Koupelny v šedých barvách: Pochybnosti rychle vystřídalo nadšení

Když Andrea Chytilová z Hodonínska začala rekonstruovat dům po babičce, obzvlášť důležitý byl pro ni vzhled koupelen. S vědomím, že v nich bude její rodina relaxovat celý život, se obrátila na architektku. Návrh uspořádání jednotlivých prvků v koupelnách se ji líbil, rozpačitý dojem však měla z šedých tónů koupelnových obkladů a dlažeb. Jakmile je ale uviděla naživo, už nechtěla jiné a na pestré barvy zapomněla…

Podmanivé velkoformátové obklady a dlažby s šedým nádechem jsou základem dvou koupelen v domě paní Chytilové. Koupelnu v přízemí, která bude sloužit hlavně jako wellness zóna se saunou, oživuje třpytivá mozaika s metalickými odlesky. Druhou v patře, kterou rodina využívá denně, zútulňuje keramická dlažba ve vzhledu dřeva světle hnědé barvy.

S koupelnami jsem velmi spokojená, myslím, že se mi budou líbit i po letech. Zvolený design je nadčasový a nejspíš nikdy nevyjde z módy,“ říká s úsměvem paní Chytilová.

 koupelna s velkoformátovými obklady a dlažbou
V koupelně v patře je velkoformátový obklad a dlažba Urbanature zkombinován s dlaždicemi v imitaci dřeva Assi d´Alpe.
 

Chtěla vkusné koupelny na celý život

Předtím, než se pustila do rekonstrukce domu po babičce, nechtěla nic nechat náhodě. Proto požádala architektu o návrh přestavby. Jako první přišly na řadu právě koupelny. Majitelka si přála, aby byly vkusné a účelné v každém detailu, protože je už v budoucnu nechce měnit. „Přece jenom je výběr koupelen rozhodnutím skoro na celý život. Obklady a dlažby nenahradíte tak snadno jako třeba gauč v obýváku,“ vysvětluje majitelka.

Návrh barevné kombinace ji zpočátku neoslnil

Architektce nechala poměrně volnou ruku, pouze ji sdělila, že preferuje moderní styl. Dnes sice na své koupelny nedá dopustit, návrh ji ale zpočátku z hlediska barevnosti příliš nezaujal. „Rozmístění sanity nebo zajímavě řešené niky se mi líbily. Ale obávala jsem se, že navržená barevnost bude v koupelnách působit studeně a smutně. Ze svých mladších let jsem byla zvyklá spíše na pestřejší barvy, například modrou nebo oranžovou. Sama bych na šedohnědou kombinaci neměla odvahu,“ popisuje paní Chytilová.

velkoformátové obklady a mozaika v šedé koupelně
V koupelně v přízemí je zajímavým prvkem mozaika Four Seasons – všimněte si zdobného řešení niky.
 

Když materiály uviděla naživo, názor změnila

Když ale s architektkou navštívila naši brněnskou prodejnu, její názor se změnil o sto osmdesát stupňů. Jeden z našich prodejců jim na ukázku přinesl nejrůznější dlaždice v mnoha odstínech šedé. „Mohla jsem také sama posoudit, jak jsou obklady a dlažby propracované a příjemné na omak. Na prodejně nám ukázali i fotografie hotových koupelen, v nichž byly použité stejné materiály. Velkoformátové obklady a dlažba vypadaly v prostoru nádherně – jako jemný kámen. Keramická „dřevěná“ dlažba působila jako pravé dřevo. Zároveň jsem byla překvapená, jak široký sortiment firma má, a už jsem neměla potřebu hledat jinde,“ přibližuje Andrea Chytilová svou průlomovou změnu názoru.

dlažba imitace dřeva na stěně koupelny
Detail obkladu ve vzhledu dřeva za vanou. I tady byla vytvořena nika pro kosmetiku.
 

Obklady a dlažbu nechala položit „obráceně“

Jak sama říká, pro koupelny společně s prodejcem vybrali to nejlepší z hlediska poměru kvality a ceny. Velkoformátové obklady a dlažba Urbanature jsou položeny poněkud netradičně. Na zdech se vyjímá obklad ve tmavém odstínu a na podlaze dlažba ve světlé barvě. Běžně se pokládají přesně naopak. „Mám ráda originální věci, které všichni nemají,“ zdůvodňuje majitelka netradiční volbu.

Vyhovuje jí, že dlaždice mají antibakteriální úpravu Protect

Prodejce ji ujistil, že velkoformátové obklady a dlažba se budou dobře udržovat díky menšímu počtu spár. Zároveň navrhl použít obklady a dlažby, které jsou vyrobené s použitím technologie Protect, kdy jsou do povrchu dlaždic začleněny ionty stříbra. Ochrana Protect bojuje proti růstu bakterií po celou dobu životnosti výrobku. U nás v M.B.KERAMICE máme v sortimentu i další obklady a dlažby s touto jedinečnou technologií.

 stylová šedá koupelna s vanou a sprchovým koutem
Majitelka pro koupelnu v patře vybrala s prodejcem vanu do prostoru v kombinaci se sprchovým koutem.

Líbí se jí, že koupelny působí celistvě

„Koupelny navíc díky obkladům a dlažbám ve velkých formátech vypadají celistvě, jako jedna souvislá plocha,“ pochvaluje si paní Chytilová. V přízemní koupelně je použita mozaika Four Seasons, která pro svůj luxusní vzhled, a zároveň příznivou cenu patří v očích zákazníků k našim top produktům. To stejné platí o keramické „dřevěné“ dlažbě Assi d´Alpe, jejíž vzhled věrně napodobuje ručně opracovaná dřevěná prkna. U paní Chytilové zdobí v koupelně v patře prostor za vanou.

šedé velkoformátové obklady a dlažba v elegantní koupelně
Šedý velkoformátový obklad a dlažba působí velmi efektně v kombinaci s hnědobílou umyvadlovou skříňkou.

Pochvaluje si sprchu s efektem vodopádu

U nás v M.B.KERAMICE si vybrala i veškerou sanitu. „Například ve sprchovém koutu mám baterii, ze které tryská voda podobně jako z vodopádu. Pan prodejce mi poradil s technickými detaily a pomohl zorientovat se v sortimentu. Sama bych vůbec nevěděla, jaké všemožné „vychytávky“ jsou na trhu,“ dodává paní Chytilová.

sprchový kout obložený mozaikou v moderní koupelně
V přízemní koupelně je ve sprchovém koutu pro ozvláštnění opět použita mozaika Four Seasons. Ze sprchy tryská voda jako z vodopádu.

Rádi i vám pomůžeme s řešením, ozvěte se nám.

Volejte +420 777 746 852

Zeptejte se na chatu

Nebo nám napište na online@mbkeramika.cz

V pracovní dny od 7:30 do 21:30 vám naši experti odpovídají obratem.

Originální publikaci článku na portálu Žena-In najdete zde.