M.B.Keramika - Koupelny pro vás - Pozadí

Sprchové kouty

Výběr sprchového koutu do koupelny může dát pořádně zabrat. Při výběru je totiž třeba myslet na několik věcí najednou. Sprchový kout budete vybírat podle typu konstrukce, jeho tvaru, velikosti, a také způsoby otevírání dveří. Nejlepší je výběr sprchového koutu konzultovat se specialisty, kteří vám doporučí nejlepší řešení přesně dle potřeb vaší koupelny. Máme pro vás řadu typů sprchových koutů – od zcela běžných tvarů a rozměrů, přes atypické typy až po designové kousky od renomovaných designérů. S výběrem vám můžeme poradit také online – i ve večerních hodinách. V textu níže, pod přehledem sortimentu, se můžete inspirovat realizacemi koupelen našich zákazníků, a také si přečíst souhrn rad, užitečných k výběru té nejvhodnější sprchy.

Některé sprchové kouty máme skladem k okamžitému odběru.

Přehled modelů sprchových koutů

Zobrazit všechny sprchové kouty (1)

Co se v následujících řádcích dozvíte?

 1. Něco o realizacích koupelen našich zákazníků
 2. Proč je důležité řešit s námi výběr sprchového koutu
 3. Na které parametry se při výběru sprchového koutu zaměřit především

Inspirujte se realizacemi koupelen našich zákazníků

Ozdobou sprchového koutu jsou „dřevěné“ trámy z dlažby v imitaci dřeva

Představu o tom, jak může sprchový kout navodit v koupelně venkovskou atmosféru, si můžete udělat dle fotografie níže. Majitel této koupelny si vybral prostorný čtvrtkruhový sprchový kout s posuvnými dveřmi, které navíc šetří místem. K čistě bílému obkladu zvolil na podlahu koupelny dlažbu imitující dřevo Chalet, která je protiskluzová a plynule tak může přecházet i do sprchy. Navíc s využitím nenápadného odtokového žlabu působí podlaha celistvě a elegantně v celé koupelně. Všimněte si také zajímavě řešených trámů z dlažby imitující dřevo, ke kterým je sprchový kout přichycen. Dotek přírody v celé své dokonalosti!

 
Ve sprše zákazníka je místo sprchové vaničky položena dlažba Chalet v imitaci dřeva.
 

Sprchový kout působí luxusně především díky obkladům v imitaci mramoru

Velmi elegantním řešením jsou celoprosklené sprchové kouty s průhlednými skly. Zákazník zvolil sprchový kout se sprchovou vaničkou, který je na straně rozšířený o pevný prvek. Zákazníkovi jsme doporučili do sprchy luxusní koupelnový obklad Marble imitující mramor od značky Versace, který sprchový kout proměnil v designový klenot. Co říkáte?

 
  
V celoproskleném sprchovém koutě má zákazník obklad Marble v imitaci mramoru.
 

Do maličké koupelny se povedlo dostat elegantní sprchový kout, vanu i umyvadlovou skříňku

Zákazníkovi jsme poradili, jak do maličké koupelny vtěsnat nejen elegantní sprchový kout půlrámové konstrukce s posuvnými dveřmi, ale také vanu a umyvadlovou skřínku. Ve sprše, a také na podlaze koupelny, je položena opět dlažba v imitaci dřeva, tentokrát se jedná o velmi oblíbenou dlažbu Picasso. Na podlahu sprchy zákazník zvolil řešení se sprchovou vaničkou hranatého tvaru, která rozměrem naprosto přesně odpovídá zbylému prostoru koupelny.

 
Ve sprchovém koutě se sprchovou vaničkou je jako obklad položena dlažba Picasso imitující dřevo.
 

Kontaktujte nás a rádi i vám poradíme nejen s výběrem sprchového koutu, ale také vany, sanitární keramiky, nebo sprchové a vodovodní baterie. Můžeme vám také pomoci veškeré koupelnové vybavení dokonale sladit s koupelnovými obklady a dlažbou.

 
Detail dlažby Chalet v imitaci dřeva ve sprchovém koutě u jednoho z našich zákazníků.
 

Moderní sprcha se skleněnou zástěnou má glanc i díky třpytivé mozaice

A nyní pro vás máme ukázku toho, jak úžasně vypadá sprcha se skleněnou zástěnou v kombinaci s šedou třpytivou mozaikou Four seasons. V klasickém sprchovém koutě se dveřmi by možná mozaika tolik nevynikla. Na tohle ultramoderní a odlehčené řešení sprchy je doslova radost pohledět! Ze sprchové hlavice ve sprše tryská voda jako z vodopádu. Více o realizaci této koupelny naší zákaznice si můžete přečíst v článku Koupelny v šedých barvách: Pochybnosti rychle vystřídalo nadšení.

 
Ozdobou sprchy zákaznice je mozaika Four seasons. Na podlaze je položena dlažba Urbanature.
 

