Dlažba a obklad v imitaci mramoru mají mnoho možností využití. Každý typ mramoru dodá interiéru nádech luxusu

Dlažby a obklady v imitaci mramoru. To jsou noblesní „dámy“, které dodají každému interiéru luxus a šarm. Design mramoru se kromě podlahy často objevuje třeba za kuchyňskou linkou či čelem postele, z mramorových dlaždic se dokonce někdy vyrábí i nábytek. Neopakovatelná krása mramoru se tak může prolínat celým interiérem. Kdo touží po luxusním a nadčasovém bydlení, skutečně nemůže zvolit lepší řešení. Jaké typy mramorů znázorňují dlažba a obklad imitující mramor? Jaké jsou ty nejlepší formáty pro interiér? Proč je údržba dlaždic tak jednoduchá? Následující řádky vám odpoví na tyto i další otázky.

Získat spoustu inspirace  a prohlédnout si atraktivní designové fotografie, můžete na našich stránkách v sekci Dlažby imitace mramoru. Inspiraci pro mramorové koupelny najdete v sekci Obklady do koupelny imitující mramor.

Co se v tomto článku dozvíte?

  1. Že každá dlažba a obklad v imitaci mramoru má jiný design. Jaké jsou příklady vzorů?
  2. Příklady možností využití dlažby a obkladu imitující mramor v interiéru
  3. Proč krása mramoru nejlépe vynikne na velkém formátu dlaždic?
  4. Že většina dlažeb a obkladů v imitaci mramoru je rektifikovaná. Jaké 3 hlavní výhody to přináší?
  5. Že údržba dlaždic je mnohem jednodušší než údržba pravých mramorových podlah

Každá dlažba a obklad v imitaci mramoru má jiný design. Jaké jsou příklady vzorů?

Dlažby a obklady v imitaci mramoru jsou v dnešních interiérech absolutním trhákem. A nic nenasvědčuje tomu, že by se to do budoucna mělo změnit. Právě naopak. Obliba mramorových dlaždic díky jejich luxusnímu a nadčasovému designu narůstá. Výrobci se někdy předbíhají v tom, kdo uvede na trh lepší design. A pořád mají čím zaujmout a ohromit veřejnost.


Mramorové dlaždice Purity of Marble s krásnou strukturou mramoru.

Seznamte se s některými designy obkladu a dlažby v imitaci mramoru

dokonalé kopie přírodních mramorů – dlaždice imitují mramory, které se dnes běžně vyskytují v přírodě v různých zemích světa. Takové jsou například mramory Pulpis, Carrara, Calacatta a další.


Dlažba imitující mramor Canova napodobuje přírodní mramory.

úchvatné interpretace onyxových kamenů – onyx je druhem mramoru, který vyniká svým jedinečným zbarvením a pruhováním, označovaným též jako vrstevnatost. V místnosti vytvoří efekt drahokamu.


Velkoformátová dlažba a obklad Ultra Onici imituje onyxové kameny.

originální díla z říše fantazie – výrobci se při navrhování těchto dlaždic přírodními mramory pouze inspirují, výrazně ale přitom dávají průchod své fantazii. Výsledkem toho jsou jakoby „snové“ imitace mramorů v sytých, výrazných barvách. 


I takto může vypadat mramorová koupelna. Díky výrazné struktuře mramoru je její design nepřehlédnutelný.

podoba mramorů, které již neexistují – tyto imitace mramorů jsou jistým interiérovým unikátem. Dlaždice imitují mramory, které se dnes již v přírodě netěží. Pravé mramorové podlahy z vytěžených mramorů se těžko shání a jsou velmi drahé. Kdežto imitace nabízejí luxus za velmi dostupné ceny.


Mramorový obklad Cosmopolitan reprezentuje mramor, který se již v přírodě netěží. Dá se samozřejmě použít i jako dlažba.

Hledáte více inspirace pro noblesní koupelny? Speciálně pro ty z vás máme obsáhlou databázi fotografií z realizací, vizualizací ale i fotek z katalogů výrobců. Nechte se inspirovat v naší fotogalerii inspirací pro luxusní koupelny.

