Mozaiky – obklady i dlažby

Pokud chcete mít originální designovou koupelnu, může vám s tím skvěle pomoci skleněná, keramická, dřevěná nebo jiná mozaika, která má velmi širokou oblast použití. Pokud se rozhodnete využít mozaiku v koupelně nebo jinde v bytě nebo domě, budete nadmíru spokojeni. Mozaiku stačí zkombinovat s bílým nebo jiným jednobarevným např. velkoformátovým obkladem a vznikne luxusní koupelna nebo jiný designový interiér. V jednoduchosti je krása. Více o mozaikách i aktuální novinky najdete v textu pod katalogem produktů.

Mnoho mozaik je možné najít i v standardních koupelnových obkladech, které najdete zde, nebo vám s hledáním pomůžeme online na chatu, emailu či telefonu.

Série

Barva
Použití
Mrazuvzdornost
Protiskluznost
Další filtry
Nevíte si rady? Poradíme vám.
Jana Pavlíková
zákaznický servis

Co se v následujících řádcích dozvíte?

>
  1. Unikátní vychytávka: Luxusní mozaika Sicis jako z Pohádek tisíce a jedné noci
  2. Jaké jsou výhody mozaiky v interiéru a kde všude se dá využít?
  3. Z jakých typů mozaik můžete u nás vybírat?
  4. K jakým obkladům a dlažbám se mozaika hodí?

Nejdříve vám přinášíme několik unikátních vychytávek na poli mozaik..

Unikátní vychytávka: Luxusní mozaika Sicis jako z Pohádek tisíce a jedné noci

Luxusní mozaiky Sicis by mohly směle konkurovat těm nejznámějším obrazům v pařížském Louvre. Vypadají doslova jako vystřižené z Pohádek Tisíce a jedné noci. Vyrábějí se v Itálii strojově nebo ručně, kdy je zaměstnanci ve velké hale skládají kamínek po kamínku mnohdy i stovky hodin.

I takto může vypadat jeden z mnoha designů mozaik Sicis. Stejný design jako na mozaice se může objevit i na nábytku, vaně a dalším interiérovém vybavení. | Co se v následujících řádcích dozvíte?
I takto může vypadat jeden z mnoha designů mozaik Sicis. Stejný design jako na mozaice se může objevit i na nábytku, vaně a dalším interiérovém vybavení.
Mozaiky Sicis mají unikátní design. | umělecká mozaika sicis
Mozaiky Sicis mají unikátní design.

Mozaiky Sicis se nacházejí v těch nejluxusnějších hotelech nebo mešitách světa i v soukromých interiérech lidí, kteří hledají něco speciálního. Více informací a fotografií najdete na Mozaiky Sicis. O jednotlivých typech luxusních mozaik Sicis a způsobu jejich výroby vám rádi poskytneme veškeré informace online na chatu nebo v jednom za našich pěti studií.

Umělecké mozaiky Sicis svou krásou vyráží dech. | ornamentální mozaika sicis
Umělecké mozaiky Sicis svou krásou vyráží dech.

Jaké jsou výhody mozaiky v interiéru a kde všude se dá využít?

>

Proč je vhodné vsadit v interiéru či v exteriéru na mozaiku? Protože podtrhne osobitý styl a charakter každého bydlení. Hodí se ke všem obkladům a dlažbám – k imitacím mramoru, betonu, dřeva, kamene či vzorovaným obkladům a dlažbám. Vybrat si můžete jak mozaiku, která se prodává samostatně, tak mozaiku, která bývá součástí konkrétních kolekcí obkladů a dlažeb.

Na designové fotografii je v koupelně položena mozaika Eden. | Jaké jsou výhody mozaiky v interiéru a kde všude se dá využít?
Na designové fotografii je v koupelně položena mozaika Eden.

Mozaika existuje již více než 4000 let a dodnes je považována za jednu z nekrásnějších forem umění.  Že jsou mozaiky vlastně taková malá umělecká díla, si uvědomovali již v raných kulturách starověké Mezopotámie, Egypta, Řecka, Říma a Byzanci. Každá z těchto říší vyvinula jedinečný a charakteristický styl své mozaiky a využívala ji k výzdobě budov, včetně koupelen.

Umělecká mozaika Sicis může mít také historický design. | mozaika v interiéru jako umění
Umělecká mozaika Sicis může mít také historický design.

Kde se dá mozaika například využít?

v kuchyni jako obklad za kuchyňskou linku

Mozaika se dá využít třeba jako obklad za kuchyňskou linku. Její výhodou je snadná čistitelnost. | kde se dá mozaika využít - v kuchyni
Mozaika se dá využít třeba jako obklad za kuchyňskou linku. Její výhodou je snadná čistitelnost.

v koupelně jako obklad kolem vany, do niky nebo do sprchového koutu

Keramická mozaika je vhodná také do sprchy. | kde se dá mozaika využít - v koupelně
Keramická mozaika je vhodná také do sprchy.

v obýváku nebo v ložnici jako obklad na stěnu, kde bude velkoplošná mozaika působit jako obraz

do vstupní haly, která má působit reprezentativně

jako obklad stěn nebo dna bazénu

I takto může vypadat mozaika v bazénu. Na obrázku je mozaika, která po setmění svítí. | kde se dá mozaika využít - v bazénu
I takto může vypadat mozaika v bazénu. Na obrázku je mozaika, která po setmění svítí.

