M.B.Keramika - Koupelny pro vás - Pozadí

Vany

Vany jsou jedním z nejdůležitějších zařizovacích předmětů v koupelně. Právě vana nám v koupelně poskytuje největší příležitost k očistě a relaxu, zkrátka chvilku pro sebe. Proto je důležité, aby nám vana ve všech směrech vyhovovala. Rádi vám pomůžeme vybrat vanu, která bude perfektně ladit s obklady, dlažbou a dalšími koupelnovými doplňky. A samozřejmě takovou, která bude mít přesně ten rozměr, tvar, a další funkce a parametry, které potřebujete. Máme pro vás řadu typů van – od zcela běžných tvarů a rozměrů, přes atypické vany až po designové kousky od renomovaných designérů. V textu níže, pod přehledem sortimentu, se můžete inspirovat realizacemi koupelen našich zákazníků a dozvědět se o vanách více informací.

Série van

Zobrazit další vany (6)

Co se v následujících řádcích dozvíte?

 1. Něco o realizacích koupelen našich zákazníků
 2. Proč je důležité řešit s námi výběr vany
 3. Jak vypadají jedinečné vany z rukou špičkových designérů
 4. Jaké jsou možnosti při výběru vany podle materiálu
 

Inspirujte se realizacemi koupelen našich zákazníků

Vana do prostoru dodává moderním koupelnám opravdový šmrnc

Někteří naši zákazníci mají v oblibě vany volně stojící v prostoru koupelny. Hodí se však zejména do větších koupelen. Jednak proto, abych vynikl tvar vany a také proto, aby se kolem nich snadno uklízelo. V kombinaci s vhodně zvolenými obklady a dlažbou působí vany do prostoru v koupelně luxusně.

 
 

U jedné z našich zákaznic dokonale vyniká krása vany do prostoru v kombinaci s obklady a dlažbou Urbanature v jemné imitaci kamene. Prostor za vanou zdobí dlažba v imitaci dřeva  Assi d´Alpe. Na fotografii si také všimněte zajímavě řešené niky pro odložení kosmetických potřeb. Vana je dokonale sladěna se sanitární keramikou a dalšími doplňky v koupelně. Více o realizaci této koupelny si můžete přečíst v článku Koupelny v šedých barvách: Pochybnosti rychle vystřídalo nadšení.

Podsvícená vana vypadá skvěle v kombinaci s koupelnovým obkladem v imitaci kamene a dlažbou ve vzhledu dřeva

Naše zákaznice hledala do své nadčasové koupelny jednoduchou vanu obdélníkového tvaru. My jsme jí ukázali, že i poměrně klasické řešení může vypadat parádně! Opravdový šmrnc obdélníkové vaně dodává efektní podsvícení. K vaně je použita podomítková vanová baterie.

 
 

Zákaznici jsme do koupelny doporučili také velkoformátový obklad Aisthesis v rozměru 50x100 a dlažbu v imitaci dřeva Chalet, která opticky odděluje část s vanou, bidetem a záchodem od zbytku koupelny. Na přání zákaznice je celé řešení doplněno mozaikou.

 
 

Dlažbu v imitaci dřeva nechala zákaznice dokonce položit i do sprchového koutu. Více o realizaci této koupelny si můžete přečíst v článku Návštěvy se jí ptají, jak se to „dřevo“ ve sprchovém koutu udržuje.

Atypická vana vyniká v kombinaci s obkladem a dlažbou v imitaci betonu

Zákazník hledal do moderní koupelny vanu atypického tvaru a jeho přání jsme mu splnili. Na fotografii níže si všimněte, jak celá koupelna právě díky vaně působí zajímavě a netradičně. Zákazníkovi jsme doporučili také koupelnový obklad a dlažbu Beton v imitaci betonu.

 
 

Tento obklad do koupelny má lapovaný lesklý povrch, na kterém se odráží světlo a koupelna tak může působit světleji a jevit se opticky větší. Obklad a dlažba jsou zároveň rektifikované, což znamená, že se pokládají jen s minimální spárou.

