M.B.Keramika - Koupelny pro vás - Pozadí

Velkoformátové obklady a dlažby až do rozměru 320/160 cm

Velkoformátové obklady a dlažby dnes způsobují v interiérech, včetně koupelen, naprostou revoluci. Vděčí za to řadě skvělých vlastností, které je značně zvýhodňují oproti menším kachličkám a dlaždicím. Jaké to jsou? V přehledu níže najdete o velkoformátových obkladech a dlažbách spoustu důležitých informací.

 

Mnoho velkoformátových dlažeb do interiéru máme skladem k okamžitému odběru a navíc za bezkonkurenční ceny.

 

Co se v následujících řádcích dozvíte?

 1. TOP 5 vlastností velkoformátových obkladů a dlažeb
 2. Jaké jsou rozměry a ceny velkoformátových obkladů a dlažeb
 3. Popularita velkých formátů a její vývoj
 4. Proč mají velkoformátové obklady a dlažby ohromující design?
 5. Nejčastější designy velkoformátových obkladů a dlažeb
 6. Velkoformáty - hitem na veletrhu CERSAIE 2019 v Bologni
 7. Velkoformáty pro velké i malé místnosti
 8. Ukázky realizací velkých formátů v malých koupelnách
 9. Jak pokládat dlažbu a obklady ve velkém formátu?
 10. Zajímavost navíc: Nábytek z obkladů a dlažeb velkých formátů
 

TOP 5 vlastností velkoformátových obkladů a dlažeb

 1. Jsou krásné jako pravé přírodní materiály. Velkoformátové obklady se svou krásou dokonale vyrovnají přírodním materiálům – samozřejmostí je vzhled mramoru, dřeva, kamene, kovu či betonu.

  Velkoformátový obklad a dlažba Ultra Onici v nádherné imitaci kamene (onyxu).
    
  Zajímá vás kde u vás doma najdou velkoformáty to nejlepší využití?
  X

  Kontaktní formulář

  Nejlepší je zavolat na +420 777 746 852
  nebo nám napište zde:
  V rámci pracovních dnů v čase od 7:30 do 17:30
  se Vám ozveme zpět do 15 minut.
 2. Jedině na nich kresba mramoru či kovu skutečně vynikne. Čím větší mají velkoformátové obklady a dlažby rozměr, tím lépe na nich vynikne struktura přírodního materiálu – mramoru nebo dřeva, a také například kovu. K dispozici je řada rozměrů od 60×60 cm přes 45×90 cm a 60×120 cm. Vyhledávané jsou velkoformátové dlažby v rozměrech 100x100 cm a 150x150 cm. Největší možný rozměr velkoformátových dlažeb do interiéru je 160×320 cm. 

  DATA | //sekce/doplneni-textu-kategorii/velkoformaty | velkoformaty_uprava_2_1.jpg                                          Velkoformátový obklad Ultra Marmi v imitaci mramoru může mít také rozměr 150x150 cm. 

 3. Místnostem dodají na reprezentativnosti. Velkoformátové obklady a dlažby se stanou dominantním prvkem interiéru, který bude přitahovat pozornost jako magnet. Hodí se také do místností , u kterých je žádoucí, aby působily reprezentativně. Jejich rozměr a design je zárukou toho, že budou působit honosně a noblesně.

  velkoformátový obklad ultra oniciVelkoformátová dlažba v imitaci mramoru Selection může mít mimo jiné rozměr 100x100 cm. 
  Obýváku propojenému s kuchyní dodává na reprezentativnosti.  

 4. Opticky zvětšují i malé místnosti, včetně koupelen. Velkoformátové obklady a dlažby jsou do menších místností mnohem lepší volbou než malé kachličky. Díky svému rozměru interiér sjednotí, a ten pak bude působit jako jeden ucelený a harmonický celek.

  Realizace koupelny velkoformátová dlažba a obklad Ionic                                               Realizace koupelny u našeho zákazníka. Obklad a dlažba Ionic 60x120 cm koupelnu opticky zvětšují. 

 5. Velmi snadno se udržují. Velkoformátové obkladačky stačí vytřít prostředkem na keramickou dlažbu. Mezi kachličkami a dlaždicemi ve velkém formátu bude vzhledem k jejich rozměru poměrně málo spár, ve kterých by se mohly usazovat nečistoty. Řada velkoplošných obkladů a dlažeb je rektifikovaná, což znamená, že je lze položit jen s minimální spárou 1,5 až 2 mm.

