? Více se dočtete v článku Velkoformátové obklady a dlažby: Jaké jsou jejich ceny, rozměry a výhody v interiéru?

Proč design velkoformátových obkladů a dlažeb přitahuje v interiéru pozornost jako magnet?

Vybíráte obkladačky nebo dlažbu do interiéru a líbí se vám přírodní design mramoru, betonu či kovu? Uvažujete zároveň o vhodném rozměru dlaždic? Rádi vám pomůžeme s výběrem na jednom z našich pěti studií, kde vás čeká mnoho inspirace v různých formátech i designech. 

Většina zákazníků i odborníků v oboru se shoduje v názoru, že jedině na obkladech a dlažbách ve velkém formátu kresba mramoru, betonu, kamene či kovu skutečně vynikne. V našich showroomech se na vlastní oči přesvědčíte, že:

  • Celkový design velkoformátových dlaždic je v interiéru naprosto ohromující a poutá pozornost.
  • Naopak na malých kachličkách je přírodní design „rozkouskovaný“ na malé části a prakticky vůbec nevynikne.

Díky moderním digitálním technologiím je možné velkoformátovým obkladům a dlažbám vtisknout jakoukoli podobu přírodního materiálu – svou krásou budou mít mnohé z nich tendenci dokonce předčit přírodu. A kdo by takové skvosty nechtěl ve svém interiéru?

 
Luxusní velkoformátová dlažba do interiéru Canova v designu mramoru vynikne nejen v kuchyni a jídelně. 
 

Jaké jsou nejčastější designy velkoformátových obkladů a dlažeb?

  • imitace přírodního mramoru - tyto velkoformátové dlaždice dokonale napodobují pravé přírodní mramory (třeba Calacatta, Pulpis apod.), a navíc se mnohem lépe čistí a udržují než přírodní mramor.

   Purity of Marble velkoformátový obklad a dlažba
   Velkoformátová dlažba a obklad Purity of Marble v imitaci přírodního mramoru mohou mít rozměr 75×150 cm, 120×120 cm a další.

  • fantazijní imitace mramoru – podoba obkladaček nevychází přímo z přírody, ale má velmi volný a umělecký design s nádechem fantastična. V interiéru působí jako umělecké dílo.

   Velkoformátová dlažba v imitaci mramoru Opulence
   Velkoformátová dlažba do interiéru Opulence v imitaci mramoru působí v prostoru jako skutečné umělecké dílo.
 
  • imitace kamene – tyto kachličky mohou mít mnohem více designů než přírodní kamenné obklady – od typicky přírodního vzhledu, třeba pískovce, břidlice nebo žuly, přes obklady s výraznou kresbou, pro které jsou inspirací onyxové kameny až po nespočet moderních typů s lesklým povrchem.

   Velkoformátová dlažba Dicover v imitaci kamene
   Dlažba Discover  60x120 cm v jemné imitaci kamene.
 
  • imitace kovu – takovéto dlaždice dokonale znázorňují vzhled kovových povrchů a v řadě případů i jejich korozi. Barevné škála je velmi široká – od rezavě žluté a oranžové barvy zkorodovaného plechu, přes šedé imitace nového plechu, až po „kovové“ obklady s modrým nádechem a zelenou barvu zkorodované mědi.

   Velkoformátový téměř celoplošný obklad Zinc v designu zkorodované mědi.
 
   • imitace betonu – obkladačky, které už dávno nejsou jen „šedé“, ale mají i jiné přírodní barvy a mohou být ozvláštněny geometrickými a dalšími vzory, které v interiéru plní funkci dekorace.

    DATA | //sekce/doplneni-textu-kategorii/velkoformaty | velkoformaty_sekce_12.jpg
    Velkoformátová dlažba a obklad Glocal v jemné imitaci betonu mohou mít rozměr 60x120 cm, 120x120 cm a další až po obří  formát 160×320 cm
 
  • imitace dřeva – tyto velkoformátové dlaždice mohou mít prakticky jakoukoliv podobu pravého dřeva, jako je například modřín, buk, dub, smrk, borovice, topol, teak či eben. Dlouhá dřevěná prkna imitují strukturu dřeva na pohled, a dokonce i na omak naprosto dokonale.

   DATA | //sekce/doplneni-textu-kategorii/velkoformaty | velkoformaty_sekce_13.jpg
   Dlažba v imitaci dřeva Nuance může mít mimo jiné rozměr 30x180 cm.
 
   • jako fototapety či obrazy – velkoformátové obklady a dlažby mohou v interiéru dokonce plnit funkci uměleckých děl – k výběru je celá řada designů, třeba rozkvetlá louka, vodopád, různé květiny či abstraktní a geometrické obrazce. Takové téměř celoplošné obklady ohromí každého.

    Velkoformátový obklad a dlažba Trilogy
    Velkoformátový obklad Jewels v imitaci mramoru působí za čelem postele jako abstraktní obraz.
 