Současné dlažby a obklady imitující mramor se vyrábějí špičkovými digitálními technologiemi. Předtím než výrobci určitou imitaci uvedou na trh, detailně zkoumají strukturu a žilkování daného typu mramoru. Vždy se jim tak povede vytvořit dokonalý design.

A přesně ty mramorové vzory a barvy dlaždic, které si objednáte, také dostanete. Zní to jako samozřejmost? Jenže u pravé mramorové podlahy to nemusí být standardem. Jako přírodní materiál může mít větší barevné odchylky. Více se o tom můžete dočíst na našich stránkách v sekci Dlažby imitace mramoru – Skutečný mramor může mít větší barevné odchylky než keramická dlažba imitující mramor.


Přírodní mramor může mít podobně jako jiné kameny po těžbě v lomu v interiéru větší barevné odchylky.

Příklady možností využití dlažby a obkladu imitující mramor v interiéru

Dlaždice imitující mramor v dnešní době již zdaleka nejsou jen královnami podlah. Ale mohou si doslova podmanit celý interiér. Mramorový design se objevuje i na stěnách v podobě obkladu. Součástí kolekcí obkladů a dlažeb imitujících mramor jsou často různé dekorativní dlaždice či mozaiky. To umožňuje různé variace v interiéru.

Na podlaze i stěně tak může být stejný mramorový design, nebo malinko jiný – vždy ale půjde o stejnou kolekci a jednotlivé dlaždice budou k sobě skvěle pasovat.


Dlažba v imitaci mramoru Eternity je jednou z těch v našem sortimentu, ke které se dají pořídit i dekorativní dlaždice.
 

Dlaždice imitující mramor se kromě podlah mohou stát ozdobou například:

prostoru za kuchyňskou linkou


Za kuchyňskou linku je položena dlažba v imitaci mramoru Jewels. Hezky bude vypadat v kombinaci s dlažbou v imitaci dřeva.

prostoru za čelem posteleDlaždice v imitaci mramoru Jewels budou vypadat nádherně na podlaze, a také třeba za čelem postele.

A to je jen zlomek možností využití imitace mramoru v interiéru. Chtěli byste další inspiraci? Kontaktujte nás online i ve večerních hodinách,  kde vám naši specialisté rádi pošlou fotografie či videa různých typů mramorů v interiéru. Mohou vám také poslat realizace našich zákazníků a celkově poradit s výběrem.

V koupelnách jdou trendy v imitacích mramorů ještě dále – v designu koupelnového obkladu či dlažby můžete mít také koupelnový nábytek nebo umyvadlo, vyrobené ze stejného materiálu. Inspiraci získáte ve video rozhovoru s exportním ředitelem společnosti Mirage Alessandrem Bianchi o  výrobě umyvadel či nábytku na zakázku. Rozhovor je zaměřený na dokonalé sladění koupelen nejen pomocí dlaždic v imitaci mramoru, ale také jiných materiálů – například z dlažeb v imitaci kamene či dlažeb v imitaci betonu.


Z dlaždic v imitaci mramoru je možné vyrobit také koupelnový nábytek.

TIP PRO VÁS: Máme mnoho další inspirace nejen pro koupelny ale i další místnosti v interiéru nebo pro vaši zahradu. Nejen design mramoru ale i dřeva, kamene nebo betonu najdete v naší fotogalerii a inspiracích.

Proč krása mramoru nejlépe vynikne na velkém formátu dlaždic?

Mramor a luxus jdou ruku v ruce s velkým formátem dlaždic. Je to zcela logické. Dokážete si představit, jak by asi struktura mramoru - jeho barvy a žilkování vynikly na malém formátu dlaždic, třeba 20x20 cm nebo 30x30 cm? Design mramoru by vynikl jen minimálně, prakticky vůbec. Naproti tomu na velkém formátu imitace mramoru působí luxusním dojmem a svou dokonalostí ohromí každého návštěvníka.


Struktura mramoru vynikne na velkém formátu obkladu či dlažby naprosto dokonale.

