M.B.Keramika - Koupelny pro vás - Pozadí

Mozaiky – obklady i dlažby

Pokud chcete mít originální designovou koupelnu, může vám s tím skvěle pomoci skleněná, keramická, dřevěná nebo jiná mozaika, která má velmi širokou oblast použití. Pokud se rozhodnete využít mozaiku v koupelně nebo jinde v bytě nebo domě, budete nadmíru spokojeni. Mozaiku stačí zkombinovat s bílým nebo jiným jednobarevným např. velkoformátovým obkladem a vznikne luxusní koupelna nebo jiný designový interiér. V jednoduchosti je krása. Více o mozaikách i aktuální novinky najdete v textu pod katalogem produktů.

Mnoho mozaik je možné najít i v standardních koupelnových obkladech, které najdete zde, nebo vám s hledáním pomůžeme online na chatu, emailu či telefonu.

Série

Zobrazit další série mozaik (4)

Co se v následujících řádcích dozvíte?

  1. Unikátní vychytávka č. 1.: Mozaiky Sicis jako z Pohádek tisíce a jedné noci
  2. Unikátní vychytávka č. 2.: Mozaiky vyrobené z vraků prastarých lodí
  3. Jaké jsou výhody mozaiky v interiéru a kde všude se dá využít?
  4. Z jakých typů mozaik můžete u nás vybírat?
  5. K jakým obkladům a dlažbám se mozaika hodí?

Nejdříve vám přinášíme několik unikátních vychytávek na poli mozaik..

Unikátní vychytávka č. 1.: Mozaiky Sicis jako z Pohádek tisíce a jedné noci

Luxusní mozaiky Sicis by mohly směle konkurovat těm nejznámějším obrazům v pařížském Louvre. Vypadají doslova jako vystřižené z Pohádek Tisíce a jedné noci. Vyrábějí se v Itálii strojově nebo ručně, kdy je zaměstnanci ve velké hale skládají kamínek po kamínku mnohdy i stovky hodin.

I takto může vypadat jeden z mnoha designů mozaik Sicis. Stejný design jako na mozaice se může objevit i na nábytku, vaně a dalším interiérovém vybavení. | Co se v následujících řádcích dozvíte?
I takto může vypadat jeden z mnoha designů mozaik Sicis. Stejný design jako na mozaice se může objevit i na nábytku, vaně a dalším interiérovém vybavení.
Mozaiky Sicis mají unikátní design. | umělecká mozaika sicis
Mozaiky Sicis mají unikátní design.

Mozaiky Sicis se nacházejí v těch nejluxusnějších hotelech nebo mešitách světa i v soukromých interiérech lidí, kteří hledají něco speciálního. Více informací a fotografií najdete na Mozaiky Sicis. O jednotlivých typech luxusních mozaik Sicis a způsobu jejich výroby vám rádi poskytneme veškeré informace online na chatu nebo v jednom za našich pěti studií.

Umělecké mozaiky Sicis svou krásou vyráží dech. | ornamentální mozaika sicis
Umělecké mozaiky Sicis svou krásou vyráží dech.

Unikátní vychytávka č. 2.: Mozaiky vyrobené z vraků prastarých lodí

Dřevěné mozaiky, z nichž každý kus je jedinečný a nenapodobitelný originál, máme pro vás jako novinku v našem sortimentu! Jak tyto unikátní kousky vnikly? Každá mozaika je vyrobená ze dřeva vraků prastarých lodí, které kdysi každodenně brázdily moře v oblasti zemí Dálného východu. Jejich plavbu však někdy nečekaně ukončily mořské bouřky. 

Po vytažení vraků těchto lodí z hlubin moře se časem přišlo na to, že by se daly využít v interiérovém designu. Dnes se tak dřevo z těchto ztroskotaných lodí využívá také k výrobě originálních mozaik.

Detail mozaik, které jsou vyrobené z vraků prastarých lodí. | Unikátní vychytávka č. 2.: Mozaiky vyrobené z vraků prastarých lodí
Detail mozaik, které jsou vyrobené z vraků prastarých lodí.

Jaké výhody tyto maziky přináší do interiéru?

Každý kus je originál. Dřevěné mozaiky z vraků lodí se vyrábějí ručně a jsou dostupné jak v lakovaném, tak v hrubém nelakovaném provedení.

