Alessandro Bianchi: Díky našim inovacím vypadají keramické dlaždice jako pravý mramor nebo žula

Keramické obklady a dlažby v imitaci kamene či mramoru mají díky špičkovým digitálním technologiím tak dokonalý design, že je nelze rozeznat od pravých přírodních předloh. V našem video rozhovoru to tvrdí zástupce společnosti Mirage Alessandro Bianchi, která je proslulá špičkovou kvalitou svých obkladů a dlažeb. Společnost dokonce na keramické dlaždice přenáší design vzácných mramorů, které se dnes již v přírodě nevyskytují. Mirage vyrábí nejen imitace mramorů také ve velkých formátech, na které se specializuje. Proč na trh nově uvedla velkoformátové obklady s výškou 278 centimetrů? A jaké funkce budou mít keramické dlaždice v budoucnosti? Nejen to se dozvíte ve video rozhovoru.

Video rozhovor s Alessandrem Bianchi jsme pro vás natočili na veletrhu CERSAIE 2019, který je nejprestižnější přehlídkou keramických obkladů, dlažeb a koupelnového vybavení.  Zajímají vás především novinky z veletrhu? Přečtěte si článek Přehlídku trendů v obkladech a dlažbách Cersaie navštívil tým M.B.KERAMIKY.

Hodně času a energie investujeme do výzkumu a inovací, říká Alessandro Bianchi

Mirage je v současnosti jedním z nejvýznamnějších výrobců keramických obkladů a dlažeb, které vyrábí nedaleko italského hornatého městečka Sassuolo. Jak v rozhovoru Alessandro Bianchi uvádí, firma Mirage věnuje velkou pozornost soustavnému výzkumu a inovacím. To jí umožňuje každoročně uvádět na trh velké množství nových kolekcí obkladů a dlažeb. I letos společnost Mirage představila množství novinek také ve velkém formátu. Na veškeré dotazy o velkoformátových obkladech a dlažbách odpovídáme i na online chatu.

Dokonalý design kamene je možné dlaždicím vtisknout díky systému dekorace práškem

Například keramické dlaždice v imitaci kamene jsou díky špičkovým digitálním technologiím lidským okem nerozeznatelné od svých přírodních předloh. „Designové rozdíly mezi přírodním kamenem a dlaždicemi v imitaci kamene, které jsme vyrobili, jsou jen minimální. Protože naše moderní výrobní stroje mají velmi vysokou kvalitu rozlišení,“ vysvětluje Alessandro Bianchi ve video rozhovoru. Keramické dlaždice v imitaci přírodních materiálů mají podle jeho slov dokonalý design nejen díky potisku na povrchu produktu, ale i díky patentovanému systému dekorace práškem, který proniká do tloušťky materiálu. Takto je možné vytvořit například velmi realistickou imitaci žulového kamene.

Mirage na keramické dlaždice přenáší také design mramorů, které se v přírodě již nevyskytují

Jak Alessandro Bianchi dále vysvětluje, nádherný a autentický design mají také nové kolekce keramických dlaždic v imitaci mramoru. Kvalitu rozlišení potisku na povrchu dlaždic jsme zlepšili o 30%, takže aktuální rozlišení na dlaždicích je mnohem lepší než v minulosti. Věnujeme se také podrobnému a náročnému průzkumu těch nejluxusnější mramorů světa. Například v nové kolekci s názvem Cosmopolitan jsme zachytili design mramorů, které se v přírodě již netěží,“ přibližuje zástupce společnosti Mirage. Upřesňuje, že tyto přírorodní mramory jsou na trhu velmi vzácné a drahé, jejich keramické imitace jsou cenově podstatně dostupnější.

 

Mirage se specializuje i na velkoformátové obklady a dlažby, ze kterých lze vyrobit dokonce i nábytek

Mirage se v posledních letech zaměřuje také na obklady a dlažby ve velkých formátech, anglicky tzv. big slabs, které vyrábí ve specializované výrobní hale. „Velkoformátové obklady a dlažby mají široké možnosti uplatnění v interiéru,“ říká Alessandro Bianchi. Z velkých formátů dlaždic je možno vyrobit například nábytek, který Mirage představuje v katalogu Mirage Home. Více informací o tomto řešení si můžete přečíst v článku „V designu koupelnového obkladu můžete mít také umyvadlo, nábytek či sprchový kout,“ říká Alessandro Bianchi z keramičky Mirage.

Nové velkoformátové obklady s výškou 278 centimetrů jsou k evropským stropům přímo ideální,“ vysvětluje Alessandro Bianchi

Jak Alessandro Bianchi v rozhovoru dále přibližuje, obliba velkoformátových obkladů a dlažeb roste, což se odráží také v nárůstech prodeje. Společnost Mirage představila jako exkluzivní novinku na trhu velkoformátový obklad s výškou 278 centimetrů, která odpovídá 90% domácností po celém světě. „Výrobci velkoformátových obkladů a dlažeb čím dál častěji vyrábějí formáty dlaždic s výškou 3 metry, a někdy i 3,2 metry – tyto rozměry vyrábíme v Mirage samozřejmě také. Takto velké rozměry jsou vhodné zejména k výrobě desek pod umyvadla nebo stolů. Pokud ale chcete jedním obkladem obložit celou zeď v koupelně nebo jiné části interiéru a dosáhnout až ke stropu, s takto velkými rozměry máte hodně odpadu. V Evropě jsou obvykle stropy vysoké 250 až 270 cm a obklady s výškou 278 centimetrů k nim sedí dokonale,“ zdůvodnil vytvoření nových velkoformátových obkladů s výškou menší než 3 metry Alessandro Bianchi.

Velkoformátové obklady a dlažby samozřejmě mají i řadu dalších rozměrů. Inspirovat se designy a rozměry velkoformátových dlaždic, nejen z portfolia společnosti Mirage, se můžete na Velkoformátové obklady a dlažby.

Keramické dlaždice budoucnosti: Bude přes ně možné přenášet zvuk nebo do nich zabudovat ovládání světla

Mirage v současnosti pracuje i na dalších novinkách, které do budoucna přinesou mnohem širší využití keramických obkladů a dlažeb než jaké známe dnes. Jaké budou obklady a dlažby budoucnosti? „V našich laboratořích zkoumáme s našimi techniky možnost přenášet zvuk přes dlaždici. Nebo to, jak mít ovládaní světla zabudováno přímo v dlaždici bez toho, abyste museli dělat díru do materiálu, nebo použít pro ovládání jiný materiál. Zabýváme se také možností, jak mít v kuchyňské lince místo skla pro indukční systém keramickou desku a mít tak kuchyňskou linku kompletně z jednoho materiálu,“ dodává Alessandro Bianchi.