Mozaika má prakticky nekonečné možnosti využití – je jen na vaší fantazii, kde všude ji využijete. Jak vytvořit pomocí mozaiky v interiéru dokonalou dekoraci? Rádi vám s tím poradíme v jednom z našich 5 showroomů nebo online na chatu. Poskytneme  vám spoustu inspirace.

INSPIRACE: Na fotografii níže se můžete inspirovat naší zákaznicí, které jsme velkoformátový šedý obklad a dlažbu do koupelny doporučili zkombinovat s keramickou mozaikou Four Seasons. Tu zákaznice nechala položit do niky v koupelně a do sprchového koutu, kde plní také protiskluznou funkci. Více o realizaci této koupelny si můžete přečíst v článku o realizaci koupelny v šedých barvách s mozaikou.

Šedý obklad a mozaika v nice naší zákaznice. | možnosti využití mozaiky v koupelně
Šedý obklad a mozaika v nice naší zákaznice.

Z jakých typů mozaik můžete u nás vybírat?

>

V našem sortimentu najdete široký výběr mozaik od předních českých i zahraničních výrobců. Všichni mají s výrobou mozaik bohaté zkušenosti, a jejich výrobky jsou vždy v prvotřídní kvalitě a na vysoké estetické úrovni. Máme pro vás:

Tradiční mozaiky

skleněné mozaiky –  Patří mezi nejoblíbenější druhy mozaik. Vyrábí se v široké škále barev a povrchových úprav, jako například v perleťovém lesku. Jsou charakteristické vícebarevnými efekty.

I takovýto krásný design mohou mít skleněné mozaiky. Na obrázku je mozaika Villes de France. | Z jakých typů mozaik můžete u nás vybírat?
I takovýto krásný design mohou mít skleněné mozaiky. Na obrázku je mozaika Villes de France.

keramické mozaiky  – jsou většinou jednobarevné, často bývají vyrobené přímo jako dekorační doplněk v rámci sérií keramických obkladů a dlažeb, ale prodávají se i samostatně

Keramická mozaika Ink&Milk  je vhodná také do koupelny. | keramická mozaika v interiéru
Keramická mozaika Ink&Milk je vhodná také do koupelny.

luxusní mozaika Sicis – vyrábějí ji v Itálii, většinu z nich skládají desítky lidí ručně kamínek po kamínku stovky hodin. Tyto mozaiky se vyskytují v těch nejluxusnějších stavbách světa.

I takto může vypadat luxusní mozaika Sicis. | luxusní mozaika sicis
I takto může vypadat luxusní mozaika Sicis.

svítící mozaiky – vyrábějí se ze skla s luminiscentní přísadou. Po nasvícení přírodním či umělým světlem mozaika nějaký čas svítí. Ve tmě rozzáří bazén, koupelnu nebo kuchyni.

Svítící mozaika se dá využít například jako obklad za kuchyňskou linku. | svítící mozaika jako obklad za kuchyňskou linkou
Svítící mozaika se dá využít například jako obklad za kuchyňskou linku.

K jakým obkladům a dlažbám se mozaika hodí?

>

Keramická, skleněná, kamenná nebo jakákoliv jiná mozaika se hodí ke všem typům a velikostem dlažby a obkladu. To je její obrovská „technická“ výhoda. Nemusíte se tak zabývat tím, jaký rozměr má obklad či dlažba, se kterými budeme chtít mozaiku kombinovat, a jestli k sobě budou „sedět.“ Není třeba brát ohled na průběh spár. Některé obklady však mohou mít jinou tloušťku než mozaika – na to se hodí upozornit obkladače ještě před začátkem práce.

Nejen keramická mozaika Candy se dá kombinovat třeba s dlažbou v imitaci dřeva. | K jakým obkladům a dlažbám se mozaika hodí?
Nejen keramická mozaika Candy se dá kombinovat třeba s dlažbou v imitaci dřeva.

Při pokládání skleněných mozaik je důležité pamatovat na jednu zásadní věc. Musí být vždy lepena na bílé lepidlo. Šedé lepidlo by totiž mohlo být pod mozaikou vidět.

Nevíte si rady? Poradíme vám.
Jana Pavlíková
zákaznický servis
Vše vyřešíte i z domova
Vše vyřešíte i z domova
Pošleme vzorek
Pošleme vzorek
Přijedeme a poradíme
Složité projekty řešíme na místě stavby
Vytvoříme vizualizaci
Vytvoříme vizualizaci
Radíme na 5 prodejnách
Radíme na 5 prodejnách
Uskladníme a přivezeme
Uskladníme a přivezeme