 
 
 

Hledáte také vhodnou vanovou baterii do koupelny? Část naší nabídky najdete v sekci Vodovodní baterie. S výběrem vám rádi poradíme.

Oválná vana do prostoru obklopená patchworkovým obkladem je dokonalým spojením moderního a rustikálního stylu

U dalšího našeho zákazníka vypadá bílá oválná vana do prostoru perfektně v kombinaci s bílým koupelnovým obkladem White Glossy a designovým obkladem Hi-tech v patchwork stylu. Patchworkový obklad vyniká v koupelně v prostoru za toaletou a umyvadly. Líbí se vám tato koupelna? Kontaktujte nás a rádi vám pomůžeme navrhnout koupelnu ve stejném stylu.

 
 
 

Proč je důležité řešit s námi výběr vany?

Vybrat tu nejlepší vanu do koupelny? To není jen tak. Někdo hledá jednoduchou a na pohled zcela „obyčejnou“ vanu, jiný atypickou vanu od renomovaného designéra. Někteří mají konkrétní představu o tvaru vany, která ve velké míře ovlivňuje spotřebu vody. Jiní se zaměřují na výběr toho správného materiálu, který ovlivňuje pocit komfortu při koupání i rychlost chladnutí vody. Neméně důležitým faktorem je pro mnoho lidí i cena. Bez ohledu na to, co preferujete, je třeba brát v potaz i další popsané vlastnosti a neřídit se jen jedním úhlem pohledu. Rádi za vás pohlídáme všechny parametry a společně pro vás najdeme to správné řešení.

 
Samostatně stojící vana Barcelona.
 

Jak vám s výběrem vany pomůžeme u nás v M.B.KERAMICE?

 • Dodržíme váš rozpočet a nabídneme vám různé cenové alternativy. TIP: Zeptejte se nás v prodejně nebo online na chatu na naši aktuální nabídku výprodejového zboží.
 • Splníme vaše požadavky na rozměry, barvy, tvar i další vlastnosti
 • Pohlídáme za vás i ostatní důležité vlastnosti nové vany
 • Vybereme s vámi i správnou vodovodní baterii (volně stojící, páková, nástěnná, stojánková, kohoutková, termostatická, podmítková a další)
 • Sladíme vaši vanu i s umyvadlem a další sanitární keramikou, či s vybranými obklady a dlažbou, a to díky širokému sortimentu produktů, které známe dokonale
 
Akrylátová obdélníková vana Linares.
 

Jak se na nás můžete při výběru vany obrátit?

 • osobně  - v jednom z našich pěti showroomů.
 • online na chatu – dostanete okamžitou odpověď, v pracovních dnech i ve večerních hodinách. Pro inspiraci vám můžeme poslat fotografie či videa van. Prostřednictvím chatu od nás nakupují vany, toalety, sprchové kouty, bidety i další koupelnové vybavení zákazníci z celé republiky.
 
Samostatně stojící vana Palomba.
 

Seznamte se s jedinečnými vanami z rukou špičkových designérů

Některé vany jsou v současnosti opravdovými designovými skvosty. Už při vstupu do koupelny přitahují pozornost jako magnet a vy se na ně nemůžete přestat dívat. Někteří výrobci van a sanitární keramiky – tedy umyvadel, záchodů, bidetů a pisoárů, spolupracují při vývoji a navrhování zařizovacích předmětů do koupelny s renomovanými designéry.

 
  
I takto vypadají vany, které navrhují renomovaní designéři.
 

Co je výsledkem této spolupráce? Koupelna v jednotném, vytříbeném konceptu. Vany, které designově dokonale ladí s umyvadlem, záchodem či nábytkem v koupelně. Vany a sanitární keramika vynikají svými jedinečnými tvary a unikátním designem. Tyto koupelnové koncepty ční ve světě koupelen jako zářné majáky. Dostává se jim mezinárodního uznání a řada z nich získává prestižní ocenění.

 
Na fotografii je vana v koupelně dokonale sladěná s dalšími zařizovacími předměty a doplňky.
 

