Velkoformátové obklady a dlažby až 320/160 cm

Velkoformátové obklady a dlažby dnes způsobují v interiérech, včetně koupelen, naprostou revoluci. Vděčí za to řadě skvělých vlastností, které je značně zvýhodňují oproti menším kachličkám a dlaždicím. Jaké to jsou? V přehledu níže najdete o velkoformátových obkladech a dlažbách spoustu důležitých informací a inspirací.

Mnoho velkoformátových dlažeb do interiéru máme skladem k okamžitému odběru a navíc za bezkonkurenční ceny.
 

Série

Barva
Vzhled
Dostupnost
Formát
Použití
Cenový hit
Mrazuvzdornost
Protiskluznost
Tvar
Tloušťka
Povrch
Další filtry
Nevíte si rady? Poradíme vám.
Jana Pavlíková
zákaznický servis
jsme online
Nevíte si rady? Poradíme vám.
Jana Pavlíková
zákaznický servis
jsme online

TOP 5 vlastností velkoformátových obkladů a dlažeb

>

Jsou krásné jako pravé přírodní materiály. Velkoformátové obklady se svou krásou dokonale vyrovnají přírodním materiálům – samozřejmostí je vzhled mramoru, dřeva, kamene, kovu či betonu.

Jedině na nich kresba mramoru či kovu skutečně dokonale vynikne. Čím větší mají velkoformátové obklady a dlažby rozměr, tím lépe na nich vynikne struktura přírodního materiálu – mramoru nebo dřeva, a také například kovu. K dispozici je řada rozměrů od 60×60 cm přes 45×90 cm a 60×120 cm. Vyhledávané jsou velkoformátové dlažby v rozměrech 100x100 cm či dlažba 150x150 cm. Největší možný rozměr velkoformátových dlažeb do interiéru je 160×320 cm. Menší rozměry kachliček prostor rozčleňují a narušují tak design velkým množstvím spár. Proto nedoporučujeme zákazníkům, kteří mají zájem o realistické imitace přírodních materiálu použití tradičních rozměrů obkladů do koupelny jako 25x40, 25x75, 30x60 či dlažby v podobných rozměrech.

Velkoformátový obklad a dlažba Ultra Onici v nádherné imitaci kamene (onyxu). | TOP 5 vlastností velkoformátových obkladů a dlažeb
Velkoformátový obklad a dlažba Ultra Onici v nádherné imitaci kamene (onyxu).

 

Velkoformátový obklad Ultra Marmi v imitaci mramoru může mít také rozměr 150x150 cm. | TOP 5 vlastností velkoformátových obkladů a dlažeb
Velkoformátový obklad Ultra Marmi v imitaci mramoru může mít také rozměr 150x150 cm.

Místnostem dodají na reprezentativnosti. Velkoformátové obklady a dlažby se stanou dominantním prvkem interiéru, který bude přitahovat pozornost jako magnet. Hodí se také do místností , u kterých je žádoucí, aby působily reprezentativně. Jejich rozměr a design je zárukou toho, že budou působit honosně a noblesně.

Opticky zvětšují i malé místnosti, včetně koupelen. Velkoformátové obklady a dlažby jsou do menších místností mnohem lepší volbou než malé kachličky. Díky svému rozměru interiér sjednotí, a ten pak bude působit jako jeden ucelený a harmonický celek.

Velkoformátová dlažba 60x120 v imitaci mramoru Selection podporuje reprezentativnost interiéru. | vlastnosti velkoformátových obkladů a dlažeb
Velkoformátová dlažba 60x120 v imitaci mramoru Selection podporuje reprezentativnost interiéru.

Velmi snadno se udržují. Velkoformátové obkladačky stačí vytřít prostředkem na keramickou dlažbu. Mezi kachličkami a dlaždicemi ve velkém formátu bude vzhledem k jejich rozměru poměrně málo spár, ve kterých by se mohly usazovat nečistoty. Řada velkoplošných obkladů a dlažeb je rektifikovaná, což znamená, že je lze položit i s minimální spárou 1,5 až 2 mm.

Realizace koupelny našeho zákazníka. Obklad a dlažba Ionic 60x120 cm koupelnu opticky zvětšují. | vlastnosti velkoformátových obkladů a dlažeb
Realizace koupelny našeho zákazníka. Obklad a dlažba Ionic 60x120 cm koupelnu opticky zvětšují.