Jsou zcela odolné proti vlhku. Tím, že lodní dřevo pro výrobu mozaik bylo léta ponořené ve slané vodě, je velmi odolné vůči vlhkosti a zakonzervované. Mozaika může bez obav přijít do kontaktu s vodou, a je tedy vhodná také do koupelen jako obklad na stěnu.

Jak se dřevěné mozaiky z vraků lodí pokládají?

Unikátní dřevěné mozaiky lze přilepit takzvaně bodově běžným lepidlem na parkety. Lepidlo se na jednotlivé dřevěné mozaiky ve tvaru čtverce nanese na několika bodech a po kusech se budou postupně přilepovat na stěnu. Tu vám před lepením doporučujeme také napenetrovat pigmentovou penetrací, nejlépe v hnědé barvě. Druhým způsobem pokládky dřevěné mozaiky  je celoplošné lepení, kdy se lepidlo nanáší zubatým hřebenem. Dřevěné mozaiky z vraků lodí se mimo jiné dají pokládat také na sádrokarton, dřevěné desky, beton či pórobeton…

V našich showroomech nebo online na chatu – i ve večerních hodinách, vám rádi vysvětlíme způsoby pokládky a lepení dřevěných mozaik a poskytneme k nim i veškeré další informace, které budete potřebovat. Chcete si dřevěnou mozaiku prohlédnout a osahat naživo? Několik jejích provedení najdete na naší brněnské prodejně.

Mozaiky z vraků lodí máme pro vás vystavené v našem brněnském studiu. | výhody dřevěných mozaik z vraků lodí
Mozaiky z vraků lodí máme pro vás vystavené v našem brněnském studiu.

Jaké jsou výhody mozaiky v interiéru a kde všude se dá využít?

Proč je vhodné vsadit v interiéru či v exteriéru na mozaiku? Protože podtrhne osobitý styl a charakter každého bydlení. Hodí se ke všem obkladům a dlažbám – k imitacím mramoru, betonu, dřeva, kamene či vzorovaným obkladům a dlažbám. Vybrat si můžete jak mozaiku, která se prodává samostatně, tak mozaiku, která bývá součástí konkrétních kolekcí obkladů a dlažeb.

Na designové fotografii je v koupelně položena mozaika Eden. | Jaké jsou výhody mozaiky v interiéru a kde všude se dá využít?
Na designové fotografii je v koupelně položena mozaika Eden.

Mozaika existuje již více než 4000 let a dodnes je považována za jednu z nekrásnějších forem umění.  Že jsou mozaiky vlastně taková malá umělecká díla, si uvědomovali již v raných kulturách starověké Mezopotámie, Egypta, Řecka, Říma a Byzanci. Každá z těchto říší vyvinula jedinečný a charakteristický styl své mozaiky a využívala ji k výzdobě budov, včetně koupelen.

Umělecká mozaika Sicis může mít také historický design. | mozaika v interiéru jako umění
Umělecká mozaika Sicis může mít také historický design.

Kde se dá mozaika například využít?

v kuchyni jako obklad za kuchyňskou linku

Mozaika se dá využít třeba jako obklad za kuchyňskou linku. Její výhodou je snadná čistitelnost. | kde se dá mozaika využít - v kuchyni
Mozaika se dá využít třeba jako obklad za kuchyňskou linku. Její výhodou je snadná čistitelnost.

v koupelně jako obklad kolem vany, do niky nebo do sprchového koutu

Keramická mozaika je vhodná také do sprchy. | kde se dá mozaika využít - v koupelně
Keramická mozaika je vhodná také do sprchy.

v obýváku nebo v ložnici jako obklad na stěnu, kde bude velkoplošná mozaika působit jako obraz

do vstupní haly, která má působit reprezentativně

jako obklad stěn nebo dna bazénu

I takto může vypadat mozaika v bazénu. Na obrázku je mozaika, která po setmění svítí. | kde se dá mozaika využít - v bazénu
I takto může vypadat mozaika v bazénu. Na obrázku je mozaika, která po setmění svítí.

Mozaika má prakticky nekonečné možnosti využití – je jen na vaší fantazii, kde všude ji využijete. Jak vytvořit pomocí mozaiky v interiéru dokonalou dekoraci? Rádi vám s tím poradíme v jednom z našich 5 showroomů nebo online na chatu. Poskytneme  vám spoustu inspirace.

