Jak vybrat dlažbu? Jak vybrat obklady? V článcích vám poradíme, jak na to

Výběr obkladů a dlažby může zásadním způsobem ovlivnit nejen celkový vzhled našeho bydlení, ale také jeho funkčnost či praktičnost. Když tedy vybíráme obklady nebo dlažbu, měli bychom se zaměřit nejen na jejich design, ale také důležité vlastnosti, jako jsou protiskluznost, čistitelnost, povrchová úprava dlaždic či způsob pokládky. Jiné obklady a dlažby vyberete do koupelny, jiné za kuchyňskou linku a jiné na venkovní terasu či k bazénu. Připravili jsme pro vás souhrn důležitých informací k výběru obkladů a dlažeb vždy speciálně dle místa jejich použití. Vyberte si z možností našeho rozcestníku nebo si přečtěte další informace níže.

 

Jak co nejlépe vybrat obklady a dlažbu do koupelny?

Jak nakupovat obklady do koupelny, a také dlažbu? Velmi důležitým kritériem je odpovídající protiskluznost dlažby, aby byl pohyb v koupelně bezpečný a na mokré podlaze vám neuklouzla noha. Jakou službu udělají v koupelně obklady a dlažby v lesku, a jakou v matu? Proč není některé obklady vhodné pokládat v dosahu tekoucí vody, a jaké musejí být v koupelně mezi obklady minimální spáry? Nejen to, ale i mnoho dalšího, se dočtete v článku zde.


Obklady do koupelny Melody v kombinaci s dlažbou v imitaci dřeva.

Jak co nejlépe vybrat obklady a dlažbu do interiéru?

Když vybíráme dlažbu nebo obklady do interiéru, je třeba ujasnit si, jaký bude v dané místnosti „provoz.“ Tomu by měly odpovídat i důležité vlastnosti obkladů a dlažeb. Jaké vlastnosti mají dlaždice v lesku, a jaké v matu? Proč je v některých případech důležité brát v potaz i otěruvzdornost, a jak se keramické dlažby s různými povrchy udržují? Odpovědi na tyto a další otázky získáte v článku zde.


Detail dlažby Uniquestone v imitaci kamene.

Jak co nejlépe vybrat dlažbu na terasu, balkon či k bazénu?

Jak nakupovat dlažbu do exteriéru? Doporučujeme vám vybrat venkovní dlažbu, pod kterou vám v zimě nezateče voda. Ta by mohla zmrznout a dlaždice poničit. Tento problém řada lidí řeší u lepených dlažeb. Vyvarovat se mu lze použitím venkovní dlažby na terče, která není pevně spojena s podkladem. Je pod ní zajištěn výborný odtok vody a dlaždice se dají kdykoliv rozebrat a znovu složit. Dlažba na terče může mít řadu nádherných designů. Více o úžasných vlastnostech této venkovní dlažby se dočtete zde.


Dlažba na terasu Officine v působivé imitaci betonu.

Proč je do interiéru vhodné zvolit velkoformátový obklad či dlažbu?

Když vybíráme obklady či dlažbu, měli bychom se zaměřit také na rozměr dlaždic. Obrovským hitem v interiérech v zahraničí, ale také u nás, jsou velkoformátové obklady a dlažby. Je to především proto, že v interiér opticky sjednocují a jejich design – mramoru, kovu, kamene či betonu, na nich vynikne lépe než na malých kachličkách. Jsou velmi vhodné i do malých místností. Více se dočtete v článku Velkoformátové obklady a dlažby: Jaké jsou jejich ceny, rozměry a výhody v interiéru?


Velkoformátový obklad a dlažba Jewels v imitaci mramoru dodá interiéru punc luxusu.

Rádi vám pomůžeme s výběrem, ozvěte se nám.

Volejte +420 777 746 852

Zeptejte se

Nebo nám napište na online@mbkeramika.cz

V pracovní dny od 7:30 do 19:00 vám naši experti odpovídají obratem.