Jaký je podíl prodejů velkoplošných obkladů a dlažeb v zahraničí, v Česku a u nás v M.B.Keramice?

>

30% podíl na celkových prodejích keramických obkladů a dlažeb mají velkoformátové obklady a dlažby do interiéru v zahraničí, sečteme-li ekonomické velkoformátové dlaždice a luxusní velkoformátové dlažby.

5% podíl mají v současnosti velkoformátové dlažby a obklady v českých interiérech.

20% podíl z celkových prodejů patří u nás v M.B.Keramice velkoformátovým obkladům a dlažbám. Jejich prodejem se tak blížíme evropskému průměru a patříme k největším dodavatelům a prodejcům velkoformátových obkladů a dlažeb v Česku. 

Chcete se dozvědět víc? Například to, jaké 3 nejdůležitější faktory mohou ovlivnit cenu velkoformátových obkladů a dlažeb? A jaké jsou jejich orientační cenové třídy na ukázce konkrétních produktů? Více se dočtete v článku Velkoformátové obklady a dlažby: Jaké jsou jejich ceny, rozměry a výhody v interiéru?

Velkoformátové obklady nejen do kuchyně Horizon v jemné imitaci kamene. | Jaký je podíl prodejů velkoplošných obkladů a dlažeb v zahraničí, v Česku a u nás v M.B.Keramice?
Velkoformátové obklady nejen do kuchyně Horizon v jemné imitaci kamene.

Jaké jsou rozměry velkoformátových obkladů a dlažeb v českých interiérech?

>

Velkoformátové dlažby a obklady jsou dnes v evropských i amerických interiérech naprostou samozřejmostí. V Evropě i za oceánem jsou totiž z hlediska interiérových trendů o krok napřed před Českou Republikou. V zahraničí již velmi dobře znají nedocenitelné výhody velkoformátových dlažeb do interiéru a nebojí se ani skutečně velkých rozměrů velkoformátových dlažeb, jakými jsou třeba 100 × 100 cm, 120 × 120 cm, 150 × 150 cm, 100 × 300 cm či dokonce 160 × 320 cm.

Velkoformátové obklady a dlažby si však čím dál větší oblibu získávají i v českých interiérech. Lidé si na ně postupně zvykají, zatím však dávají přednost menším rozměrům velkoplošných obkladů a dlažeb. Některé velkoformátové dlažby mají bezkonkurenční cenu na našem trhu a mohou vyjít dokonce levněji než obklady do koupelny v menších rozměrech. Řada našich zákazníků považuje za velkoformát již rozměr 30×60 cm, my dle vzoru našich zahraničních kolegů máme v této sekci velkoformáty od 45×90 cm. Samozřejmě ale u nás najdete i menší rozměry obkladaček a dlaždic.

Velkoformátová dlažba a obklad Trilogy mohou mít mimo jiné rozměr 100 × 100 cm a 300 × 100 cm. | Jaké jsou rozměry velkoformátových obkladů a dlažeb v českých interiérech?
Velkoformátová dlažba a obklad Trilogy mohou mít mimo jiné rozměr 100 × 100 cm a 300 × 100 cm.

Jaké rozměry velkoformátových obkladů a dlažeb nejčastěji vybírají naši zákazníci?

Z různých důvodů jsou čeští zákazníci zpravidla ostýchavější ve výběru těch největších formátů, mezi velkoformáty prodávanými u nás tak prozatím vedou zejména ty menší.

 

30×60 cm – například bílý lesklý a rektifikovaný obklad White Glossy.

Bílý obklad White Glossy 30x60 cm v kombinaci s dlažbou v imitaci dřeva. Inspirací pro tuto vizualizaci koupelny byl skandinávský styl. | Jaké rozměry velkoformátových obkladů a dlažeb nejčastěji vybírají naši zákazníci?
Bílý obklad White Glossy 30x60 cm v kombinaci s dlažbou v imitaci dřeva. Inspirací pro tuto vizualizaci koupelny byl skandinávský styl.

 

30×80 cm – například rektifikovaný obklad Adonis v jemné imitaci mramoru.

 

Obkladačky a dlažba Adonis 30x80 cm. | Jaké rozměry velkoformátových obkladů a dlažeb nejčastěji vybírají naši zákazníci?
Obkladačky a dlažba Adonis 30x80 cm.

