Jídelny inspirace

Mobil-banner-CTA-plain-interier Banner-CTA-plain-interier

Ve fotogalerii jídelen níže se můžete inspirovat mnoha fotografiemi. Naleznete zde jak designové inspirační fotografie od výrobců, tak fotografie ze skutečných realizací našich zákazníků a vizualizace.

Barva
Styl
Formát

I jídelna může být chloubou interiéru! Aby měla design přesně dle vašeho gusta, je při jejím zařizování od začátku důležité myslet i na výběr podlahy. Díky široké škále designů a snadné čistitelnosti představují v současnosti to nejlepší řešení pro jídelnu keramické dlažby. Zvolit lze imitace mramoru, imitace dřeva, kamene či betonu nebo dlažby s různými vzory. Velmi trendy je také použití dlažby jako obkladu na stěnu. V textu níže najdete spoustu inspirace pro jídelnu. Veškeré produkty u nás můžete nakoupit také online.

Co dodá jídelně odpovídající styl? Dlažby v imitaci mramoru, dřeva, kamene či betonu

>

Nejen stůl, nábytek nebo židle. Ale také podlaha je pro celkový design prostoru velmi důležitá. Právě podlaha totiž dodá jídelně určitý styl, který preferujete. Keramické dlažby mají řadu designů a každý si tak může vybrat produkty pro svou vysněnou jídelnu.

Jaké jsou možnosti řešení?

dlažby v imitaci mramoru – jsou jako stvořené pro jídelnu v luxusním stylu. Imitují mramory, které se běžně těží v přírodě, ale také mramory, které se již v přírodě netěží a představují tak luxus za dostupné ceny. Trendy jsou také fantazijní imitace mramorů, jejichž podoba je pouze inspirována přírodou.

dlažby v imitaci betonu – pro jaký styl jídelny jsou vhodné? Zejména pro industriální, moderní či minimalistický. Dlažby imitující beton však nejsou jen šedé. Ale na rozdíl od pravého betonu mají také pestřejší barvy, jako je cihlová,  modrá, nebo zelená.

dlažby v imitaci kamene – jsou nerozeznatelné od pravého kamene a hodí se do jídelny v každém stylu. Imitují například pískovec, horské nebo říční kameny.

keramické imitace dřeva – vypadají přesně jako pravé dřevěné podlahy a jídelně dodají teplou a útulnou atmosféru. Zvolit lze například formát imitující dlouhá dřevěná prkna, čtvercový rozměr či vzor kazetových parket. Možné jsou různé typy pokládky.

vzorované dlažby – mají řadu barev a designů. Díky tomu jsou vhodné pro každý styl jídelny – moderní, rustikální, retro, vintage nebo jiný styl.

Chcete mít jistotu, že jídelna bude přesně odpovídat vašemu vkusu? Rádi vám online poskytneme rady, tipy a návrhy pro vaše realizace bydlení. Těšit se můžete také na další inspirační fotogalerie. Vytvoříme vám i 3D grafický návrh. Či si můžete vytvořit rychlou vizualizaci zdarma v našem online vizualizátoru. 

Oblíbené řešení? Použití dlažby i jako obkladu na stěnu. Šmrnc jídelně dodají také dekorace z keramiky s různými vzory

>

Aktuální trendy vám umožní jídelnu vyšperkovat k dokonalosti a zdůraznit v ní každý důležitý detail. Jak vytvořit dokonalý prostor pro stravování? Například tak, že zvolený design keramické dlažby nepoužijete pouze na podlahu jídelny, ale i na stěnu jako obklad. Dlažba tak může na stěně zdobit například prostor za jídelním stolem.  Keramickou dlažbou nebo obkladem lze také obložit v kuchyni kuchyňský ostrůvek, barový pult či prostor za kuchyňskou linkou. Atraktivní řešení představují také různé dekorace z keramiky, které se dají také položit jako obklad na stěnu – mohou mít patchworkové, geometrické a další vzory nebo dlaždice ve tvaru hexagonů. Pokud mají tyto dekorace potřebnou odolnost a další vlastnosti, dají se položit i na podlahu jako součást dlažby. Vše tak může být perfektně sladěno – v takové jídelně vynikne každý detail.

Prostor stravování bude ještě dokonalejší, když s dlažbou designově sladíte i vybavení, jako stůl, židle a další vybavení.

Některé dlažby jsou vhodné do interiéru i exteriéru

>

Některé dlažby se vyrábí v interiérové i v exteriérové variantě. Díky tomu můžete mít design dlažby, který zvolíte do jídelny, také za dveřmi na terase či na balkoně. Rádi vám poskytneme tipy a rady pro trendy domov a poradíme, které dlažby z našeho sortimentu jsou vhodné do interiéru i exteriéru.

Jednou z výhod keramických dlaždic je snadná čistitelnost

>

Co je vedle krásného designu další velkou výhodou keramické dlažby? Především snadná čistitelnost. Stačí ji vytřít mopem s čistícím prostředkem a máte hotovo, nemusíte se trápit se zažranými skvrnami. Pokud hledáte snadno udržovatelnou podlahu s atraktivním designem, bude dlažba to nejlepší řešení nejen pro vaši jídelnu či do kuchyně, ale i do jakékoliv další místnosti v rámci vašeho bydlení, například do koupelny. Prohlédněte si i naše obklady a dlažby do koupelny.