Obklady a dlažby do koupelny imitující mramor

Obklady do koupelny v designu mramoru dodají koupelně díky svému honosnému vzhledu punc luxusu. „Mramorové“ koupelnové obklady mají mnoho krásných designů – od velmi volného až uměleckého vzhledu, přes vzhled onyxových kamenů až po design, který vychází ze skutečných přírodních mramorů. V přehledu mramorových obkladů z našeho katalogu najdete různé barvy i rozměry dle vašich preferencí.

Obklady v imitaci mramoru perfektně doplní i mramorové dlažby, které se dají použít i jako obklad do koupelny nebo jiných místností v interiéru. 

 

Prohlédněte si vybrané série koupelnových obkladů a dlažeb

Barva
Vzhled
Cenový hit
Použití
Formát
Rektifikace
Dostupnost
Tloušťka
Povrch
Tvar
Protiskluznost
Mrazuvzdornost
Další filtry
Cenový hit:
Protiskluznost:
Mrazuvzdornost:
Nevíte si rady? Poradíme vám.
Jana Pavlíková
zákaznický servis
jsme online

Koupelnové obklady v designu mramoru prosvětlí a opticky zvětší vaši koupelnu

Mramorové obklady dodají koupelně luxusní nádech a koupelna zároveň bude působit větším a světlejším dojmem. Většina obkladaček do koupelny v designu mramoru má totiž lesklý povrch, od nějž se odráží světlo. Kachličky do koupelny v designu mramoru jsou proto ideálními společníky i do menších koupelen, které hned získají „pár centimetrů navíc“. Větším koupelnám zase dodají na honosnosti a umocní dojem luxusu. Některé mramorové obklady nebo dlaždice v imitaci mramoru dokonce na zdech koupelny působí jako umělecké dílo a dodávají jí tak jedinečnost. Mramorový obklad se tak stává nejen praktickou součástí koupelny ale i dominantním prvkem prostoru.

Nejlepší rozměry obkladů pro imitace mramorů

Přírodní mramor či jiný kámen ale i mramorová imitace nejlépe vyniknou na velkém formátu obkladů a dlažeb. Čím větší formát zvolíte, tím víc prostoru dostanou mramorové žilky aby vás okouzlili svou kresbou. Koupelna a její design, který je jen minimálně přerušován spárami, je nejen na pohled dokonalý ale snadno se i udržuje. Mramorová koupelna z velkých rozměrů dlaždic a kachliček navíc působí mnohem víc luxusně než s použitím běžných menších formátů, které prostor opticky rozčlení a zmenší.

Mramor a jeho luxusní vzhled podtrhnou mramorové doplňky do koupelny, dlažbu doplní předložka

Krásu mramorových obkladů do koupelny dokonale podtrhne sanita - třeba mramorové umyvadlo, vana a další vybavení. Kdo nechce v koupelně příliš investovat do sanity, může zvolit drobné mramorové doplňky – svítidla, vázy nebo rámečky na obrázky. Dlažba v designu mramoru s lesklým povrchem může v koupelně trochu klouzat. Proto je vhodné doplnit ji alespoň u vany či sprchového koutu koupelnovou předložkou, aby vám na mokré dlažbě neuklouzla noha.

Mramorová mozaika z keramiky, to je stylová a praktická koupelna

Mozaika v koupelně je nadčasovým prvkem, který oživí každou koupelnu. Mramor je jeden z materiálů, který se pro tyto účely často využívá, nicméně jeho držba není snadná. Keramika poskytuje ideální kombinaci snadné údržby, při zachování dokonalé imitace přírodní předlohy. Obklad nebo dlažba doplněná mozaikou, to je stylově i prakticky řešená koupelna. Mozaika na podlaze může sloužit například i jako bezpečnostní prvek místo dlažby s protiskluzem.

Článek o obkladech a dlažbách v imitaci mramoru vám představí jejich technické a designové vlastnosti a poskytne inspiraci pro váš výběr.  

Ve fotogalerii z realizací našich zákazníků níže najdete inspiraci pro mramorové koupelny ale i jiné místnosti v interiéru.


Pro další inspiraci z realizací nás kontaktujte na online chatu

Nevíte si rady? Poradíme vám.
Jana Pavlíková
zákaznický servis
jsme online
Vše vyřešíte i z domova
Vše vyřešíte i z domova
Pošleme vzorek
Pošleme vzorek
Přijedeme a poradíme
Složité projekty řešíme na místě stavby
Vytvoříme vizualizaci
Vytvoříme vizualizaci
Radíme na 5 prodejnách
Radíme na 5 prodejnách
Uskladníme a přivezeme
Uskladníme a přivezeme