Náš tým

Na všech našich pobočkách jsme připraveni vám pomoci s výběrem i nákupem obkladů a dlažeb. Každý den řešíme desítky vašich projektů koupelen, obývacích pokojů i teras. DATA | O_NAS | MBKERAMIKA_tym_komplet_final.jpg

MARTIN BEZDĚK – Zakladatel

Martin Bezděk vystudoval VUT v Brně – obor se zaměřením na jaderné a tepelné stroje a zařízení. Po absolvování studií na škole zůstal a několik let působil jako odborný asistent. Jak říká, práce to byla plnohodnotná a zajímavá, ale plně ho neuspokojovala. Lákaly ho nové a náročné výzvy. Začal se zabývat myšlenkou, že by zkusil podnikat. A tak se začal psát příběh dnes úspěšné firmy. 5. dubna 1991 Martin Bezděk ještě jako živnostník prodal první 3 m² obkladu od slovenského výrobce Novoker Lučenec.

„Nejdříve jsem vyrazil k českému výrobci do Rakovníka. Drze jsem si myslel, že od nich budu brát zboží. Zametli se mnou. Nevzdal jsem to a vydal se na Slovensko, do Lučence, zde jsem uspěl. Opustil jsem zaměstnání na VUT, půjčil si peníze, rodičům vyklidil garáž, na stěnu pověsil vzorky a dal jsem malý inzerát do novin. Světe, div se, hned druhý den přišlo několik lidí. Udělal jsem první obchod za pět set korun, a měl předjednaný další,“ popisuje Martin Bezděk začátky svého podnikání.

V podnikání ho svými myšlenkami hodně ovlivnil Steve Jobs. „Ne snad tím, jaký byl člověk, ale svou filozofií práce. Fascinoval mě svým smyslem pro detail a přesvědčením, že lze vždy udělat něco lépe, přidat něco navíc. To jsem podvědomě cítil podobně, ale právě při četbě jeho životopisu jsem si uvědomil, že to není jen fráze, že se ta slova dají naplnit. Ale je potřeba o tom hodně přemýšlet. Co totiž je to zmiňované „něco navíc“? Tehdy jsem se opravdu našel. Když jsem to začal aplikovat, práce mi zase začala dělat radost,“ říká s úsměvem majitel M.B.KERAMIKY.

Tým odborných prodejců