Designové vany

I „obyčejná“ vana může být neobyčejně krásná a stát se hlavním designovým prvkem koupelny. Taková vana může mít například unikátní tvar či barvu. Jak tyto stylové vany, které přitahují pozornost jako magnet, vznikají? Většinou tak, že výrobce osloví ke spolupráci renomovaného designéra. Ten pak navrhne nejen vanu, ale také s ní sladěnou sanitární keramiku – umyvadlo, WC, bidet či pisoár nebo koupelnový nábytek. V textu níže vám přinášíme inspiraci pro zařízení koupelny v jednotném a vytříbeném konceptu.

Série van

Nevíte si rady? Poradíme vám.
Jana Pavlíková
zákaznický servis
jsme online
Nevíte si rady? Poradíme vám.
Jana Pavlíková
zákaznický servis
jsme online

Stylové vany jako součást kolekce, nebo samostatné designové prvky

>

Některé designové, volně stojící vany, navrhují výrobci jako samostatné stylové kousky, další vany mohou být součástí ucelených koupelnových kolekcí. Pak se k nim dá pořídit také designová sanitární keramika – umyvadlo, WC, bidet, pisoár či koupelnový nábytek ve stejném stylu. Na výrobu luxusních van se specializuje švýcarská firma Laufen nebo holandská firma Riho. Níže vám pro inspiraci představíme některé luxusní vany.

Svým designem připomínají malé zálivy či oblázky utvářené nekonečným pohybem moře.  Přesně tak vypadají luxusní vany z koupelnové kolekce Palomba Collection, kterou pro Laufen navrhla dvojice italských designérů - Ludovica a Roberto Palombovi. Z této stylové, volně stojící vany,  nebudete chtít spustit oči! K vanám designéři vytvořili také umyvadla, klozety, bidety či nábytek v jednotném designu.

Luxusní vana z koupelnové kolekce Palomba Collection. | Stylové vany jako součást kolekce, nebo samostatné designové prvky
Luxusní vana z koupelnové kolekce Palomba Collection.

Jsou vyrobeny podle nejmodernějších trendů, a zároveň svým tvarem evokují návrat ke starým časům. Luxusní, volně stojící vany z designové kolekce The New Classic se budou líbit zejména těm, kteří rádi kombinují moderní i klasické prvky v koupelně. Vana, umyvadlo, WC či bidet z této jedinečné koupelnové kolekce vyniknou jak v koupelně v moderním, tak také třeba ve vintage a retro stylu. Rádi vám pomůžeme vybrat koupelnové obklady tak, aby dokonale ladily s vanou a dalším vybavením a příslušenstvím. Vaše koupelna bude dýchat luxusem! Její celkovou atmosféru podtrhnou také moderní nebo retro baterie či stylové dekorace.

Vana z koupelnové kolekce The New Classic. | pokračování
Vana z koupelnové kolekce The New Classic.

Mají atypické tvary. Ačkoliv jsou velmi pevné a prostorné, působí tak, že jsou lehké jako pírko. To jsou charakteristické rysy stylových van z koupelnové kolekce Ino, kterou navrhl francouzský designér Toan Nguyen. Součástí této kolekce jsou také umyvadla a elegantní koupelnový nábytek. Umyvadla jsou vyrobena z materiálu SaphirKeramik. Díky jeho pevnosti a lehkosti je z něj možné vyrábět díla hodná mistrů, která mají unikátní tvary. Design van je doslova pokrokový.

Kontaktujte nás – rádi vás seznámíme se všemi vlastnostmi materiálu SaphirKeramik a doporučíme vám to nejvhodnější řešení pro vaši koupelnu.

Takto vypadají stylové vany z koupelnové kolekce Ino. | pokračování
Takto vypadají stylové vany z koupelnové kolekce Ino.

Stylové vany se vždy vyznačují unikátními tvary a prostorností, někdy mívají i hydromasážní systémy. Vyloženě lákají k dlouhému relaxu při svíčkách. Koupel v nich je jako oslava, při které si rádi otevřete láhev kvalitního vína či šampaňského. Luxusní vany jsou jednoduše určeny pro všechny fajnšmekry, kteří si umí užívat život plnými doušky.

Vana může být z vnější strany nejen bílá, ale také třeba modrá, zelená, červená, či černá… Takové vany vyrábí výrobce Riho. Jak by se vám líbilo mít luxusní vanu přímo v ložnici? Anebo si z koupelny vytvořit relaxační místnost, jejíž součástí  bude i postel či televize? Taková řešení rády využívají známé tváře, zejména v zahraničí. Populární jsou volně stojící vany či vany na luxusní nohy.

Některé vany Riho mohou mít z vnější strany barvu dle přání zákazníka. | pokračování
Některé vany Riho mohou mít z vnější strany barvu dle přání zákazníka.
Nevíte si rady? Poradíme vám.
Jana Pavlíková
zákaznický servis
jsme online
Vše vyřešíte i z domova
Vše vyřešíte i z domova
Pošleme vzorek
Pošleme vzorek
Přijedeme a poradíme
Složité projekty řešíme na místě stavby
Vytvoříme vizualizaci
Vytvoříme vizualizaci
Radíme na 5 prodejnách
Radíme na 5 prodejnách
Uskladníme a přivezeme
Uskladníme a přivezeme