  • s motivem módních návrhářů – velkoformátové obklady a dlažby působí v interiérech i koupelnách opravdu luxusně. Proto není překvapující, že se staly středobodem zájmu i pro módní návrháře jako jsou Versace nebo Valentino. Tyto značky vyrábějí svoje luxusní obklady a dlažby také ve velkých formátech.

V nabídce velkoformátových obkladů a dlažeb je samozřejmostí také řada povrchů – lesklý, matný, strukturovaný, leštěný či lapovaný. Rádi vám vysvětlíme, jaký vytvoří daný povrch v interiéru efekt. Zeptat se nás můžete také online.

  

Velkoformátové obklady a dlažby se staly hitem na prestižním veletrhu CERSAIE 2019 v Bologni

Velkoformátové obklady a dlažby v posledních letech sklízejí obdiv na veletrzích keramiky po celém světě. A jinak tomu nebylo ani na veletrhu CERSAIE, který se v září 2019 konal v italské Bologni a je nejprestižnější přehlídkou keramických obkladů, dlažeb a sanitární keramiky v Evropě.

Příroda a přírodní materiály jsou pro návrháře a výrobce keramických obkladů a dlažeb již několik let nevyčerpatelnou studnicí inspirace. Na veletrhu CERSAIE se tak pravidelně v různých obměnách objevují kachličky a dlažby v imitaci mramoru, kamene, betonu, zkorodovaného kovu a dřeva.

Na veletrhu nikdy nechybí ani náš obchodní tým z M.B.KERAMIKY, nasáváme zde atmosféru, inspirujeme se a přemýšlíme, jaké trendy zařadíme do našeho sortimentu. Na veletrhu se nám podařilo mluvit i s Luciano Capelli, marketingovým ředitelem keramičky Alfalux, který nám přezradil novinky o velkoformátových obkladech a dlažbách. Co zajímavého jsme ještě měli možnost letos obdivovat?

Luxusní velkoformátový obklad v imitaci divokých mramorů, představený na veletrhu CERSAIE v září 2019.

Například luxusní velkoformátové dlažby v imitaci mramoru ve velmi odvážných, až divokých tónech – zlaté, sytě zelené, modré či antracitové barvě. V těchto barevných kombinacích se kámen v přírodě vůbec nevyskytuje. Na některých velkoformátových dlažbách bylo dokonce „namícháno“ více barev, třeba černá, modrá i zlatá. Tento styl ohromí především milovníky výrazného, až extravagantního bydlení.

Velkoformátový obklad Cosmopolitan v imitaci mramoru
Na veletrhu CERSAIE sklidil velký obdiv například velkoformátový obklad Cosmopolitan v imitaci mramoru. 

Velký ohlas na veletrhu vzbudily také velkoformátové obklady a dlažby v designu zkorodovaného plechu, které nově mají mnohem širší škálu barev než v předchozích letech. Na veletrhu se objevily v petrolejové, tmavě modré a cihlové barvě.

velkoformátový obklad v imitaci plechu
Velkoformátový obklad v imitaci plechu v petrolejové barvě. Fotografie je z veletrhu CERSAIE 2019. 

Jaké další novinky představil veletrh CERSAIE 2019 nejen ze sortimentu velkoformátových obkladů a dlažeb? To se dozvíte v článku Přehlídku trendů v obkladech a dlažbách CERSAIE navštívil tým M.B.KERAMIKY, kde vás čeká další inspirace.

 

Velkoformátové obklady a dlažby dokážou ohromit jak ve velkých a reprezentativních prostorách, tak malých místnostech

Že do malých místností patří jen malé kachličky a do velkých velké? Tato teorie dnes již vůbec nefunguje. A vlastně doopravdy nefungovala nikdy. Lidé dříve věřili, že do malých koupelen patří jen malé kachličky jednoduše proto, že obkladačky a dlažby větších rozměrů na trhu prakticky neexistovaly. Mnoho zákazníků se však dodnes domnívá, že zmíněné tvrzení doopravdy platí a při výběru obkladů a dlažeb se jím řídí. Ve skutečnosti to ale funguje trochu jinak – jak ve velkých, tak v malých místnostech „velké kachličky“ vypadají skvěle

Velkoformátová dlažba a obklad se hodí do:

  • velkých místností – obývacích pokojů, recepcí či reprezentativních vstupních hal
  • středně velkých místností – obýváků, ložnic či chodeb běžných rozměrů
  • malých místností – pro ně jsou velkoformátové dlažby a obklady do interiéru dokonce mnohem lepší volbou než malé kachličky, protože díky svému rozměru malý interiér sjednotí, a ten pak ve finále bude působit uceleněji a prostorněji
 

Jak velkoformátové obklady vynikají například v malých koupelnách

Řada našich zákazníků dokonce volí velkoformátové obklady a dlažby do koupelen malých rozměrů. Proč? Protože