Jedním z výrobců, který při navrhování koupelen spolupracuje s designéry, je švýcarská firma Laufen.

Níže vám pro inspiraci představíme tři koupelnové kolekce.

1. Vany, které připomínají malé zálivy či oblázky, vytvořené nekonečným pohybem moře

Palomba Collection. Tak zní název koupelnové kolekce, k jejímuž vytvoření bylo hlavní inspirací moře. Nejen vany, ale také umyvadla sprchové vaničky, klozety a bidety v jednotném designu, připomínají malé zálivy či oblázky utvářené nekonečným pohybem přírodního živlu. Součástí kolekce je také koupelnový nábytek.

 
Vana z kolekce Palomba Collection má tvary, které byly inspirovány mořem.
 

Pro Laufen vytvořila tuto kolekci s vanou a dalšími vzájemně harmonicky ladícími koupelnovými prvky, dvojice italských návrhářů, kterými jsou Ludovica a Roberto Palombovi. „Projekt Palomba Collection jsme zahájili již před několika lety, ale vývoj stále pokračuje. Je to jako kniha složená z odlišných kapitol. Jednou jsme si odpoledne vyšli za hustého deště na pláž v Sardinii a všimli jsme si nepravidelných kaluží vytvořených deštěm. Právě takto spatřila světlo světa kreativní myšlenka stojící za prvním umyvadlem. Převést tvary přírody do průmyslové výroby je z pohledu designéra velký úkol,“ řekli o koupelnové kolekci designéři.

 
Designová vana vypadá perfektně také v ložnici.
 

2. Elegantní vany s čistými geometrickými liniemi v kombinaci s plastovým, transparentním nábytkem a doplňky

Vany či umyvadla, které dodržují přísnou geometrii. A vedle nich pestrobarevné plastové doplňky v transparentním provedení, které vnáší do koupelny lehkost. Přesně taková je koupelnová kolekce Kartell by Laufen. Její součástí jsou vany, umyvadla, záchody, koupelnový nábytek a další dekorace a doplňky v jednotném designu.  Na vývoji této kolekce spolupracoval Laufen s italskou firmou Kartell, která je vůbec nejúspěšnější italskou firmou v nábytkářském průmyslu, déle než tři roky.

 
Vana Kartell by Laufen má čisté geometrické linie. Doplňuje ji nábytek z dílny firmy Kartell.
 

V nových koupelnách Kartell by Laufen se ve vanách či umyvadlech představuje revoluční materiál SaphirKeramik, s nímž lze dosáhnout parametrů, které byly až doposud nemyslitelné. SaphirKeramik má oproti běžné keramice pouze poloviční hmotnost a vykazuje přitom jedinečnou mechanickou odolnost.

 
Ve vanách i umyvadlech Kartell by Laufen se uplatňuje revoluční materiál SaphirKeramik.
 

3. Působí křehce, ale přitom je mimořádně pevná. Taková je vana, kterou pro Laufen navrhl francouzský designér

Materiál SaphirKeramik využívá také pokroková kolekce koupelny Ino, kterou pro Laufen navrhl francouzský designér Toan Nguyen. Elegantní a ultra lehoučké vany či umyvadla působí křehce, mají však extrémně pevné stěny. Součástí kolekce jsou dvě vany, umyvadlo k uchycení na zeď, umyvadlová mísa k zabudování do nábytku nebo v polozápustném provedení, stejně tak jako vysoce kvalitní koupelnový nábytek. Koupelnová kolekce vyniká jednoduchými, a přitom hodně působivými křivkami.

 
I tato designová vana je součástí koupelnové kolekce Ino.
 

Výběr vany podle materiálu. Jaké jsou možnosti?

Nejdůležitějším kritériem, podle kterého lidé vybírají vanu, je materiál, ze kterého může být vyrobená. Právě materiál totiž do značné míry ovlivňuje to, jak dlouho vana udrží teplou vodu, jaké může mít vana tvary, jestli bude ve vaně možné opravit drobné škrábance a oděrky a další faktory. U nás v M.B.KERAMICE vám můžeme nabídnout akrylátové vany, ocelové smaltované vany a litinové vany.

