M.B.Keramika - Koupelny pro vás - Pozadí

Dlažby imitace mramoru

Mramorové obklady jsou v interiérovém designu nesmrtelnou stálicí. Dnešní imitace mramoru působí velmi elegantně, luxusně a nadčasově. V naší nabídce jsou mramorové obklady a dlažby v mnoha barvách a designech – od velmi volného až uměleckého vzhledu, přes vzhled onyxových kamenů až po design, který vychází ze skutečných přírodních mramorů.

Prohlédněte si vybrané dlažby imitující mramor

Zobrazit další dlažby (9)
Máte zájem o dlažbu se vzhledem mramoru, kterou jste ve výpise výše nenašli?
X

Kontaktní formulář

Nejlepší je zavolat na +420 777 746 852
nebo nám napište zde:
V rámci pracovních dnů v čase od 7:30 do 17:30
se Vám ozveme zpět do 15 minut.

Mramor má bohatou historii a dnešní obklady mnoho podob  

Mramor má v designu interiérů již celá staletí své pevné místo. Pro jeho krásu se nadchli třeba již starověcí Řekové a Římané, kteří z něj stavěli skutečně monumentální stavby. Dnes je mramor oblíbený a hojně využívaný především v podobě mramorových obkladů a mramorových podlah. Obklady v imitaci mramoru se výborně udržují, mají širokou škálu odstínů a žilkování.

Obklady v imitaci mramoru nejlíp vyniknou ve velkých formátech

Mramorové obklady se díky svému honosnému a osobitému vzhledu staly vděčným materiálem pro luxusní koupelny, obýváky, vstupní haly nebo reprezentativní místnosti. Obklady imitující mramor jdou ruku v ruce s velkými formáty, protože jejich luxusní vzhled v koupelnách a dalších místnostech nejlíp vynikne ve velkých rozměrech, například 60x60cm, 60x120cm, 90x90 cm či 300x150cm... Mramorové obklady a dlažby se tak výborně hodí i do menších místností, které opticky sjednotí a zvětší.

Trendový je nejen černý mramorový obklad s bílým žilkováním

Velkým trendem současnosti je například černý velkoformátový mramorový obklad s bílým žilkováním ve vysokém lesku anebo obklady ve vzhledu onyxových kamenů v mnoha barevných odstínech. Lesklý povrch mramorových obkladů a dlažeb dodá koupelnám či obývákům na honosnosti. Takovéto mramorové obklady vypadají jako polodrahokam a jedinečný kus umění, který na zdech působí jako malba. Krása nejen takovýchto mramorových obkladů vynikne například ve společenské zóně domu – kuchyni propojené s jídelnou a obývací místností.

Mramorové lesklé obklady každou koupelnu hodně prosvětlí

Mramorové obklady jsou ideální například do koupelen, které díky nim budou vypadat nejen velmi luxusně, ale i světle. To ocení především ti, kteří nemají v koupelně dostatek světla. Mramorovou lesklou dlažbu je vhodné doplnit koupelnovou předložkou, aby to ve vlhkém prostředí neklouzalo. Mramorové obklady do koupelny mohou mít v koupelně hlavní slovo a ozvláštnit je může třeba mramorové umyvadlo, vana či další doplňky. Kdo nechce příliš investovat do sanity, může zvolit drobné mramorové doplňky – svítidla, vázy nebo rámečky na obrázky. Anebo je možné použít mramorové obklady pouze na stěnu a na podlahu dlažbu v imitaci dřeva. Tato varianta bude vypadat nejen luxusně, ale i velmi útulně…

Obklady v imitaci mramoru se skvělé uplatní také na kuchyňských ostrůvcích, barových pultech, konferenčních stolcích nebo poličkách…

ico small menu