Některé z vlastností velkoformátových obkladů a dlažeb si blíže rozebereme na bohatých poznatcích z naší praxe a zkušenostech našich zákazníků.

 

Jaké jsou rozměry a ceny velkoformátových obkladů a dlažeb v českých interiérech?

Velkoformátové dlažby a obklady jsou dnes v evropských i amerických interiérech naprostou samozřejmostí. V Evropě i za velkou louží jsou totiž z hlediska interiérových trendů o krok napřed před naší republikou. V zahraničí již velmi dobře znají neocenitelné vlastnosti a výhody velkoformátových dlažeb do interiéru a nebojí se ani skutečně velkých rozměrů velkoformátových dlažeb, jakými jsou třeba 100x100 cm, 120×120 cm, 150x150 cm, 100x300 cm či dokonce obřího rozměru 160×320 cm.

Velkoformátový obklad a dlažba Trilogy
Velkoformátová dlažba a obklad Trilogy mohou mít mimo jiné rozměr 100x100 cm a 300x100 cm.  

Velkoformátové obklady a dlažby si však čím dál větší oblibu získávají i v českých interiérech. Lidé si na ně postupně zvykají, zatím však dávají přednost menším rozměrům velkoplošných obkladů a dlažeb. Některé velkoformátové dlažby mají bezkonkurenční cenu na našem trhu a mohou vyjít dokonce levněji než kachličky v menších rozměrech. Řada našich zákazníků považuje za velkoformát již rozměr 30×60 cm, my dle vzoru našich zahraničních kolegů máme v této sekci velkoformáty od 45×90 cm. Samozřejmě ale u nás najdete i menší rozměry obkladaček a dlaždic.

Jaké rozměry velkoformátových obkladů a dlažeb nejčastěji vybírají naši zákazníci, a jaké jsou jejich ceny?

Zde je několik příkladů cen:

30×60 cm – například bílý lesklý a rektifikovaný obklad White GlossyCena: 498,- Kč/m² včetně DPH.

White Glossy obklad
Bílý obklad White Glossy 30x60 cm v kombinaci s dlažbou v imitaci dřeva.  

30×80 cm – například rektifikovaný obklad Adonis v jemné imitaci mramoru. Cena: 593,- Kč/m²  včetně DPH.

Adonis obklad a dlažba
Obkladačky a dlažba Adonis 30x80 cm.  

80×80 cm – například rektifikovaný velkoformátový obklad a dlažba Arcides v imitaci betonové stěrky. Cena: 586,- Kč/m²  včetně DPH.

Arcides velkoformátový obklad a dlažba
Kachličky a dlažba Arcides 80x80 cm.  

40×120 cm – například rektifikovaný velkoformátový obklad Garden v přírodním designu. Cena: 647,- Kč/m²  včetně DPH.

Velkoformátový obklad a dlažba Garden
Obklad a dlažba Garden 40x120 cm.  

60×120 cm – například rektifikovaný velkoformátový obklad a dlažba Bela v jemné imitaci kamene. Cena: 698,- Kč/m²  včetně DPH.

velkoformátový obklad a dlažba Bela
Obklad a dlažba Bela 60x120 cm.  

Jaký je podíl prodejů velkoplošných obkladů a dlažeb v zahraničí, jaký v Česku a přímo v naší firmě M.B.KERAMIKA?

  • 30 % podíl mají velkoformátové obklady a dlažby v zahraničních interiérech. A to jak ekonomické velkoformátové dlaždice, tak luxusní velkoformátové dlažby 
  • 5 % podíl mají velkoformátové dlažby a obklady v českých interiérech
  • 20 % podíl z celkových prodejů patří u nás v M.B.KERAMICE velkoformátovým obkladům a dlažbám. Jejich prodejem se tak blížíme evropskému průměru. Patříme k největším dodavatelům a prodejcům velkoformátových obkladů a dlažeb v Česku.
 
Velkoformátové obklady nejen do kuchyně Horizon v jemné imitaci kamene.
 

Chcete se dozvědět víc? Například to, jaké 3 nejdůležitější faktory mohou ovlivnit cenu velkoformátových obkladů a dlažeb? A jaké jsou jejich orientační cenové třídy na ukázce konkrétních produktů? Více se dočtete v článku Velkoformátové obklady a dlažby: Jaké jsou jejich ceny, rozměry a výhody v interiéru?

 

Proč design velkoformátových obkladů a dlažeb přitahuje v interiéru pozornost jako magnet?

