M.B.Keramika - Koupelny pro vás - Pozadí

Dlažby imitace mramoru

Keramické dlažby v mramorové imitaci povznesou úroveň bydlení do luxusních výšin. Nezaměnitelná krása mramoru nejlépe vynikne na keramických dlaždicích ve velkých rozměrech. Dlažby imitující mramory se v současných interiérech uplatňují nejen na podlaze, ale čím dál častěji i jako dekorativní obklad kolem krbu v obýváku, za kuchyňskou linkou a na dalších místech. Jaké mramory mohou dlažby v imitaci mramoru ztvárňovat? Jak se dlažby napodobující mramor udržují? A proč je keramika do interiéru vhodnější než pravý přírodní mramor? Nejen to se dozvíte v textu níže pod přehledem sortimentu z našeho katalogu. 

 
Řadu dlažeb v imitaci mramoru máme skladem k okamžitému odběru.
 

Prohlédněte si vybrané dlažby imitující mramor

Zobrazit další dlažby (15)

Co se v následujících řádcích dozvíte?

 1. Jak dlažba v imitaci mramoru vypadá v interiérech našich zákazníků
 2. Proč se dlažba v imitaci mramoru těší oblibě v soukromých i komerčních interiérech
 3. V jakém stylu je možné interiér s dlažbou v imitaci mramoru vytvořit
 4. Proč struktura mramoru nejlépe vynikne na velkém rozměru dlaždic
 5. Jaké designy mohou dlažby v imitaci mramoru mít
 6. Novinka z veletrhu CERSAIE 2019: Dlažby v imitaci mramoru s nádechem fantastična
 7. Jaká mají dlažby v imitaci mramoru využití
 8. Že skutečný mramor může mít větší barevné odchylky než keramická dlažba imitující mramor
 9. Proč se dlažba v imitaci mramoru udržuje lépe než pravá mramorová podlaha

Inspirujte se našimi zákazníky, kteří mají ve svých domovech dlažbu v imitaci mramoru

Dlažba v imitaci mramoru dodává luxusní nádech zákazníkově obýváku, propojenému s jídelnou

Když náš zákazník vítá ve svém domě návštěvy, slýchává jen samá slova chvály. A to zejména na půvabnou dlažbu v imitaci mramoru Selection v krémové barvě, která se stala ozdobou obýváku, propojeného s jídelnou. Keramická dlažba imituje pravý přírodní mramor a má lapovaný, lesklý povrch, na kterém je patrná hra světla a stínů.

lesklá dlažba imitace mramoru v obývacím pokoji

Na fotografii níže je detailnější pohled na jídelnu zákazníka, ve které je dlažba v imitaci mramoru doslova za hvězdu. Všimněte si, jak je na keramických dlaždicích věrně znázorněna struktura mramoru – jeho kresba a žilkování jsou k nerozeznání od pravé mramorové podlahy. Kdo touží po elegantním a sofistikovaném bydlení, nemůže zvolit lépe!

Mramor má více podob – ta samá dlažba v této imitaci dominuje jak kuchyni tak koupelně zákazníků

O tom, že dlažba v imitaci mramoru má v interiéru mnohostranné využití, svědčí i další realizace našich zákazníků. Na obrázku najdete inspiraci, jak hezky může dlažba v imitaci mramoru vypadat jako obklad za kuchyňskou linkou. Zákazníkovi jsme doporučili k výběru několik dlažeb, ze kterých ho nejvíce okouzlila dlažbu v imitaci mramoru Canova v lesklém provedení. Zákazník si pochvaluje, že se na obkladu neusazuje mastnota z vaření jako na přírodním materiálu.

