Dokonalá hra kombinací: Jak vypadají v domě zákazníka imitace dřeva, mramoru a betonu ve velkých formátech

Jde vůbec zkombinovat různé materiály – dřevo, mramor a beton tak, aby interiér nepůsobil přeplácaně? Ano, jde to. Pokud se tyto materiály správně zkombinují z hlediska stylu a barev, vznikne nadčasový prostor plný elegance. Přesně takový dům má jeden z našich zákazníků. Celý interiér mu navrhli architekti, naším úkolem bylo pomoci mu vybrat keramické dlažby a obklady do celého domu, zejména v imitaci dřeva, mramoru, a betonu. Většinu obkladů a dlažeb má zákazník ve velkém formátu. Proč se zákazník rozhodl vybrat obklady a dlažby do celého domu právě u nás? Jaké byly jeho požadavky, a jak se celá realizace povedla? Posuďte sami.

„V jiných studiích nám s ničím neporadili. Až v M.B.KERAMICE se nám maximálně věnovali,“ vysvětlil zákazník, proč všechny obklady a dlažby do domu nakoupil u nás

Proč se zákazník rozhodl nakoupit keramické obklady a dlažby do celého domu právě u nás v M.B.KERAMICE? „Byli jsme společně s  manželkou nejdříve ve třech jiných studiích. Všude nám ale pouze ukázali, kde co mají, ať si sami vybereme. Jenže my jsme si jako laici potřebovali o materiálech popovídat, dostat odborné rady při výběru. Těch jsme se dočkali až ve vašem brněnském studiu,“ popsal zákazník.


Detailní pohled na kuchyni zákazníka, v níž má hlavní slovo zejména dekor dřeva.

Mnohé další fotografie z podobných realizací, ale i vizualizace nebo fotografie z katalogů výrobců najdete i v inspiracích pro kuchyně.  

Jak u nás probíhal proces výběru? „Paní prodejkyně se nám maximálně věnovala, hledala vhodné kombinace. Skládala různé obklady, dlažby a spárovačky vedle sebe, abychom si udělali co nejlepší představu. Komunikace byla senzační,“ nešetřil chválou na náš poradenský servis zákazník a dodal: „Když se ohlídnu zpětně na celý průběh stavby, tak bych vyměnil spoustu profesí a dodavatelů. Jsem ale rád, že existuje dodavatel, jakým je M.B.KERAMIKA, se kterým byla radost spolupracovat.“


Takto vypadá jedna z koupelen zákazníka. V naší fotogalerii přírodních koupelen najdete i další podobné fotografie z realizací, vizualizace nebo další inspiraci. 

Dominantou přízemí je dlažba v imitaci dřeva, která vypadá jako pravá dřevěná podlaha a nejsou na ní vidět drobné nečistoty

Již při vstupu do domu poutá pozornost design dřeva, který je dominantním prvkem celého přízemí. Ve vstupní hale, chodbě, obývacím pokoji propojeném s kuchyní i na schodech, má od nás zákazník dlažbu v imitaci dřeva Cottage v rozměru 20x120 cm a medově-hnědé barvě.

 
Fotografie vstupní haly před a po realizaci. Prostor prokoukl díky dlažbě v imitaci dřeva Cottage v rozměru 20×120 cm, která je položena v kuchyni, propojené s obývacím pokojem a na schodech.

Proč zákazník upřednostnil imitaci dřeva před dřevěnou podlahou? „Protože pravé dřevo je třeba pravidelně ošetřovat. A my jsme s manželkou chtěli odolnou podlahu zejména kvůli psovi a občasnému chození v botách. Líbí se nám, že na dlažbě nejsou vidět nečistoty–prach a šmouhy. Takže vypadá stále čistá. Jen se pak po dlažbě nesmíme procházet v bílých ponožkách,“ řekl zákazník s úsměvem s tím, že dlažba v imitaci dřeva vypadá jako pravé dřevo i na dotek svou strukturou.

 
Detail dlažby v imitaci dřeva v chodbě v přízemí. Fotografie před a po realizaci. Další inspirace pro dlažbu do chodby.

K dlažbě v imitaci dřeva má zákazník také sokly na schodech, které mají stejný design jako dlažba

Tóny dřeva, které přízemí příjemně zateplují, ladí s akcenty bílé a černé v kuchyni. Stejná barevná kombinace – bílá, černá, dekor dřeva,  je použita také v obývacím pokoji, kde je rozšířena také o šedou na pohovce. Dlažbu v imitaci dřeva Cottage má zákazník položenou také na schodech, které vedou do patra. Sokly z keramiky jsou ve stejném designu jako dlažba.

 
Dlažba v dekoru dřeva nechybí ani v obývacím pokoji, který je propojený s kuchyní.

 
Dlažba v imitaci dřeva Cottage je položena také na schodech, dá se k ní pořídit sokl z keramiky. Fotografie před a po realizaci schodů.