80×80 cm – například rektifikovaný velkoformátový obklad a dlažba Arcides v imitaci betonové stěrky.

 

Kachličky a dlažba Arcides 80x80 cm. | Jaké rozměry velkoformátových obkladů a dlažeb nejčastěji vybírají naši zákazníci?
Kachličky a dlažba Arcides 80x80 cm.

40×120 cm – například rektifikovaný velkoformátový obklad Garden v přírodním designu.

 

Obklad a dlažba Garden 40x120 cm. | rozměry velkoformátů našich zákazníků
Obklad a dlažba Garden 40x120 cm.

60×120 cm – například rektifikovaný velkoformátový obklad a dlažba Bela v jemné imitaci kamene.

Obklad a dlažba Bela 60x120 cm. | rozměry velkoformátů našich zákazníků
Obklad a dlažba Bela 60x120 cm.

Proč design velkoformátových obkladů a dlažeb přitahuje pozornost jako magnet?

>

Vybíráte obkladačky nebo dlažbu do interiéru a líbí se vám přírodní design mramoru, betonu či kovu? Uvažujete zároveň o vhodném rozměru dlaždic? Rádi vám pomůžeme s výběrem na jednom z našich pěti studií, kde vás čeká mnoho inspirace v různých formátech i designech. 

Většina zákazníků i odborníků v oboru se shoduje v názoru, že jedině na obkladech a dlažbách ve velkém formátu kresba mramoru, vzor betonu a kamene či vzhled kovu skutečně vynikne. V našich showroomech se na vlastní oči přesvědčíte, že celkový design velkoformátových dlaždic je v interiéru naprosto ohromující a poutá pozornost. Naopak na malých kachličkách jsou zejména imitace přírodních materiálů „rozkouskované“ na malé části a mnohem méně vyniknou.

Díky moderním technologiím lze velkoformátovým obkladům a dlažbám vtisknout jakoukoli podobu přírodního materiálu, jehož krásu dokonce často i předčí. A kdo by takové skvosty nechtěl ve svém interiéru?

Luxusní velkoformátová dlažba do interiéru Canova v designu mramoru vynikne nejen v kuchyni a jídelně. | Proč design velkoformátových obkladů a dlažeb přitahuje pozornost jako magnet?
Luxusní velkoformátová dlažba do interiéru Canova v designu mramoru vynikne nejen v kuchyni a jídelně.

Jaké jsou nejčastější designy velkoformátových obkladů a dlažeb?

>

Imitace přírodního mramoru - tyto velkoformátové dlaždice dokonale napodobují pravé přírodní mramory (třeba Calacatta, Pulpis apod.), a navíc se mnohem lépe čistí a udržují než přírodní mramor.

 

Velkoformátová dlažba a obklad Purity of Marble v imitaci přírodního mramoru mohou mít rozměr 75×150 cm, 120×120 cm a další. | Jaké jsou nejčastější designy velkoformátových obkladů a dlažeb?
Velkoformátová dlažba a obklad Purity of Marble v imitaci přírodního mramoru mohou mít rozměr 75×150 cm, 120×120 cm a další.

Fantazijní imitace mramoru – podoba obkladaček nevychází přímo z přírody, ale má velmi volný a umělecký design s nádechem fantastična. V interiéru působí jako umělecké dílo. 

 

Velkoformátová dlažba do interiéru Opulence v imitaci mramoru působí v prostoru jako skutečné umělecké dílo. | Jaké jsou nejčastější designy velkoformátových obkladů a dlažeb?
Velkoformátová dlažba do interiéru Opulence v imitaci mramoru působí v prostoru jako skutečné umělecké dílo.

Imitace kamene – tyto kachličky mohou mít mnohem více designů než přírodní kamenné obklady – od typicky přírodního vzhledu, třeba pískovce, břidlice nebo žuly, přes obklady s výraznou kresbou, pro které jsou inspirací onyxové kameny až po nespočet moderních typů s lesklým povrchem.

Dlažba Discover  60x120 cm v jemné imitaci kamene. | Jaké jsou nejčastější designy velkoformátových obkladů a dlažeb?
Dlažba Discover  60x120 cm v jemné imitaci kamene.