Vybíráte obkladačky nebo dlažbu do interiéru a líbí se vám přírodní design mramoru, betonu či kovu? Uvažujete zároveň o vhodném rozměru dlaždic? Rádi vám pomůžeme s výběrem na jednom z našich pěti studií.

Většina zákazníků i odborníků v oboru se shoduje v názoru, že jedině na obkladech a dlažbách ve velkém formátu kresba mramoru, betonu, kamene či kovu skutečně vynikne. V našich showroomech se na vlastní oči přesvědčíte, že:

  • Celkový design velkoformátových dlaždic je v interiéru naprosto ohromující a poutá pozornost.
  • Naopak na malých kachličkách je přírodní design „rozkouskovaný“ na malé části a prakticky vůbec nevynikne.

Díky moderním digitálním technologiím je možné velkoformátovým obkladům a dlažbám vtisknout jakoukoli podobu přírodního materiálu – svou krásou budou mít mnohé z nich tendenci dokonce předčit přírodu. A kdo by takové skvosty nechtěl ve svém interiéru?

 
Luxusní velkoformátová dlažba Canova v designu mramoru vynikne nejen v kuchyni a jídelně. 
 

Jaké jsou nejčastější designy velkoformátových obkladů a dlažeb?

  • imitace přírodního mramoru - tyto velkoformátové dlaždice dokonale napodobují pravé přírodní mramory (třeba Calacatta, Pulpis apod.), a navíc se mnohem lépe čistí a udržují než přírodní mramor.

   Purity of Marble velkoformátový obklad a dlažba                       Velkoformátová dlažba a obklad Purity of Marble v imitaci přírodního mramoru mohou mít rozměr 75×150 cm, 120×120 cm a další. 

  • fantazijní imitace mramoru – podoba obkladaček nevychází přímo z přírody, ale mají velmi volný a umělecký design s nádechem fantastična. V interiéru působí jako umělecká díla.

   Velkoformátová dlažba v imitaci mramoru Opulence                                      Velkoformátová dlažba Opulence v imitaci mramoru působí v prostoru jako skutečné umělecké dílo. 

  • imitace kamene – tyto kachličky mohou mít mnohem více designů než přírodní kamenné obklady – od typicky přírodního vzhledu, třeba pískovce, břidlice nebo žuly, přes obklady s výraznou kresbou, jakými jsou například onyxové kameny až po nespočet moderních typů s lesklým povrchem.

   Velkoformátová dlažba Dicover v imitaci kamene                                                                                      Dlažba Discover  60x120 cm v jemné imitaci kamene. 

  • imitace kovu – takovéto dlaždice dokonale znázorňují vzhled kovových povrchů a v řadě případů i jejich korozi. Barevné škála je velmi široká – od rezavě žluté a oranžové barvy zkorodovaného plechu, přes šedé imitace nového plechu, až po „kovové“ obklady s modrým nádechem a zelenou barvu zkorodované mědi.

                                                                              Velkoformátový obklad Zinc v designu zkorodované mědi.

  • imitace betonu – obkladačky, které už dávno nejsou jen „šedé“, ale mají i jiné přírodní barvy a mohou být ozvláštněny geometrickými a dalšími vzory, které v interiéru plní funkci dekorace.

   DATA | //sekce/doplneni-textu-kategorii/velkoformaty | velkoformaty_sekce_12.jpg               Velkoformátová dlažba a obklad Glocal v jemné imitaci betonu mohou mít rozměr 60x120 cm, 120x120 cm a další až po obří  formát 160×320 cm

 

  • imitace dřeva – tyto velkoformátové dlaždice mohou mít prakticky jakoukoliv podobu pravého dřeva, jako je například modřín, buk, dub, smrk, borovice, topol, teak či eben. Dlouhá dřevěná prkna imitují strukturu dřeva na pohled, a dokonce i na omak naprosto dokonale.

   DATA | //sekce/doplneni-textu-kategorii/velkoformaty | velkoformaty_sekce_13.jpg                                                              Dlažba v imitaci dřeva Nuance může mít mimo jiné rozměr 30x180 cm.  

  • jako fototapety či obrazy – velkoformátové obklady a dlažby mohou v interiéru dokonce plnit funkci uměleckých děl – k výběru je celá řada designů, třeba rozkvetlá louka, vodopád, různé květiny či abstraktní a geometrické obrazce…

   Velkoformátový obklad a dlažba Trilogy                                                   Velkoformátový obklad Jewels v imitaci mramoru působí za čelem postele jako abstraktní obraz. 