 

Tu samou dlažbu v mramorové imitaci Canova si další z našich zákazníků vybral nejen jako dlažbu ale i jako obklad do koupelny a prostor dostala i pro obložení vany. Všimněte si, jak celý prostor působí díky dlažbě luxusně. Tyto keramické dlaždice imitují přírodní mramor opravdu dokonale – vzor na dlaždicích se neopakuje, podobně jako v přírodě nenajdeme dva naprosto stejné kusy mramoru vedle sebe. Třešničkou na dortu je pak samotné koupelnové vybavení, například oválné umyvadlo na desce  a elegantní vodovodní baterie. Se sladěním koupelny vám rádi pomůžeme i online na chatu

Dlažba imitující přírodní mramor ze Španělska si zcela podmanila koupelnu zákazníka

Když se celý interiér zahalí do mramorového designu, luxusní atmosféra bude zaručena na sto deset procent! Jeden z našich zákazníků se rozhodl pomocí dlažby imitující mramor celou svou koupelnu obléci do luxusu. Zvolil si k tomu lesklý obklad i dlažbu v imitaci mramoru Pulpis, jejíž design nachází inspiraci ve vzhledu stejnojmenného kamene, který se těží v okolí španělského města Santa Magdalena de Pulpis. Lesklá dlažba má velký formát 60×120 cm, na kterém struktura mramoru vynikne mnohem lépe než na menších rozměrech dlaždic.

Chtěli byste najít další inspiraci, jak s dlažbou imitující mramor vdechnout interiéru nádech luxusu? Kontaktujte naše odborníky z online poradenského centra, kteří vám rádi pošlou další fotografie realizací našich zákazníků, katalog produktů, produktová videa a mnoho dalšího. 

Proč se dlažba imitující mramor těší oblibě v soukromých i komerčních interiérech?

Mramor má ve stavitelství své pevné místo již celá staletí. Pro jeho krásu se nadchli starověcí Egypťané i Řekové a Římané. Mramor byl pro ně známkou luxusu a využívali jej při stavbách svých monumentálních budov. Mramor se zkrátka již v  minulosti zapsal do historie jako luxusní materiál a z této své „dávné slávy“ těží dodnes.

 
Dlažba v imitaci mramoru Gotha působí luxusně v jakékoli místnosti.
 

V současné době jsou velmi populární zejména imitace mramoru, protože do interiéru přinášejí mnoho výhod. Dlažby imitující mramor mohou mít širokou škálu designů, v interiéru se dají využít i jako obklad a snadno se udržují. Díky tomu jsou dlažby napodobující mramor často využívané v soukromých i komerčních interiérech, jakými jsou například:

  • koupelny, kuchyně
  • obýváky, ložnice, chodby
  • vstupní haly, hotely, recepce
  • kavárny, restaurace, obchody apod.

Zašleme vám i fotografie z realizací našich zákazníků v různých typech interiéru dle vašeho výběru.
X

Kontaktní formulář

Nejlepší je zavolat na +420 777 746 852
nebo nám napište zde:
V rámci pracovních dnů v čase od 7:30 do 17:30
se Vám ozveme zpět do 15 minut.

 
Mnoho mramorových dlažeb se řadí mezi luxusní obklady a dlažby, díky jejich přepychovému designu. Například luxusní dlažba Jewels v imitaci mramoru je ideální volbou nejen do obýváku.
 

Dlažba do interiéru musí mít i důležité vlastnosti – například v koupelně mít potřebný protiskluz. Obrázek o tom, jaké vlastnosti má dlažba splňovat, si můžete udělat v článku Jak co nejlépe vybrat obklady a dlažbu do interiéru? V dalším z našich článků o obkladech a dlažbách v imitaci mramoru se dozvíte další technické informace a načerpáte inspiraci nejen pro dlažby ale i mramorové obklady, které skvěle doplní dlažbu v tomto designu. 

V jakém stylu je možné interiér s dlažbou v imitaci mramoru vytvořit?

Dlažby imitující mramor jsou přímo stvořené pro vytvoření moderního a luxusního bydlení. Luxus však nikoho nemusí stát jmění. U nás v M.B.KERAMICE se vždy snažíme zařazovat do sortimentu různé dlažby, aby si každý zákazník mohl vybrat tu pravou do svého interiéru.

 
Metr čtvereční obkladu a dlažby Adonis v imitaci mramoru a rozměru 30×80 cm stojí 593 Kč/včetně DPH.
 

Najdete u nás spoustu cenově dostupných dlaždic v imitaci mramoru, které si může dovolit takřka každý. Mají vynikající ceny na našem trhu a jsou cenově srovnatelné s dalšími dlažbami do interiéru. Například metr čtvereční obkladu a dlažby Adonis v elegantní bílo-béžové imitaci mramoru v rozměru 30×80 cm stojí 593 Kč/včetně DPH.