Imitace kovu – takovéto dlaždice dokonale znázorňují vzhled kovových povrchů a v řadě případů i jejich korozi. Barevné škála je velmi široká – od rezavě žluté a oranžové barvy zkorodovaného plechu, přes šedé imitace nového plechu, až po „kovové“ obklady s modrým nádechem a zelenou barvu zkorodované mědi.

 

Velkoformátový téměř celoplošný obklad Zinc v designu zkorodované mědi. | designy velkoformátových obkladů a dlažeb
Velkoformátový téměř celoplošný obklad Zinc v designu zkorodované mědi.

Imitace betonu – obkladačky imitující beton, které už dávno nejsou jen jednobarevné šedé, ale mají i jiné barvy a mohou být ozvláštněny například geometrickými či jinými vzory, které v interiéru plní funkci dekorace.

Velkoformátová dlažba a obklad Glocal v jemné imitaci betonu mohou mít rozměr 60x120 cm, 120x120 cm a další až po obří  formát 160×320 cm | designy velkoformátových obkladů a dlažeb
Velkoformátová dlažba a obklad Glocal v jemné imitaci betonu mohou mít rozměr 60x120 cm, 120x120 cm a další až po obří  formát 160×320 cm

Imitace dřeva – tyto velkoformátové dlaždice mohou mít prakticky jakoukoliv podobu pravého dřeva, jako je například modřín, buk, dub, smrk, borovice, topol, teak či eben. Dlouhá dřevěná prkna imitují strukturu dřeva na pohled, a dokonce i na omak naprosto dokonale.

 

Dlažba v imitaci dřeva Nuance může mít mimo jiné rozměr 30x180 cm. | další designy velkoformátových obkladů a dlažeb
Dlažba v imitaci dřeva Nuance může mít mimo jiné rozměr 30x180 cm.

Jako fototapety či obrazy – velkoformátové obklady a dlažby mohou v interiéru dokonce plnit funkci uměleckých děl – k výběru je celá řada designů, třeba rozkvetlá louka, vodopád, různé květiny či abstraktní a geometrické obrazce. Takové téměř celoplošné obklady ohromí každého. 

 

Velkoformátový obklad Jewels v imitaci mramoru působí za čelem postele jako abstraktní obraz. | další designy velkoformátových obkladů a dlažeb
Velkoformátový obklad Jewels v imitaci mramoru působí za čelem postele jako abstraktní obraz.

S motivem módních návrhářů – velkoformátové obklady a dlažby působí v interiérech i koupelnách opravdu luxusně. Proto není překvapující, že se staly středobodem zájmu i pro módní návrháře jako jsou Versace nebo Valentino. Tyto značky vyrábějí svoje luxusní obklady a dlažby také ve velkých formátech.

Velkoformátové dlaždice ze série Versace Maximvs mohou zdobit stěnu i podlahu. | další designy velkoformátových obkladů a dlažeb
Velkoformátové dlaždice ze série Versace Maximvs mohou zdobit stěnu i podlahu.

Velkoformátové obklady a dlažby dokážou ohromit jak ve velkých prostorách, tak i v malých místnostech

>

Že do malých místností patří jen malé kachličky a do velkých velké? Tato teorie dnes již vůbec nefunguje. A vlastně doopravdy nefungovala nikdy. Lidé dříve věřili, že do malých koupelen patří jen malé kachličky jednoduše proto, že obkladačky a dlažby do koupelny větších rozměrů na trhu prakticky neexistovaly. Mnoho zákazníků se však dodnes domnívá, že zmíněné tvrzení doopravdy platí a při výběru obkladů a dlažeb se jím řídí. Ve skutečnosti to ale funguje trochu jinak – jak ve velkých, tak v malých místnostech „velké kachličky“ vypadají skvěle

Že jsou velkoformátové obklady a dlažby skvělou volbou do velkých místností jasně dokazuje fakt, že na nich mnohem lépe vyniká jejich design ať už imitují přírodní materiály, nebo mají vlastní unikátní vzhled. Jak je to ale s menšími místnostmi? Jaké specifické výhody mají právě tam?

