M.B.Keramika - Koupelny pro vás - Pozadí

Dlažby imitace mramoru

Mramorové obklady jsou v interiérovém designu nesmrtelnou stálicí. Dnešní imitace mramoru působí velmi elegantně, luxusně a nadčasově. V naší nabídce jsou mramorové obklady a dlažby v mnoha barvách a designech – od velmi volného až uměleckého vzhledu, přes vzhled onyxových kamenů až po design, který vychází ze skutečných přírodních mramorů.

Prohlédněte si vybrané dlažby imitující mramor

Zobrazit další dlažby (8)

OZVĚTE SE

poradíme vám s individuálním dotazem

+420 777 746 852
online@mbkeramika.cz
Hned se zeptat
Vaše osobní údaje jsou u nás v bezpečí, přečtěte si naše podmínky zpracování osobních údajů.

Mramor má bohatou historii a dnešní obklady mnoho podob  

Mramor má v designu interiérů již celá staletí své pevné místo. Pro jeho krásu se nadchli třeba již starověcí Řekové a Římané, kteří z něj stavěli skutečně monumentální stavby. Dnes je mramor oblíbený a hojně využívaný především v podobě mramorových obkladů a mramorových podlah. Obklady v imitaci mramoru se výborně udržují, mají širokou škálu odstínů a žilkování.

Obklady v imitaci mramoru nejlíp vyniknou ve velkých formátech

Mramorové obklady se díky svému honosnému a osobitému vzhledu staly vděčným materiálem pro luxusní koupelny, obýváky, vstupní haly nebo reprezentativní místnosti. Obklady imitující mramor jdou ruku v ruce s velkými formáty, protože jejich luxusní vzhled v koupelnách a dalších místnostech nejlíp vynikne ve velkých rozměrech, například 60x60cm, 60x120cm, 90x90 cm či 300x150cm... Mramorové obklady a dlažby se tak výborně hodí i do menších místností, které opticky sjednotí a zvětší.

Trendový je nejen černý mramorový obklad s bílým žilkováním

Velkým trendem současnosti je například černý velkoformátový mramorový obklad s bílým žilkováním ve vysokém lesku anebo obklady ve vzhledu onyxových kamenů v mnoha barevných odstínech. Lesklý povrch mramorových obkladů a dlažeb dodá koupelnám či obývákům na honosnosti. Takovéto mramorové obklady vypadají jako polodrahokam a jedinečný kus umění, který na zdech působí jako malba. Krása nejen takovýchto mramorových obkladů vynikne například ve společenské zóně domu – kuchyni propojené s jídelnou a obývací místností.

Mramorové lesklé obklady každou koupelnu hodně prosvětlí

Mramorové obklady jsou ideální například do koupelen, které díky nim budou vypadat nejen velmi luxusně, ale i světle. To ocení především ti, kteří nemají v koupelně dostatek světla. Mramorovou lesklou dlažbu je vhodné doplnit koupelnovou předložkou, aby to ve vlhkém prostředí neklouzalo. Mramorové obklady do koupelny mohou mít v koupelně hlavní slovo a ozvláštnit je může třeba mramorové umyvadlo, vana či další doplňky. Kdo nechce příliš investovat do sanity, může zvolit drobné mramorové doplňky – svítidla, vázy nebo rámečky na obrázky. Anebo je možné použít mramorové obklady pouze na stěnu a na podlahu dlažbu v imitaci dřeva. Tato varianta bude vypadat nejen luxusně, ale i velmi útulně…

Obklady v imitaci mramoru se skvělé uplatní také na kuchyňských ostrůvcích, barových pultech, konferenčních stolcích nebo poličkách…

ico small menu