Chcete víc inspirace? Vyzkoušejte nový trend ve výběru obkladů a dlaždic – online chat M.B.KERAMIKY

  • Okamžitá odpověď na jakýkoliv dotaz i večer
  • Ušetří vám čas, sami nemusíte prohlížet katalogy, hledat inspiraci a získávat informace
  • Vše vyřešíte rychle a z domu, pracují za vás jiní
  • Pro lepší představu vám rádi pošleme inspirace, fotografie z realizací našich zákazníků, videa z prodejny…
 
Dlažba vypadající jako mramorová podlaha Marble Boutique vypadá skvěle nejen v obýváku.
 

Pro zájemce o opravdový luxus máme v nabídce i exkluzivní značkové obklady a dlažby v sekci Luxusní a designové obklady dlažby, které uspokojí i ty nejnáročnější zákazníky. Na živo si je můžete prohlédnout vyvzorované na naší brněnské prodejně.

Mramorová struktura nejlépe vynikne na velkém rozměru dlaždic. Proč tomu tak je?

Všimli jste si někdy, ať už na fotografiích nebo naživo, jak honosně a luxusně dlažby imitující mramor v místnosti působí? Že jsou to „krásky“, které svůj vzhled doslova umějí nosit a prodat? Krása dlaždic napodobujících mramoru výborně vynikne již na rozměru 60×60 cm. Struktura mramoru - jeho žilkování, barvy a celkové provedení, však ještě více ukáže na větších rozměrech dlaždic – třeba 90×90 cm, 60×120cm, 40×120 cm a dalších velkoformátových dlažbách a obkladech

 
Dlažba napodobující mramor Ultra Onici má velký formát.

Platí zde pravidlo: Čím větší budou mít dlaždice v mramorové imitaci podlahy rozměr, tím víc okouzlujícím dojmem budou v interiéru působit. Designéři proto na evropských veletrzích keramických obkladů a dlažeb představují v poslední době dlažby imitace mramoru především ve velkých formátech, které dokonale imitují mramorové podlahy. 

 
Mramorový design nejlépe vynikne na dlaždicích ve velkém rozměru.
 

Největší možný rozměr velkoformátových obkladů a dlažeb je v současnosti 160×320 cm. Chcete se o velkoformátových dlažbách i obkladech dozvědět víc? Přečtěte si článek Velkoformátové obklady a dlažby: Jaké jsou jejich ceny, rozměry a výhody v interiéru?

 
I takto výraznou strukturu mohou mít dlaždice imitující mramor. V lesku navíc působí dokonale. 
 

TIP OD NÁS: Nebojte se použít velkoformátovou dlažbu nebo obklad v imitaci mramoru i do malé místnosti interiéru, například koupelny. Inspirovat se můžete realizací našeho zákazníka na fotografiích níže. Zákazník hledal do koupelny o rozloze zhruba 4 m² velkoformátové dlaždice v imitaci mramoru, které budou působit luxusně, a zároveň budou poměrně levné. Poradili jsme mu lesklý obklad a dlažbu Agatha v černobílé imitaci mramoru a rozměru  40×120 cm. Všimnete si, jak celá koupelna působí elegantně a opticky větším dojmem.

 
 
Malá koupelna jednoho z našich zákazníků s velkoformátovým obkladem a dlažbou Agatha v imitaci mramoru. Metr čtvereční v rozměru 40×120 cm stojí 785 Kč včetně DPH.
 

Přírodní vzhled i fantastická podoba. Jaké designy mohou mít imitace mramorů?

Dlažby v imitaci mramoru mohou mít mnoho nádherných podob. Některé dlažby dokonale imitují přírodní mramory, které se běžně nacházejí v přírodě. Jiné mají volný, až umělecký design s nádechem do fantastična. Supermoderní digitální technologie výroby umožňují dlažbám v imitaci mramoru vdechnout jedinečný přírodní vzhled, ale i podobu daleko za možnostmi přírody a hranicemi lidské fantazie.

 
Dlažba Agate má design, který překračuje hranice fantazie.
 

Díky tomu každá dlažba v imitaci mramoru bude v interiéru vypadat jako umělecké dílo z rukou těch největších mistrů umění.