 
  • koupelnu opticky zvětšují, sjednocují a dodají jí „pár centimetrů navíc“
  • odpoutají pozornost od skutečné velikosti koupelny
  • velký rozměr dlaždic dodá i malým koupelnám luxusní nádech

 

Příklad malé koupelny s velkoformátovými obklady a dlažbou jednoho z našich zákazníků

Zákazník hledal do koupelny o rozloze zhruba 4 m² luxusní velkoformátovou dlažbu a obklad, které budou navíc za příznivou cenu. Poradili jsme mu velkoformátovou dlažbu a obklad Agatha v imitaci mramoru v rozměru 40×120 cm, které ho okamžitě zaujaly. Na fotografiích níže si všimněte, jak dokonale vyniká na kachličkách a dlažbách mramorové žilkování. Nejen díky výrazné kresbě žil, ale také nadčasovému černobílému provedení je tato koupelna vrcholem elegance. Tento obklad a dlažba mají lesklý povrch, na kterém se odráží světlo a koupelna tak září a působí světlým dojmem.

 

Velkoformátová dlažba a obklad Agatha v designu mramoru a rozměru 40×120 cm v koupelně. | Příklad malé koupelny s velkoformátovými obklady a dlažbou jednoho z našich zákazníků
Velkoformátová dlažba a obklad Agatha v designu mramoru a rozměru 40×120 cm v koupelně.

Chtěli byste se podívat i do dalších menších koupelen našich zákazníků a posoudit, jak v nich vynikají obklady a dlažby velkých formátů? Přečtete si článek Velkoformátové obklady a dlažby: Velký zázrak do malé koupelny, jehož součástí je i řada fotografií.

Velkoformátová dlažba a obklad Agatha v designu mramoru a rozměru 40×120 cm v koupelně. | Příklad malé koupelny s velkoformátovými obklady a dlažbou jednoho z našich zákazníků
Velkoformátová dlažba a obklad Agatha v designu mramoru a rozměru 40×120 cm v koupelně.

Jak vypadají realizace našich zákazníků, kteří zvolili velkoformátovou dlažbu a obklad?

>

Na černobílých velkoformátových keramických deskách v koupelně dokonale vyniká struktura mramoru

Nádhernou černo-bílou koupelnu s nádechem luxusu má od nás náš zákazník, který se nechal unést krásou velkoformátových desek v imitaci mramoru. Z možností, které jsme mu doporučili, jej nejvíce zaujaly velkoformátový obklad a dlažba Canova a velkoformátová dlažba a obklad Selection.  Rozhodl se obě kolekce velkoformátových dlaždic ve své koupelně zkombinovat. Dlažba 60x120 cm mu doslova rozzářila prostor. 

 

Na černobílých velkoformátových deskách v koupelně dokonale vyniká struktura mramoru | Jak vypadají realizace našich zákazníků, kteří zvolili velkoformátovou dlažbu a obklad?
Na černobílých velkoformátových deskách v koupelně dokonale vyniká struktura mramoru

Na fotografiích si můžete všimnout, jak dokonale vyniká na velkém rozměru struktura mramoru. Velkoformátové dlaždice jsou položeny také ve sprchovém koutu a kolem vany. Další inspiraci pro koupelny, včetně dalších realizací našich zákazníků, najdete v sekci Velkoformátové obklady a dlažby do koupelny.

Zákazník ve své koupelně zkombinoval velkoformátovou dlažbu Canova a velkoformátový obklad Selection. | Jak vypadají realizace našich zákazníků, kteří zvolili velkoformátovou dlažbu a obklad?
Zákazník ve své koupelně zkombinoval velkoformátovou dlažbu Canova a velkoformátový obklad Selection.

Díky velkoformátovým dlaždicím v imitaci mramoru působí obývací pokoj luxusně a reprezentativně

Elegantní a nadčasový obývací pokoj má náš zákazník díky velkoformátové dlažbě v imitaci mramoru.  Velkoformátové desky Trilogy  dokonale napodobují některé z nejklasičtějších a nejvyhledávanějších typů přírodních mramorů.  Na fotografii si můžete prohlédnout, jak na velkém formátu dlaždic hezky vidět žilkování mramoru, což obýváku dodává reprezentativní nádech. Mezi velkoformátovými dlaždicemi jsou jen minimální spáry a obývací pokoj tak působí sjednoceným dojmem.

Další inspiraci pro interiér, včetně dalších realizací našich zákazníků, najdete v sekci Velkoformátové obklady a dlažby do interiéru.