V nabídce velkoformátových obkladů a dlažeb je samozřejmostí také řada povrchů – lesklý, matný, strukturovaný, leštěný či lapovaný. Rádi vám vysvětlíme, jaký vytvoří daný povrch v interiéru efekt. Zeptat se nás můžete také online.

  

Velkoformátové obklady a dlažby se staly hitem na prestižním veletrhu CERSAIE 2019 v Bologni

Velkoformátové obklady a dlažby v posledních letech sklízejí obdiv na veletrzích keramiky po celém světě. A jinak tomu nebylo ani na veletrhu CERSAIE, který se v září 2019 konal v italské Bologni a je nejprestižnější přehlídkou keramických obkladů, dlažeb a sanitární keramiky v Evropě.

Příroda a přírodní materiály jsou pro návrháře a výrobce keramických obkladů a dlažeb již několik let nevyčerpatelnou studnicí inspirace. Na veletrhu CERSAIE se tak pravidelně v různých obměnách objevují kachličky a dlažby v imitaci mramoru, kamene, betonu, zkorodovaného kovu a dřeva.

Na veletrhu nikdy nechybí ani náš obchodní tým z M.B.KERAMIKY, nasáváme zde atmosféru, inspirujeme se a přemýšlíme, jaké trendy zařadíme do našeho sortimentu. Co zajímavého jsme měli možnost obdivovat letos?

Luxusní velkoformátový obklad v imitaci divokých mramorů, představený na veletrhu CERSAIE v září 2019.

Například luxusní velkoformátové dlažby v imitaci mramoru ve velmi odvážných, až divokých tónech – zlaté, sytě zelené, modré či antracitové barvě. V těchto barevných kombinacích se kámen v přírodě vůbec nevyskytuje. Na některých velkoformátových dlažbách bylo dokonce „namícháno“ více barev, třeba černá, modrá i zlatá. Tento styl ohromí především milovníky výrazného, až extravagantního bydlení.

Velkoformátový obklad Cosmopolitan v imitaci mramoru
Na veletrhu CERSAIE sklidil velký obdiv například velkoformátový obklad Cosmopolitan v imitaci mramoru. 

Velký ohlas na veletrhu vzbudily také velkoformátové obklady a dlažby v designu zkorodovaného plechu, které nově mají mnohem širší škálu barev než v předchozích letech. Na veletrhu se objevily v petrolejové, tmavě modré a cihlové barvě.

velkoformátový obklad v imitaci plechu
Velkoformátový obklad v imitaci plechu v petrolejové barvě. Fotografie je z veletrhu CERSAIE 2019. 

Jaké další novinky představil veletrh CERSAIE 2019 nejen ze sortimentu velkoformátových obkladů a dlažeb? To se dozvíte v článku Přehlídku trendů v obkladech a dlažbách CERSAIE navštívil tým M.B.KERAMIKY.

 

Velkoformátové obklady a dlažby dokážou ohromit jak ve velkých a reprezentativních prostorách, tak malých místnostech

Že do malých místností patří jen malé kachličky a do velkých velké? Tato teorie dnes již vůbec nefunguje. A vlastně doopravdy nefungovala nikdy. Lidé dříve věřili, že do malých koupelen patří jen malé kachličky jednoduše proto, že obkladačky a dlažby větších rozměrů na trhu prakticky neexistovaly. Mnoho zákazníků se však dodnes domnívá, že zmíněné tvrzení doopravdy platí a při výběru obkladů a dlažeb se jím řídí. Ve skutečnosti to ale funguje trochu jinak – jak ve velkých, tak v malých místnostech „velké kachličky“ vypadají skvěle

Velkoformátová dlažba a obklad se hodí do:

  • velkých místností – obývacích pokojů, recepcí či reprezentativních vstupních hal
  • středně velkých místností – obýváků, ložnic či chodeb běžných rozměrů
  • malých místností – pro ně jsou velkoformátové dlažby a obklady do interiéru dokonce mnohem lepší volbou než malé kachličky, protože díky svému rozměru malý interiér sjednotí, a ten pak ve finále bude působit uceleněji a prostorněji
 

Jak velkoformátové obklady vynikají například v malých koupelnách

Řada našich zákazníků dokonce volí velkoformátové obklady a dlažby i do malých koupelen. Proč? Protože

  • koupelnu opticky zvětšují, sjednocují a dodají ji „pár centimetrů navíc“
  • odpoutají pozornost od skutečné velikosti koupelny
  • velký rozměr dlaždic dodá i malým koupelnám luxusní nádech

Příklad malé koupelny s velkoformátovými obklady a dlažbou u jednoho z našich zákazníků