Dlažba v mramorové imitaci může mít různé designy:

přírodní vzhled – imitují mramory, které se běžně nacházejí v přírodě, například Calacatta, Pulpis, Carrara apod.

 
Podoba dlažby v imitaci mramoru Canova vychází z přírody.
 

onyxových kamenů – onyx je specifickým druhem mramoru s unikátním zbarvením, a také se nachází v přírodě

 
Dlažba Ultra Onici  ve vzhledu onyxových kamenů.
 

fantastické podoby – jejich „dokonalá tvář“ se nezrodila přímo v přírodě, designéři se při jejich tvorbě přírodou pouze inspirují. Výsledkem jsou úchvatné imitace mramoru, z nichž mnohé vypadají jako z říše snů.

 
Dlažba Irmak má fantastickou podobu mramoru.
 

K výběru je také řada povrchů obkladů a dlažeb v této imitaci – lesklý, matný, nebo lapovaný. Naši zákazníci mají v oblibě zejména dlažby v imitaci mramoru v lesku a s lapovaným povrchem, protože působí opravdu luxusně.

TIP OD NÁS:  Velkým trendem je v současnosti černá dlažba v imitaci mramoru s bílým žilkováním, jejíž podoba vychází ze skutečných přírodních mramorů. Nedávno nám velmi zajímavou dlažbu tohoto typu představila jedna z našich partnerských keramiček a ihned jsme ji zařadili do našeho sortimentu. Černo-bílé dlaždice napodobující mramor jsou velmi elegantní. Mají lesklý povrch, na kterém se odráží světlo, což dodá jakémukoli prostoru nádech luxusu.

 
Černá dlažba mramorové imitace Posh je velmi stylová.
 

Zaujala vás černá dlažba Posh imitující mramor? Kontaktujte naše kolegy z online chatu. Rádi společně s vámi vymyslí, jak parádně může černý design dlažby vypadat ve vašem interiéru. Vědí všechno a odpovídají rychle.

Novinka z veletrhu CERSAIE 2019: Dlažby v imitaci mramoru s nádechem fantastična

Obchodní tým z naší firmy M.B.KERAMIKA nikdy nechybí na prestižním veletrhu keramických obkladů, dlažeb a koupelnového vybavení CERSAIE, který se každoročně koná v Bologni v Itálii. Co nás na veletrhu v září 2019 doslova ohromilo? Především dlažby v imitaci mramoru ve velmi odvážném provedení, které na nás působily jako z říše snů.

 
Obklad a dlaždice v sytě zelené mramorové imitaci. Fotografie je z veletrhu CERSAIE 2019.
 

Obdivovali jsme zlaté, modré, sytě zelené nebo antracitově černé dlažby imitující mramor. V ploše působily velmi luxusně. „Jsou určeny pro ty, kteří se nebojí výrazného, až extravagantního bydlení. Na některých dlaždicích v imitaci mramoru bylo dokonce „namícháno“ více barev, třeba zlatá, modrá i černá. Tyto keramické dlaždice působily odvážně a pozornost návštěvníků veletrhu přitahovaly jako magnet,“ popsala své dojmy z dlaždic v imitaci mramoru naše obchodní ředitelka Veronika Prouzová.

 
Odvážné, barevné a fantazijní mramory. Fotografie je z veletrhu CERSAIE 2019.
 

Rádi vám pošleme pro inspiraci další fotografie a videa z veletrhu. Napište nám nebo zavolejte. Všechny keramické dlažby v imitaci mramoru vděčí za svou dokonalost zejména neustálým inovacím výrobních procesů a způsobů nanášení dekoru. Proto jsme pro vás na veletrhu natočili video s rozhovorem o novinkách v obkladech a dlažbách imitujících mramor.

Kolem krbu v obýváku nebo za kuchyňskou linkou. Jaká další využití mají dlaždice v mramorovém designu?

