Dlažby v designu dřeva: Jak jejich různé tvary a délky co nejlépe položit?

Okouzlily vás dlažby v imitaci dřeva a chtěli byste nějakou z nich mít ve svém interiéru? Jedinečnost dlažeb imitujících dřevo spočívá mimo jiné v tom, že mohou mít mnoho formátů – čtvercový, stromečkový, či formát imitující dlouhá dřevěná prkna. Právě tvarová, a také rozměrová různorodost umožňuje nepřeberné množství kombinací a typů pokládek. Přinášíme vám tipy, jak lze dlažby v imitaci dřeva jednoduše pokládat. Dozvíte se, na co si dát pozor při pokládce dlažby v imitaci dřevěných prken či fošen. A zjistíte také, že spoustu dlažeb v imitaci dřeva položíte zcela jednoduše jako klasické dlaždice. Mají totiž v sobě již zakomponovaný vzor - třeba kazetových parket.

Dnes jsou na trhu skutečně krásná provedení dlažeb v designu dřeva, z nichž některé dokonce vypadají lépe než pravé dřevěné podlahy. Vybírat lze z mnoha designů dlažeb v dekoru dřeva – k dostání jsou v moderním, rustikálním, či dokonce zámeckém stylu a dalších. Základní přehled o designech si můžete udělat na stránce Dlažby v imitaci dřeva.

 
 
Dlažby v designu dřeva jsou prakticky nerozeznatelné od dřevěných podlah. Na obrázku mezi zákazníky velmi oblíbená dlažba Travel.

Budete chtít dlažbou v imitaci dřeva ozdobit váš obývák, koupelnu, či dokonce celý interiér? Přinášíme vám pět tipů na způsob, jakým lze položit dlažbu v designu dřeva -  výsledek bude perfektní a dlažba vám bude dělat radost dlouhá léta. Vždy myslete také na to, že podklad musí být rovný – to je základní předpoklad pro úspěšnou pokládku dlažby.

Máte zájem o více informací k pokládce dlažby v imitaci dřevěných prken?
X

Kontaktní formulář

Nejlepší je zavolat na +420 777 746 852
nebo nám napište zde:
V rámci pracovních dnů v čase od 7:30 do 17:30
se Vám ozveme zpět do 15 minut.

5 tipů, jak položit dlažbu v designu dřeva

1. Pokládka dlažby v designu dřevěných prken nebo fošen.

Mnohé z těchto dlažeb jsou lidským okem téměř k nerozeznání od skutečných dřevěných prken – hloubkou svých barev, žilkováním, reliéfním povrchem či letokruhy dokonale připomínají pravé dřevo. Vyrábí se v dlouhých obdélníkových tvarech různých rozměrů – od 15×60cm až po velký formát 22,5×180cm.

Tyto dlouhé velkoformátové dlaždice nikdy nepokládáme s odsazením o 1/2. Proč? Vzhledem k tomu, že je každá jedna dlaždice poměrně dlouhá, může dojít k mírnému prohnutí hran dlažby. To je ovšem zcela běžný jev, který je v souladu s normami a vzniká u každé dlažby v imitaci dlouhých dřevěných prken. Mírné prohnutí by se pak mohlo projevit při pokládce půl na půl, tedy s polovičním odsazením. Vzájemné přesazení „dřevěných prken“ tedy nikdy nesmí být kladeno na polovinu, ale nejlépe s  1/3 odsazením nebo ještě menším. Výsledek pak navíc bude designově ještě dokonalejší.

 
 
Dlažba v designu dřevěných prken Cross Wood.

Níže si můžete prohlédnout nákres správného a nesprávného způsobu pokládky.

 

2. Pokládka dlažby v imitaci dřeva na vazbu.

Je to jedna z nejoblíbenějších forem pokládky dlažby v imitaci dřeva. Přímo souvisí s bodem číslo jedna – tímto způsobem se pokládá dlažba ve vzhledu dřevěných prken. Dlažbu kladete nepravidelně a jakoby nahodile, čímž docílíte autentického vzhledu dřevěné podlahy.

3. Střídání různých formátů a barev dlažby.

Milovníci originálních designů dlažeb si přijdou na své. Mnoho dlažeb v imitaci dřeva se vyrábí v provedení, které umožňuje kombinovat různé šířky a délky dlažby. Úzké dlaždice můžete položit vedle širokých a krátké vedle dlouhých. Působivé je i střídání barev dlažby. Takto položená dlažba v designu dřeva bude v interiéru působit jako velmi působivé dílo – víc výrazných doplňků nebude potřeba.

 
 
Barevná dlažba v imitaci dřeva Biarritz.         Netradiční pokládka dlažby ve vzhledu dřeva Nuance.

4. Položení dlažby do stromečku. Položení dlažby v designu dřeva do „stromečku“ neboli s parketovým vzorem je dnes víc než jednoduché. Dlaždice není potřeba speciálně skládat k sobě, protože výrobci vyrábějí již přímo tvar parkety. Tyto dlažby imitující dřevo jsou již seříznuté pod určitým úhlem tak, aby přesně vytvořily parketový vzor.

 
 
Dlažba do stromečku v designu dřeva Chalet                 Dlažba do stromečku v imitaci dřeva Noon.

5. Položení dlažby ve tvaru čtverce. Pokud toužíte po netradičním designu pokládky, tento styl by se vám mohl líbit – jde o zajímavou obměnu neboli jinou variantu parketového vzoru. Tato pokládka dlažby v imitaci dřeva předpokládá zručnost a přesnost řemeslníka. Anebo můžete zvolit dlažbu, která má již z výroby tvar čtverce. Častokrát má kazetový vzor, se kterým vytvoříte bydlení jako na honosném sídle.

 
 
Dlažba Maison v imitaci kazetových parket. 

Bonusové příklady položení dlažby v imitaci dřeva

Výčtem pěti způsobů pokládky možnosti položení dlažby v imitaci dřeva nekončí, zvolit můžete také:

  • vzory a dekorace pro oživení dlažby – k některým dlažbám v imitaci dřeva jsou k dispozici také různé dekorace s rustikálními i moderními vzory, které odstínově ladí se základní dlažbou v dekoru dřeva.
 
Na obrázku je retro dlažba Vintage.

 

  • střídání lesklého a matného povrchu – i dlažby imitující dřevo se vyrábějí v lesklém a matném provedení. Můžete použít jednu nebo druhou variantu a u některých dlažeb je možná také kombinace obou povrchů
  • použijte dlažbu v koupelně i jako obklad – úžasně bude dlažba v imitaci dřeva vypadat také na jako obklad na stěně – třeba v koupelně za vanou či ve sprchovém koutu
 
Zákaznice zvolila jako obklad za vanu dlažbu v imitaci dřeva Assi d´Alpe.
 

Jak jste se mohli přesvědčit, k dostání je spousta dlažeb v imitaci dřeva v opravdu nádherných vzorech a barvách. Chcete, aby byl výsledek ve vašem interiéru dokonalý? Výběru dlažby v imitaci dřeva je potřeba věnovat velkou pozornost, protože některé designy spolu nemusejí ladit. V případě jakýchkoliv dotazů se na nás neváhejte obrátit, rádi vám poradíme.

 

Rádi vám pomůžeme s řešením, ozvěte se nám.

Volejte +420 777 746 852

Zeptejte se

Nebo nám napište na online@mbkeramika.cz

V pracovní dny od 7:30 do 20:00 vám naši experti odpovídají obratem.