Zákazník má ve svém interiéru velkoformátovou dlažbu Trilogy v imitaci mramoru. | Díky velkoformátovým dlaždicím v imitaci mramoru působí obývací pokoj luxusně a reprezentativně
Zákazník má ve svém interiéru velkoformátovou dlažbu Trilogy v imitaci mramoru.

Černo-bílé velkoformátové desky v imitaci mramoru dodaly koupelně pořádnou dávku luxusu

Dalšímu našemu zákazníkovi, který toužil po elegantním téměř celoplošném řešení, jsme do prostorné koupelny doporučili  velkoformátové desky Canova, které znázorňují ty nejvyhledávanější typy mramorů ve světě. Tato černo-bílá koupelna působí luxusně a exkluzivně, její krása až vyráží dech.

 

Černo-bílé velkoformátové desky v imitaci mramoru dodaly koupelně pořádnou dávku luxusu | Černo-bílé velkoformátové desky v imitaci mramoru dodaly koupelně pořádnou dávku luxusu
Černo-bílé velkoformátové desky v imitaci mramoru dodaly koupelně pořádnou dávku luxusu

Všimněte si také, jak velkoformátové dlaždice perfektně ladí s černým koupelnovým vybavením. Rádi i vám pomůžeme vytvořit vysněnou koupelnu, ve které bude všechno do detailů sladěné.

Ozdobou prostorné koupelny zákazníka je černo-bílý velkoformátový obklad a dlažba Canova. | Černo-bílé velkoformátové desky v imitaci mramoru dodaly koupelně pořádnou dávku luxusu
Ozdobou prostorné koupelny zákazníka je černo-bílý velkoformátový obklad a dlažba Canova.

Lesklá velkoformátová dlažba v imitaci kamene dodává kuchyni propojené s jídelnou eleganci

>

Lesklá velkoformátová dlažba v imitaci kamene dodává kuchyni propojené s jídelnou eleganci

Jednoduchý recept na to, jak se může stát jídelna propojená s kuchyní doslova vrcholem elegance? Lesklá velkoformátová dlažba v imitaci kamene, která dodá interiéru eleganci a luxus. Přesně takové řešení zvolil jeden z našich zákazníků.  Dlažba Uniquestone imitující kámen v jemném béžovém odstínu a povrchem v lesku skvěle ladí s matnou kuchyňskou linkou v dekoru dřeva, židlemi v krémové barvě a dalšími doplňky.

 

Lesklá velkoformátová dlažba v imitaci kamene dodává kuchyni propojené s jídelnou eleganci | Lesklá velkoformátová dlažba v imitaci kamene dodává kuchyni propojené s jídelnou eleganci
Lesklá velkoformátová dlažba v imitaci kamene dodává kuchyni propojené s jídelnou eleganci

Líbí se vám tento interiér? Kontaktujte nás a rádi vám online i ve večerních hodinách poskytneme spoustu inspirace pro interiér dle vašich představ.

Zákazník má v jídelně propojené s kuchyní velkoformátovou dlažbu v imitaci kamene Uniquestone. | Lesklá velkoformátová dlažba v imitaci kamene dodává kuchyni propojené s jídelnou eleganci
Zákazník má v jídelně propojené s kuchyní velkoformátovou dlažbu v imitaci kamene Uniquestone.

Menší koupelna působí díky velkoformátovým dlaždicím v imitaci kamene opticky větším dojmem

Další z našich zákazníků se na nás obrátil s požadavkem, jak udělat menší koupelnu opticky větší. Zároveň si přál mít koupelnu v přírodním designu. Z možností, které jsme mu doporučili, se mu nejvíce líbily velkoformátové obklady a dlažby v imitaci kamene. Pro svou koupenu si vybral dlažbu v imitaci kamene Ardesia, která je dostupná ve velkých i menších rozměrech.  I pro malou koupelnu je lepší zvolit velký rozměr keramických dlaždic, který opticky zvětší prostor a dodá mu hloubku. Líbí se vám tato koupelna? Obraťte se na nás a pomůžeme vám nejen s výběrem koupelnových obkladů a dlažeb, ale také dalšího vybavení a příslušenství do koupelny.

Menší koupelna vypadá díky velkoformátovým dlaždicím v imitaci kamene opticky větší | Menší koupelna působí díky velkoformátovým dlaždicím v imitaci kamene opticky větším dojmem
Menší koupelna vypadá díky velkoformátovým dlaždicím v imitaci kamene opticky větší

Jak pokládat dlažbu a obklady ve velkém formátu?