Dlaždice imitace mramorů dnes nemusejí zdobit jen podlahy. Dají se využít i jako obklad stěn a můžou se tak stát hezkým designovým prvkem místnosti. Téměř každá dlažba napodobující mramor má nejen různé barvy a rozměry, ale k některým dlažbám se dají pořídit i mozaiky a další dekorace. Díky tomu se dlažby ve vzhledu mramoru dají využít také jako obklad například:

za linkou v kuchyni

Luxusní dlažba v imitaci mramoru Jewels za kuchyňskou linkou v kuchyni.
 

za pohovkou v obýváku

Dlažba Corvino v imitaci mramoru působí umělecky nejen na podlaze ale i na zdi jako obklady.
 

za čelem postele v ložnici

Krása dlažby imitující mramor Jewels vynikne i za čelem postele v ložnici.
 

okolo krbu v obýváku

Dlažba imitují mramor Agatha vypadá elegantně i jako obklad kolem krbu.
 

S dlažbou v imitaci mramoru ale můžete také obložit třeba barový pult. Kontaktujte nás. Rádi vám pro inspiraci pošleme další fotografie nebo videa.

Skutečný mramor může mít větší barevné odchylky než keramická dlažba imitující mramor

Příroda je krásná svou rozmanitostí – určitě jste si všimli, že najít dva stejné kusy mramoru nebo dřeva je prakticky nemožné. Dlaždice imitující mramor zachycují tuto přírodní rozmanitost naprosto dokonale. Moderní digitální technologie umožňují dlažbám napodobujícím mramor vtisknout podobu, která se svou krásou zcela vyrovná své přírodní předloze.

 
I takto může vypadat těžba přírodního mramoru v lomu.
 

Přírodní mramor se těží v lomech a jeho těžba postupuje stále hlouběji. Kus, který se vytěžil dříve, může mít o něco jinou barevnost než ten, který se vytěžil později.  Co vás může překvapit, když zvolíte do interiéru pravou mramorovou podlahu? To, že v určitých místech může mít mramorová  podlaha jinou barevnost, než jakou jste očekávali. Někomu barevné odchylky pravého mramoru překážet nebudou, jinému se to však líbit nemusí. Mramorová podlaha z keramiky představuje možnost, jak se případnému nechtěnému zbarvení mramoru vyvarovat.

 
Přírodní vytěžený mramor může mít větší barevné odchylky.
 

I dlaždice v imitaci mramoru mohou mít různou barevnou odlišnost, které se říká tonalita. Jedna dlaždice může dokonce obsahovat „mix“ více barev, další mít menší barevné odchylky, jiná být takřka jednobarevná. Keramika nabízí mnoho možností. Jisté ale je, že jaký design dlažby si vyberete, takový dostanete. 

Zjednodušeně řečeno bílá dlaždice bude bílou, béžová béžovou a vícebarevná zůstane vícebarevnou…U dlaždic vás na rozdíl od pravého přírodního materiálu nemá co nečekaně překvapit.

 
U dlaždic vypadajících jako mramor vás z hlediska designu žádné nemilé překvapení nečeká. Na obrázku je dlažba imitující mramor Ultra Paonazetto.
 

Proč se dlažba v imitaci mramoru udržuje lépe než pravá mramorová podlaha?

Dlažby v imitaci mramoru se udržují velmi snadno – stačí je pravidelně vytírat prostředkem na keramickou dlažbu a máte hotovo. Nečistoty se do dlažby v imitaci mramoru na rozdíl od přírodní mramorové podlahy nevsáknou a snadno půjdou smýt. Proč je údržba tak jednoduchá? Protože glazura nebo křemičitá vrstva na povrchu dlaždic zabraňuje nasáknutí tekutin i nečistot.

Údržba pravých mramorových podlah je náročnější – mimo jiné je třeba leštit je speciálními vosky, kdy současně s mytím dochází i k posilování a renovaci lesku. Zvláště opatrní byste měli být při pití nápojů. Když se pravý mramor dostane do kontaktu s kyselinami obsaženými například ve vínu, pivu, ovocných šťávách, octu nebo v mléce, mohou porušit texturu mramoru a zanechat na něm skvrny.

Naproti tomu snadnost údržby dlažeb v imitaci mramoru oceníte všude v interiéru. Třeba když zvolíte dlažbu imitující mramor jako podlahu. Ale také třeba i tehdy, když ji necháte položit jako dekorativní obklad za kuchyňskou linkou v kuchyni. Do dlažby imitující mramor se nebude vsakovat mastnota a nečistoty z vaření jako na přírodním mramoru.