Obklady a dlažby do koupelny s mozaikou

Uvažujete o mozaice do koupelny? Skvělý nápad. Mozaika dokáže v prostoru koupelny udělat hotové divy a podtrhne její celkový charakter a styl. Mozaiky se velmi často považují také za luxusní dekoraci koupelen, a proto najdete mnoho z nich i v samostatné sekci Mozaiky mezi luxusními obklady. Více se o mozaikách pro koupelny dočtete níže pod přehledem sortimentu.

Prohlédněte si vybrané série koupelnových obkladů a dlažeb

Barva
Vzhled
Cenový hit
Použití
Formát
Rektifikace
Dostupnost
Tloušťka
Povrch
Tvar
Protiskluznost
Mrazuvzdornost
Další filtry
Cenový hit:
Protiskluznost:
Mrazuvzdornost:
Nevíte si rady? Poradíme vám.
Jana Pavlíková
zákaznický servis
jsme online

Mozaiky si oblíbily již starověké kultury a k nejkrásnějším formám umění patří dodnes

Že jsou mozaiky vlastně taková malá umělecká díla, si uvědomovali již v raných kulturách starověké Mezopotámie, Egypta, Řecka, Říma a Byzanci. Každá z těchto říší vyvinula jedinečný a charakteristický styl své mozaiky a využívala ji k výzdobě budov, včetně koupelen. V průběhu dějin se mozaiky dostaly i do jiných kultur a ovlivnily také mozaikové umělce moderní doby. Přestože mozaika existuje již více než 4000 let, je dodnes nejen jednou z nejstarších, ale také nekrásnějších forem umění.

Využití mozaik v koupelně? Kdekoliv to fantazie dovolí. Třeba kolem zrcadla nebo vany

Dnešní koupelnové mozaiky mají nespočet barev a velikostí a v koupelně se s nimi dá doslova kouzlit. Oživí jakýkoliv koupelnový obklad či dlažbu. Kde se dá mozaika v koupelně použít? Jako obklad kolem vany, do koupelnové niky, okolo koupelnového zrcadla,  nebo dokonce přímo do sprchového koutu! Mozaika má v koupelně prakticky nekonečné možnosti využití – je jen na vaší fantazii, kde všude ji využijete. Kdekoliv v koupelně se stane dokonalou dekorací.

Rádi vám poskytneme tipy, jak se dá mozaika v koupelně využít. Můžeme vám také pro inspiraci poslat fotografie koupelen našich zákazníků, kterým jsme pomohli mozaiku vybrat. Kontaktujte nás.

Inspiraci na zajímavé využití mozaiky v koupelně můžete načerpat také třeba v článku Koupelny v šedých barvách: Pochybnosti rychle vystřídalo nadšení.

Mozaika se dá kombinovat s jakýmkoliv rozměrem obkladu. Třeba ji lepit na bílé lepidlo

Skvělé je, že koupelnová mozaika se dá kombinovat s jakýmkoliv obkladem, přičemž nemusíte brát ohled na průběh spár. Nemusíte tedy řešit, jak velký rozměr má obklad do koupelny, který budete chtít mozaikou oživit. Některé obkladačky do koupelny však mohou mít jinou tloušťku než mozaika – na to je třeba upozornit obkladače při práci. Při pokládání mozaiky v koupelně je důležité myslet na jeden důležitý fakt – vždy ji lepit na bílé lepidlo. Šedé lepidlo by mohlo být pod mozaikou vidět a prosvítat ve spáře.

Mozaika se dá pořídit jako součást konkrétní kolekce koupelnových obkladů i samostatně

V naší nabídce máme koupelnové mozaiky, které se dají pořídit jako součást kolekcí koupelnových obkladů a dlažeb. Ale také mozaiky, které prodáváme samostatně, a dají se kombinovat s jakýmikoliv kachličkami do koupelny.

Budete zařizovat  koupelnu a nádechem luxusu? Speciálně pro vás jsme vytvořili nabídku designových mozaik, podívejte se zde. V našich showroomech nebo online na chatu vám také rádi ukážeme mozaiky, které se vyrábějí ručně stovky hodin a mohly by si ruku podat s těmi nejznámějšími obrazy v pařížském Louvre anebo mozaiky, které jsou vyrobené z vraků prastarých lodí.

Nevíte si rady? Poradíme vám.
Jana Pavlíková
zákaznický servis
jsme online
Vše vyřešíte i z domova
Vše vyřešíte i z domova
Pošleme vzorek
Pošleme vzorek
Přijedeme a poradíme
Složité projekty řešíme na místě stavby
Vytvoříme vizualizaci
Vytvoříme vizualizaci
Radíme na 5 prodejnách
Radíme na 5 prodejnách
Uskladníme a přivezeme
Uskladníme a přivezeme