>

Velkoplošné obklady a dlažby mají jiné nároky na pokládku než menší kachličky. Je třeba položit je velmi precizně, a k jejich pokládce je zapotřebí jiné nářadí a také lepidla a spárovací hmoty než k pokládce menších kachliček a dlaždic. Nezbytné je oslovit řemeslníka, který má s pokládkou velkoformátových obkladů a dlažeb zkušenosti. Těch, kteří umějí opravdu precizně pokládat keramiku velkých rozměrů, jakou je například velkoformátová dlažba 100x100 cm, dlažba 150x150 cm, dlažba 60x120 cm a další,  je poměrně málo.

Obvykle platí, že čím jsou řemeslníci šikovnější, tím víc mají práce. Proto vás upozorňujeme, abyste řemeslníka pro pokládku velkoformátové dlažby a obkladu sháněli s dostatečným předstihem. Zákazníkům, kteří si u nás koupí velkoformátové obklady či dlažbu, se snažíme zajistit vhodného řemeslníka, který má o zboží od nás již potřebné informace, a v případě potřeby s ním spolupracujeme i na technickém řešení.

Velkoformátová dlažba a obklad Ultra Cementi v imitaci betonu může mít také rozměr 150x150 cm. | Jak pokládat dlažbu a obklady ve velkém formátu?
Velkoformátová dlažba a obklad Ultra Cementi v imitaci betonu může mít také rozměr 150x150 cm.

Chcete se dozvědět, jak správně položit obklady a dlažby velkých formátů krok za krokem? Přečtěte si článek Velkoformátové obklady vyžadují precizní systém pokládky. Jak je správně položit?

Velkoformátový obklad a dlažba Prime Stone v moderním designu kamene dosahuje rozměrů až 300x100cm. | Jak pokládat dlažbu a obklady ve velkém formátu?
Velkoformátový obklad a dlažba Prime Stone v moderním designu kamene dosahuje rozměrů až 300x100cm.

Z obkladů a dlažeb velkých formátů se vyrábí také nábytek

>

Velkoformátový obklad a dlažba mají dnes mimořádně široké využití a v interiérech se objevují nejen na zdích či podlahách. Například velkoformátové obklady do kuchyně mohou sloužit nejen jako obklad za kuchyňskou linku, ale také se z nich dokonce dá vyrobit celá kuchyňská linka.  V zahraničí se běžně z velkoformátových obkladů v ultratenké tloušťce 3,5 mm vyrábí také nábytek. U nás však bohužel téměř nejsou řemeslníci, kteří by se výrobě nábytku z velkoformátových obkladů věnovali.

Co dokážou v zahraničí z velkoformátových obkladů vyrobit?

  • koupelnový nábytek – umyvadla, různé poličky a regály
  • vybavení do kuchyně – jídelní stůl či dokonce celé kuchyňské linky
  • řešení pro obývací pokoj – konferenční stolky a další vybavení

 

Z velkoformátové dlažby je možné vyrobit také třeba umyvadlo, jak jsme viděli na veletrhu CERSAIE 2019. | Z obkladů a dlažeb velkých formátů se vyrábí také nábytek
Z velkoformátové dlažby je možné vyrobit také třeba umyvadlo, jak jsme viděli na veletrhu CERSAIE 2019.

Jakýkoli design velkoformátového obkladu a dlažby (imitace mramoru, kovu, betonu a jiné) se tak může vyskytnout také na nábytku. Výsledkem je naprosto dokonalé sladění interiéru.

Ultratenké velkoformátové obklady mají vynikající technické vlastnosti a například v koupelně je s nimi možné obkládat i zaoblené plochy. Při pokládce se s nimi velmi dobře manipuluje. V našem sortimentu máme několik velkoformátových obkladů v ultratenké 3,5 mm tloušťce. Pro více informací nás kontaktujte na čísle +420 777 746 852 nebo online.

Některé velkoformátové obklady lze lehce prohnout a je s nimi možné obkládat i zaoblené plochy. | Z obkladů a dlažeb velkých formátů se vyrábí také nábytek
Některé velkoformátové obklady lze lehce prohnout a je s nimi možné obkládat i zaoblené plochy.