„Chtěli jsme s manželkou něco unikátního. I proto jsme zvolili velkoformátové obklady a dlažby,“ řekl zákazník

Všechny keramické obklady a dlažby v interiéru zákazníka mají velký formát. Proč se rozhodl právě pro velkoformátové obklady a dlažby? „Velké formáty nám v projektu navrhl architektonický ateliér a tento nápad se mně i mojí manželce velmi zalíbil. Chtěli jsme něco unikátního. Velkoformátové imitace vypadají luxusně a také mají málo spár,“ vysvětlil zákazník.

Chtěli byste více inspirace? Můžete ji načerpat v článku o výhodách velkoformátových obkladů a dlažeb v interiéru.Keramické obklady a dlažby má zákazník ve velkém formátu. Kromě dlažeb v imitaci dřeva má velký rozměr také třeba dlažba imitující mramor Posh. Tato imitace je v jedné z koupelen položena jako obklad na stěnu.


Imitaci mramoru v kombinaci s imitací dřeva má zákazník také v jedné z toalet.

Dlažba v imitaci dřeva je také společným prvkem třech koupelen, je položena i jako obklad na stěnách sprchových koutů 

Imitace dřeva z keramiky je také společným jmenovatelem horní, spodní i technické koupelny. Ve všech třech koupelnách má zákazník dlažbu v imitaci dřeva Clorofilla v hnědé barvě a opět v rozměru 20x120 cm, který věrně připomíná dlouhá dřevěná prkna. Dlažba je položena nejen na podlaze, ale ve všech koupelnách i ve sprchovém koutu místo sprchové vaničky. Dlažba imitující dřevo je dokonce ve sprchách použita i na stěně – toto je velmi moderní a nadčasové řešení, které preferuje čím dál více našich zákazníků.

  
Ve všech třech koupelnách má zákazník položenou dlažbu v imitaci dřeva na podlaze místo sprchové vaničky i na stěně jako obklad.

Stejné, ale přece jiné. V horní koupelně doplňuje dekor dřeva bílý 3D obklad ve sprše

S dekorem dřeva se v koupelnách prolínají imitace dalších materiálů. Přestože je ve všech třech koupelnách položena ta stejná dlažba v imitaci dřeva, díky různým koupelnovým obkladům vypadá každá z nich jinak. V horní koupelně je zajímavým prvkem bílý obklad do koupelny Inspire s dekorativním 3D efektem ve formátu 29x100 cm. „Tento obklad jsme nechali položit do sprchy, vedle dekoru dřeva. Design koupelny podzvedl na vyšší úroveň,“ pochvaloval si zákazník. Nejen takovéto realizace koupelen můžete najít ve fotogalerii moderních koupelen pro další inspiraci.


V horní koupelně je na stěně sprchového koutu položen obklad do koupelny Inspire se 3D zvlněným povrchem. Další podobné fotografie pro inspiraci najdete ve fotogalerii moderních koupelen.

Stejný dekor dřeva a přesto jiné koupelny. Jedné dodává šmrnc obklad v imitaci mramoru, další dlažba v imitaci betonu

Luxusním prvkem spodní koupelny je bílá dlažba do koupelny v imitaci mramoru Posh s šedým žilkováním. Opět je položena také na stěně sprchy, ale i v jiných částech koupelny a zdobí například prostor za umyvadly.  Ve třetí, technické koupelně, má kromě dlažby v imitaci dřeva hlavní slovo dlažba v imitaci betonu Concrete. I v tomto případě je položena na stěně jako obklad, také ve sprše vedle dekoru dřeva. „S manželkou jsme příznivci jednoduchých linií. Líbí se nám, že jsme v našem interiéru mohli použít keramické materiály v různých designech a imitacích, a přesto vše vypadá velmi čistě a elegantně,“ zhodnotil zákazník.


Ve spodní koupelně má zákazník kromě dlažby v imitaci dřeva také obklad do koupelny imitující mramor.


V technické koupelně je dlažba v imitaci betonu položena na stěně.

S výběrem keramických obkladů a dlažeb vám poradíme také online, i ve večerních hodinách

I vy byste chtěli poradit s výběrem keramických obkladů a dlažeb do koupelny či interiéru? S výběrem vám rádi poradíme v jednom z našich pěti studií. Anebo nás z pohodlí svého domova kontaktujte na online chatu, kde vám i ve večerních hodinách poradíme stejně precizně jako na kamenné prodejně.

Inspirovat se můžete v článcích Jak vybrat obklady a dlažby do interiéru a Jak vybrat obklady a dlažby do koupelny.

Rádi i vám pomůžeme s řešením, ozvěte se nám.

Volejte +420 777 746 852

Zeptejte se na chatu

Nebo nám napište na online@mbkeramika.cz

V pracovní dny od 7:30 do 21:30 vám naši experti odpovídají obratem.