Inspirace přírodní koupelny

DATA | bannery | CTA_Banner_MOBIL_final.png DATA | bannery | CTA_Banner_PC_final.png

V galerii níže se můžete inspirovat mnoha fotografiemi přírodních koupelen. Naleznete zde jak designové inspirační fotografie od výrobců, tak fotografie ze skutečných realizací našich zákazníků a vizualizace. Více o přírodních obkladech do koupelen se můžete dočíst níže pod fotogalerií inspirací.

Barva
Styl
Formát

Chtěli byste koupelnu, ze které bude dýchat přírodní atmosféra? Přírodní koupelnu si doma vytvoříte velmi jednoduše. Ústředním motivem by měl být design dřeva, mramoru nebo kamene. Přírodní styl koupelně nejdokonaleji vtisknou keramické dlažby či obklady s detailně vykreslenou strukturou dřeva, mramoru či kamene. Dlažba se může stát ozdobou podlahy, stěn i obezděné vany. Zajímavě vypadají kombinace více naturálních designů nebo kombinace se zcela jinými designy, třeba s imitacemi betonu, kovu, či barevnými koupelnovými obklady.

Jaké jsou možnosti pro přírodní koupelny? Například útulně působící dlažby v imitaci dřeva

>

Přírodní koupelna v designu dřeva, kamene či mramoru je vynikající volbou, pokud se vám líbí přírodní design nebo jen zkrátka nechcete dlouhou dobu řešit rekonstrukci. Zatímco vaši sousedé nebo přátelé budou možná svou starší koupelnu po pár letech měnit, protože už bude vypadat staře, ta vaše bude stále moderní, stylová a nadčasová. Jednou z možností, jak prostoru dodat přírodní atmosféru, jsou dlažby v imitaci dřeva. Žilkování, suky a někdy i letokruhy jsou na některých dlažbách imitujících dřevo vykresleny tak věrně, že je na pohled ani na dotek nelze rozeznat od pravých dřevěných podlah. Dřevěný design se hodí i do dalších částí interiéru, například ložnici dodá příjemnou útulnost.

Zajímavě vypadá kombinace dlažby imitující dřevo s dekorem betonu nebo s barevnými kachličkami

>

Velmi hezky vypadá v koupelně vedle dekoru dřeva také jiný přírodní design. Imitaci dřeva můžete použít jako obklad na stěnu a na podlahu položit třeba dlažbou v imitaci kamene. Pokud netrváte pouze na ryze přírodním stylu, můžete dlaždice imitující dřevo oživit jiným designem a doplnit je třeba koupelnovými obklady imitujícími beton nebo barevnými kachličkami. Možností, jak dodat koupelně přírodní nádech je mnoho, rádi vám poskytneme rady, tipy a návrhy řešení vaší koupelny i další inspirace.

Imitace mramoru a kamene v koupelně působí luxusně

>

Zatímco dekor dřeva působí v koupelně útulně, dekor mramoru a kamene může vypadat také luxusně. Dotek přírody a zároveň luxusu do koupelny vnesou obklady a dlažby v imitaci mramoru a kamene, a to především s povrchem v lesku. Struktura mramoru a kamene nejlépe vynikne na obkladech a dlažbách ve velkých formátech. Také imitace mramoru a kamene se dají v koupelně kombinovat vzájemně nebo s jinými, nepřírodními designy koupelnových obkladů a dlaždic. Jak nadčasově a stylově může vypadat interiér, když v něm hrají hlavní roli imitace dřeva, mramoru a betonu? To se dočtete v článku o interiéru v přírodním stylu. Zákazník zvolil zejména velkoformátové keramické desky.

Atmosféru koupelny podtrhnou také dekorace nebo nábytek v přírodním stylu. Abyste byli naprosto spokojeni, důkladně zvažte také výběr vany, umyvadla či vodovodní baterie. V koupelně inspirované přírodou by měl ladit každý detail. Rádi vám poskytneme rady a tipy, jak dokonale sladit vanu, baterie či umyvadlo s obklady a dlažbou. Samozřejmostí je další inspirace formou fotografií – jak designových od výrobců, tak z realizací od našich zákazníků.

Design inspirovaný přírodou se může stát ústředním motivem také kuchyně a dalších částí interiéru.