Velkoformátové obklady a dlažby se staly hitem na prestižním veletrhu CERSAIE 2019

>

Velkoformátové obklady a dlažby v posledních letech sklízí obdiv na veletrzích keramiky po celém světě. A jinak tomu nebylo ani na veletrhu CERSAIE, který se v září 2019 konal v italské Bologni a je nejprestižnější přehlídkou keramických obkladů, dlažeb a sanitární keramiky v Evropě.

Příroda a přírodní materiály jsou pro návrháře a výrobce keramických obkladů a dlažeb již několik let nevyčerpatelnou studnicí inspirace. Na veletrhu CERSAIE se tak pravidelně v různých obměnách objevují kachličky a dlažby v imitaci mramoru, kamene, betonu, zkorodovaného kovu a dřeva.

 

Luxusní velkoformátový obklad v imitaci divokých mramorů představený na veletrhu CERSAIE 2019. | Velkoformátové obklady a dlažby se staly hitem na prestižním veletrhu CERSAIE 2019
Luxusní velkoformátový obklad v imitaci divokých mramorů představený na veletrhu CERSAIE 2019.

Na veletrhu nikdy nechybí ani náš obchodní tým z M.B.KERAMIKY, nasáváme zde atmosféru, inspirujeme se a přemýšlíme, jaké trendy zařadíme do našeho sortimentu. Na veletrhu se nám podařilo mluvit i s Luciano Capelli, marketingovým ředitelem keramičky Alfalux, který nám přezradil novinky o velkoformátových obkladech a dlažbách. Co zajímavého jsme ještě měli možnost letos obdivovat?

Například luxusní velkoformátové dlažby v imitaci mramoru ve velmi odvážných, až divokých tónech – zlaté, sytě zelené, modré či antracitové barvě. V těchto barevných kombinacích se kámen v přírodě vůbec nevyskytuje. Na některých velkoformátových dlažbách bylo dokonce „namícháno“ více barev, třeba černá, modrá i zlatá. Tento styl ohromí především milovníky výrazného, až extravagantního bydlení.

 

Na veletrhu CERSAIE sklidil velký obdiv velkoformátový obklad Cosmopolitan v imitaci mramoru.  | Velkoformátové obklady a dlažby se staly hitem na prestižním veletrhu CERSAIE 2019
Na veletrhu CERSAIE sklidil velký obdiv velkoformátový obklad Cosmopolitan v imitaci mramoru. 

Velký ohlas na veletrhu vzbudily také velkoformátové obklady a dlažby v designu zkorodovaného plechu, které nově mají mnohem širší škálu barev než v předchozích letech. Na veletrhu se objevily v petrolejové, tmavě modré a cihlové barvě.

Jaké další novinky představil veletrh CERSAIE 2019 nejen ze sortimentu velkoformátových obkladů a dlažeb? To se dozvíte v článku Přehlídku trendů v obkladech a dlažbách CERSAIE navštívil tým M.B.KERAMIKY, kde vás čeká další inspirace.

Velkoformátový obklad v imitaci plechu v petrolejové barvě na veletrhu CERSAIE 2019. | Velkoformátové obklady a dlažby se staly hitem na prestižním veletrhu CERSAIE 2019
Velkoformátový obklad v imitaci plechu v petrolejové barvě na veletrhu CERSAIE 2019.
E-Book - velkoformáty - VF zdarma
E-BOOK ZDARMA

Tipy pro výběr velkoformátových obkladů a dlažeb

Po 20 letech v oboru jsme pro vás prošlapali cestičku a víme, na co si dát pozor při výběru velkoformátových obkladů a dlažeb. Načerpejte pracně budované know-how zcela zdarma. Příručka obsahuje:

 • Jak se velké formáty pokládají?
 • Fotografie z realizací zákazníků
 • ...a mnoho dalšího
Nevíte si rady? Poradíme vám.
Jana Pavlíková
zákaznický servis
jsme online
Vše vyřešíte i z domova
Vše vyřešíte i z domova
Pošleme vzorek
Pošleme vzorek
Přijedeme a poradíme
Složité projekty řešíme na místě stavby
Vytvoříme vizualizaci
Vytvoříme vizualizaci
Radíme na 5 prodejnách
Radíme na 5 prodejnách
Uskladníme a přivezeme
Uskladníme a přivezeme