Zákazník hledal do koupelny o rozloze zhruba 4 m² luxusní velkoformátovou dlažbu a obklad, které budou mít velmi příznivou cenu. Poradili jsme mu velkoformátovou dlažbu a obklad Agatha v imitaci mramoru v rozměru 40×120 cm, které ho okamžitě zaujaly. Na fotografiích níže si všimněte, jak dokonale vyniká na kachličkách a dlažbách mramorové žilkování. Nejen díky výrazné kresbě žil, ale také nadčasovému černobílému provedení je tato koupelna vrcholem elegance. Tento obklad a dlažba mají lesklý povrch, na kterém se odráží světlo a koupelna tak září a působí světlým dojmem.

 
 
Velkoformátová dlažba a obklad Agatha v designu mramoru a rozměru 40×120 cm.
 

Chtěli byste se podívat i do dalších menších koupelen našich zákazníků a posoudit, jak v nich vynikají obklady a dlažby velkých formátů? Přečtete si článek Velkoformátové obklady a dlažby: Velký zázrak do malé koupelny.

 

Velkoplošné obklady a dlažby mají jiné nároky na pokládku než menší kachličky

Velkoformátové obklady a dlažby je třeba položit velmi precizně, a k jejich pokládce je zapotřebí jiné nářadí a také lepidla a spárovací hmoty než k pokládce menších kachliček a dlaždic. Nezbytné je oslovit řemeslníka, který má s pokládkou velkoformátových obkladů a dlažeb zkušenosti. Těch, kteří umějí opravdu precizně pokládat keramiku velkých rozměrů, jakou je například velkoformátová dlažba 100x100 cm, dlažba 150x150 cm, dlažba 60x120 cm a další,  je poměrně málo.

Velkoformátová dlažba a obklad ultra Cementi
Velkoformátová dlažba a obklad Ultra Cementi v imitaci betonu může mít také rozměr 150x150cm. 

Obvykle platí, že čím jsou řemeslníci šikovnější, tím víc mají práce. Proto vás upozorňujeme, abyste řemeslníka pro pokládku velkoformátové dlažby a obkladu sháněli s dostatečným předstihem. Zákazníkům, kteří si u nás koupí velkoformátové obklady či dlažbu, se snažíme zajistit vhodného řemeslníka, který má o zboží od nás již potřebné informace, a v případě potřeby s ním spolupracujeme i na technickém řešení.

Chcete se dozvědět, jak správně položit obklady a dlažby velkých formátů krok za krokem? Přečtěte si článek Velkoformátové obklady vyžadují precizní systém pokládky. Jak je správně položit?

 

Zajímavost navíc: Z obkladů a dlažeb velkých formátů se vyrábí také nábytek

Velkoformátový obklad a dlažba mají dnes mimořádně široké využití a v interiérech se objevují nejen na zdích či podlahách. Například velkoformátové obklady do kuchyně mohou sloužit nejen jako obklad za kuchyňskou linku, ale také se z nich dokonce dá vyrobit celá kuchyňská linka.  V zahraničí se běžně z velkoformátových obkladů v ultratenké tloušťce 3,5 mm vyrábí také nábytek. U nás však bohužel téměř nejsou řemeslníci, kteří by se výrobě nábytku z velkoformátových obkladů věnovali.

Co dokážou v zahraničí z velkoformátových obkladů vyrobit?

  • koupelnový nábytek – umyvadla, různé poličky a regály
  • vybavení do kuchyně – jídelní stůl či dokonce celé kuchyňské linky
  • řešení pro obývák – konferenční stolky nebo obývací stěny

Z velkoformátové dlažby je možné vyrobit také třeba umyvadlo. Fotografie je z veletrhu CERSAIE září 2019.


Jakýkoliv design velkoformátového obkladu a dlažby (imitace mramoru, kovu, betonu a jiné) se takhle může vyskytnout také na nábytku. Výsledkem je naprosto dokonalé sladění interiéru. Ultratenké velkoformátové obklady mají vynikající technické vlastnosti a například v koupelně je s nimi možné obkládat i zaoblené plochy. Při pokládce se s nimi velmi dobře manipuluje.

V našem sortimentu máme několik velkoformátových obkladů v ultratenké 3,5 mm tloušťce. Pro více informací nás kontaktujte na čísle +420 777 746 852 nebo online.

 
Některé velkoformátové obklady lze lehce prohnout a je s nimi možné obkládat i zaoblené plochy. Foto je z veletrhu CERSAIE září 2019.
 
 
ico small menu