Snadná údržba i krásné designy. Poznejte skvělé vlastnosti dlažeb v imitaci dřeva

Keramické dlažby v imitaci dřeva jsou skutečně nádherné. Díky moderním digitálním technologiím je možné na keramickou dlaždici přenést design dřeva, který vypadá jako pravá dřevěná podlaha. A mnohdy na pohled, a dokonce i na omak ještě mnohem lépe! Dlažby v designu dřeva mohou mít opravdu mnoho podob a rozměrů. Do vašeho interiéru navíc vnesou spoustu „technických“ výhod, které si při běžném provozu v domácnosti nebudete moci vynachválit. Jaké to jsou?

Dlažba imitující dřevo se hodí do všech místností interiéru – kuchyně, koupelny, obývacího pokoje, ložnice či vstupní haly. Nejdříve se zaměříme na technické vlastnosti dlažeb v imitaci dřeva, včetně jejich údržby. Následně se podíváme na jejich výhody z hlediska designu. Na rozdíl od dřevěných podlah budete mít s dlažbami v imitaci dřeva v interiéru podstatně méně starostí.

 
 
Na obrázku je dlažba Chalet v imitaci dřeva, která dokonale znázorňuje strukturu dřevěné podlahy.
  
Najdeme pro vás dokonalou strukturu dřeva, která se navíc i snadno čistí!
X

Kontaktní formulář

Nejlepší je zavolat na +420 777 746 852
nebo nám napište zde:
V rámci pracovních dnů v čase od 7:30 do 17:30
se Vám ozveme zpět do 15 minut.

3 „technické“ důvody, proč je dlažba v imitaci dřeva do interiéru ideální

Nesesychá ani nenasává vodu. Díky těmto vlastnostem je dlažba imitující dřevo ideální do jakékoliv místnosti interiéru. Keramická dlažba v imitaci dřeva je na rozdíl od dřevěné podlahy přímo ideální i do koupelny a obecně místností, kde se drží vlhkost. Je totiž odolná vůči vlhkému prostředí a střídání teplot a i v těchto podmínkách si zachovává svou stálobarevnost a dlouhou životnost. Nemusíte tedy mít strach, když se na obklad a dlažbu v koupelně něco vylije nebo na ní zůstanou kapky vody. Dlaždice imitující dřevo je možné použít i na zeď v jakékoli místnosti. Dlažba použitá jako obklad si zachová všechny své výhody a může efektně navázat na podlahu. Obklady, které navazují na dlažbu v koupelně jsou originálním řešením prostoru v mnohých projektech našich zákazníků. Chcete vědět víc? Přečtěte si pro inspiraci článek Návštěvy se jí ptají, jak se to „dřevo“ ve sprchovém koutu udržuje.

 
 
Dlažby v imitaci dřeva jsou vhodné i jako obklad do koupelny. Na obrázku je dlažba Clorofilla.
 

Velmi snadno se udržuje. Dlažbu v imitaci dřeva není potřeba pravidelně impregnovat jako dřevěnou podlahu. Stačí ji udržovat zcela běžně podobně jako ostatní keramické dlažby a vytírat ji čisticím prostředkem na keramickou dlažbu. Do frekventovaných nebo vlhkých místností, jakými jsou sprchy, koupelny či vstupní haly, je nezbytné vybrat protiskluznou dlažbu. Stupeň protiskluznosti pak obvykle částečně souvisí i s čistitelností dlažeb v imitaci dřeva. Obvykle platí, že čím má dlažba vyšší protiskluz, tím má drsnější povrch a je potřeba věnovat o něco větší pozornost údržbě. Ale není to vždy pravidlem. Jsou i dlažby s vysokým stupněm protiskluznosti, které se čistí snadno. 

Rádi vám pomůžeme vybrat protiskluznou a dobře čistitelnou dlažbu.

 
 
Dlažba v imitaci dřeva Natura působí v interiéru velmi elegantně.  
 

Výborně si rozumí s podlahovým vytápěním. Keramická dlažba v imitaci dřeva má výrazně lepší tepelnou vodivost než dřevěná podlaha. Pokud máte doma podlahové vytápění, jediným rozumným řešením bude dlažba v designu dřeva. Více si můžete přečíst v článku Dřevěná podlaha versus dlažba v designu dřeva: Která bude lepší?

Dlažba v imitaci dřeva má nejen vynikající technické vlastnosti, které jsme vám popsali výše. Ale také mnoho nádherných podob, které vám svým provedením vyrazí dech!

Jaké jsou výhody dlažby v imitaci dřeva z hlediska designu?