Ideální je použít v interiéru dlažbu v imitaci mramoru alespoň v rozměru 60x60 cm anebo ještě větší rozměry - 90×90 cm, 60×120cm nebo 120x120 cm. Samostatnou kapitolou jsou velkoformátové desky imitující mramor v obřích rozměrech jako například 120x180cm , 120x240 cm, 160x320 cm, 120x280cm, 100x300 cm a dalších.

Čím větší formát dlaždic, tím více bude struktura mramoru v interiéru dokonalá a nepřehlédnutelná. Inspiraci získáte na velkoformátové obklady a dlažby do interiéru se vzhledem mramoru.


Velkoformátová dlažba Eternity, a také obklad, dodá interiéru, včetně koupelen, punc luxusu a elegance.

Dlaždice v imitaci mramoru ve velkých rozměrech jsou mnohem více než menší dlaždice vhodné i do malých místností interiéru. Kontaktujte nás a rádi vám poskytneme spoustu inspirace, jak s dlaždicemi imitující mramor zařídit malý i prostorný interiér.


Obklad a dlažba v imitaci mramoru budou vypadat skvěle i v menších místnostech, například v koupelně.

Také byste chtěli mramorovou koupelnu? Inspirujte se na koupelnové obklady v imitaci mramoru.

 

Většina dlažeb a obkladů v imitaci mramoru je rektifikovaná. Jaké 3 hlavní výhody to přináší?

Dlažby a obklady imitující mramor jsou většinou rektifikované. To znamená, že se dají pokládat i s minimální spárou – 1 až 2 mm.

  • tím, že dlaždice budou těsně vedle sebe, bude interiér působit uceleným dojmem
  • minimální spáry přispějí k luxusnímu dojmu celého interiéru
  • místnost se bude skvěle udržovat. Protože méně spár znamená i méně míst, ve kterých by se mohly snadněji usazovat nečistoty


Obklady a dlažby v imitaci mramoru je většinou možné pokládat s minimální spárou.

Dlažby a obklady do interiéru, nejen ty v mramorovém designu, by měly splňovat i určité technické vlastnosti. Vybírat je tedy třeba nejen podle vzhledu, ale i dalších parametrů – v závislosti na tom, do jaké místnosti plánujete dlaždice pokládat. Více se dočtete v článcích Jak vybrat obklady a dlažbu do interiéru a Jak vybrat obklady a dlažbu do koupelny.

Údržba dlaždic imitujících mramor je mnohem jednodušší než údržba pravých mramorových podlah

Víno, mléko či ovocné šťávy by mohly na podlaze, vyrobené z pravého mramoru, nadělat pořádnou paseku. Tekutiny by se mohly do podlahy vsáknout a zanechat na ní skvrny. Tomu se lze vyvarovat požitím dlažby v imitaci mramoru - glazované nebo opatřené lapovanou křemičitou vrstvou. Glazura nebo křemičitá vrstva na povrchu dlaždic zabraňuje nasáknutí tekutin, a také nečistot.


Dlaždice v imitaci mramoru se udržují snadněji než podlahy z mramoru. Na obrázku je dlažba imitující mramor Ultra Paonazetto.
 

Údržba mramorových dlaždic je celkově jednodušší než údržba pravých mramorových podlah. Zatímco mramorovou podlahu je mimo jiné třeba leštit speciálními vosky, dlažbu imitující mramor stačí vytírat prostředkem na keramickou dlažbu. Pokud je vaším cílem mít v interiéru krásný design mramoru se snadnou údržbou, není co řešit. Dlažba v imitaci mramoru bude tou nejlepší volbou.

TIP PRO VÁS: Nejen keramika v imitaci mramoru ale i další designy se udržují lépe než jejich přírodní předloha. Přečtěte si více o vlastnostech dlažeb v imitaci kamene nebo objevte technické a designové vlastnosti dlažeb imitujících dřevo. Pro milovníky industriálního stylu máme připravený článek i o dlažbách v imitaci betonu nebo cementové stěrky.