INSPIRACE: Na fotografii níže se můžete inspirovat naší zákaznicí, které jsme velkoformátový šedý obklad a dlažbu do koupelny doporučili zkombinovat s keramickou mozaikou Four Seasons. Tu zákaznice nechala položit do niky v koupelně a do sprchového koutu, kde plní také protiskluznou funkci. Více o realizaci této koupelny si můžete přečíst v článku o realizaci koupelny v šedých barvách s mozaikou.

Z jakých typů mozaik můžete u nás vybírat?

V našem sortimentu najdete široký výběr mozaik od předních českých i zahraničních výrobců. Všichni mají s výrobou mozaik bohaté zkušenosti, a jejich výrobky jsou vždy v prvotřídní kvalitě a na vysoké estetické úrovni. Máme pro vás:

Tradiční mozaiky

skleněné mozaiky –  Patří mezi nejoblíbenější druhy mozaik. Vyrábí se v široké škále barev a povrchových úprav, jako například v perleťovém lesku. Jsou charakteristické vícebarevnými efekty.

I takovýto krásný design mohou mít skleněné mozaiky. Na obrázku je mozaika Villes de France. | Z jakých typů mozaik můžete u nás vybírat?
I takovýto krásný design mohou mít skleněné mozaiky. Na obrázku je mozaika Villes de France.

keramické mozaiky  – jsou většinou jednobarevné, často bývají vyrobené přímo jako dekorační doplněk v rámci sérií keramických obkladů a dlažeb, ale prodávají se i samostatně

Keramická mozaika Ink&Milk  je vhodná také do koupelny. | keramická mozaika v interiéru
Keramická mozaika Ink&Milk je vhodná také do koupelny.

kamenné mozaiky – jsou vyrobeny z malých kamínků, většinou oblázků a do interiéru vnesou dotek přírody

dřevěné mozaiky – představují možnost, jak do interiéru zakomponovat krásu přírodního materiálu. Jsou odolné vůči vlhkosti a vhodné i do koupelny. Skvěle budou vypadat v kombinaci s jinými materiály, třeba s dlažbou v imitaci kamene nebo s dlažbou v imitaci betonu.

dřevěné mozaiky z vraků lodí – vyrábějí se ze dřeva, které stovky let leželo na dně moří. Každý kus je jedinečný originál

Mozaika z vraku lodě vypadá skvěle třeba jako obklad na stěně. | dřevěná mozaika z vraku lodě
Mozaika z vraku lodě vypadá skvěle třeba jako obklad na stěně.

luxusní mozaiky Sicis – vyrábějí je v Itálii, většinu z nich skládají desítky lidí ručně kamínek po kamínku stovky hodin. Tyto mozaiky se vyskytují v těch nejluxusnějších stavbách světa.

I takto může vypadat luxusní mozaika Sicis. | luxusní mozaika sicis
I takto může vypadat luxusní mozaika Sicis.

svítící mozaiky – vyrábějí se ze skla s luminiscentní přísadou. Po nasvícení přírodním či umělým světlem mozaika nějaký čas svítí. Ve tmě rozzáří bazén, koupelnu nebo kuchyni.

Svítící mozaika se dá využít například jako obklad za kuchyňskou linku. | svítící mozaika jako obklad za kuchyňskou linkou
Svítící mozaika se dá využít například jako obklad za kuchyňskou linku.

K jakým obkladům a dlažbám se mozaika hodí?

Keramická, skleněná, kamenná nebo jakákoliv jiná mozaika se hodí ke všem typům a velikostem dlažby a obkladu. To je její obrovská „technická“ výhoda. Nemusíte se tak zabývat tím, jaký rozměr má obklad či dlažba, se kterými budeme chtít mozaiku kombinovat, a jestli k sobě budou „sedět.“ Není třeba brát ohled na průběh spár. Některé obklady však mohou mít jinou tloušťku než mozaika – na to se hodí upozornit obkladače ještě před začátkem práce.

Nejen keramická mozaika Candy se dá kombinovat třeba s dlažbou v imitaci dřeva. | K jakým obkladům a dlažbám se mozaika hodí?
Nejen keramická mozaika Candy se dá kombinovat třeba s dlažbou v imitaci dřeva.

Při pokládání skleněných mozaik je důležité pamatovat na jednu zásadní věc. Musí být vždy lepena na bílé lepidlo. Šedé lepidlo by totiž mohlo být pod mozaikou vidět.