Může mít prakticky jakoukoliv podobu pravého dřeva. Líbí se vám modřín, buk, dub, smrk, borovice, topol, nebo vzácná cizokrajná dřeva, jakými jsou teak či eben? Nejen tyto, ale i další designy může dlažba v imitaci dřeva mít. Skutečně je z čeho vybírat. Část naší nabídky dlažeb najdete na Dlažby imitace dřeva. Chtěli byste se dozvědět bližší informace o jednotlivých dlažbách v designu dřeva – jejich barvách či povrchu? Z pohodlí vašeho domova kontaktujte naše online poradenské centrum, kde vám pro inspiraci pošlou fotografie nejnovějších realizací našich zákazníků, dají mnoho dalších tipů a zodpoví veškeré dotazy.

 
 
I takto netradiční podobu mohou mít dlažby v imitaci dřeva. Jedná se o dlažbu Eterno od Versace v nové jednací síni u nás v M.B.KERAMICE.
 

Na pohled i na omak dokonale imituje strukturu dřeva. Dlažby v imitaci dřeva mají plastický, nerovný povrch. Žilkování, suky, letokruhy a celkovou strukturu pravých dřevěných podlah tím pádem zachycují naprosto dokonale. Možná se při pohledu na vybranou dlažbu v imitaci dřeva budete ptát: To opravdu není pravá dřevěná podlaha? Podobně jako návštěvníci Penzionu Kůlna v Moravském krasu. Více si můžete přečíst v článku Dlažba v designu dřeva vzbuzuje u hostů penzionu údiv.

 
 
Výrazným prvkem interiéru Penzionu Kůlna v Moravském krasu je dlažba ve vzhledu dřeva Atom Wood
 

Má mnoho barev a povrchů. Vybírat lze z mnoha barev dlažeb imitujících dřevo – od velmi světlých až bílých odstínů, přes béžovou a medovou až po černou barvu. K výběru je dokonce také vícebarevná dlažba ve vzhledu dřevěných prken. Samozřejmostí je také víc povrchů – hladký, strukturovaný, lesk či mat. Spěcháte? Spoustu dlažeb v imitaci dřeva máme skladem k okamžitému odběru.

 
 
Dlažba Assi d'Alpe v tmavém odstínu dřeva.
 

Je vhodná pro milovníky každého stylu. Líbí se vám moderní, rustikální nebo vintage styl dlažeb v imitaci dřeva? Jak je libo. Z bohaté nabídky si vybere příznivec jakéhokoliv stylu. Inspiraci můžete načerpat v článku Dlažby v designu dřeva jim doma navozují venkovskou atmosféru.

 
 
Dlažba Cargo v designu „ohořelého“ dřeva vypadá skvěle také za kuchyňskou linkou.
 

Má mnoho tvarů a rozměrů. Dlažby v imitaci dřeva mohou mít mnoho rozměrů – od menších po větší. Jako například 15x90 cm, 20x90 cm, 15x60 cm, 30x60 cm, 20x120 cm, 30x120 cm, ale také opravdu velké rozměry, jakými jsou 30x180 cm či 100x300 cm. Mohou mít také různé tvary – formát imitující dlouhá dřevěná prkna, ale také čtvercový či stromečkový. Právě tato tvarová a rozměrová různorodost umožňuje mnoho kombinací a typů pokládek v interiéru. Více se dočtete v článku Dlažby v designu dřeva? Jak jejich různé tvary a délky co nejlépe položit?

 
 
Dlažba v imitaci dřeva Vintage s nádhernými vzory v patchwork stylu.
 

Bonus navíc: Dlažby v designu dřeva se vyrábí také v exteriérovém provedení

To ale není vše. Víte, že některé dlažby v designu dřeva jsou vhodné také do exteriéru, například jako dlažba na terasu či kolem bazénu? Nejčastěji se pokládají na terče, do trávy nebo štěrku. Některé se dokonce vyrábějí v obou variantách – tedy v exteriérové i interiérové. Vaše bydlení, třeba terasu a obývák, tak můžete dokonale sladit. Část naší nabídky dlažeb na terasu, včetně těch v imitaci dřeva, najdete na 2cm dlažby na terasy.

Inspiraci můžete načerpat také v článku 5 tipů, jak sladit interiér s exteriérem.

 

Rádi vám pomůžeme s řešením, ozvěte se nám.

Volejte +420 777 746 852

Zeptejte se

Nebo nám napište na online@mbkeramika.cz

V pracovní dny od 7:30 do 20:00 vám naši experti odpovídají obratem.