Sprchový kout vypadá zajímavě nejen díky elegantním pojezdům, ale také patchworkovým obkladům

Na fotografii níže si ve sprchovém koutě se sprchovou vaničkou všimněte elegantních pojezdů nahoře, což je technicky zajímavé řešení. A ještě větší eleganci má sprcha našeho zákazníka i díky patchworkovým obkladům Moving v černo-bílém provedení. Sprchový kout působí jako designová vychytávka.

 
Ve sprchovém koutě se sprchovou vaničkou a elegantními pojezdy je položen obklad Moving.
 

V ultramoderním sprchovém koutě opět nechybí dlažba v imitaci dřeva

Na fotografii níže, můžete vidět sprchový kout bez dveří a bez sprchové vaničky. Skleněná stěna sprchového koutu je elegantně vsunuta do zdi koupelny. Toto řešení je čím dál tím víc oblíbené zejména do moderních koupelen. Místo vaničky jsme našemu zákazníkovi navrhli kromě obložení zdi, pokračovat s dlažbou v imitaci dřeva Travel i na podlaze ve sprchovém koutě. Majitel koupelny nezapomněl ani na bezpečnostní prvek, kterým je madlo na zdi a díky chytrému výběru materiálu, má na podlaze sprchového koutu i dlažbu s potřebným protiskluzem. Řešení této koupelny je tak nejen moderní ale i bezpečné. 

Co na design této sprchy říkáte? Dejte nám vědět, rádi vám navrhneme podobné řešení sprchového koutu.

 
Ve sprchovém koutě ultramoderních tvarů má zákazník položenou dlažbu v imitaci dřeva Travel.
 

I jednodušší sprchový kout může vypadat skvěle, když jej oživí netradiční obklad

Jak ozvláštnit sprchový kout, který naoko vypadá poměrně jednoduše? Použijte do sprchy obklad, který přitáhne pozornost na první pohled – rádi vám s výběrem poradíme. Naší zákaznici jsme do čtvrtkruhového sprchového koutu se sprchovou vaničkou doporučili koupelnový obklad Poeme s květinovými motivy. Jak sprcha díky tomuto obkladu prokoukla? Přesvědčte se sami na fotografii níže.

 
Sprchový kout se sprchovou vaničkou ozvláštňuje obklad Poeme s květinovými motivy.
 

Proč je důležité řešit s námi výběr sprchového koutu?

Sprchových koutů je dnes přímo ohromné množství. Některé vypadají na pohled poměrně klasicky a jednoduše, další jsou opravdovými designovými kousky ultramoderních tvarů. Sprchový kout je třeba vybírat dle jeho konstrukce, velikosti, tvaru, způsobu otevírání dveří a dalších faktorů.

 
Elegantní sprcha od výrobce Ravak.
 

Jak docílit, abyste do vaší koupelny vybrali sprchu dle vašich představ, zkrátka abyste nešlápli vedle? A jak zároveň zajistit, aby vás výběr sprchového koutu nestál moc času? Odpovědi jsou jednoduché. Obraťte se na specialisty, kteří vám doporučí k výběru ty nejlepší sprchové kouty pro vás – přesně dle vašich potřeb.

 
Designový sprchový kout od výrobce Laufen působí v koupelně téměř neviditelně.
 

Jak vám s výběrem sprchového koutu pomůžeme u nás v M.B.KERAMICE?

  • Sdělíte nám vaše požadavky na design, rozměry a případné další parametry, které by měl váš sprchový kout splňovat. Na základě toho vám doporučíme k výběru nejvhodnější sprchové kouty, které budou odpovídat vámi stanovenému rozpočtu.
 
Sprchový kout od výrobce Roca je navržen tak, aby dokonale ladil se zbytkem koupelny.
 
  • Můžeme vám také pomoci perfektně sladit sprchový kout s koupelnovými obklady a dlažbou, umyvadlem, či vanou v koupelně. I ten nejobyčejnější sprchový kout bude v koupelně vypadat fantasticky, když se dobře zkombinuje s dalším koupelnovým příslušenstvím.
 
Bezrámový sprchový je součástí jedné z koupelnových kolekcí od výrobce Laufen.
 
  • Můžeme vám také doporučit sprchovou vaničku nebo vhodnou sprchovou baterii do sprchového koutu. Některé sprchové baterie mají speciální design, masážní funkce anebo dokážou šetřit náklady na vodu
  • S naší pomocí ušetříte spoustu času, který byste sami věnovali hledání nejvhodnější sprchy do vaší koupelny
 
Sprchový kout od výrobce Roca v elegantním designu. Součástí sprchy je podomítková termostatická baterie.
 

Jak se na nás můžete při výběru sprchového koutu obrátit?