 
 
Akrylátová obdélníková vana Lusso.
 

1. Akrylátové vany

Akrylátové vany patří mezi našimi zákazníky k nejoblíbenějším typům. Mají vynikající izolační vlastnosti, což znamená, že déle udrží teplou vodu. Výhodou akrylátových van je velká tvarová rozmanitost – mohou mít například obdélníkový, oválný, rohový, či kulatý tvar nebo atypický tvar – třeba tvar srdce. U některých typů akrylátových van jsou samozřejmostí také barevné možnosti. Kromě bílé pak vana může mít z vnější strany třeba červenou, modrou, zelenou, žlutou či černou barvu. Barevná škála je velmi široká.

 
Vana od výrobce Riho má z vnější strany černou barvu.
 

V našich showroomech nebo online na chatu vám rádi představíme barevné možnosti van a poradíme s výběrem.   

 • akrylátová vana se snadno čistí. Akrylát je totiž bezporézní materiál, což zamezuje tvorbě baktérií. Na stěnách akrylátové vany se nebudou udržovat vrstvy od vodního kamene či mýdla. Povrch vany v rámci běžné údržby stačí otřít vlhkým hadříkem nebo houbou, popřípadě požít tekutý saponát.
 • některé typy akrylátových van mohou mít antibakteriální úpravu Microban, která je trvalá.
 • povrch akrylátové vany je možné opravit. Například k opravě tenkých povrchových škrábanců lze použít některý prostředek k čištění kovů nebo bílou autoleštěnku. Jaké jsou případné možnosti oprav akrylátových van, vám samozřejmě rádi vysvětlíme.
 
Akrylátová vana od výrobce Riho.
 

2. Ocelové smaltované vany

Hlavní předností ocelových smaltovaných van je vysoká odolnost vůči poškrábání, oděru nebo kyselinám. Tyto vany vydrží ve vaší koupelně věky. Smalt totiž patří mezi nejtvrdší materiály vůbec, což výrazně přispívá k dlouhé životnosti vany.

 • smaltovaná vana je ze 100% vyrobena z přírodních minerálních surovin na bázi skla. Je tedy ekologická a recyklovatelná
 • smalt je bezporézní materiál, což zamezuje tvorbě baktérií. Vana tak bude mít vysoce hygienický povrch.
 • ve smaltované vaně vychladne voda o něco rychleji než ve vaně z akrylátu
 • kvůli tvrdosti materiálu není tvarování van snadné. Proto jsou ocelové smaltované vany nejčastěji vyráběné zejména v klasické obdélníkové variantě
 
Ocelová smaltovaná vana od výrobce Jika.
 

3. Litinové vany

Přestože mají litinové vany nejdelší tradici, jsou v současných koupelnách používány nejméně často. Podobně jako na ocelových vanách je i na litinových vanách nanesena vrstva smaltu – speciálním postupem a v několika vrstvách, takže vana je velmi odolná.

 • pokud bude litinová vana na povrchu mírně poškozena, díky vrstvám smaltu nebude vada takřka vůbec vidět
 • litinové vany mají dobré izolační vlastnosti a voda si v nich uchová svou teplotu po delší dobu
 • litinové vany jsou poměrně těžké, obvykle mají přes 100 kilogramů a manipulace s nimi je náročnější
 • litinové vany se vyrábějí pouze v obdélníkové variantě nebo jako samostatně stojící vany do prostoru
 
Litinová vana od výrobce Roca.
 
 

Výběr a nákup z bezpečí domova

Máme mnohaleté zkušenosti s on-line výběrem bez návštěvy prodejny a stovky úspěšných realizací.

Využíváme video-prohlídky našich prodejen, fotky a videa produktů, fotografie realizací a mnoho dalšího.

Jsme zvyklí reagovat na každý váš dotaz či poptávku téměř okamžitě.

Dopravu zboží až k vám domů zajistíme.

Kontaktujte nás na online chatu, telefonicky na +420 777 746 852 nebo emailem na online@mbkeramika.cz

Zavřít