  • koupelnu opticky zvětšují, sjednocují a dodají ji „pár centimetrů navíc“
  • odpoutají pozornost od skutečné velikosti koupelny
  • velký rozměr dlaždic dodá i malým koupelnám luxusní nádech

Příklad malé koupelny s velkoformátovými obklady a dlažbou u jednoho z našich zákazníků

Zákazník hledal do koupelny o rozloze zhruba 4 m² luxusní velkoformátovou dlažbu a obklad, které budou mít velmi příznivou cenu. Poradili jsme mu velkoformátovou dlažbu a obklad Agatha v imitaci mramoru v rozměru 40×120 cm, které ho okamžitě zaujaly. Na fotografiích níže si všimněte, jak dokonale vyniká na kachličkách a dlažbách mramorové žilkování. Nejen díky výrazné kresbě žil, ale také nadčasovému černobílému provedení je tato koupelna vrcholem elegance. Tento obklad a dlažba mají lesklý povrch, na kterém se odráží světlo a koupelna tak září a působí světlým dojmem.

 
 
Inspirace od našeho zákazníka: Velkoformátová dlažba a obklad Agatha v designu mramoru a rozměru 40×120 cm.
 

Chtěli byste se podívat i do dalších menších koupelen našich zákazníků a posoudit, jak v nich vynikají obklady a dlažby velkých formátů? Přečtete si článek Velkoformátové obklady a dlažby: Velký zázrak do malé koupelny.

 

Velkoplošné obklady a dlažby mají jiné nároky na pokládku než menší kachličky

Velkoformátové obklady a dlažby je třeba položit velmi precizně, a k jejich pokládce je zapotřebí jiné nářadí a také lepidla a spárovací hmoty než k pokládce menších kachliček a dlaždic. Nezbytné je oslovit řemeslníka, který má s pokládkou velkoformátových obkladů a dlažeb zkušenosti. Těch, kteří umějí opravdu precizně pokládat keramiku velkých rozměrů, jakou je například velkoformátová dlažba 100x100 cm, dlažba 150x150 cm, dlažba 60x120 cm a další,  je poměrně málo.

Velkoformátová dlažba a obklad ultra Cementi
Velkoformátová dlažba a obklad Ultra Cementi v imitaci betonu může mít také rozměr 150x150cm.

Obvykle platí, že čím jsou řemeslníci šikovnější, tím víc mají práce. Proto vás upozorňujeme, abyste řemeslníka pro pokládku velkoformátové dlažby a obkladu sháněli s dostatečným předstihem. Zákazníkům, kteří si u nás koupí velkoformátové obklady či dlažbu, se snažíme zajistit vhodného řemeslníka, který má o zboží od nás již potřebné informace, a v případě potřeby s ním spolupracujeme i na technickém řešení.

Chcete se dozvědět, jak správně položit obklady a dlažby velkých formátů krok za krokem? Přečtěte si článek Velkoformátové obklady vyžadují precizní systém pokládky. Jak je správně položit?

 

Zajímavost navíc: Z obkladů a dlažeb velkých formátů se vyrábí také nábytek

Velkoformátový obklad a dlažba mají dnes mimořádně široké využití a v interiérech se objevují nejen na zdích či podlahách. Například velkoformátové obklady do kuchyně mohou sloužit nejen jako obklad za kuchyňskou linku, ale také se z nich dokonce dá vyrobit celá kuchyňská linka.  V zahraničí se běžně z velkoformátových obkladů v ultratenké tloušťce 3,5 mm vyrábí také nábytek. U nás však bohužel téměř nejsou řemeslníci, kteří by se výrobě nábytku z velkoformátových obkladů věnovali.

Co dokážou v zahraničí z velkoformátových obkladů vyrobit?

  • koupelnový nábytek – umyvadla, různé poličky a regály
  • vybavení do kuchyně – jídelní stůl či dokonce celé kuchyňské linky
  • řešení pro obývák – konferenční stolky nebo obývací stěny

Z velkoformátové dlažby je možné vyrobit také třeba umyvadlo. Inspirace je z veletrhu CERSAIE září 2019.


Jakýkoliv design velkoformátového obkladu a dlažby (imitace mramoru, kovu, betonu a jiné) se takhle může vyskytnout také na nábytku. Výsledkem je naprosto dokonalé sladění interiéru. Ultratenké velkoformátové obklady mají vynikající technické vlastnosti a například v koupelně je s nimi možné obkládat i zaoblené plochy. Při pokládce se s nimi velmi dobře manipuluje.

V našem sortimentu máme několik velkoformátových obkladů v ultratenké 3,5 mm tloušťce. Pro více informací nás kontaktujte na čísle +420 777 746 852 nebo online.

 
Některé velkoformátové obklady lze lehce prohnout a je s nimi možné obkládat i zaoblené plochy. Foto je z veletrhu CERSAIE září 2019.