  • osobně - v jednom z našich pěti showroomů.
  • online na chatu – dostanete okamžitou odpověď, v pracovních dnech i ve večerních hodinách. Pro inspiraci vám můžeme poslat fotografie či videa sprchových koutů. Prostřednictvím chatu od nás nakupují nejen sprchy, ale také sprchové baterie, koupelnové obklady, dlažby a další koupelnové vybavení zákazníci z celé republiky.
 
Sprcha od výrobce Roca (na fotografii vpravo) tvoří dokonalou harmonii se zbytkem koupelny.
 

Výběr sprchového koutu – na jaké parametry se zaměřit především?

1. Typ konstrukce sprchového koutu

Konstrukce sprchového koutu má výrazný vliv na jeho celkový design. Typy konstrukcí mohou být zejména tyto:

  • bezrámová konstrukce sprchového koutu – je složena pouze z bezpečnostních skel a pantů, případně ustavovacích profilů, které skla přichycují ke zdi. Toto řešení se bude líbit zejména příznivcům moderního stylu, kteří v koupelně upřednostňují jednoduché, čisté linie
 
Sprchový kout Ravak s bezrámovou konstrukcí.
 
  • půlrámová konstrukce sprchového koutu – i tyto sprchové kouty mají čistý, moderní design bez svislých vnitřních profilů. Posuvné dveře šetří místo v koupelně, protože se neotevírají do prostoru, ale „cestují“ v liště.
 
Sprcha Ravak s půlrámovou konstrukcí. 
 
  • rámová konstrukce sprchového koutu – skla jsou zasazena přímo do obvodové konstrukce sprchového koutu, což zvyšuje jejich odolnost.
 
Sprcha Ravak s rámovou konstrukcí.
 

2. Způsob otevírání dveří

Toto je velmi důležité kritérium. Kolem sprchového koutu by měl při otevírání dveří zůstat určitý prostor, aby jeho používání bylo pohodlné. Rádi vám poskytneme odbornou radu, kolik volného místa budete ve vaší koupelně při otevírání dveří sprchového koutu potřebovat.

 
Sprchový kout se sprchovou vaničkou od výrobce Ravak.
 

Způsobů otevírání dveří sprchy může být několik. Nejzákladnější jsou tyto:

  • posuvné – nijak nezasahuje do prostoru koupelny, volné místo u sprchového koutu proto není třeba řešit tolik, jako u jiných typů otevíracího systému. Výhodou také je, že voda bude ze dveří stékat přímo do sprchovacího prostoru, a nikoliv mimo sprchový kout.
 
Schéma sprchového koutu: Ravak
 
  • zalamovací posuvné – Ani u těchto dveří nebude při otevírání voda stékat mimo sprchový kout. Výhodou je poměrně velká šířka vchodu do sprchy.
 
Schéma sprchového koutu: Ravak
 
  • otočné pivotové – jednoduchý systém, kdy se dveře z velké části otevírají do prostoru. Z dvířek však může kapat voda, proto je třeba utřít je po osprchování hadříkem.
 
Schéma sprchového koutu: Ravak
 
  • pantové/otočné – panty nebo otočné profily se zdvihovým mechanismem zajišťují aretaci dveří, jejich nadzvednutí nad prahovou lištu a automatické dovírání. Dveře se otevírají do prostoru, při použití otočných profilů dovnitř i ven. I u tohoto systému je po sprchování třeba utřít dveře sprchového koutu hadříkem.
 
Schéma sprchového koutu: Ravak
 

3. Tvar a velikost sprchového koutu

Nejčastější tvary sprchových koutů jsou: obdélníkový, čtvercový, čtvrtkruhový a půlkruhový. Minimální velikost sprchového koutu je 75×75 cm, tento rozměr je ideální především do malých koupelen. Pokud v koupelně neřešíte každý centimetr, doporučujeme zvolit sprchový kout alespoň s rozměrem 90×90 cm.

 
Sprchový kout od výrobce Roca dokonale designově zapadá do celkového vzhledu koupelny.
 

Budete chtít do sprchy umístit také sklopné sedátko nebo masážní panel? Pak budete potřebovat sprchový kout alespoň o rozměru 90×120 cm. Rádi vám doporučíme vhodný rozměr sprchového koutu do vaší koupelny a poradíme také s výběrem sprchové vaničky nebo odtokového žlabu.

 
Elegantní sprcha od výrobce Ravak.
 

Výběr a nákup z bezpečí domova

Máme mnohaleté zkušenosti s on-line výběrem bez návštěvy prodejny a stovky úspěšných realizací.

Využíváme video-prohlídky našich prodejen, fotky a videa produktů, fotografie realizací a mnoho dalšího.

Jsme zvyklí reagovat na každý váš dotaz či poptávku téměř okamžitě.

Dopravu zboží až k vám domů zajistíme.

Kontaktujte nás na online chatu, telefonicky na +420 777 746 852 nebo emailem na online@mbkeramika.cz

Zavřít